trawa

Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 56200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 21, 2016, 09:15:47 pm »
Tak trochę dziwna ta rzecz, że na 50 osób które kliknęły w ankiecie, Szninkla kupi albo ma, tylko połowa. Aż tak bardzo przeszkadza wam trochę mniejszy format niż ten z wydania egmontowego?
To nie jest taki "trochę" mniejszy format. H wydaje w formacie pomniejszonym do standardowego francuskiego, a pierwsze kolorowe wydanie było w formacie powiększonym względem standardowego... Tak więc wydanie H jest jakby pomniejszone w podwójny sposób w porównaniu do tego Egmontu.
Oczywiście pozostaje pytanie czy E - w razie ponownego wydania - znów uraczy nas powiększonym formatem...

Offline koziorozec1979

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 21, 2016, 09:26:45 pm »
To nie jest taki "trochę" mniejszy format. H wydaje w formacie pomniejszonym do standardowego francuskiego, a pierwsze kolorowe wydanie było w formacie powiększonym względem standardowego... Tak więc wydanie H jest jakby pomniejszone w podwójny sposób w porównaniu do tego Egmontu.
Oczywiście pozostaje pytanie czy E - w razie ponownego wydania - znów uraczy nas powiększonym formatem...
bo przeciez moze pokombinowac i celem odroznienia znacznego od poprzedniego wydania (liczac na przymus kolekcjonerski) zastosowac nowy format tak by integral ladnie i rowniotko dopasowal sie na poleczce do wznowien Bilala

Offline starcek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 21, 2016, 09:35:41 pm »
[..]2. Wyższa cena, bo nie zejdziesz poniżej 90 zł.
[..]
Hachette, czyli.. Trafi do Olimpia Comics??  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline bosssu

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 22, 2016, 02:34:10 pm »
Jak rynek wchłonął droższego Thorgala z H przy jednoczesnym zapełnieniu rynku wydaniami tańszymi z Egmontu to nie widzę żadnych przeszkód aby poszło w drugą stronę i rynek nie wchłonął pięknego powiększonego integrala w kolorze z nową niespotykaną pełnowymiarową lakierowaną i twardą okładką w niebieskim kolorze.
Uważam, ze te dwa wydania wcale sobie nie wchodzą w drogę a nawet bardziej rozpowszechnią ten komiks czytelnikom.
 

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 28, 2016, 07:07:04 pm »
Jeszcze ludzie zapominają, że to kolorowe wydanie Egmontu z 2001 roku miało miękkie okładki. Po co komu miękkie okładki, skoro może mieć teraz w twardych z napisem "Szninkiel" na grzbiecie.

Offline radef

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 28, 2016, 07:16:11 pm »
Jeszcze ludzie zapominają, że to kolorowe wydanie Egmontu z 2001 roku miało miękkie okładki. Po co komu miękkie okładki, skoro może mieć teraz w twardych z napisem "Szninkiel" na grzbiecie.
Mniejszy format. A tak krótkie albumy niektórzy wolą w miękkiej (np. ja).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline kaczogród

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 28, 2016, 07:16:31 pm »
Czy ja wiem czy Szninkiel od Egmontu był/jest tak dostępny?  Właściwie to jest na odwrót, od kilku miesięcy nakład się wyczerpał  (mimo dodruku ) , w większości sklepów internetowych poza Allegro niedostępny (choć wydanie Orbity dość często za przyzwoite ceny się pojawia). Do tego Hachette wydał wersję w kolorze która była jeszcze gorzej dostępna. Skoro Hachette rozszerzył kolekcje Rosińskiego nie tylko o Thorgale to przy jako tako dobrej sprzedaży mogliśmy się spodziewać Szninkiela, choć rozumiem że niektórzy wróżyli kolekcji koniec już parę numerów wcześniej.  Ciekawe czy Hachette po WKKM i Rosińskim ruszy z jakąś inną kolekcją komiksową bo z książkami to się nieźle rozpędzili  (Verne, Szekspir,  rosyjska klasyka, Dumas).
tertium non datur

Offline radef

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 28, 2016, 07:20:49 pm »
bo z książkami to się nieźle rozpędzili  (Verne, Szekspir,  rosyjska klasyka, Dumas).
Hachette zawsze dużo wydaje kolekcji książkowych, więc to że teraz wydaje 4, to nic dziwnego, a zdarzało się pewnie, że wydawali więcej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 28, 2016, 07:33:25 pm »
Być może Egmont ponownie wyda Szninkla. Jeśli tak to zapewne z niebieską okładką. Większa szansa na czerń i biel. Prawdopodobnie zdecydują się na kopię wydania z rynku francuskiego.


Jeśli Hachette uzna, że wydawanie komiksów jest opłacalne, to istnieje szansa na coś nowego. Ciekawe jak przedstawia się zysk z kolekcji komiksowych w stosunku do innych?


Chętnie bym przygarnął kolekcję książek autorstwa Karola Maya.






"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

fragsel

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 28, 2016, 07:51:38 pm »
Chętnie bym przygarnął kolekcję książek autorstwa Karola Maya.

ja mimo że mam wszystko to też bym brał, ale tylko pełne wydania, a nie te pocięte bryndze Karl-May-Verlag...


Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 28, 2016, 08:07:32 pm »
Ja zbierałem zeszyty autorstwa Karola Maya. Ukazywały się u nas pod koniec lat osiemdziesiątych.
Tak to wyglądało:
https://www.google.pl/search?q=karol+may+zeszyty&espv=2&biw=1366&bih=681&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjM_pnIn5vLAhVIJpoKHTC_BRoQsAQIHQ#


Odnośnie Karola Maya to zawsze przypomina się mi ta scena  :smile:
https://www.youtube.com/watch?v=JsTvrSvqmBk
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Piotr_Łódź

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 29, 2016, 03:06:25 pm »
W Empiku w Galerii Łódzkiej na Piłsudskiego widziałem dziś 3 egzemplarze Szninkla od Hachette.
rawdziwa cnota krytyki się nie boi - Ignacy Krasicki

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 29, 2016, 09:53:45 pm »
Czarny Mustang zeszytowy Karola Maya uber alles. Mam to wydanie. I cykl Szatan i Judasz w 6 tomach. Ale rzeczywiście - Winetou i Old Surehanda oraz Old Shaterhanda nie mam, więc kupowałbym.

Jeśli Egmont kiedykolwiek wydałby ponownie kolorowego Szninkiela to podejrzewam, że z lenistwa zrobiliby w tej samej formie co 15 lat temu. Nie byłoby integrala ani niebieskich okładek. Ale w związku, z ruchem Hachette, wydanie przez Egmont tego samego komiksu jest mało prawdopodobne. Dostaliśmy Ygreka i się cieszmy.

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 02, 2016, 11:10:36 am »
Oooo - Hachette znacznie zmieniło okładkę drugiego tomu ("Wybrańca"), względem wydania z 2001. Teraz jest zdecydowanie "mocniejsza". :) Wcześniej do G'well dobierały się Koboldy a teraz sam Szninkiel. :D


KukiOktopus

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 02, 2016, 11:23:56 am »
Mocniejsza, powiadasz? Ciekawe jak bedziesz spiewal, gdy ksiądz po kolędzie przyjdzie i zobaczy jakimi swinstwami sie zajmujesz. A tak w ogole, to jestem załamany, bo panoramę w najnowszym Sznikielu mam obniżoną o 1.63 mm  :cry: