trawa

Autor Wątek: Blame! Tsutomu Nihei  (Przeczytany 92941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fau

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2016, 08:33:33 pm »
Ile tomów na Sidonia no Kishi?

Jak podano na obrazku w pierwszym poście: 15.  :smile:

Offline mibartek

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 10, 2016, 04:03:18 pm »
kurcze mam dylemat z tą okładką.... 
na gildii tylko miękka :

http://www.sklep.gildia.pl/manga/293699-blame-1
a twarda tylko bez rabatu :
http://www.mangarden.pl/pl/searchquery/blame/1/full/5?url=blame
szczerzę to 26zł za samą okładkę to już sporo. (ponad 130zł wyjdzie na serii różnica)   :sad:


nie znalazł nikt twardej z rabatem nigdzie ? (mangarden to chyba oficjalny sklep JPF więc szanse słabe)

Offline peta18

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2016, 04:15:56 pm »
kurcze mam dylemat z tą okładką.... 
na gildii tylko miękka :

http://www.sklep.gildia.pl/manga/293699-blame-1
a twarda tylko bez rabatu :
http://www.mangarden.pl/pl/searchquery/blame/1/full/5?url=blame
szczerzę to 26zł za samą okładkę to już sporo. (ponad 130zł wyjdzie na serii różnica)   :sad:

nie znalazł nikt twardej z rabatem nigdzie ? (mangarden to chyba oficjalny sklep JPF więc szanse słabe)

Twarda tylko w preorderze w sklepie JPFu niestety.
Ale plusy miekkiej okladki to obwoluta, ktora bedzie miala dodatkowe grafiki (w sumie to napisy w kanji) na skrzydelkach/zagieciach. No chyba ze wersja na twardo tez bedzie w obwolucie, tego niestety nie wiem :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Inuki

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2016, 05:40:58 pm »
Ja wziąłem twardą i to będzie wersja bez obwoluty. Z tego co pamiętam, to to co jest pod nią ma być jako grafika po wewnętrznej stronie okładki. Twarda oprawa to swojego rodzaju smaczek kolekcjonerski, którego nigdzie później się nie dostanie, a ceny z drugiej ręki będą wyższe. Wersja w miękkiej będzie dostępna cały czas, więc zawsze będzie można ją kupić.

Offline Itachi

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2016, 07:06:53 pm »
Całkowita racja @Inuki, sam zamówiłem wydania z twardą okładką. Dodatkowy plus jest taki, że nie trzeba dokonywać przedpłaty, ponieważ możliwa jest płatność przy odbiorze.

Offline pucka

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 10, 2016, 08:13:43 pm »
Ja też zamówiłam w twardej oprawie, ale z zupełnie innego powodu. To moja ulubiona seria, więc często będę do niej zaglądać. W twardej oprawie lepiej to zniesie. Moja Battle Angel Alita jest już praktycznie w luźnych kartkach T.T
No i twarda oprawa lepiej się sprawdza przy takiej grubości.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 10, 2016, 08:25:26 pm »
Ja tez chce w HC, tylko powiedzcie mi, czy jak zloze ten preorder w Mangardenie, to mi beda przysylac kolejne egzemplarze jakos sensownie zabezpieczone, czy li tylko w jakichs byle jakich kopertach, ze tylko sie wkurze, ze w HC zamowilem, bo masakra okładek bedzie?

Offline Itachi

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 10, 2016, 08:55:45 pm »
Ja zamawiałem w mangarden tylko mangi w miękkich okładkach, z pakowaniem szału nie było. Zwykła koperta bąbelkowa.

Offline radef

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 10, 2016, 09:01:32 pm »
Ja zamawiałem w pre-orderze mangi z serii MegaManga (300 stron w górę, A5) i każda z mang była w solidnym kartonie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline pucka

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 10, 2016, 11:20:36 pm »
Tak samo jak Itachi zamawiałam tylko w miękkiej i była po prostu koperta bąbelkowi. Natomiast na takie tomiszcze jakim będzie Blame! liczę na kartonik, ale kto wie.


radef - dobrze wiedzieć, to dobrze wróży 

Offline peta18

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 11, 2016, 07:56:05 am »
JPF ma na stanie kartoniki, sam widzialem :) Na bank nie beda wysylac "twardego" Blame'a w kopercie babelkowej, ale sie dzisiaj jeszcze upewnie i dam znac.
Buk, Hodor i Dziczyzna

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 11, 2016, 09:35:44 am »
Dziekuję Wam bardzo za odpowiedzi.

Peta, bede wdzięczny jesli sie upewnisz, bo jak widzisz sprawa jest najwyższej wagi.

Całkowita racja @Inuki, sam zamówiłem wydania z twardą okładką. Dodatkowy plus jest taki, że nie trzeba dokonywać przedpłaty, ponieważ możliwa jest płatność przy odbiorze.
Itachi, o ile dobrze wyczytałem na Mangardenie, to zamowienie z niedokonaniem przedpłaty wiąże się z dodatkowymi i to wcale nie takimi małymi kosztami (10 lub 12 zł na wysylany egzemplarz) - czyba że coś pokręciłem. Czy Ty własnie wybrałeś taką opcję na wszystkie 3 Blame'y aktualnie dostępne w preorderze?
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2016, 09:39:10 am wysłana przez KukiOktopus »

Offline peta18

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 11, 2016, 01:20:55 pm »
JPF potwierdzil, ze Blame bedzie pakowany w kartoniki.

A tak bedzi wygladala wersja twardookladkowa:
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 11, 2016, 07:29:07 pm »
Itachi, o ile dobrze wyczytałem na Mangardenie, to zamowienie z niedokonaniem przedpłaty wiąże się z dodatkowymi i to wcale nie takimi małymi kosztami (10 lub 12 zł na wysylany egzemplarz) - czyba że coś pokręciłem. Czy Ty własnie wybrałeś taką opcję na wszystkie 3 Blame'y aktualnie dostępne w preorderze?

Zrobiłem zamówienie za ponad 100 zł, po przekroczeniu tej kwoty wysyłka jest darmowa.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 11, 2016, 08:05:53 pm »
Dzieki Peta.

Zrobiłem zamówienie za ponad 100 zł, po przekroczeniu tej kwoty wysyłka jest darmowa.

tylko że:
Cytuj
Zasady obowiązujące przy składaniu zamówień i wysyłce pre-order:

1) Zamawiając więcej niż jeden pre-order należy pamiętać, że wysyłka każdego tytułu odbywa się osobno.
a) Jeżeli wybierasz inną opcję dostawy niż darmowa dostawa Pocztą Polską, płatność z góry to tylko pierwszy tytuł zostanie wysłany wybraną metodą. Kolejne będą automatycznie wysyłane Pocztą Polską, listem zwykłym.
b) Jeżeli chcesz otrzymać wszystkie tytuły pre-order, przy użyciu innej metody (np. Kurier) to musisz złożyć osobne zamówienie na każdy z nich i dokonać dopłaty zgodnie z cennikiem.

2) Zamawiając inne produkty z tytułami pre-order należy pamiętać, że w pierwszej kolejności wysyłamy paczkę z dostępnymi produktami. Każdy pre-order zostanie wysłany w dniu swojej premiery w ramach darmowej dostawy Pocztą Polską, listem zwykłym.
a) W takim zamówieniu należy wybrać i opłacić normalną wysyłkę – przypominamy, że kurier jest GRATIS przy zamówieniu powyżej 100 zł.
b) Jeżeli chcesz otrzymać tytuły pre-order, przy użyciu innej metody (np. Kurier) to musisz złożyć osobne zamówienie na każdy z nich i dokonać dopłaty zgodnie z cennikiem.
c) Nie wstrzymujemy wysyłki żadnego zamówienia ze względu na znajdujący się w nich pre-order.
na podstawie czego można wywnioskować, że jesli zamowi sie w preorderze 3 kolejne Blame'y w jednym zamowieniu z kurierem DPD za pobraniem, to Blame 1. zostanie wysłany kurierem DPD za pobraniem za darmo, natomiast 2 kolejne Blame'y listami zwykłymi Pocztą Polską z dopłatą 12 zł za każdy list lub ew. kurierem DPD z dopłatą 10 zł za każdego kuriera.

Tak przynajmniej wynika na pierwszy rzut oka z ustaleń przywołanego wyżej regulaminu pre-orderów, zamieszczonego na stronie mangarden.pl. Ale może praktyka jest inna. Czy ktoś to może potwierdzić?

 

anything