trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #510 dnia: Kwiecień 28, 2016, 06:54:19 pm »
Hachette powiedziało że mogą wydać każdy komiks Marvela (a ile w tym prawdy?)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #511 dnia: Kwiecień 28, 2016, 07:05:22 pm »
Ja tak nie mówię - to Anion i bogi narzekają na duble jak ja kiedyś. :) Ja teraz osiągnąłem zen i spokojnie mówię - po prostu dubli nie kupię, tylko wydania Egmontu. I bardzo też bym chciał wydania MMH u nas.

Janku - bo polski rynek jest specyficzny - czyli bardzo płytki. Mamy masę zapóźnień i skoro jest tylko 2.5 wydawców, to nie powinni oni powtarzać takich samych tytułów, tylko wydawać premierowe. Popieram postulat by u nas dubli nie było (ale spokojniej niż 3 lata temu) i też chcę niemieckich Deadpooli po polsku.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #512 dnia: Kwiecień 28, 2016, 08:09:25 pm »
Mamy masę zapóźnień i skoro jest tylko 2.5 wydawców
Hachette, Egmont, Mucha i Sideca (to ten pół?) coś pominąłeś.  :lol:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #513 dnia: Kwiecień 28, 2016, 08:35:49 pm »
Hachette, Egmont, Mucha i Sideca (to ten pół?) coś pominąłeś.  :lol:
Nie Sideca jeszcze nic nie wydała wg Bazyla, pewnie mówił o Planecie Komiksu.

Offline perek82

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #514 dnia: Maj 03, 2016, 08:57:06 am »
Właśnie przeczytałem ostatniego Spidermana z WKKM. Jeden z nielicznych komiksów w ostatnim czasie, od którego nie mogłem się oderwać i wciągnąłem w ciągu 1 dnia. Nawet połowę meczu spędziłem z nosem w komiksie. Bardzo lubię styl Romity Sr - nazywam go klasycznym na prywatny użytek. Najbardziej podoba mi się Spider w jego wydaniu - dość proporcjonalnie narysowany.
Nie jestem jakimś fanem ramotek, ale aż się zastanawiam nad zakupem czegoś większego z tamtego okresu. Mają swój urok - bez kosmicznych wydarzeń, zamieniania ciał itd.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #515 dnia: Maj 03, 2016, 11:49:33 am »
No to przecież było już sporo tomów WKKM z lat 60-tych. ;) I będzie ich jeszcze trochę.  A jeśli chodzi ci tylko o Spider-Mana, to trzeba chwilę poczekać na Death of the Stacey's. A jutro Korvac Saga - komiks z lat 70-tych ale zapowiada się zacnie.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #516 dnia: Maj 03, 2016, 12:21:00 pm »
Korvac z 1963 wg tego co podają tutaj:
http://marvel.com/comics/discover/302/the-korvac-saga

Co prawda 53 lata dla komiksu to chwila, ale podejrzewam że ramotność przekrocza znacznie moje progi tolerancji, wiec sobie odpuszczę tą pozycję. Po niedawnej lekturze innego kultowego i znacznie młodszego tytułu - Kryzysu z DC Deluxe (rocznik 1985) mam dosyć amerykańskich staroci na dłuższy czas.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #517 dnia: Maj 03, 2016, 12:30:21 pm »
Korvac saga jest z 1978

1963 na tej stronie oznacza, że seria (avnegers) się zaczęła w 1963

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #518 dnia: Maj 03, 2016, 12:32:06 pm »
Korvac z 1963 wg tego co podają tutaj:
http://marvel.com/comics/discover/302/the-korvac-saga
W 1963 roku zaczęli wychodzić "Avengers", a Korvac Saga jest z 1978-1979.
Ale z tymi klasykami jest różnie, np. bardzo stare "Nigdy więcej Spider-Mana" czytało mi się bardzo fajne, choć niektóre strony to były ściany tekstu, ale np. "Demon w butelce" miał falujący poziom, nie mówiąc o "Tajnych Wojnach", które wyglądają żałośnie przy innych komiksach powstałych w tym samym roku.
Ja bym jednak kupił Korvac Sagę, ponieważ jest to komiks polecany, z końca lat 70-tych, więc nie powinno być źle.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #519 dnia: Maj 03, 2016, 12:39:23 pm »
no Korvac Saga się czyta lepiej niż Tajne Wojny, ale do wydanego w podobnym czasie Dark Phoenix trochę brakuje...

niektórym odcinkom dałem solidne 4na 5 ale jest parę odcinków w środku ze słabym 3 (więc faluje jak demon)

nie czyta się źle, czyta się dobrze... jak na lata 70-te...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #520 dnia: Maj 03, 2016, 12:49:34 pm »
Ja uwielbiam ramotki Marvela (DC zresztą też). Pamiętam jak bedac dzieciakiem napawłem się serialem animowanym Fantastycznej Czwórki, gdy był emitowany u nas w TV, bodajże w soboty, w drugiej połowie lat 70. (obok Żółwia Tuptusia i Kosmosu 1999). Liczba Galactusów, które narysowaliśmy z kumplami w owych pięknych latach, przekraczała zdolność liczenia niejednego z nas, szacowana jest bowiem na średnio 2,3 Galactusy dziennie na osobę.

I tak sobie teraz myślę, że być może kluczem do prawidłowej percepcji (czytaj: emocjonalnej) komiksowych ramotek super hero, który dostępny jest przynajmniej takim ramolom jak ja, jest wyobrażenie sobie, jak by odbierali dziś te komiksy, gdyby ukazywały się one u nas w tamtych latach w Świecie Młodych. Dla mnie odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta: CZAD!!! Bo wydaje mi się, że, przez analogię, własnie tak odbierają te komiksy dzis amerykańscy komiksiarze, ktorzy czytali je jako dzieci. 

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #521 dnia: Maj 03, 2016, 01:05:31 pm »
Miałem sobie darować tę akurat ramotkę, ale plansze z marvel.com zachęciły mnie. Znowu masa tekstu do przebrnięcia, pewnie nie zawsze z sensem, ale wezmę.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #522 dnia: Maj 03, 2016, 02:25:10 pm »
Dokładnie - perspektywa historyczna jest konieczna. Nie wina Korvac Sagi, że minęło 38 lat  od czasów jej premiery. A w 1978 jej styl był normalny. No nie każdy komiks może być ponadczasowy i czytać się świetnie niezależnie od wieku odbiorcy czy daty w kalendarzu.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #523 dnia: Maj 03, 2016, 05:49:33 pm »
Ja osobiście lubię ramotki Marvela, choć czytanie jednego tomu (z ramotką) WKKM zawsze rozkładam na kilka dni. Przyczyną jest spora ilość tekstu oraz obrazków, co przekłada się na dłuższy czas czytania. Jeżeli ktoś chce przeczytać dany tom na "jednym posiedzeniu", to faktycznie może to być męczące. Myślę, że to bez sensu zmuszać się do lektury. Ja przeczytałem za pierwszym podejściem tylko kilka (Początki Marvela: Lata sześćdziesiąte, Uncanny X-Men: Druga geneza, Uncanny X-Men: Mroczna Phoenix). Kluczem jest odpowiednie podejście i nie stawianie sobie zbyt "ambitnych" celów :smile:

Offline starcek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #524 dnia: Maj 03, 2016, 10:08:48 pm »
Ramota ramocie nierówna.
Capa z lat 60. łykałem jak pelikan młode rybki, a Avengersów zdzierżyć nie mogłem. Dr.Strange też odbił się czkawką. Najważniejsze żeby próbować i  przekonywać się samemu co i jak. Sprzedać zawsze można.  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

 

anything