trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 727873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2640 dnia: Wrzesień 26, 2016, 07:01:29 pm »
również.

No niestety długofalowo to właśnie HC rozczarował. 2 pierwsze trejdy ładnie weszły i zaczynało sie to ładnie bujać, a tu nagle trzeci nie dość, ze wprowadził nowych rysowników (co jest absolutnie złym ruchem w przypadku tej serii) to jeszcze storylines słabe i wszystko nagle się chaotycznie rozjechało i pogubiło. :(  Po trzecim TPB zupełnie mi odeszła ochota na kolejne. No ale 4ty znów w całości narysował Crooke więc jeszcze dam szansę.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2641 dnia: Wrzesień 26, 2016, 08:27:57 pm »
No niestety długofalowo to właśnie HC rozczarował. 2 pierwsze trejdy ładnie weszły i zaczynało sie to ładnie bujać, a tu nagle trzeci nie dość, ze wprowadził nowych rysowników (co jest absolutnie złym ruchem w przypadku tej serii) to jeszcze storylines słabe i wszystko nagle się chaotycznie rozjechało i pogubiło. :sad:  Po trzecim TPB zupełnie mi odeszła ochota na kolejne. No ale 4ty znów w całości narysował Crooke więc jeszcze dam szansę.

jestem serią zainteresowany głównie ze względu na ilustracje (ściślej - rewelacyjne kolory). za bunn'em nie przepadam i nie potrafię zrozumieć, jak udało mu się osiągnąć obecny status.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2642 dnia: Wrzesień 26, 2016, 08:46:53 pm »
Harrow County już zamówione, nie ukrywam, że dzięki ilustracjom - wyjaśni ktoś co jest niby nie tak z historiami Bunna?

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2643 dnia: Wrzesień 26, 2016, 08:51:33 pm »
Czytam mało amerykańców i Bunna znałem wczesniej tylko z Sixth Gun, został mi tylko ostanio 9ty tom, ale seria jest napisana doskonale, na tyle dobrze, że własnie to był powód dla którego zainteresowałem się HC. Rysunki Crooka okazały się ekstra bonusem, bo nie wiedziałem nawet, ze to on bedzie to rysował a wcześniej znałem go bodaj tylko z BPRD i Witchfindera. Choć w tym ostatnim a już całkowicie w HC jego styl eksplodował. Naprawdę doskonałe.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2644 dnia: Wrzesień 26, 2016, 09:18:24 pm »
Czytałem jego Deadpoole, Magneto i początek SG. Festiwal nierozumienia postaci, miałkich fabułek, prostych jak drut a mimo to pisanych chaotycznie. Wydaje mi się, że czytałem coś jeszcze tego pana, ale ni cholery nie chce mi się szukać. Horrow County zbiera pochlebne opinie, więc zakładam, że to jest jakaś jego górka. A rysunkowo faktycznie miodzio.

Edycja: Ah, wiem. Ten nowy Lobo to jego. Heh.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2645 dnia: Wrzesień 26, 2016, 10:53:43 pm »
Czytałem jego Deadpoole, Magneto i początek SG. Festiwal nierozumienia postaci, miałkich fabułek, prostych jak drut a mimo to pisanych chaotycznie.

podpisuję się pod powyższym. być może po sixth gun zmienię zdanie, ale to co ten pan tworzy dla wielkiej dwójki kwalifikuje go do kategorii przeciętnego wyrobnika.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2016, 11:07:36 pm wysłana przez mgnesium »

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2646 dnia: Wrzesień 27, 2016, 10:05:05 am »
Może dlatego dostał nominację do Eisnera za Sixth Gun a nie trykoty ;)

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2647 dnia: Wrzesień 27, 2016, 10:40:51 am »
Dostał nominację do Eisnera? To najlepszy scenarzysta EVER! I nikt nigdy nie dostał takiej nominacji za trykoty! Wow! #super

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2648 dnia: Wrzesień 27, 2016, 11:09:15 am »
Trochę nie rozumiem* tej Twojej histerii. Przeciez sam skrytykowałeś go za jego pracę dla trykotów.

* (troche rozumiem, to chyba ta dziecinna zadra na honorze za mój niewinny żarcik sprzed kilku dni, ...really? :D

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2649 dnia: Wrzesień 27, 2016, 11:17:06 am »
*Skrytykowałem go za całokształt twórczości (którą miałem heh-przyjemność czytać). Jak nie wierzysz, to kilka postów wyżej jest moja wypowiedź.

Wiesz, że istnieje możliwość, że po prostu czytasz za mało amerykańców i stąd ten przeciętniaczek to dla Ciebie taki powiew świeżości? ;)

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2650 dnia: Wrzesień 27, 2016, 12:28:07 pm »
*Skrytykowałem go za całokształt twórczości (którą miałem heh-przyjemność czytać). Jak nie wierzysz, to kilka postów wyżej jest moja wypowiedź.

Wiesz, że istnieje możliwość, że po prostu czytasz za mało amerykańców i stąd ten przeciętniaczek to dla Ciebie taki powiew świeżości? ;)

Skrytykowałeś go za wszystko co nie zostało docenione, a nie zapoznałes się z tym co (jak wiele osób twierdzi) mu wyszło.
Dla mnie powiewiem świeżości nie jest. To raz. Czytam sporo amerykańców tyle, ze nie superherto to dwa. Sixth gun jak juz kilka miesięcy temu napisałem jest dla mnie świetna przygodówką lekko i bardzo sprawnie napisaną. Nie tylko dla mnie jak widać (sporo osób z forum, recenzje, krytyka, nagrody) Natomiast Ty to dyskredytujesz w ciemno, choc przczytałeś tylko sam poczatek TSG tylko dlatego, że masz zły nastrój, nie lubisz mnie i chcesz się odegrać za jakis bzdet. :)  Well.. fine by me. To nie ja tracę fun z fajnej serii :)

A żarcik jak widać trafił w nerw jak to mówią. I szczerze mówiąc patrząc na kolejny protekcjonalny post powyżej powtórzyłbym go bez wyrzutów sumienia.

Offline Wojtpil

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2651 dnia: Wrzesień 27, 2016, 12:45:10 pm »
Tyle czemu ta dyskusja toczy się w wątku Egmont. Czy Sixth Gun lub Harrow County ma coś wspólnego z Egmont?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2652 dnia: Wrzesień 27, 2016, 01:07:31 pm »
@gobender
Nie wiem o jakim żarciku mówisz. Serio. Jakbyś uważnie przeczytał moje pierwsze posty to byś zauważył, że komentuję konkretnego autora. Po cholerę bierzesz to do siebie jakbym Ci matkę obrażał? Że akurat jesteś jego dzikim fanbojem bo Ci podeszła jego jedna seria? Good for you. Ja się wolę podzielić moją opinią, bo dzięki temu może ktoś o podobnym guście co ja sięgnie po coś lepszego.

A stwierdzenie, że ocenianie po jednym trejdzie to ocenianie w ciemno... Ile muszę przeczytać żeby mieć prawo stwierdzić, że mi się nie podoba?

Z mojej strony eot, bo to jest chyba najbardziej durna sprzeczka w jaką się wdałem na tym forum.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2016, 01:11:07 pm wysłana przez BlaskowitzPartTwo.rar »

Offline Berserk_mode

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2653 dnia: Wrzesień 27, 2016, 05:53:14 pm »
Nasze portfele zostaną bestialsko wybebeszone w październiku, a pamiętam jak narzekałem w tamtym roku że wychodzi tylko jeden komiks Marvel Now miesięcznie, no cóż...
Z racji tego iż premiera tuż tuż - mam pytanie ;)
Warto zaopatrzyć się w zestaw "Nieskończoność" + Avengers/New Avengers? Chodzi o to czy nie jest to jakiś straszny gniot, w stylu Ery Ultrona :x

PS. Dr.Strange (ten co egmont tera wyda) daje rade czy nie jest to nic szczególnego? ;)
"Na spocone przyrodzenie Surtura"

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2654 dnia: Wrzesień 27, 2016, 06:37:01 pm »
@UP
Warto. Jest to bardzo ważny event, który skutki są odczuwalne także później. Jako osoba posiadająca wydania zeszytowe, mogę powiedzieć, że jest to rzecz zdecydowanie  lepsza od Ery Ultrona. Dobry, solidny kosmiczny event Marvela. Oczywiście jego lektura powinna być poprzedzona przeczytaniem poprzednich tomów. W szczególności 1 tomu New Avengers. Rysunki też robią dobrą robotę. Kilka momentów naprawdę zapada w pamięć. Więc mimo, że unikam dubli w Nieskończoność bardzo chętnie zaopatrzę się także po polsku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2016, 06:41:47 pm wysłana przez OokamiG »

 

anything