Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #675 dnia: Maj 25, 2016, 06:52:36 pm »
Days of the Future Past
Serio aż tak trudno napisać ten tytuł poprawnie?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #676 dnia: Maj 25, 2016, 10:59:01 pm »
Odnoszę wrażenie że Bazyl żartował...

Cichooo.... :)

@Inuki
Wiesz - ja bardziej odniosłem wrażenie, że Imperatyw rozwija pewne kwestie które zawarto w dwóch tomach o Kapitanie Marvelu i właśnie Korvac Sagi, bo pojawiają się Strażnicy Galaktyki z XXXI wieku. Polecam ci ten tom, dobrze się go czyta.

Mój tom 91 pasuje grzbietem do reszty. Vision wygląda naprawdę bardzo ładnie, na razie chyba najlepiej z kolegów. Jutro zdjęcie wrzucę.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #677 dnia: Maj 28, 2016, 07:33:49 am »
dostał już jakiś prenumerator tomy 90-91 ?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #678 dnia: Maj 31, 2016, 06:46:07 pm »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #679 dnia: Maj 31, 2016, 06:56:18 pm »
E - ja stronę wcześniej wrzuciłem okładkę Hawkeya co ją Anionorodnik półtora roku temu robił. :) Wypadło z tego Little Hits, co robi oba tomy (jako pięciozeszytowe) dość cienkie. :/ Wiadomo kiedy będzie wiadomo jakie tytuły dalej pojawią się w brytyjskiej WKKM?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #680 dnia: Czerwiec 01, 2016, 07:12:51 am »

I co teraz Panie Tomaszu?  :smile:

Offline Malibu

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #681 dnia: Czerwiec 01, 2016, 08:13:05 am »
I co teraz Panie Tomaszu?  :smile:

Jak co? Pewnie dostaniemy go w zapowiedziach na przyszły rok od Egmontu żeby ubiec konkurencję :)

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #682 dnia: Czerwiec 01, 2016, 08:35:41 am »
8azyli - bierzesz to wydanie? :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #683 dnia: Czerwiec 01, 2016, 08:42:51 am »
Jak co? Pewnie dostaniemy go w zapowiedziach na przyszły rok od Egmontu żeby ubiec konkurencję :smile:

TAK, TAK, i jeszcze Moonknighta poproszę  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #684 dnia: Czerwiec 01, 2016, 09:03:47 am »
@vision
Oczywiście, że nie. Cena przed panoramą a wydanie Egmontu jest tańsze 8 zł. Ale na razie nie ma pewności czy w polskiej WKKM ten tom w ogóle dostaniemy. Cały czas bardziej obstawiam ekskluziwy z innych krajów (Warlock, Deadpoole) a także start polskiej MMH.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #685 dnia: Czerwiec 01, 2016, 09:35:32 am »
TAK, TAK, i jeszcze Moonknighta poproszę  :smile:
Ponoć mają być serię z mniej znanymi postaciami  :smile: to myślę że Hawkeye, Ms.Marvel i Moonknight się pojawią.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #686 dnia: Czerwiec 01, 2016, 10:05:48 am »
[Trochę później niż koledzy Dagobert i Blaskovitz] z dużą przyjemnością przeczytałem "Korvac Sagę".
Do tej pory klasyczni "Avengers" z WKKM (dwa zeszyty z "Początków Marvela" oraz "Narodziny Ultrona") raczej mnie rozczarowywali.
Tymczasem "Korvac Sagę" z zeszytu na zeszyt czytało mi się coraz lepiej. Przy tym dawno nie czytałem tak dobrze rozpisanego komiksu zespołowego (nieważne: stary czy nowy). Shooter ze współpracownikami rewelacyjnie pisze tak wielkoobsadowy komiks (to on powinien napisać scenariusz do filmowego "Czasu Ultrona"!). Choć większość postaci ma charakter epizodyczny, to mają one swój charakter i rolę do odegrania. Przy całej nieuniknionej naiwności był to komiks "o czymś", a jego dramatyzm umiejętnie przeplatał się z humorem i pewnym przymrużeniem oka.

Pod względem rysunku również jest w porządku: Perez złapał "właściwy" styl, a Buscema i Wenzel skrupulatnie go naśladowali. Całostronicowe kadry (np. z Eternity), czy świetnie kadrowana konfrontacja Korvaca ze Starhawkiem to piękne wizytówki Marvela lat 70.
Gorszej jakości strony/numery, o których pisze Dagobert, to chyba efekt skanowania oryginalnych numerów. W reedycjach starszych komiksów zdarza się coś takiego (np. ślub Sue i Reeda w "Nadejściu Galactusa") ale nie wiem, czyja to "wina"...

I jeszcze jedno: trochę szkoda, że przyjęło się nazywać tę historię "Sagą o Korvacu". Ponieważ z czasem zaczyna przybierać ona postać historii detektywistycznej, w tytule zapisano swoisty spoiler. No ale taka dola dzieł klasycznych...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #687 dnia: Czerwiec 01, 2016, 10:38:38 am »
@UP
A co powiesz w takim razie o pracy Shootera z Tajnych Wojen? Jak pisałem wcześniej - Korvac to duża i ważna historia w dziejach Avengers. Mi osobiście bardzo się podobała. i z wielkich klasyków został nam już chyba tylko Kree/Skrull War i Śmierć Stayceys. I czekam na nie z równą niecierpliwością.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #688 dnia: Czerwiec 01, 2016, 10:55:25 am »
O "Tajnych Wojnach" też już w swoim czasie pisałem. Odbieram je pozytywnie. O dziwo, bardziej podobał mi się drugi tom (szaleństwa z Klavem i Cap. America w roli Alicji z Krainy Czarów oraz Dorotki z Oz), dzięki czemu widać, że Trouble Shooter ma długie rozbiegówki.
"Tajne Wojny" mają swoje wady: sztuczność sytuacji, zdecydowane pozycjonowanie czytelnika jako około dziesięcioletniego chłopca itd. Pod tym względem "Korvac" jest o wiele dojrzalszy. Ale "Tajne Wojny" - wbrew szerokiej krytyce - czytało mi się przyjemnie. "Korvaca" wręcz rewelacyjnie.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #689 dnia: Czerwiec 01, 2016, 02:03:13 pm »
Mam nadzieje że to żart z tymi Uncanny Avengers  :!: :!: :!: :!:
the time is near