trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 727148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3105 dnia: Październik 21, 2016, 12:00:30 am »
Jest jakiś konkretny powód uparcia się tylu osób na "Bitwę Atomu"?
Jak zbierają X-Men z Egmont NOW to pewnie do kompletu  :smile:

Ja się dziwię czemu nikt MAD'a nie wymienił?

Offline przemo1

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3106 dnia: Październik 21, 2016, 04:24:57 am »
Niestety Marvel Now można porównać = do DC New 52...
Jak dla mnie Marvel lat 90-tych a szczególnie x-tytuły są zdecydowanie lepsze, bo Bitwa Atomu nawet nie umywa się do Fatalnych przyciągań, czy ostatnich numerów polskich tm-semicowskich x-men przed ślubem Cyclopa i Jean Grey, gdzie Lobdell wykonał kawał dobrej roboty do spółki z Romitą jr. Szczególnie Magneto jako psychoanalityk Xaviera :)

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3107 dnia: Październik 21, 2016, 05:26:52 am »
@UP
Mucha wyda Spider-Man Reign, Lokiego i Cage'a,. ;) Ongyyrs Sędziego Dredda.



Bazylku drogi, O. wyda sędzię najprawdopodobniej w przyszłym roku, poza tym my nie tylko ograniczamy sie do SH, SL w zapowiedziach ma 4 komiksy na ten rok z czego ja bym brał 2-3 pozycje, Mucha Chew, wiec jakby nie liczyć portfel płacze no i oczywiście nowe tomy od H i Eagle.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3108 dnia: Październik 21, 2016, 06:45:28 am »
@UP
O. niby zapowiadał swojego  Sędziego na koniec ego roku. Jeśli przesunął mu się termin, to trochę szkoda. Oczywiście każdy ma swoją listę na Mikołajki i grudzień. Ja tylko rzuciłem przykładowe pozycje z innych wydawnictw.

Antari - tak jak napisał Janek - np. ja biorę hurtem te Marvel Now jakie są na rynku. bogi1 wrzucił zdjęcie że on też. Nieważne zy to Thor czy mutanci. Pretensje trzeba do Egmontu kierować że to wydaje. :) Albo do Marvela, że takie słabe eventy pisze. I osobiście ja wolę kupić jakieś komiksy jeszcze teraz, póki wszystko jest jeszcze trochę tradycyjne. Potem, jeśli w Polsce ukaże się Thorzyca, Falcon-Kapitan Ameryka czy mutanci już bez Wolverine'a, to mi się tego kupować na pewno nie będzie chciało.

Offline pucek_miszcz

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3109 dnia: Październik 21, 2016, 07:03:29 am »
Nawet jeśli to będą dobre serie? (Nie wiem czy są dobre, po prostu pytam) Szkoda, że Marvel nie ma pomysłu na mutantów (takie opinie czytałem). Ja po przeczytaniu Astonishing X-Men stałem się ich absolutnym fanem i wolałbym jakby ukazywało się u nas więcej dobrych komiksów z nimi.

Swoją drogą, muszę się zgodzić z opinią Przema - serie z Marvel NOW są przeciętne tak samo jak Nowe DC, dlatego u mnie wypadają w większości z listy zakupów. Zostają tylko najlepsze serie. I tak jest na tyle dobra na rynku, że nie nadążam czytać.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 07:08:52 am wysłana przez pucek_miszcz »
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3110 dnia: Październik 21, 2016, 07:05:01 am »
Co do tego co wydaje Egmont z Marvel Now to trzeba mieć raczej pretensje do osób, które to kupują po mimo że jest to złe np. Thunderbolts  :badgrin: przecież jak to się sprzedaje to czemu nie miałby tego wydawać (tu wychodzę trochę na hipokrytę bo akurat całe Marvel Now kupione mam  :lol: ). A co do Bitwy Atomu, to mutanci są u nas popularni, więc nie ma co się dziwić że wydany zostanie ich event. Zresztą patrząc jakim zainteresowaniem cieszy się Nieskończoność (nie wiem jak było z Wiecznym Złem) to eventy u nas chyba zaczynają też być popularne jak w USA.
Zasadniczo jeśli ktoś posłucha wypowiedzi Oskara Rogowskiego to nieraz można wyłapać dlaczego takie a nie inne decyzje kierowały wydaniem tytułu przez Egmont, przy czym on sam nieraz wywiera nacisk na ukazanie się konkretnego tytułu.

Szkoda, że Marvel nie ma pomysłu na mutantów (takie opinie czytałem). Ja po przeczytaniu Astonishing X-Men stałem się ich absolutnym fanem i wolałbym jakby ukazywało się u nas więcej dobrych komiksów z nimi.
Z mutantami to jest sprawa trochę skomplikowana. Marvel nie posiada praw do ich ekranizacji, więc swojego czasu był zakaz np. na tworzenie nowych postaci będących mutantami, bo prawa do takiej postaci automatycznie dostawał Fox (i to jest fakt prawdziwy), nie prawdą było to że Marvel chciał zlikwidować mutantów i zastąpić ich Inhumans. Tak, bardziej ich promował ale i tak słabiej się sprzedawali niż X-meni po mimo słabych historii, ale podobno teraz wszystko się odwróciło i mutanci znowu wrócili do łask (jest podejrzenie że Marvel dogadał się z Foxem, chodzą słuchy że oba uniwersa filmowe mogą zostać połączone, ale to jest tylko plotka, choć po tym jak się dogadali w sprawie Hulka i Spidermana że występują w Avengers wszystko jest możliwe). Mam tylko nadzieję że X-men deadly genesis sprzeda się dobrze i to przekona Egmont do wydania starszych historii z mutantami (problem jak zwykle że kilka ważnych historii dostaliśmy z tego okresu w WKKM). Ja osobiście byłbym szczęśliwy jakby Egmont sięgnął po X-men Claremonta i Lee, ale raczej to nie prędko.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 07:16:45 am wysłana przez mkolek81 »

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3111 dnia: Październik 21, 2016, 08:45:22 am »

Jest jakiś konkretny powód uparcia się tylu osób na "Bitwę Atomu"? To jest naprawdę baaardzo przeciętna historia. Żeby nie powiedzieć po prostu słaba. Taka, którą się czyta i zapomina po 5 minutach. Odpuszczanie takich komiksów jak Thor Aarona czy Gotyk Morrisona na rzecz "tego" jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Zadziałała jakaś siła wyższa, czy nostalgia za mutantami? A może jeszcze coś innego. Chciałbym zrozumieć.

- kupuje wszystko z X-Men więc do kompletu
- Schizm też podobno miał być słaby a mnie się podobał

Tyle teraz tego wychodzi, że trzeba robić jakąś selekcję.

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3112 dnia: Październik 21, 2016, 10:24:59 am »
Tyle teraz tego wychodzi, że trzeba robić jakąś selekcję.

Zgoda, ale żeby w tej selekcji wybierać tytuły miałkie i olewać te bardzo dobre? Niezbadane są drogi selekcji  :lol:

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3113 dnia: Październik 21, 2016, 10:54:08 am »
Zgoda, ale żeby w tej selekcji wybierać tytuły miałkie i olewać te bardzo dobre? Niezbadane są drogi selekcji  :lol:

...wybierać tańsze i olewać 2 razy droższe. Jeśli człowiek ma do wyboru Batman Gothic za okładkowe 90 zł i za tą cenę może mieć Bitwę Atomu i Thora 2, to spora część ludzi weźmie właśnie 2 komiksy zamiast jednego w obwolucie.

Przypomnę też, że Marvel Now to jakby duchowy następca TM Semic. Ciągłe serie ze znanymi i lubianymi bohaterami. Czegoś takiego nie było w Polsce od zamknięcia Dobrego Komiksu. Dla mnie to też jest wabik. ze mogę wreszcie regularnie śledzić kolejne przygody Spider-Mana czy też mutantów jak za dawnych , dobrych czasów.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 11:03:40 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3114 dnia: Październik 21, 2016, 10:56:34 am »
Zgoda, ale żeby w tej selekcji wybierać tytuły miałkie i olewać te bardzo dobre? Niezbadane są drogi selekcji  :lol:

Ale te określone tytuły są miałkie lub bardzo dobre według ciebie. Ktoś inny może kierować się zupełnie innymi kryteriami. I nie mam tu na myśli ceny.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3115 dnia: Październik 21, 2016, 11:03:04 am »
Batman Gothic za okładkowe 90 zł
75 zł  :smile:

Offline Cringer

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3116 dnia: Październik 21, 2016, 11:19:32 am »
Zgoda, ale żeby w tej selekcji wybierać tytuły miałkie i olewać te bardzo dobre? Niezbadane są drogi selekcji  :lol:
warto też przeczytać i mieć swoje zdanie na ten temat. Tym bardziej jeśli to jest kontynuacja serii którą ktoś zbiera.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3117 dnia: Październik 21, 2016, 11:26:12 am »
75 zł  :smile:

A to sorry - myślałem że będzie w tej samej cenie co Elektra Assasin i Rok Setny. Jak cena spada i niby Antari chwali, to do Mikołajek można się jeszcze namyślić. Tylko te rysunki odstraszają.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 11:56:48 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3118 dnia: Październik 21, 2016, 11:28:40 am »
Rozumiem, że można być fanem danych serii np. mutantów, co jest podszyte np. nostalgią. Można łykać wszystko jak młody pelikan i osiągać z lektury zadowolenie. Wybaczać dziury fabularne, brak spójności, logiki czy braki warsztatowe.

Bitwa Atomu, wymuszony potworek jakich ostatnio wiele przedkładany nad np. 2 tomy Thora Aarona, to dla mnie ruch niezrozumiały. Ale zgadzam się, nie potrafię określić co komu siedzi w głowie.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3119 dnia: Październik 21, 2016, 01:51:45 pm »
Era Ultrona według wielu osób z tego forum też miała być niesamowitym potworkiem a mi się bardzo przyjemnie ten komiks czytało.

Żeby przekładać jeden komiks nad drugi wystarczy po prostu nie lubić jakiegoś bohatera, gatunku czy autora. Jedyny komiks z Thorem jaki mi się podobał to "Thor - Wikingowie" gdzie Ennis zrobił sobie totalne podśmiec**jki z tej postaci. I jeszcze mu Marvel za to zapłacił :smile:

 

anything