Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 727230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2655 dnia: Wrzesień 27, 2016, 07:19:25 pm »
@Berserk_mode: Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli chcesz lekturę do której można kiedyś wrócić to ja bym brał tylko New Avengers. Ale cały run Hickmana jest tak poprowadzony, że nie ogarniesz pewnych postaci i wątków bez znajomości tej słabszej części historii. Więc trzeba kupić Infinity i Avengers. Albo doczytać jakieś streszczenie.

Offline Garf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2656 dnia: Wrzesień 28, 2016, 06:58:58 pm »
PS. Dr.Strange (ten co egmont tera wyda) daje rade czy nie jest to nic szczególnego? :wink:

Przyznaję szczerze na początku - nie czytałem, ale według tego artykułu (który gdzieś już tu linkowałem) to raczej nic rewelacyjnego i mocno inspiruje się Matrixem. Fragsel też pisał, że nawet, z uwagi na jakieś za daleko idące zmiany fabularne, ta opowieść nie należy do głównego wszechświata Marvela, tylko to jakiś alternatywny origin...

Moim zdaniem wydanie wybitnie pod osoby, którym się spodoba film - pochodzenie postaci, nie wymaga znajomości uniwersum i są "kinowe" sceny :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Berserk_mode

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2657 dnia: Wrzesień 28, 2016, 08:06:41 pm »
@ OokamiG, Antari, Garf
Wielkie dzięki za odpowiedzi ! :wink:
Pakiecik Marvel Now wjedzie :wink: O ile Avengers i New Avengers to pozycje obowiązkowe, tak zastanawiałem się nad wyborem w tym miesiącu między Nieskończonością a Dr. Strange. Może później, tak jak napisał Garf - będę podjarany filmem to się zaopatrzę.
"Na spocone przyrodzenie Surtura"

Offline perek82

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2658 dnia: Wrzesień 29, 2016, 04:46:36 pm »
Czy Wieczna wolność jest tak samo dobra jak poprzednia część, czy można sobie odpuścić?
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline Motyl

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2659 dnia: Wrzesień 29, 2016, 05:38:16 pm »
Jest inna niż Wieczna Wojna, kwestia gustu, mnie się podobało.

Offline Kokosz

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2660 dnia: Wrzesień 29, 2016, 06:12:54 pm »
Czy Wieczna wolność jest tak samo dobra jak poprzednia część, czy można sobie odpuścić?

Tak samo dobra to nie, zresztą to prawie niemożliwe...

Ale wciąż dobra.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2661 dnia: Wrzesień 29, 2016, 06:13:46 pm »
Wieczna Wojna to hard SF, Wieczna Wolność to (tylko) SF z mocnym wątkiem mistyczno-filozoficznym. Kwestia gustu.

Offline Wolf85

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2662 dnia: Wrzesień 29, 2016, 06:20:15 pm »
Gorsza, o ile to ciężko mi ocenić, czytałem to z 10 lat temu. Ale pamiętam, że Wieczną Wolność oceniałem znacznie lepiej.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline skil

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2663 dnia: Wrzesień 30, 2016, 09:43:19 am »
"Wieczna wolność" to typowe odcinanie kuponów. Nie ma nawet startu do poprzedniej części, choć może się podobać.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline bluebeery

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2664 dnia: Wrzesień 30, 2016, 11:25:25 am »
"Wieczna wolność" to typowe odcinanie kuponów. Nie ma nawet startu do poprzedniej części, choć może się podobać.
Zgadzam się. Ja swoje trzytomowe wydanie sprzedałem jakiś czas temu.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2665 dnia: Wrzesień 30, 2016, 12:08:19 pm »
Ale wiecie, że to są wszystko adaptacje książek? Tak się składa, że "Wieczną wojnę" Haldemana czytałem i jest jedna z moich ulubionych powieści sf, za komiks się jeszcze nie wziąłem, ale przekartkowałem i wydaje mi się, że jest to bardzo wierna adaptacja. Przypuszczam, że z "Wieczną wolnością" jest podobnie, więc pewnie nie tyle odcinanie kuponów, co - być może - słabość pierwowzoru. Niech może się wypowie ten, kto zna i oryginały, i adaptacje.

Offline tomb

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2666 dnia: Wrzesień 30, 2016, 01:17:40 pm »
Obie serie komiksowe odpowiadają narracyjnie, gatunkowo i nastrojowo swoim pierwowzorom książkowym.
Również oceniam niżej Wieczną wolność (komiks i książkę), ale pozycja ta nie jest słaba, lecz wypada niedobrze na tle wyjątkowo udanej poprzedniczki (też - komiks i książka).

Warto jednak zwrócić uwagę na koncept tych dwóch cykli jako całości - co się będzie działo po Wiecznej Wojnie? Haldeman - co liczy mu się na plus - zamiast robić dokładkę tego samego, zmienia gatunek, pozostając cały czas w sztafażu s-f.

(Na marginesie - to forum ma dwa fatalne zwyczaje. Offtopy usuwane są do jednego zbiorczego wątku, gdzie przepada wiele ciekawych wypowiedzi. I druga rzecz - bardzo mało rzeczowych dyskusji toczy się w wątkach dedykowanych (tu: Haldeman), przez co niniejszy post i wiele innych jest pisany na tu i teraz, więc nie przyniesie żadnych korzyści w przyszłości i będziemy świadkami kolejnej, podobnej i podobnie skazanej na zakopanie, wymiany opinii. Głupie to.)

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2667 dnia: Wrzesień 30, 2016, 03:46:50 pm »
jeśli te posty moją przepaść bezpowrotnie, to mogę dodać swoje trzy kopiejki do dyskusji. jeśli komiks "wieczna wolność" jest odcinaniem kuponów od książki "wieczna wolność", a ta jest odcinaniem kuponów od komiksu "wieczna wojna", który to z kolei jest odcinaniem kuponów od książki "wieczna wojna", to stawiam tezę, że ta książka jest odcinaniem kuponów od wcześniejszego, znakomicie przyjętego przez czytelników, opowiadania. niezły odcinacz i autoplagiator z tego haldemana! wziąłby i napisał w końcu coś oryginalnego.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Wolf85

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2668 dnia: Wrzesień 30, 2016, 04:39:14 pm »
Ta książka to zdecydowanie najlepsze co mu wyszło, z tego co czytałem rzecz jasna. Niestety, późniejsze kontynuacje nie podobały mi się już tak bardzo, ale dalekim od stwierdzenia, że słaba - po prostu mi się nie podobała.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline perek82

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2669 dnia: Wrzesień 30, 2016, 09:00:13 pm »
Dzięki za opinie. Myślę, że się powstrzymam z zakupem, przynajmniej na razie. Pierwsza część bardzo mi się podobała i mam obawę, że dalsza historia może jej nie dorównać. Może kiedyś...
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5