trawa

Autor Wątek: One-Punchman Yusuke Murata  (Przeczytany 5906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

One-Punchman Yusuke Murata
« dnia: Styczeń 19, 2016, 06:15:44 pm »
Właśnie przeczytałem pierwszy tom i mam spory dylemat. Fabuła składa się z wielu, krótkich historyjek, które po pewnym czasie napędzają akcję w jakimś konkretnym kierunku. Na początku jednak wszystko wydaje się bez ładu i składu. Główny bohater powala wszystkich jednym ciosem, więc dramaturgii w mandze nie ma, a coś więcej autor nam na razie nie sprzedał. Wiemy więc mało, lub bardzo mało. Humoru jest sporo, ale raczej nieszczególnie trafiającego w mój gust. Przyznam się że ten nachalny i specyficzny humor w większości mang często odpycha mnie od tego gatunku. Rozumiem, że to jedna z podstawowych cech gatunku, ale szanujmy się - Japończykom można sprzedać każdą żart-kupę. Moja przygoda z tą mangą zakończy się chyba na premierowym tomie, bo w kolejne 9 nie mam zamiaru brnąć i o 8aziszkowa zgrozo wydawać na nią pieniędzy. Spodziewałem się czegoś lepszego, konkretniejszego, zaplanowanego z głową, a dostałem typową rozpierduchę wyższego levelu. Komentarzy na fb wydawnictwa pełnego ochów i achów była co niemiara, więc rozczarowanie też jest dosyć spore. A Wy co sądzicie?

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: One-Punchman Yusuke Murata
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2016, 08:29:06 am »
no ja uważam, że dostałem dokładnie taki komiks na jaki wskazuje tytuł. bardzo fajny pastisz superhero zrobiony z głową i humorem, co pokazuje już pierwsza scena. do tego główny bohater, dość mocno kontrastujący z resztą, który nadaje rytm opowieści. bardzo przypadł mi do gustu. ogólnie One-Punch Mana uważam za udany żart i czekam na kolejny tomik.

Offline Hollow

Odp: One-Punchman Yusuke Murata
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2016, 07:09:21 am »
A mi się podoba taka parodia komiksów o superbohaterach. Później będą dłuższe historię więc się nie zniechęcaj. Bohater przystąpi do Narodowego Stowarzyszenia Bohaterów, Pojawiają się kosmici i inni bohaterowie. Więc zabawia się dopiero zaczyna. Podobają mi się tła i potwory. Narysowane są z wielką dokładnością i z dużą ilością szczegółów. Na pewno kupię kolejne tomy.

Offline Cringer

Odp: One-Punchman Yusuke Murata
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2016, 05:23:06 am »
Wreszcie udało mi się przeczytać pierwszy tomik. Pochłonąłem go raz dwa. Świetna parodia superhero oraz mang w klimatach Dragonballa. Wizualnie prezentuje się też rewelacyjnie. Znakomicie ukazany jest dynamizm walk i ruch postaci. Mam nadzieję że reszta tomów nie zawiedzie.

Offline Berserk_mode

Odp: One-Punchman Yusuke Murata
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2016, 07:16:25 pm »
Wiem że część ludzi uznaje takie zestawienia za głupie, jednak jak dla mnie OPM jest w moim top 5 najlepszych mang u nas wydanych ;)
O odwróceniu zasad typowego shounena nie będę za wiele mówił, gdyż jest to istotą tej mangi i zostało już sporo na ten temat napisane/powiedziane.
Natomiast na świetny obiór tej mangi składają się:
- rysunki: są po prostu genialne...tak dynamiczne, tak śliczne...ah  :cool:
- tłumaczenie: tutaj tłumacz mocno ingeruje w oryginalne tłumaczenie, czasami na plus, jak w przypadku Szatana Śmierdziuszko, czasami in minus, jak przy przetłumaczeniu ksywki Mumen Raidera
- humor: no cóż, nie ukrywajmy że są to suchary, mnie to bawi, kwestia gustu ;)
"Na spocone przyrodzenie Surtura"

 

anything