Autor Wątek: Harley Quinn  (Przeczytany 12058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pucek_miszcz

Harley Quinn
« dnia: Luty 22, 2016, 07:23:31 pm »
Egmont rozpoczyna wydawanie Harley Quinn od kwietnia. Szczerze powiedziawszy nie znam tej postaci oprócz jakichś tam podstawowych faktów, czy mógłby ktoś przybliżyć serię z N52 gdyż nie wiem czy warto się w nią bawić? Dzięki z góry :smile:
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline absolutnie

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2016, 07:46:23 pm »
Egmont rozpoczyna wydawanie Harley Quinn od kwietnia. Szczerze powiedziawszy nie znam tej postaci oprócz jakichś tam podstawowych faktów, czy mógłby ktoś przybliżyć serię z N52 gdyż nie wiem czy warto się w nią bawić? Dzięki z góry :smile:


https://pl.wikipedia.org/wiki/Harley_Quinn

https://en.wikipedia.org/wiki/Harley_Quinn
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2016, 08:58:06 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

fragsel

  • Gość
Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2016, 07:52:42 pm »

https://pl.wikipedia.org/wiki/Harley_Quinn

Jeśli widzę ostatni akapit zaczynający się od słów o "No Man's Land". które przeglądałem, pamiętam, jako licealista w Empiku przed maturą, to ja jako nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem się pytam jak ten link się ma do New 52?
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2016, 07:55:46 pm wysłana przez fragsel »

Offline kelen

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2016, 08:42:31 pm »
Seria Harley Quinn z New 52 w wielkim skrócie jest o tym, jak ma swoje solowe przygody i żyje w końcu w oderwaniu od Jokera. Generalnie komiks jest baaaardzo na uboczu uniwersum i niewiele jest tam nawiązań do tego, co dzieje się równolegle.

Seria jest humorystyczna, jest sporo akcji i fajnych momentów. Bez większych spoilerów, wszystko zaczyna się od tego, że Harley dostaje w spadku budynek do zarządzania, w którym ma też swoje mieszkanie, więc generalnie musi ogarnąć interes, a w tym samym czasie nagle zlatują na nią łowcy głów i musi odkryć, kto ciągle wyznacza na nią nagrodę.

Gościnnie jest też Poison Ivy i rozwijane są jej relacje z HQ. Generalnie seria mocno idzie z duchem konceptu Timma i Diniego, ale nie bez powodu też ludzie widzą tutaj Deadpoola.

Rysunki są też bardzo ładne, o. I ogólnie relacje HQ z innymi są też mega spoko. Najświeższy zeszyt to już w ogóle bomba, ale nie będę spoilerował.

Jeśli chcesz poznać Harley w pigułce i czytasz komiksy po angielsku, kup "Batman: Mad Love" lub po prostu obejrzyj odcinek "The New Batman Adventures" na jego podstawie (co prawda w kanonie New 52 origin story Harley jest juz inny, ale koncept nadal ten sam).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline pucek_miszcz

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2016, 08:56:47 pm »
Dzięki za odpowiedź, myślę że sprawdzę pierwszy tom i wtedy zobaczę co dalej. Może nawet uda mi się dorwać to Mad Love wcześniej  :cool:
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Mikel

  • Gość
Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2016, 09:25:58 pm »
Tak na szybko, bo walczę z dzieckiem, demon naładował baterie i zęby idą :/, właśnie pierwsze dwa zeszyty załapałem z MIEJSKIEJ GORĄCZKI, początek jak dostać w głowę kijem i chwila refleksji czy to Lobo, Deadpool w spódnicy? Na dzień dobry łamanie 4 ściany i orgia rysowników, później już tylko z górki, humor mniej rynsztokowy niż u pana "przystojnego", jakoś po całym dniu siedzeniu na dokumentacją, bardzo mi podeszło. Kreska fajna, pasuje do klimatu, dobra pozycja :)

Offline Night wolf

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2016, 03:54:48 pm »
Wczoraj skończyłem HQ i powiem że komiks jest bardzo sympatyczny, przyjemnie się go czytało nie męczył mnie tak jak pierwszy tom Deadpoola... Świetnie jest pokazane jak bardzo porąbana jest ta postać, takie duże dziecko który cieszy się z wszystkiego albo rozmowy z bobrem :D W mojej ocenie nie jest to może szał 10/10 ale daje mu takie solidne 7/10. Naprawdę polecam :D

Offline isteklistek

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2016, 10:52:29 am »
Dobrze, że HQ jak na razie się podoba. Mam nadzieję, że wydadzą wszystkie poboczne tomy razem z serią główną. Początkowe 8 zeszytów składające się na pierwszy trejd pamiętam jak przez mgłę, dlatego fajnie będzie sobie to wszystko odświeżyć, jak dostane polskie wydanie. Mi w tym komiksie podoba się bardzo balansowanie między życiem Harley, a Harleen. Na koniec dodam, że im dalej tym lepiej.

Offline VooDoo79

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2016, 12:39:37 pm »
Kupowałem 1 tom Harley Quinn tylko dlatego że brakowało mi tam parę dyszek do darmowej wysyłki z myślą że jak szybko kupię tak szybko go sprzedam .... ale po przeczytaniu jestem pozytywnie zaskoczony, całkiem przyjemna lekturka, dużo humoru szczerze nie spodziewałem się że mi się spodoba, a skoro gdzieś czytałem że z kolejnymi tomami ma być lepiej więc chyba warto zainwestować w tą serię  ;-)

Offline dudi1212

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2016, 09:37:17 pm »
Ja dzisiaj przeczytałem 3 pierwsze zeszyty i szczerze przyznam, że petarda. Lekko, przyjemnie i wciąga:)

Poboczni bohaterowie są charakterystyczni, a motyw z "chodź, pokażę ci mojego bobra!" rozłożył mnie na łopatki.

Jutro na pewno dokończę cały tom.

Czytam dalej i wow! Scena z nawiązaniem do Star Wars jest świetna;)
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 10:52:33 am wysłana przez dudi1212 »
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline isteklistek

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 28, 2016, 07:29:38 pm »
Nie wiem jak wygląda trejd oryginalny, ale Egmontowe wydanie jest fajne - 23 okładki  :badgrin: W WW jest wariant, który bardzo chciałem mieć, ale zeszytówka z nim kosztuje krocie - wariant Steampunk.

Offline dudi1212

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 28, 2016, 08:34:47 pm »
Mnie wpadł w oko ten wariant z figurkami w piasku;)

Komiks skończyłem i naprawdę jestem pod dużym wrażeniem. Ostatnio z takim zainteresowaniem czytało mi się Shazama - jeśli wezmę pod uwagę tylko N52.

Laski z DC mają farta do tego, co zdecydował się wydać Egmont. Wonder Woman też łykam jak pelikan.

BTW - Suicide Squad z N52 trzyma poziom Harley czy jakościowo to raczej odpowiednik Thunderbolts z MN?
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline angelscorpion

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2016, 02:17:12 pm »
Zgadzam się w pełni z kolegą Dudim: Jestem mile zaskoczony komiksem Harley Quinn, trochę przypomina żeński odpowiednik Lobo, tylko troszkę lżejszy:) Również byłem pozytywnie zaskoczony Shazamem, którego nie planowałem kupować ( na arosie chodzi chyba teraz z 50% rabatem).

Offline Itachi

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2016, 08:11:13 am »
HQ to udany komiks, zalety? Świetne dialogi (szacun dla tłumacza), dobrze skonstruowani bohaterowie (wszyscy się czymś wyróżniają, uatrakcyjniają fabułę) i zakręcony scenariusz, który jest niekonwencjonalny i świeżutki.

Offline kyms

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 09, 2016, 11:07:25 am »
Zalet jest bardzo dużo! Luźny tytuł, mnóstwo akcja, nienużąca fabuła, czarny humor, samodzielna harley, ciekawe postacie drugoplanowe. Przestałem czytać zagraniczne numery Harley, na którymś tam numerze, ale polskie wydania będę śledził :D
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics