Autor Wątek: Blame! Tsutomu Nihei  (Przeczytany 92950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 05, 2017, 03:07:28 pm »
Ja otrzymałem dzisiaj swój egzemplarz. Blame! odłożony do poczekalni :wink:

Offline skiba

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 11, 2017, 09:23:39 am »
Ja sobie zamówiłem w zeszłym tygodniu tomy 1-5, ciągle czekam. Przejrzałem kilka stron w internecie i klimat rysunków wręcz mnie zwalił z nóg. Blame! chyba wskoczy na pierwsze miejsce w kolejce do czytania.

Pytanie mam takie: czy da się jakoś sensownie kupić wersję HC? Czy teraz to raczej niemożliwe, chyba że od Januszy na allegro?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 11, 2017, 10:56:35 am »
Obawiam się, że pomijajac jakies mało prawdopodobne okazje, w tym przypadku niestety pozostaja tylko Janusze.

Offline Murazor

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 11, 2017, 10:59:38 am »
Tylko allegro, sam przepłaciłem (chociaż warto było :)) za 1-3 i teraz kupuję na bieżąco.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 17, 2018, 05:17:02 pm »
proszę o pomoc. po raz pierwszy od 12 lat mam problem z interpretacją treści komiksu. chodzi o zakończenie Blame! jak Wy to rozumujecie ? :)

Offline sum41

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 18, 2018, 03:46:01 pm »
Jestem nowicjuszem w madze, do zakupu Blame zachęcił mnie serial Netflixa - pytanie czy jest różnica między wydanie na miękko a w HC?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline peta18

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 18, 2018, 03:56:06 pm »
pytanie czy jest różnica między wydanie na miękko a w HC?
Tylko w okladce. Na miekko masz dodatkowo obwolute, na twardo obwoluty nie masz, ale okladka jest twarda :) No i grafika, ktora jest na wyklejkach w oprawie twardej w oprawie miekkiej jest na skrzydelkach obwoluty :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline peta18

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 18, 2018, 09:20:50 pm »
Ceny sa takie, bo twarda jest w ograniczonym nakladzie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline clarence

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 20, 2018, 10:18:57 am »
proszę o pomoc. po raz pierwszy od 12 lat mam problem z interpretacją treści komiksu. chodzi o zakończenie Blame! jak Wy to rozumujecie ? :smile:

Uwaga!!! - mogą być spoilery!
Według mnie Killy odnajduje miejsce w którym zarodek zamknięty w kuli (prawdobodobnie dysponujący genem terminala sieciowego) mógł się rozwijać. Na ostatniej stronie Killy broni i zasłania własnym ciałem jakieś dziecko, a wieć przypuszczam, że "poród" zakończył się sukcesem.

Zaintrygowało mnie informacja przekazana przez jednego z krzemowców, że miasto znajduje się w sferze o rozmiarach 140 tysięcy kilometrów (nie pamiętam dokładnie, a nie mam przy sobie ostatniego tomu). Jak na sfere Dysona to troche mało, bo to ledwie średnica Jowisza. No chyba, że w centrum znalazła by się zdegenerowana gwiazda - np. biały karzeł. Małe to to - coś około średnicy Ziemi, więc niby by się zmieściła. Nasze słońce za 5 miliardów lat przejdzie w takie stadium, więc niby też pasuje. Mocno to naciągane, ale może to było zamysłem autora?   

Offline jeanvanhamme

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 20, 2018, 10:48:46 am »
Co jak co, ale Blame lepiej czyta się w miękkiej okładce. Kupiłem w preorderze i po przeczytaniu #1 wiedziałem, że nie zostanę fanem serii, więc puściłem od razu po niższej niż okładkowa, lol. Ale potem serial pokazał mi, że to chyba nie był najlepszy pomysł, więc na Giełdzie Komiksów kupiłem po śmiesznej cenie miękką i byłem oczarowany, serio. Może to kwestia serialu, ale jakiś lepszy kontakt jest z komiksem, kiedy możesz go swobodnie otworzyć, albo złapać. Wiadomo, że HC ogólnie górą, ale JPF powinny być w miękkiej


Offline clarence

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 20, 2018, 04:11:51 pm »
Jeszcze trochę spojlerów:

Okay, będąc już w domu sprawdziłem w #6 tomie ile to dokładnie ma średnica sfery w której znajduje się miasto - to 143 tysiące kilometrów - dokładnie tyle, ile wynosi średnica Jowisza (równikowa) - 142 984 km. Samo miasto jest mniejsze - widać to na kadrach na których Killy, Mori i krzemowiec stoją na "powierzchni" miasta patrząc się w czarną pustkę nad nimi. Wydaje mi się więc, że Budowniczy "zjedli" Jowisza budując strukturę miasta. A więc to nie strefa Dysona - w środku nie ma naszego skarlałego Słońca.

Zernkąłem też na te ostatnie kilka stron i zmieniam swoją wcześniejszą wersję - to nie Killy odnalazł miejsce w którym zarodek mógł się rozwijać. To raczej ten właśnie zarodek spowodował powstanie takiego miejsca - korzystając zapewne z swojego dostępu do sieci.

Offline mappy

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 23, 2018, 12:24:54 am »
Jeśli ktoś nie ma w zbiorach Blame!(tak jak ja) to tanio cały zestaw można zakupić na mangarden.plWychodzi 47zł za tom.Długo się zbierałem i wreszcie zakupiłem.

mkolek81

  • Gość
Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 23, 2018, 10:44:00 am »
Wychodzi 47zł za tom.
Szukałem bardzo długo aby kupić w dobrej cenie, bo zawsze była wymówka że jak nie jeden tom za drogo to drugi. Nie nawidzę cię  :biggrin: . Nie wiem za co będę jadł w czerwcu.

Offline mappy

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 23, 2018, 06:20:02 pm »
No widzisz. Ja się wzbraniałem bo zaspałem z wydaniem na twardo ale zobaczyłem, że na miękko jest wydane bardzo dobrze i wrzuciłem do puli komiksów do kupienia.Chciałem brać na Gildii ale jak zawsze zacząłem wertować czy nie ma gdzieś taniej, a tu bum, cały pakiet :biggrin: Do tego darmowa przesyłka!
Jutro będę miał w rękach bo już wysłane.

Offline Pawel.M

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 25, 2018, 07:03:27 pm »
Chciałem brać na Gildii ale jak zawsze zacząłem wertować czy nie ma gdzieś taniej, a tu bum, cały pakiet :biggrin: Do tego darmowa przesyłka!
Na Gildii, jak przypilnujesz, to kupisz Blame! po 44 zł za tom. Ja po tyle kupiłem bodajże w grudniu. Także po 44 zł było w poprzednim tygodniu.
seczytam.blogspot.com