Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 56199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mr.castor

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 17, 2016, 04:22:23 pm »
Wiadomo może kto nakładał kolory ? Niestety w wydaniu od Hachette nie ma tej informacji, zapewne w wersji Egmontu było coś wspomniane.

mgnesium

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 17, 2016, 04:24:14 pm »
Wiadomo może kto nakładał kolory ? Niestety w wydaniu od Hachette nie ma tej informacji, zapewne w wersji Egmontu było coś wspomniane.

wydaje mi się że żona kasprzaka.

Offline mr.castor

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2016, 04:28:49 pm »
Dzięki wielkie ( tak też mi się wydawało że gdzieś o tym czytałem ) . Kupiłem tego potworka od aszet z czystej ciekawości i wiem że jak tylko wielki E się zdecyduje wydać to porządnie wrzucę to na alledrogo od złotówki. Bardzo ale to bardzo bym chciał to wydanie w formacie A+ już nawet nie musi to być integral byle duże  :razz: Naprawdę fajnie to musi wyglądać w dużym formacie

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 17, 2016, 04:35:15 pm »
@UP
No to wydaj dwa razy więcej i kup na Allegro za 185 zł jeśli aż tak ci zależy na tym powiększonym formacie. Naprawdę - niektórzy tylko szukają dziury w całym. Mimo, że Thorgal haszetowy był tej samej wielkości a na półkach Empików walały się większe Thorgale egmontowe, to Kolekcja odniosła spory sukces. Bo nikt by nie przedłużał tego, gdyby zysku nie było. Czyli ludziom się to podoba. I w sumie bardzo dobrze. Hachette pany.

P.S. A gdzie dorwałeś swój egzemplarz? Empik czy jakiś inny salonik?

Offline mr.castor

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2016, 04:52:55 pm »
@UP nie będziesz mi mówił jak mam wydawać kasę  :wink:


Kupiłem w Empiku ( swoją drogą po krótkiej rozmowie z ekspedientką okazało się że zeszło już 10 sztuk tego "Thorgala"  :lol:  a poprzedni numer zalegał i chyba nic nie zeszło )

Offline amsterdream

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 17, 2016, 05:07:55 pm »
Czyli jak widać zapotrzebowanie jest. Ja cierpliwie poczekam na wydanie w formacie A4.

Offline Holsten

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 17, 2016, 05:10:57 pm »
Ja na dzień dzisiejszy dysponuje 3 tomowym wydaniem w kolorze i po Hachette nie sięgnę, ale sam fakt jego wydania świadczy dobrze o chłonności naszego rynku komiksowego.

Offline kaczogród

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2016, 05:12:15 pm »
Wydanie Hachette to takie same wydanie jak Egmontu tylko że kolorowe?  Hachette wydał całość w jednym tomie ?
tertium non datur

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 17, 2016, 05:32:12 pm »
@UP
Egmont wydał w 2001 roku 3 tomy Szninkiela w kolorze i formacie A4+. W 2013 roku wydał całość Szninkiela w jednym tomie, tyle że czarno-biały.

http://allegro.pl/szninkiel-wydanie-kolekcjonerskie-i5996494740.html

Hachette teraz znowu wydaje 3 tomy po kolei. Każdy w kolorze, formacie zwykłym A4 po 30 zł za każdą część.

Offline kaczogród

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 17, 2016, 05:41:06 pm »
Czyli jak komuś bardzo nie zależy na wersji kolorowej to taniej się opłaca kupić czarnobiały integral od Egmontu bo jest dużo tańszy  (choć może być problem z dostępnością bo z tego co widzę to dodruk poszedł tylko na aros i bonito i to dość mało egzemplarzy.  Może do innych stron dojdzie za kilka dni ?) lub polować na allegro na stare wydania orbity. Thorgale od Hachete to (IMHO!) lekka drożyzna,  choć inicjatywa zacna i wybór słuszny,  i wydać nabywcy się znalaźli skoro kolekcja się utrzymała.   Niemniej jednak skoro Hachette wydaje kolekcję komiksów Rosińskiego to Szinkiel się powinien tam znaleźć.
tertium non datur

mgnesium

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 17, 2016, 05:42:53 pm »
to na pewno jest a4?

bo thorgale z hachette były wydane pomniejszone, a nie sądzę żeby rozwalali jednolitość - w końcu to "kolekcja" a ludzie bywają małostkowi.

dodruk poszedł

nie było dodruku, są zwroty z empików.

Offline kaczogród

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 17, 2016, 05:44:35 pm »
Egmont planuje dodruk Szinkiela ?
tertium non datur

mgnesium

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 17, 2016, 05:46:47 pm »
Egmont planuje dodruk Szinkiela ?

w kolorze - nie wiadomo. ale prędzej niż wersję czarno-białą, którą ciągle można nabyć stacjonarnie.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 17, 2016, 05:50:58 pm »
Hachette teraz znowu wydaje 3 tomy po kolei. Każdy w kolorze, formacie zwykłym A4 po 30 zł za każdą część.
Oczywiscie 8azyliszek jak zwykle wprowadza w błąd, poniewaz A4 to 210 x 297 mm, podczas gdy hachettowy "Sznikiel" jest formatu ok. 197 x 270 mm, zatem jest prawie o 3 cm niższy i ponad 1 cm węższy od zwyklego formatu A4. Innymi słowy, ten "Sznikiel" nie łapie się nawet w OHC, tylko jest niemalze zwykłym HC, z ta roznicą, ze jest od zwyklego HC jedynie o niecale 2 cm szerszy.

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 17, 2016, 06:05:14 pm »
No dobra - Szninkiel rzeczywiście jest mniejszy niż A4. Ale N52 są jeszcze mniejsze. Czy to ma aż takie wielkie znaczenie? To nie grzbiet. :)


 

anything