trawa

Autor Wątek: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG  (Przeczytany 14437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« dnia: Wrzesień 04, 2015, 09:49:28 pm »
http://studiojg.pl/show-66170.html
Cytuj
Przedstawiamy Wam nasz najnowszy tytuł, który będzie nie lada gratką dla wszystkich fanów prozy H.P. Lovecrafta - mistrza opowieści grozy oraz twórcy mitologii Cthulhu!

 Już 3 października, podczas MFKiG w Łodzi, nakładem Studia JG ukaże się jednotomowy komiks "H.P. Lovecraft OGAR i inne opowiadania" w adaptacji Tanabe Gou. Komiks składa się z trzech niezależnych historii będących adaptacjami opowiadań: "Świątynia", "Ogar" i "Zapomniane miasto".

 Komiks zostanie wydany w formacie A5 w miękkiej oprawie z obwolutą. Dystrybuowany będzie w cenie 29,99 zł w sieci salonów empik, sklepach Yatta.pl oraz pozostałych sklepach komiksowych. Już teraz można zakupić prenumeratę tomiku w niższej cenie na Yatta.pl.

Mamy nadzieję, że wszyscy fani horroru, komiksowej grozy oraz twórczości Lovecrafta będą pozytywnie zaskoczeni tą publikacją, skierowaną nie tylko do starszych fanów mangi.
Wygląda obiecująco. Dodatkowo ma tylko jeden tom, więc nie ma niebezpieczeństwa opóźnień kolejnych, które skutecznie powstrzymują mnie przed inwestowaniem w wydania Studia JG.

Offline Marius Magnus

Odp: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2015, 07:51:13 pm »
Przeczytał kolega lub ktoś inny? Warto się zainteresować?
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline Dembol_

Odp: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2015, 10:34:01 pm »
Bardzo ładnie wydane. Matowa obwoluta, szorstkawy papier, większy format. Trzy opowiadania: Ogar, Świątynia i Zapomniane miasto. Wszystkie trzy bardzo klimatyczne i zadziwiająco dobre. Stwory odpowiednio potworne i szkaradne. Szaleńcy podążający w kierunku własnej zagłady odpowiednio szaleni. Jedyny minus to, niewielka ilość stron jak na tomik mangowy. Jeśli ktoś lubi Lovecrafta i horrory to powinno mu się spodobać. Tanabe Gou narysował też adaptację opowiadania "Kolor z przestworzy". Mam nadzieję, że Studio JG również go wyda.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 10:43:53 pm wysłana przez Dembol_ »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2015, 12:59:00 pm »
mi również komiks bardzo się spodobał. fanie zobaczyć teksty Lovecrafta widziane oczami twórcy z innego kręgu kultury. kreska Gou idealnie pasuje do opowieści. jest mrocznie i niepokojąco, Lovecraft byłby zadowolony :) szkoda, że są tylko trzy opowieści, bo wsiąkłem w ten świat i po ostatniej stronie czułem smutek, że przychodzi mi się nim żegnać :) obok komiksów Ito mamy kolejny świetny horror :)

Offline peta18

Odp: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2015, 06:42:31 pm »
Panowie, zgadzam sie, bardzo fajny komiks, bardzo klimatyczny. I ten narastajacy niepokoj i szalenstwo! 
Ale obwoluta masakra, zero laminatu, nie radze dotykac mokrymi lapkami.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2015, 07:05:00 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2015, 05:12:09 pm »
Dobra adaptacja opowiadań Lovecrafta. Z chęcią zapoznam się ze wspomnianym "Kolorem z przestworzy". Pamiętam jak w latach 80-tych czytałem zbiór "Zew Cthulhu" to "Kolor z przestworzy" był najlepszym opowiadaniem (według mnie). Ciekawe czy istnieje wersja komiksowa "W Górach Szaleństwa"?
Zastanawiam się czy Dorison tworząc "Sanktuarium" nie wzorował się na opowiadaniu "Świątynia".


Troszkę mi nie pasuje te nowe tłumaczenie z Necronomiconu dwuwiersza przepowiadającego nadejście Cthulhu (wg Roberta Lispkiego)


"Nie umarło, co spoczywać w uśpieniu wieki całe może,
a czasu upływ w końcu i śmierć nawet zmoże."


Wolę wersję:


"Nie umarło naprawdę, co przetrwać może wieki,
a z nadejściem dziwnych eonów i śmierć zamknie powieki."


Wg Ryszardy Grzybkowskiej (jeśli się nie mylę pierwsze tłumaczenie" Zew Cthulhu" z 1983 roku):


"Nie jest umarły ten, który może spoczywać wiekami,
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"






"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline peta18

Odp: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2015, 05:24:23 pm »
Zastanawiam się czy Dorison tworząc "Sanktuarium" nie wzorował się na opowiadaniu "Świątynia".
Zadalem sobie to samo pytanie :) Kolejne tomy Sanktuarium pokaza.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline kosmoski

Odp: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2015, 07:07:36 pm »
Ciekawe czy istnieje wersja komiksowa "W Górach Szaleństwa"?

istnieje ;)
http://www.amazon.com/gp/product/1402780427?*Version*=1&*entries*=0#reader_1402780427

Offline Itachi

Odp: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2016, 05:28:58 pm »
Ciekawa pozycja, dzisiaj przeczytałem i się nie zawiodłem. Wszystkie 3 historie są dobre, jeszcze z 3 by sie przydały :wink:

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 24, 2016, 08:40:35 pm »
Ciekawa pozycja, dzisiaj przeczytałem i się nie zawiodłem. Wszystkie 3 historie są dobre, jeszcze z 3 by sie przydały :wink:


Świetna wiadomość:



http://www.manga.gildia.pl/news/2016/07/zapowiedz-lovecraft-w-wersji-mangowej


"Kolor z przestworzy" to jedno z najlepszych opowiadań Lovecrafta.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Itachi

Odp: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2016, 08:45:46 pm »
Piknie!

Offline graves

Odp: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 15, 2016, 09:56:12 pm »
Przeczytałem dzisiaj "Ogara".
Fajne, szczególnie jak ktoś lubo Lovecrafta.
To co mnie jedynie ubodło to brak staranności autora jeśli chodzi o opowiadanie "Sanktuarium".
Autor pomylił statki. Wstawił do opowiadania napisanego w 1920 roku u-boot U-29, który był używany od 1936. Statek, na którym działa się akcja opowiadania to SM U-29 produkowany od 1915 roku. Na domiar tego wstawił na jednym kadrze flagę ze swastyką hitlerowską w chwili kiedy opowiadanie dotyczy wydarzeń z I wojny światowej w 1917 roku (zatopienie brytyjskiej fregaty). Co ciekawe nie przeszkodziło mu to pozostawić informacji o tym, że to żołnierze "Cesarskiej niemieckiej marynarki wojennej".  :roll:
Dwa kolejne opowiadania w tym tytułowy "Ogar" lepsze, ale szału też nie ma.
Jednak na pewno kupię kolejne adaptacje, bo lubię opowiadania Lovecrafta.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dembol_

Odp: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 16, 2016, 05:24:48 pm »
Jednak na pewno kupię kolejne adaptacje, bo lubię opowiadania Lovecrafta.
Będziesz miał ku temu okazje bo SJG zapowiedziało 2 kolejne tomiki:
http://evilmanga.tumblr.com/post/148010903945/there-will-be-more-hp-lovecraft-adaptations-by

Offline graves

Odp: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:30:04 pm »
Będziesz miał ku temu okazje bo SJG zapowiedziało 2 kolejne tomiki:
Wiem. Jest o tym info dwa posty nad moim.
Dlatego o tym napisałem.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline koziorozec1979

Odp: Mangowa adaptacja Lovecrafta od Studia JG
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2018, 01:01:04 pm »
Nawiedziciel mroku. Swietnie narysowana opwieść akcentująca napięcie charakterystyczne dla prozy Lovecrafta. Pomimo ze to adaptacja a co wiecej pierwsze sceny zdradzają finał, opowieść wciąga i czyta się ją za jednym podejściem. Kolejny świetny japoński komiks grozy. Polecam.