trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 720674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1560 dnia: Maj 22, 2016, 01:26:17 pm »
No mówię, żeby wydali Infinity Crushade, bo Gauntlet to będzie w rozszerzeniu polskiego WKKM po 120 numerze. :) Tzn mam taką nadzieję - we Francji i Rosji będzie ten tom, to ja go chcę, zamiast Kosmicznych Avengers.

Zostało jeszcze parę samodzielnych eventów po 2004 roku (przygody mutantów), które można wydać. No i runy od numerów po WKKM. Szkoda, że moment miną, bo takie Age of Apocalypse aż się prosiło. Trzeba czekać do października i targów w Łodzi, to może padną jakieś tytuły od T.Kołodziejczaka.

Offline buczanova

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1561 dnia: Maj 22, 2016, 01:30:57 pm »
Wybacz, ale nie chcę aby Egmont wstrzymywał się z wydaniem jakiegoś tytułu, bo "będzie w rozszerzeniu WKKM". Mają możliwość, to niech wydają. Hachette miało kilka lat na wydawanie takiego "Infinity Gauntlet", jak Egmont zrobi to przed nimi, to  tylko ich strata. :)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1562 dnia: Maj 22, 2016, 01:42:15 pm »
Skoro tak, to ja chcę Kapitana Britaina od Davisa i Moore'a, o!

Offline HaVoK

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1563 dnia: Maj 22, 2016, 01:47:52 pm »
A ja ma nadzieję, że w końcu ukaże się u nas "Elektra Assassin".

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1564 dnia: Maj 22, 2016, 01:51:49 pm »
I to jest idealny przykład dlaczego żadne wydawnictwo nie wejdzie w runy, które zaczęło WKKM. Większość osób kupiło te historie w WKKM i nie będzie ich dublować, ale jest też pewnie spore grono osób które tej kolekcji nie kupuje i chciałoby od początku. I co taki wydawca ma zrobić?


Co ma zrobić? Może to co Mucha i wydawać to co już z WKKM jest zupełnie wyprzedane (piję do zapowiedzianego Spider-Man: Blue) a zapotrzebowanie na ten komiks dalej widać? Na wszystko jest rozwiązanie, zwłaszcza jak wznowienie można puścić w mniejszym nakładzie i nie odwalać nakładów jak Egmont czy (to dla żartu teraz) Manzoku.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1565 dnia: Maj 22, 2016, 02:02:32 pm »
Dokładnie - Mucha bardzo dobrze wyda Blue jeszcze raz ale dopiero na samym końcu. Tak samo mozna by zrobić z innymi seriami rozpoczętymi w WKKM. Kurczę - w formacie podobnym do Marvel Now czy też B&S nie pogniewałbym się na zakończenie Marvel knights Spider-Man. Albo jeszcze inne historie z inprintu Marvel Knights.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1566 dnia: Maj 22, 2016, 03:35:38 pm »
Ja myślę że to będzie coś w stylu DC Deluxe czyli jednotomowe (z założenia  :smile: ) historie.

edit: z Fanpage WKKM:

"W przyszłym roku (lub już pod koniec bieżącego) zaczną pojawiać się komiksy Marvela sprzed Marvel NOW! wydawane w takim samym standardzie wydawniczym jak aktualnie publikowane serie z Nowego DC Comics. Wstępne informacje na jesieni."

To się zobaczy czy rzeczywiście Marvel jest tańszy od DC  :biggrin:

I jeśli to będą miał być serie jak Nowe DC to będziemy mieli 6/8 tomów Marvela na miesiąc  :shock:
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2016, 03:47:15 pm wysłana przez JanT »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1567 dnia: Maj 22, 2016, 04:02:15 pm »
Te dodatki do Hugo to ile mniej więcej stron, że nie można było wydać w integralu? W każdym razie cieszę się, że w ogóle są i na pewno zakupię oba tomy.

Marvano i Bedu na MFK? Super! Fajnie, że w końcu pojawi się także jakiś zagraniczny autor mocno związany z Marvelem, choć Giuseppe Camuncoli nie robi na mnie żadnego wrażenia.

Zawsze byłem przeciwnikiem kontynuowania Kajka i Kokosza przez kogoś innego niż Christa. Jeśli jednak miałbym wybrać to mnie bardziej interesowałaby kontynuacja naśladownicza, jak obecnie w Asteriksie niż jakieś nowe interpretacje. Zapoznam się z pierwszym albumem, ale ciężko mnie będzie przekonać do tej inicjatywy.

Oby te mniej znane postacie z Marvel NOW! okazały się być Hawkeye'em, Ms. Marvel i Moon Knightem.

Ciekaw jestem tytułów sprzed Marvel NOW! Myślę, że Egmont na razie nie powinien pakować się tu w jakieś dłuższe serie, a przynajmniej nie w te ponapoczynane w WKKM, bo ludziom, którzy dopiero niedawno kupili ich pierwsze tomy będzie przeszkadzać ich dublowanie. Z resztą Kołodziejczak wspomniał o tym zagadnieniu przy okazji Y i 100 Naboi. Mnie też marzy się polskie wydanie całego pierwszy run Claremonta w X-Men, ale to byłoby przedsięwzięcie na kilka dobrych lat i pewnie trzeba by wpierw opracować jakieś jednolite wydanie na nasz rynek, bo w USA na tę chwilę cały ten run rozczłonkowany jest na kilka różnych formatów, Omnibusy, Masterworki, Epici i jakieś indywidualne trejdy i haceki.

Na początek można by dać np. Elektrę Assassin (bo perełka, bo była w serialu).

I Black Panthera Christophera Priesta w ośmiu tomach czyli w podzielonych na pół czterech oryginalnych tomach Complete Collection i w takim samym standardzie jak Gotham Central (bo film będzie, bo dobry komiks, bo Batman sprzedaje się u nas najlepiej  :wink: )



Nie pogniewałbym się, gdybyśmy Kapitana Brytanię Alana Moore'a i Alana Davisa dostali od Egmontu zamiast  od Hachette. Można by wtedy uzupełnić brakujący początek tej historii, który wyszedł spod pióra Dave'a Thorpe'a i wydać ją w powiększonym formacie czyli takim w jakim ta opowieść została pierwotnie opublikowana w brytyjskich magazynach. I przydałby się sequel czyli drugi tom z przygodami, które Alan Davis zrobił z Jamiem Delano po odejściu Moore'a. Rękawica Nieskończoności też mogłaby wyjść poza WKKM jeśli przed nią miałby ukazać się komiks Starlina "Silver Surfer: Rebirth of Thanos" stanowiący wprowadzenie do tej opowieści.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2016, 04:10:57 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1568 dnia: Maj 22, 2016, 04:10:52 pm »
Ale ten Marvel nie ma być na powiększonym formacie, tylko wielkości N52.
Poza tym co już było mówione - dalszą częścią Clone Sagi też bym nie pogardził. Albo wreszcie te Armor Wars. Lub coś fajnego Avengers z lat 90-tych - może Kang?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1569 dnia: Maj 22, 2016, 04:47:54 pm »
Dodruk 5 tomu Sin City nie jest w planach.
tyle pamiętam.

Ej, serio, to jest niefajne :(
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2016, 05:23:22 pm wysłana przez pocztar »

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1570 dnia: Maj 22, 2016, 05:57:27 pm »
Wracając do Corto Maltese - niektórzy marudzą, że nie chcą w kolorze, ale z tego co widzę, to te kolorowe plansze wyglądają bardzo fajnie, więc nie bardzo rozumiem. Nie jest to raczej Cromwell Stone, gdzie kolorowanie byłoby zbrodnią - ten kolor jakoś nie gryzie mi się z koncepcją.

Osobiscie się cieszę bo kompletuję to wydanie IDW, ale chętnie kupię też ten kolor (przyjemny jest). Niemniej, marudzenie rozumiem trochę, bo jednak gdybym miał wybierać z dwóch to wolałbym czarno-białe.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1571 dnia: Maj 22, 2016, 06:28:52 pm »
No ale nie każdy jest pingwinem. :) Ja mam najgorzej bo tylko zielonych komiksów nie ma. Muszę sobie kupować czarno białe i sam kolorować. :)

Poważniej - kolorowy Szninkiel bardziej mi się podobał niż czarno biały.

Offline NuoLab

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1572 dnia: Maj 22, 2016, 06:32:51 pm »
Zawsze byłem przeciwnikiem kontynuowania Kajka i Kokosza przez kogoś innego niż Christa. Jeśli jednak miałbym wybrać to mnie bardziej interesowałaby kontynuacja naśladownicza, jak obecnie w Asteriksie niż jakieś nowe interpretacje. Zapoznam się z pierwszym albumem, ale ciężko mnie będzie przekonać do tej inicjatywy.

Zgadzam się w pełnej rozciągłości. W tym temacie to o pomstę do nieba woła brak wznowienia albumów KK w oryginalnym poziomym układzie zamiast tych pociętych potworków. O dwu-trzyalbumowych integralach HC to możemy sobie chyba jedynie pomarzyć.

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1573 dnia: Maj 22, 2016, 06:42:33 pm »
No kto by pomyślał, że dożyjemy takich czasów. 3 tomy Now! miesięcznie i jeszcze HC'ki z Marvela sprzed restartu. Zwłaszcza te HC z Marvela mnie uradowały. Smutna wiadomość to nadal bardzo słaba szansa na Swamp Thinga...

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1574 dnia: Maj 22, 2016, 06:50:31 pm »
Ale będzie Man Thing w Marvels Horror. ;)
Poza tym jak w takim tempie jak do tej pory będziemy kupować od Egmontu KAŻDY niemal tytuł superhero, to wydadzą nawet Squirel Girl. :) Oby ta bańka popytowa nigdy nie pękła. :)
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2016, 07:07:46 pm wysłana przez 8azyliszek »

 

anything