Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 720850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1605 dnia: Maj 24, 2016, 09:43:26 am »
No i nie wiadomo jaka sytuacja jest z Daredevilem czy Sideca z nim ruszy czy nie, szkoda bo Egmont mógłby wydać cały vol. 2 oraz run Millera.
Wystarczy zapytać w Marvelu  :smile: ale pewnie nawet jakby licencja była wolna to wątpię żeby ktoś po to szybko sięgnął.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1606 dnia: Maj 24, 2016, 09:48:43 am »
To może tak się zapytam. Co uważacie że Egmont powinien wydać z Mavel (mowa oczywiście o komiksach z przed Marvel Now, może być wznowienie)?

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1607 dnia: Maj 24, 2016, 09:52:49 am »
No właśnie żadnych wznowień i żadnych dubli. Tylko premiery. Dobrze, że T.Kołodziejczak własnousznie usłyszał, że przynajmniej niektórzy potencjalni nabywcy sami mają poprzednie wydania i powtórki nie kupią, a będą czekać aż wyjdzie niepublikowany ciąg dalszy.

@Mati29 - przecież ty i inni komentujecie moje wypowiedzi, więc jak "bez komentarza"?

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1608 dnia: Maj 24, 2016, 09:58:38 am »
No właśnie żadnych wznowień i żadnych dubli. Tylko premiery. Dobrze, że T.Kołodziejczak własnousznie usłyszał, że przynajmniej niektórzy potencjalni nabywcy sami mają poprzednie wydania i powtórki nie kupią, a będą czekać aż wyjdzie niepublikowany ciąg dalszy.
Ok. Sam piszesz że powinien ktoś ruszyć  Spidermana Straczyńskiego, ale bez tego początku to to nie ma sensu ruszać serii.
A w przypadku X-men Jima Lee oraz Spiderman Todd McFarlane'a, wiem że to są powtórki, tylko że te wydania były przycinane przez Semica i wydane na takim papierze że maskara. Nie chciałbyś ich zobaczyć, tym bardziej że lata 90 zostały całkowicie olane przez WKKM, myślę że te pozycje zainteresowały by młodego czytelnika bardziej niż klasyki z lat 60-80.

Mógłbyś podać chociaż przykład co byś chciał? (nie pytam się już dlaczego)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1609 dnia: Maj 24, 2016, 10:04:59 am »
Co Egmont powinien wydać z Marvela:

Punisher MAX - Ennis
Punisher MAX - Aaron
Punisher - Rucka
Runaways v1 - Brian K. Vaughan
NextWave - Ellis
Fantastic Four/FF - Hickman
The Immortal Iron Fist - Brubaker
Elektra Saga - Miller

To tak na szybko a mnóstwo tego jest  :smile: niech robią ankietę  :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1610 dnia: Maj 24, 2016, 10:05:05 am »
Ale od miejsca gdzie TM-Semic skończył. To samo ze Straczyńskim. A jeśli będzie ewentualne zainteresowanie to początek jeszcze raz można wydać na końcu - jak Mucha planuje zrobić z Blue. Takie jest moje zdanie - powtórki kosztują i podnoszą ryzyko. Przecież dlatego nie chcemy by w WKKM ukazały się te Marvel Now, które wydał Egmont. Podobnie z Ygrekiem - ja czekam aż przelecą powtórki.

@JanT
Zgadzam się co do Punishera, Ironfista, FF i Daredevila Millera. Nextwave nie znam.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1611 dnia: Maj 24, 2016, 10:20:11 am »
Punisher MAX - Ennis
Punisher MAX - Aaron
Punisher - Rucka
Powrót Punishera jako regularna seria to by było coś, jestem za tak podana kolejnością.

dorzucam Moon Knight vol. 3 i vol.4 (potem można by gładko przejść w vol.5)


Podobnie z Ygrekiem - ja czekam aż przelecą powtórki.
Wiesz że będziesz mieć dziurę bo drugi tom zawiera zbiorczo 3-4 wg wydań Manzoku. Powinieneś sprzedać 3 tom i kupić 2 aby mieć komplet. Najlepsze rozwiązanie

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1612 dnia: Maj 24, 2016, 10:27:03 am »
Ten 3 i 4 zeszyt to Terapia - w której nic się nie dzieje i jest strasznie homoseksualna, oraz starcie z tymi szalonym Matkami Arizony. Nic nie wnosi do głównego wątku i jest tylko przeciąganiem czasu, przed dotarciem wreszcie do tej Kaliforni. Mała strata - taka dziura to nie dziura. :) Wezmę może we wrześniu 3 tom (zeszyty 5 i 6). Zresztą już mówiłem, że Egmont powinien wydać to jak Manzoku a nie specjalnie po 2 tomiki właśnie żeby nagonić ludzi by kupili 2 tom, mimo, że już mają jego połowę.

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1613 dnia: Maj 24, 2016, 10:35:18 am »
Ten 3 i 4 zeszyt to Terapia - w której nic się nie dzieje i jest strasznie homoseksualna, oraz starcie z tymi szalonym Matkami Arizony. Nic nie wnosi do głównego wątku i jest tylko przeciąganiem czasu, przed dotarciem wreszcie do tej Kaliforni. Mała strata - taka dziura to nie dziura. :smile: Wezmę może we wrześniu 3 tom (zeszyty 5 i 6). Zresztą już mówiłem, że Egmont powinien wydać to jak Manzoku a nie specjalnie po 2 tomiki właśnie żeby nagonić ludzi by kupili 2 tom, mimo, że już mają jego połowę.
Właśnie tu wychodzi z Ciebie nie kolekcjoner, tylko niedzielny czytelnik, gdzie "Panorama is Everything"
Ok wiemy że komiks Tom 2 okładkowo to 99 PLN,  ale jak już chce się mieć ciągłość to jeden format, jak dobrze poszukać to HC Y-1 można wyrwać za 39 PLN, tom 2 jak co w granicach 50 PLN będzie można wyrwać (nówki).
Sorki mówię z pozycji osoby która chce mieć już komplet jednolity,
To też powód dla którego się pozbyłem się Mrocznych, by mieć komplet w jednakowym wydaniu.
Ma znaczenie dla mine wygląd kolekcji, ma znaczenie kondycja komiksów, dla wielu z nas pewnie też

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1614 dnia: Maj 24, 2016, 10:37:54 am »
Ten 3 i 4 zeszyt to Terapia - w której nic się nie dzieje i jest strasznie homoseksualna, oraz starcie z tymi szalonym Matkami Arizony. Nic nie wnosi do głównego wątku i jest tylko przeciąganiem czasu, przed dotarciem wreszcie do tej Kaliforni. Mała strata - taka dziura to nie dziura. :smile: Wezmę może we wrześniu 3 tom (zeszyty 5 i 6). Zresztą już mówiłem, że Egmont powinien wydać to jak Manzoku a nie specjalnie po 2 tomiki właśnie żeby nagonić ludzi by kupili 2 tom, mimo, że już mają jego połowę.
To jest decyzja Egmontu jak on to wydał, musisz to zaakceptować. Jeśli mieli by to wydawać tak jak Monzoku to obstawiam że nie zakończyli by serii w ciągu 2 (1,5) lat. A tak szybko zrobi się miejsce na nowe serię. I nie naganiał ludzi to jest każdego osobista decyzja czy kupi czy nie. Przestań tak uogólniać dodawaj zwrot "wg ciebie", a nie będzie cały czas tej dyskusji. To ułatwi życie wielu osobą na tym forum i będą mogli spać spokojnie :wink: .

Jeśli jesteś taki przewrażliwiony odnośnie tematów dotyczących innej orientacji seksualnej powinieneś zrezygnować z kupowania All New X-men (będzie tego tam więcej).

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1615 dnia: Maj 24, 2016, 10:39:12 am »
Osobiście nie rozumiem nie kupowania Ygreka w takiej formie jaką przyjął Egmont.

chciałem kupować, ale po przeczytaniu dwóch pierwszych zeszytów okazało się, że uliszewski pozostał przy swoim wspaniałym przekładzie z przypisami. prawdopodobnie spasuję.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1616 dnia: Maj 24, 2016, 12:21:48 pm »
Wszystkie okładki w polskiej wersji plus pełne opisy z danymi: http://www.komiks.gildia.pl/news/2016/05/oficjalne-zapowiedzi-egmontu-na-lipiec-2016
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1617 dnia: Maj 24, 2016, 12:42:23 pm »
-Avengers vs X-men  :cool:
To będzie w WKKM

Ufff
posprzatałem co sam zacząłem...

jak kogoś interesuje co my tu od rana robimy albo chciałby z nostalgii powspominac to zapraszam do gadek
fragsel
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2016, 12:51:33 pm wysłana przez fragsel »

Offline waszaklasa

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1618 dnia: Maj 24, 2016, 01:29:25 pm »
To będzie w WKKM
Ale teoretycznie Egmont mógłby to wydać pierwszy.Zwłaszcza,że w WKKM będzie to za dwa lata.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1619 dnia: Maj 24, 2016, 01:39:56 pm »
Ale teoretycznie Egmont mógłby to wydać pierwszy.Zwłaszcza,że w WKKM będzie to za dwa lata.
w pierwszej połowie przyszłego roku, wyjdzie komplet

Jakby Egmont zdecydował się na Age of Apocalypse to by było coś :smile:
I jeśli Egmont chciałby wystartować z Hawkeyem z Marvel Now to chciałbym aby wydał Young Avengers Vol 1: Sidekicks i Vol 2: Family Matters (ewentualnie zbiorczy tych dwóch tomów). Bo tu początki ma Kate Bishop, która odgrywa ważną role w serii Now.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2016, 01:50:59 pm wysłana przez mkolek81 »

 

anything