trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 720673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1635 dnia: Maj 24, 2016, 04:39:20 pm »
Takie info od Sidorkiewicza z KW.
"Kolejne komiksy Muchy będą powiązane z serialami".
Ale na pytania o dokładne tytuły, nie chciał ani potwierdzić, ani zaprzeczyć.

niejasne, zarówno marvel jak i image mają tych deal'i na potęgę.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1636 dnia: Maj 24, 2016, 04:50:32 pm »
Wcześniej napisałem o przeczuciach i dedukcjach. Jeśli zaś chodzi o moje "mokre sny" dotyczące Marvela, to są one pozornie w zasięgu ręki:
"Daredevil" w dokładnie takim układzie i kolejności jaką zaproponowała Sideca
"Capt. Brytan" Moore'a
Czyli tytuły tak już-już wydane, a w sumie pewnie nieosiągalne u nas jak run deMatteisa, czy całość Clermonta. Ech!

Około 100 tomów (według moich obliczeń) po 5-8 zeszytów, a w nich cały pierwszy run Claremonta w X-Men od "Second Genesis" (1975) do "Mutant Genesis" (1991) wraz z przyległościami (New Mutants, X-Factor, Excalibur, Wolverine, miniserie) i grzbiety układające się ilustrację Jima Lee z poczwórnej okładki do X-Men vol. 2 #1. To byłby hicior.  :biggrin: A jeszcze lepiej jakbym mógł osobiście przygotowywać do takiej kolekcji dodatki, pisać wstępniaki i tłumaczyć część tomów.
Cóż dodać: brałbym.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline perek82

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1637 dnia: Maj 24, 2016, 06:01:10 pm »
W lipcu ma się ukazać Mroczny Rycerz Kontratakuje. Nigdy nie czytałem tego komiksu, bo chyba nie spotkałem przychylnej opinii na jego temat. Chyba nawet kiedyś Pan Kołodziejczak ocenił dość nisko ten komiks na alejakomiksow.
Teraz zaczynam się bić z myślami, bo w sumie nie kupuję ostatnio zbyt wielu komiksów, czy nie porwać się na to. Czy warto zaryzykować?
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline vision2001

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1638 dnia: Maj 24, 2016, 06:15:02 pm »
W lipcu ma się ukazać Mroczny Rycerz Kontratakuje. [...]
Teraz zaczynam się bić z myślami, bo w sumie nie kupuję ostatnio zbyt wielu komiksów, czy nie porwać się na to. Czy warto zaryzykować?
Warto. Mi osobiście komiks podszedł i to bardzo.
Wiadomo - dużo opinii wynika z porównania do DKR (m.in. chodzi o kolory, kadrowanie), ale jak dla mnie komiks ten jest godny przeczytania i raz na jakiś czas powrotu do niego.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1639 dnia: Maj 24, 2016, 06:15:48 pm »
Jeśli jesteś komplecistą to tak. Szczególnie, że niedługo wyjdzie trzecia odsłona komiksu, która ma recenzje lepsze niż część 2 i taka trylogia będzie ładnie błyszczeć na półce.

Z doświadczenia wiem, że i tak kupisz :smile: Będzie podobnie jak z Thunderbolts - wszyscy pisali zawczasu jaki to zły komiks, a po premierze można było przeczytać, że 'wiedziałem, że to zły komiks, ale kupiłem i faktycznie jest zły' :smile:

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1640 dnia: Maj 24, 2016, 06:32:30 pm »
"Mroczny Rycerz Kontratakuje" jest w porządku, jeśli nie oczekuje się od niego, że będzie równy poziomem lub jeszcze lepszy od legendarnego TDKR. I tyle.
To kontynuacja w trochę innym stylu. Wszystkiego tam jest więcej (zwrotów akcji, humoru, różnych "przegięć"), a jednak wszystko jakieś takie płytsze.
Ale ogólnie komiks zdecydowanie wart przeczytania i chyba nie zasłużył na wiele z negatywnych opinii, krążących o nim.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1641 dnia: Maj 24, 2016, 06:53:21 pm »
MRK? A ile to kosztuje okładkowo? Bo ciekawy nawet jestem co tam Batman robił po pokonaniu Jokera i Supermana. Tylko szkoda, że Egmont się z tym na marzec nie wyrobił.

100 tomów? Takie rzeczy tylko w moim wydawnictwie, jak wygram w totka. :)

Iron Fist od Muchy? To by było dobre - lepsze niż Alias i Reign razem wzięte.

Offline Garf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1642 dnia: Maj 24, 2016, 06:56:16 pm »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline vision2001

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1643 dnia: Maj 24, 2016, 07:27:12 pm »
100 tomów? Takie rzeczy tylko w moim wydawnictwie, jak wygram w totka. :smile:
Nawet jak trafisz Trójcę, tzn. Trójkę, znaczy się trójkę w totka?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1644 dnia: Maj 24, 2016, 07:33:18 pm »
Jak znajdziesz wydawnictwo które kosztuje 24 zł, to jak najbardziej. :)

Offline hans

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1645 dnia: Maj 25, 2016, 08:15:46 am »
Cytat: Szczoch
Nie wierzę w Spectaculara deMatteisa ale pomarzyć można...

Skoro nawet w Stanach ten run nie wyszedł zbiorczo, ani nawet go nie zdigitalizowano, to na polskie wydanie nie ma na razie co liczyć. Ale też o tym marzę.

Nadzieja umiera ostatnia, ja wciąż wierzę w Egmont. A nuż się postara i sam zbierze zeszyty we własnego trade'a. To by było coś pięknego :smile:



Teraz zaczynam się bić z myślami, bo w sumie nie kupuję ostatnio zbyt wielu komiksów, czy nie porwać się na to. Czy warto zaryzykować?


Nie warto. Jest tyle wspaniałych komiksów teraz, że szkoda marnować środków na taką słabiznę jak Mroczny rycerz kontratakuje.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 08:37:29 am wysłana przez fragsel »

Offline wilk

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1646 dnia: Maj 25, 2016, 09:50:10 am »
"Capt. Brytan" Moore'a
Dziś miałem ciężką noc więc z góry przepraszam za poniższy obrazek ale nie mogłem się powstrzymać. :wink:





Ale oczywiście ten komiks również chętnie bym przeczytał. :)

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1647 dnia: Maj 25, 2016, 09:59:32 am »
No ale co wy z ciągle z tym Kapitanem Brytanią? Toż zaraz będzie w Marvel Team Up. A za rok dadzą wreszcie ten Crooked World. No i niezmiennie zgadzam się ze Tonym Starkiem - jest taki sobie. :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1648 dnia: Maj 25, 2016, 10:06:32 am »
No i niezmiennie zgadzam się ze Tonym Starkiem - jest taki sobie. :smile:


No ale abstrahując od żartu czy czytałeś coś co utwierdziłoby Cie w takim podejściu?
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1649 dnia: Maj 25, 2016, 10:12:00 am »
Kapitan Brytania - Secret Invasion. Wiem - to nie są zbyt reprezentatywne zeszyty o tym bohaterze, ale niezbyt mnie zachęciły do pogłębienia tematu. Excalibur i Cpt Brytania siedzą na wyspie i pilnują by Morgana się nie przedostała do naszego świata. Tyle tak na pierwszy rzut oka. Poza tym oprócz tej babki z Upadku Avengers nie znam eventów z istotnym udziałem Kapitania Brytanii. Ale jak wyjdzie w WKKM to kupię. Jest tom o nim w MMH - też bym kupił. Ale jak ewentualnie Egmont wyda po swojemu i będzie to kosztować ok 50 zł, to mi się kupować tego nie będzie chciało.

 

anything