trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kratoss

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #660 dnia: Maj 21, 2016, 03:03:49 pm »
Dla tych którzy kupują WKKM i Marvel Now będzie to gorzka piguła do przełknięcia.

Ja kupuje całe WKKM i niektóre serie Marvel Now( choć wydanie mi się nie podoba - wolałbym HC zbierające dwa albumy) to jak tylko WKKM dobija do 120 numeru mówie STOP i dalej nie kupuje.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #661 dnia: Maj 21, 2016, 03:07:48 pm »
@bogi1
Racja. Strasznie narzekałem na duble w pierwszej 60-tce, ale to były duble wydane na przestrzeni 22 lat w Polsce, plus drogie pozycje od Muchy. Miała je zdecydowana mniejszość nabywców WKKM. Teraz jest dokładnie odwrotnie. Duble z nr 121-140 jak tak dalej pójdzie, będą u nas stanowiły z połowę zawartości, zostały wydane zaledwie na przestrzeni 2 lat i większość kupujących WKKM miałaby je na swoich półkach. Nasz oddział sam strzeliłby sobie w stopę i poniósł straty, jeśli by nie zmienił listy. Na trzy kolejne brytyjskie tytuły ja bym wziął tylko tego Hawkeye'a.

No chyba że ucinamy WKKM i dajemy MMH.

I tak jak @Anionorodnik proponował i projektował, tak chyba będzie wyglądać angielska okładka 123 tomu WKKM.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2016, 05:27:05 pm wysłana przez 8azyliszek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #662 dnia: Maj 22, 2016, 03:52:31 pm »
Tak mnie dziś tknęło jak wysłuchałem wypowiedzi Tomasza Kołodziejczaka

Mam nagranie spotkania, postaram się wrzucić jutro rano.

Obiecane nagranie: https://we.tl/uv9NSEG7My
że Hachette wycofuje się z wydawania kolekcji komiksowych na naszym rynku, a pan Tomasz coś o tym wie. Dla przypomnienia na pytanie co z Lucky Lukiem powiedział że kolekcja nie wystartuje, a teraz Egmont ma zamiar ruszyć z jego wydawaniem. Zatem rzut próbny jej (jak i Asteriksa) okazał się nie wypałem. Dodatkowo pan Tomasz powiedział że po zakończeniu WKKM zastanowią się czy wejdą w komiksy przed Marvel Now, a teraz oficjalnie potwierdza że już to planują, a na jesień poznamy szczegóły.
Obstawiam że by może dostaniemy przedłużenie w WKKM o tomy z Marvel Now u to będzie koniec komiksów od Hachette. Ale od nich się nic nie dowiemy, bo nie śmiali nawet powiedzieć że kończą kolekcje Thorgala / Rosińskiego.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #663 dnia: Maj 22, 2016, 03:58:57 pm »
nie śmiali nawet powiedzieć że kończą kolekcje Thorgala / Rosińskiego.

a zostało coś jeszcze do wydania?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #664 dnia: Maj 22, 2016, 04:12:16 pm »
bo nie śmiali nawet powiedzieć że kończą kolekcje Thorgala / Rosińskiego.
Powiedzieli że skończyli a wydawali jeszcze Szninkiela  :smile: więc na odwrót.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #665 dnia: Maj 22, 2016, 04:35:45 pm »
Nie zgadzam się z @mkolkiem81. Egmont mówił, że może coś wydać z Marvela (bo im dobrze Marvel Now schodzi), po zakończeniu WKKM, bo liczyli że zakończy się ona w czerwcu 2017, więc na kolejną wiosnę mogliby coś przygotować. A tu zonk, bo wyskoczyło info o kolejnym przedłużeniu Kolekcji. To Egmontowi się znudziło czekanie, bo szkoda, żeby tylko Hahcette wyciągało nam pieniądze z portfelów, więc ruszają mimo ciągłego istnienia konkurencji. :)

Nawet jeśliby WKKM została zakończona, to uważam że wypuszczono by MMH. W Końcu po coś tego triala w Czechach robili. I jeszcze raz przepraszam, że nie wystartowała Kolekcja Lucky Luke'a. Ja kupiłem tylko pierwszy numer zamiast wszystkich czterech, bo myślałem, że rusza już na całego i wysłałem zamówienie na prenumeratę. Przez to sprzedało się za mało egzemplarzy w kioskach i projekt upadł. :/

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #666 dnia: Maj 22, 2016, 08:21:01 pm »
A tu zonk, bo wyskoczyło info o kolejnym przedłużeniu Kolekcji.
Na razie tylko w UK. Dopóki nie będzie informacji choćby o Czechach (nie, notka z Wikipedii nic nie potwierdza), to przyjmuję, że skończy się na 120. tomie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #667 dnia: Maj 22, 2016, 08:37:06 pm »
Jak Thorgal. :)
Egmont wypuścił i ma zamiar jeszcze wypuszczać nowe tytuły bo się sprzedają. Hahcette tym bardziej - ciągle przedłuża swoje 2 komiksowe kolekcje bo się sprzedają, Nasz oddział też to robi. Wszyscy chcą pieniędzy komiksiarzy. :)
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 10:53:50 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #668 dnia: Maj 22, 2016, 08:56:42 pm »
Na razie tylko w UK. Dopóki nie będzie informacji choćby o Czechach (nie, notka z Wikipedii nic nie potwierdza), to przyjmuję, że skończy się na 120. tomie.
Dokladnie, w koncu na wiki czeskim jest napisane: V tuto chvíli nebylo oficiálně oznámeno, zda bude toto rozšíření dostupné i v ČR.
I chyba za bardzo nie trzeba tego tlumaczyc...
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #669 dnia: Maj 22, 2016, 09:26:22 pm »
W teorii nie trzeba, ale w praktyce już tak, bo niejedna osoba zlekceważyła te proste słowa i wyszła z założenia, że to jest oficjalne.

Offline dagobert

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #670 dnia: Maj 25, 2016, 09:30:49 am »
Korvac Saga – jestem świeżo po lekturze i dostarczyła mi ona mnóstwo przyjemnej zabawy. Oczywiście, że jest to ramotka z niegdysiejszym podejściem do komiksu, ale dodaje to mnóstwa uroku. To co działało na plus to duch lat 70-tych, nieugładzone dialogi i charaktery poszczególnych postaci, czy kosmiczna skala działań wroga (pojedynek ze Starhawkiem – sam miód). Z przyjemnością czytało się komiks, gdzie scenarzysta zawraca uwagę na domykanie różnych wątków, wyjaśnianie dlaczego coś się stało np. 3 zeszyty temu nawet jeśli to były jakieś szczegóły. Także zawracanie uwagi na konsekwencje działań bohaterów np. koszty zniszczeń – ciągłe „Stark za to zapłaci”) albo odebranie dostępu do tajnych danych, czy quickjeta (wyjazd autobusem komunikacji na akcję – sic! XD). Pomimo dużej liczby postaci nie czułem się zakłopotany odnośnie motywacji, czy mocy danego bohatera, nawet jeśli na poszczególne kreacje obiektywnie nie poświęca się dużo czasu, a problem ten pojawia się w dużo nowszych komiksach, gdzie duże grupy superherosów to często bezpłciowe tło.


Jako minus odebrałem jakość druku poszczególnych kadrów. Nie wiem, czy tak wyglądał też oryginał, czy to kwestia niedbałości w przygotowaniu plansz do druku, ale niektóre kadry są strasznie nieostre i zamazane, podczas gdy inne bardzo wyraźne i w pełni pozwalające cieszyć bardzo przyjemną pracą artystów.
Wcześniej miałem podobną sytuację kiedy przeczytałem w WKKM Dark Phoenix Saga, a powtórnie tym razem w omnibusie, gdzie jakość grafik była znacząco lepsza, ostrzejsza i lepiej pokolorowana – np. w omni na niektórych kadrach postacie mają elegancko zaznaczone białym kolorem oczy, podczas, gdy wydaniu WKKM kolor ten w ogóle nie był nakładany na kolor maski/twarzy.
W przypadku Korvac Saga jest to od tyle dziwne, że kadry o doskonałej jakości sąsiadują z rozmazanymi.


Podsumowując – Saga o Korvaku jest wg. mnie lekturą satysfakcjonującą i polecam ją bardzo:)

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #671 dnia: Maj 25, 2016, 01:39:46 pm »
A dostaliście już paczki z numerami 90 i 91?

Offline Inuki

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #672 dnia: Maj 25, 2016, 02:29:13 pm »
Mógłby mi ktoś powiedzieć tak szczerze, z ręką na serduszku, czy ma sens czytanie "Imperatywu Thanosa" bez znajomości "Annihilation" i innych kosmicznych tytułów Marvela? Bo raz czytam, że to świetny one-shot, a raz, że bez znajomości tamtych tytułów można popsuć sobie cały odbiór tego komiksu.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #673 dnia: Maj 25, 2016, 02:33:54 pm »

Nawet jeśliby WKKM została zakończona, to uważam że wypuszczono by MMH. W Końcu po coś tego triala w Czechach robili.
Właśnie. W Czechach.
I jeszcze raz przepraszam, że nie wystartowała Kolekcja Lucky Luke'a. Ja kupiłem tylko pierwszy numer zamiast wszystkich czterech, bo myślałem, że rusza już na całego i wysłałem zamówienie na prenumeratę. Przez to sprzedało się za mało egzemplarzy w kioskach i projekt upadł. :/
Buahahahaha! Nieźle się ubawiłem tym gdybaniem, że gdybyś kupił 4 kolejne numery Lucky Luke to wpłynęłoby to na większe zainteresowanie komiksem. Przecież jakbyś wziął z kiosku to byś nie wziął w prenumeracie!

Poza tym Hachette (jak to już było tu wałkowane mylion razy) ma zysk ze sprzedaży prenumerat, a sprzedaż kioskowa jest tylko dla nich dodatkowym (marginalnym) zarobkiem.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #674 dnia: Maj 25, 2016, 03:00:53 pm »
Odnoszę wrażenie że Bazyl żartował...

Saga o Korvacu - zgadzam się w całej rozciągłości z Dagobertem. Mimo iż momentami jest to festiwal "łotr miesiąca i jak go nastukać" to cały czas w tle dzieją się wielkie rzeczy. Korvac właściwie ignorujący Avengers i pokazujący jak bardzo to nie jego liga szybko stał się jednym z moich ulubionych arcy(nie do końca)łotrów. Pojedynek ze Starhawkim jest napisany mistrzowsko, tak samo jak finalne stracie. Jak kogoś nie bolą ramotki to brać, bo to jeden z najlepszych tomów WKKM.