Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 727836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1650 dnia: Maj 25, 2016, 10:21:10 am »
Kapitan Brytania - Secret Invasion. Wiem - to nie są zbyt reprezentatywne zeszyty o tym bohaterze, ale niezbyt mnie zachęciły do pogłębienia tematu.


Masz na myśli Captain Britain and MI:13? Wow, ja osobiście uwielbiam tę serię Cornella, start w trakcie SI i dwa następne tomy. Jedna z niewielu dobrych serii, która urodziła się dzięki eventom i dość specyficzna sytuacja gdy naprawdę miałem ochotę śledzić komiks drużynowy.
perły przed wieprze

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1651 dnia: Maj 25, 2016, 11:03:49 am »
No i niezmiennie zgadzam się ze Tonym Starkiem - jest taki sobie. :smile:

A ja mogę zupełnie szczerze powiedzieć, że Captain Britain to jeden z moich ulubionych bohaterów Marvela

Jego pierwsza solowa seria z punktu widzenia współczesnego użytkownika trochę sie zestarzała, ale wcale nie odbiega poziomem od innych serii z tego okresu, a nawet wieje jakąś świeżością. No w końcu to jakby nie było "młody" Chris Claremont. Dopiero się wprawia, ale talentu nie ukryjesz.
{Zresztą zobaczycie za chwilę W marvel team Up o czym mówię}

Potem trochę słabiej jest (po odejściu Claremonta zrobił się trochę bigos i powrót do rozwiazań lat 50-tych), nierówna tez jest ta wspólna historia z Black Knightem w Otherworld, ale wraz z przejęciem bohatera przez Alana Moore powstały jedne z najlepszych historii Marvela tamtego okresu (i w ogóle globalnie, przynajmniej dotąd dokąd czytałem)

Odpwoiednia dawka mistyki, nawalanki, brytyjskiej fantastyki, smaczków i (przede wszystkim) psychodeli powoduje, że Crooked World i Captain Britain v2 lasuja mózg i chce sie więcej!!!

Jakby nie było cała sprawa z Multiversum marvela to twór Moore'a. Nie tylko że zajeświetna ale i ważna historia to jest.

No i teraz Excalibur.
Jak to kiedyś czytałem bez kontekstu to miałem podobne zdanie jak Stark.
BRian Braddock wydawał mi się nijaki. Bez wyrazu. Ciągle się tylko obrażał albo był zazdrosny. I traktował Meggan jak śmiecia

Ale jak się pozna background bohatera to co prawda nie znajduje sie dla niego usprawiedliwienia, ale okazuje się on być jedną z najkonsekwentniej psychologicznie pisanych postaci w Universum.

Po takim dzieciństwie i w takiej rodzince najgorsze co sie moze stać to pełene szaleństwo. Albo jesteś krejzolem jak Jamie albo nie radzącym sobie z kobietami bucem z osobowością emocjonalną 17-latka.
Ja to kupuję. I czekam na każdy numer z utęsknieniem (te fajne miedzywymiarowe przygody i postaci też nie przeszkadzają)

Tak ze nie wiem jak sprawa wygląda wpsółcześnie, ale na mojej pólce zawsze się znajdzie miejsce dla jakiegoś klasycznego "Brytana" :wink:


A i w przyszłość patrzę z pozytywnym nastawieniem...
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 11:06:59 am wysłana przez fragsel »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1652 dnia: Maj 27, 2016, 02:24:44 pm »
@UP
Bardzo fajna zajawka fragsel. Jak wyjdzie coś w WKKM to kupię. Mówię - trzeba pisać i apelować do polskiego Hachette by od 121 numeru wydawali brakujące tomy z innych krajów i Niemiec. Niemniej dowcip Starka zapadł mi w pamięć, zwłaszcza na tle waszych apeli o ten tom.

A wracając do tematu, co by tu Egmont mógł wydać sprzed Marvel Now. Mam 11 tomów WKKM z przedziału 1-14. Pozaglądałem na ich ostatnie strony z Polecanymi Lekturami i od ręki wypisałem 14 pozycji których w Polsce jeszcze nie było. Chyba że ASM Grimm Hunt to było to co nam TM Semic sprezentował gdy Ben Reilly walczył z synem Kravena, to wtedy zostaje 13 tytułów.
-Age of X-Men
-IM vs Wiplash
-Definite Iron Man
-Armor i Armour Wars
-Spider-Girl
-ASM: Origin of Hobgoblin
-X-Men Omnibus vol 1 (choć to chyba się pokrywa z Essentialem Mandragory więc można vol.2 lub 3)
-Hulk Visionaries by Peter David
-S-M/Black Cat: Evil that Men Do.
-Capitan Amerykaby Dan Jurgens; vs Red Skull; Theater of War

W każdym razie - propozycje leżą pod nosem. I jest ich masa. Jestem ciekaw co też Egmont nam zaprezentuje. Bo Mucha ze swym Spider-Man Reign zaczyna całkiem nieźle.

Offline mack3

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1653 dnia: Maj 27, 2016, 03:09:59 pm »
Mam mocne przeczucia, że jednym z pierwszych komiksów wydanych w ramach "starego Marvela" będzie ten Kapitan Moore'a. Nie pierwszym (to będzie zarezerwowane na jakichś bardziej znanych bohaterów), ale jednym z pierwszych... ;) Zobaczymy

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1654 dnia: Maj 27, 2016, 08:37:36 pm »
Ale tego Moore'a dobrze się czyta bez znajomości runu Davisa?

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1655 dnia: Maj 27, 2016, 09:06:37 pm »
Ale tego Moore'a dobrze się czyta bez znajomości runu Davisa?

no niestety bez sensu czytać samego moore'a
Davis we wszystko nas wprowadza, a maestro wchodzi w środku...

Najlepiej łapać omnibusa...

Albo tom 4 i 5 tej wersji Panini (ja tak mam)... tylko, że 4 już tylko z drugiej ręki...

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1656 dnia: Maj 27, 2016, 09:42:52 pm »
Kurde, czemu nie kupiłem tego omnibusa jak miał rozsądną cenę ;(

Offline reston

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1657 dnia: Maj 28, 2016, 01:07:16 am »
Dlaczego nikt nie wspomina pozycji, które moim zdaniem na bank powinny być u nas wydane, tj. X-Force/X-Statix Milligana oraz Earth X?

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1658 dnia: Maj 28, 2016, 06:40:04 am »
Bo nikt nie lubi mutantów i wszyscy są w Team Red Skull. :D :)
Hail Hydra.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1659 dnia: Maj 28, 2016, 04:24:17 pm »
Zajrzałem do tomu WKKM o Thunderbolts i w Polecanych Lekturach był  właśnie "Bez Pardonu", który wydał Egmont. A w tomie Dr Strange Przysięga jest Strange Tales i Dr Strange Beginings and Endings. Mógłby to wydać przy okazji filmu o Strange'u.

Zresztą  w pierwszej 60-tce jest grubo ponad 110 propozycji w Polecanych Lekturach, które nie zostały wydane po polsku.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 04:30:19 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline adro

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1660 dnia: Maj 28, 2016, 09:33:19 pm »
Hehehe ja znowu zaluje, ze nie kupilem omnibusa infinite crisis jak mial normalna cene.  :razz:
pzdr
Reston pewnie omniaka X-statix ma sporo osob po promocji w mvm i dlatego nie ma takiego parcia.
A earth x jest takie se :razz:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1661 dnia: Maj 29, 2016, 06:54:59 pm »
Czy u was w 2 tomie JLA2 też strony z WILD Cats są rozmazane? Czy tylko znowu ja trafiłem na felerny egzemplarz? W każdym razie Egmont to zło.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1662 dnia: Maj 29, 2016, 07:01:13 pm »
Czy u was w 2 tomie JLA2 też strony z WILD Cats są rozmazane? Czy tylko znowu ja trafiłem na felerny egzemplarz? W każdym razie Egmont to zło.
U mnie wyglądają normalnie (może wrzuć zdjęcie) za to u mnie w całym tomie są strasznie zakurzone strony  :doubt:

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1663 dnia: Maj 29, 2016, 07:30:55 pm »
Kurczę, na skanach tak tego nie widać. Ale gołym okiem patrzę i są wyraźne przesunięcia - na stronie 273, 275,276 i paru innych. Nie jest to jakaś wielka skaza, ale przesunięcie jest. Zakurzenie niektórych stron oczywiście też, ale to już norma.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2016, 07:39:44 pm wysłana przez 8azyliszek »

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1664 dnia: Maj 29, 2016, 08:23:04 pm »
Kurczę, na skanach tak tego nie widać. Ale gołym okiem patrzę i są wyraźne przesunięcia - na stronie 273, 275,276 i paru innych. Nie jest to jakaś wielka skaza, ale przesunięcie jest. Zakurzenie niektórych stron oczywiście też, ale to już norma.
To specjalna edycja dla narzekających na E. Ci się trafiła, błąd drukarski, wydawnictwo nie ma nic z tym wspólnego, podobno na SS trzeba uważać mocno
Poważnie to u mnie ok

 

anything