trawa

Autor Wątek: Torment: Tides of Numenera  (Przeczytany 8473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Torment: Tides of Numenera
« dnia: Styczeń 29, 2016, 08:36:25 pm »
Tnę w betę. Klimat jest GENIALNY.


Świat, bohaterowie, npc i ich opowieści, muzyka (co oczywiste). Latam po Klifach Sagusa z wywieszonym jęzorem. A właściwie nie latam, tylko niespiesznie chodzę, wszystkich o wszystko pytam i zaglądam w każdy kąt.


Jeśli cała gra będzie na tym poziomie, to przewiduję inwazję epickości.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Hollow

Odp: Torment: Tides of Numenera
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2016, 09:43:49 pm »
Jest już beta? To świetnie, bo czaję się na tą grę od dłuższego czasu.

Offline Ribald

Odp: Torment: Tides of Numenera
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2016, 08:43:30 am »
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Torment: Tides of Numenera
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2016, 01:01:27 pm »
Ja jednak będę tęsknił za niesamowitością Sigil :(

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Torment: Tides of Numenera
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2016, 08:13:15 pm »
Ja jednak będę tęsknił za niesamowitością Sigil :sad:
A ja dotarłem w Pillars of Eternity do Zatoki Bunty i stwierdzam, że chyba jestem już za stary na tego typu gry* :sad:

Niby wszystko nieźle, ale jakoś nie mogę się wciągnąć w te tony dialogów do przeczytania i chaotyczno-złożoną walkę.

Niedługo ma wyjść też coś takiego:

https://www.gog.com/game/tyranny_commander_edition_preorder

I znowu, niby wygląda nieźle, ale chyba się już nie skuszę, bo będzie jak z Pillars of Eternity.

W sumie z PoE to mam nawet tak, że poczytać dialogi i robić questy dialogowo-zagadkowe jeszcze mogę (co nie znaczy, że mi się wyjątkowo chce), ale walki mnie irytują. W obecnych czasach brakuje mi w tych BG-podobnych tytułach narracji środowiskowej, "scavengingu" i jakiejś mocniejszej interakcji z postaciami, którą w tytułach 2D trudno oddać. No i walk bazujących bezpośrednio na działaniach gracza - w modelu "kliknij i czekaj" wolę już turowe Wasteland.

*Względnie za bardzo wsiąknąłem w mechanikę nowych gier.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Torment: Tides of Numenera
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2016, 04:36:44 pm »
Gry typu Baldur's Gate po prostu są słabe. Fallout (oczywiście nie gnioty Bethesdy), Arcanum, Vampire the Masquarade Bloodlines, Darklands, Betrayal at Krondor, Geneforge, Age of Decadence czy Underrail to są porządne erpegi.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Ribald

Odp: Torment: Tides of Numenera
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2016, 09:07:59 pm »
Ja jednak będę tęsknił za niesamowitością Sigil :(

Trochę tęskno. Szkoda, że nie powstało więcej gier osadzonych w tym uniwersum. Potencjał był (jest) olbrzymi przecież.


Co do Pillarsów. Z jednej strony, za pierwszym (zwłaszcza) i drugim podejściem bawiłem się przy nich pysznie. Ale już drugi dodatek przechodziłem tylko dla fabuły, bodaj na tym najniższym poziomie trudności. Również irytowała mnie walka, pewnie dlatego, że byłem już po Divinity OS i Wastelandzie i całkowicie zmieniłem zdanie na temat preferowanego systemu łojenia wrogów w erpegach. Turówki zdają mi się teraz znacznie bardziej eleganckie i przejrzyste.

Co nie zmienia faktu, że Tyranny kupuję w dniu premiery ;) 
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Torment: Tides of Numenera
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2016, 12:19:46 pm »
Jak w PoE walka mnie irytowała, to raczej przez niuanse i skalowanie trudności oraz ogólną "nieczytelność", a nie przez sam tryb. Odpaliłem sobie ostatnio Tormenta i grało mi się przednie : )

Offline paluch

Odp: Torment: Tides of Numenera
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2016, 10:07:27 am »
Nutka nostalgii zabrzmiała w mojej duszy. Uwielbiam tę grę!

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Torment: Tides of Numenera
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2016, 08:42:03 pm »
Cytuj
Również irytowała mnie walka, pewnie dlatego, że byłem już po Divinity OS i Wastelandzie i całkowicie zmieniłem zdanie na temat preferowanego systemu łojenia wrogów w erpegach. Turówki zdają mi się teraz znacznie bardziej eleganckie i przejrzyste.
BTW: w 2017 ma podobno wyjść DOS 2. Teraz jest we wczesnym dostępie.
Ja powoli skłaniam się do zakupu pierwszej części. Jak będzie na GOGu w cenie poniżej 100 zł, to już chyba kupię.

Cytuj
Odpaliłem sobie ostatnio Tormenta i grało mi się przednie : )
A na jakim systemie grasz?
Win 10?
Pamiętam, że kiedyś, gdy grałem na Win 7, to grę wiecznie męczyły jakieś spowolnienia czasu i problemy graficzne (zresztą z Icewind Dale miałem podobnie). Niby są tam jakieś patche i poradniki, co zrobić, żeby było dobrze, ale średnio mi się chce nad tym zastanawiać.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Torment: Tides of Numenera
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2016, 09:09:43 am »
Grę mam zainstalowaną na starym lapku z Win 7. Pamiętam, że było sporo zabawy, ale robiłem to wg poradnika i poszło bez problemów.

Offline Dziex

Odp: Torment: Tides of Numenera
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 07, 2016, 09:44:48 pm »
https://www.gog.com/game/tyranny_commander_edition_preorder

I znowu, niby wygląda nieźle, ale chyba się już nie skuszę, bo będzie jak z Pillars of Eternity.
Od paru dni rośnie mi hype na tą grę, głownie z powodu ciekawych założeń fabularnych (nasza postać jest inkwyzytorem reprezentującym imperium zła, które podbiło świat).
Tylko z tego co widzę znowu będzie bieda jeśli chodzi o NPC. Do wyboru jest sześciu :/
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2016, 09:50:08 pm wysłana przez Dziex »

Offline Hang Man

Odp: Torment: Tides of Numenera
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2016, 09:56:52 pm »
Ja miałem z duchowymi następcami Baldura podobnie jak Joneleth. Zrobiłem sie chyba zbyt leniwy. Cenię dobrze przeczytane dialogi, nowoczesną mimikę twarzy w grach a nie obrazek. Nie wspominajac o tym że PoE wydawała mi się straszną sztampą jeśli chodzi o setting, ot kolejne high fantasy (inna bajka że pograłem raptem kilka godzin)


Podobnie miałem z Wastelandem 2, który mechanicznie był dla mnie słaby i brzydki jak noc (nie mówię tutaj o silniku tylko o stylu graficznym, bo sam grywam w indie games które wyglądają jak z lat 90 i sie dobrze przy nich bawie.)


Dlatego Tyranny raczej sobie odpuszcze.


Z Tormentem jeszcze pomyślę. Setting mnie porywa, tak więc to może być dla mnie deal breaker
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Ribald

Odp: Torment: Tides of Numenera
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2016, 01:32:11 pm »
premiera Tormenta 28 lutego, narratorem Fronczewski :)
http://buy.tormentgame.com/?lang=pl_PL
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Torment: Tides of Numenera
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2016, 05:17:08 pm »
premiera Tormenta 28 lutego, narratorem Fronczewski :smile:
http://buy.tormentgame.com/?lang=pl_PL
W porównaniu do Age of Decadence pewnie i tak będzie słabe.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

 

anything