trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 728369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #495 dnia: Luty 08, 2016, 07:29:07 pm »
@ Niemial bym nic przeciwko takim deluxiakom  :p tylko dolozylbym gacka Norma  8)

Offline Epekeina

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #496 dnia: Luty 08, 2016, 07:36:37 pm »
Fajnie gdyby wydali Batman: The Cult i Year 100. Przygarnąłbym także klasycznego Supermana. I Animal Mana Morrisona. I jakiegoś Green Lanterna. Ale uważam, że JLA Granta jest na tyle dobrym komiksem, że mógłbym wyjść w DC Deluxe i tak go traktuje. Nie wychodzi w takiej formie, ale przez to chyba cena jest niższa.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #497 dnia: Luty 08, 2016, 07:40:11 pm »
Animal Man jest za gruby na deluxe'a, w którym z założenia wychodzą pojedyncze powieści graficzne - i w ogóle to jest fajna seria całościowo, nie tylko w wydaniu Morrisona - według mnie po JLA Egmont powinien zainteresować się właśnie Animal Manem, oby oby.

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #498 dnia: Luty 08, 2016, 07:55:56 pm »
Kingdom Come, Batman: Hush, Green Arrow: The Longbow Hunters, Batman: Year 100, Superman for All Seasons (ale tu raczej nie ma na co liczyć w tym roku), to tytuły, które bym chciał zobaczyć w tym roku w powiększonym formacie. W zeszłym roku Egmontowi całkiem fajnie wychodziło spełnianie marzeń czytelników, zobaczymy jak w tym. Póki co niezły start z Kryzysem i Catwoman.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #499 dnia: Luty 08, 2016, 07:59:40 pm »
Jak się spełniło jedno moje życzenie, to mam drugie - niech Egmont odczepi się od WKKDC i przestanie wrzucać do De Luxa tytuły które wyszły w niemieckiej edycji. Jest tyle tytułów poza tą 60-tką, które można wydać, które są dobre, a których w Polsce jeszcze nie było. No chyba, że zacznie to wszystko wydawać w niższych cenach - jak Public Enemies, Supergirl, Catwoman i Narodziny Demona.

Czekam aż wreszcie ogłoszą kiedy ten Kryzys NNZ będzie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #500 dnia: Luty 08, 2016, 08:11:45 pm »
Kryzys prawdopodobnie w kwietniu.

Offline kelen

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #501 dnia: Luty 08, 2016, 10:30:54 pm »
Jeśli chodzi o mnie, to takie mam życzonka, miejmy nadzieję że Egmont czyta to forum :wink:
- Multiversity
- Camelot 3000
- Green Arrow: The Longbow Hunters
- Batman & Dracula Trilogy
- The Death of Superman
- Superman for All Seasons
- Batman: Hush
- Batman: Cult
- Batman: Year 100

Nie licząc "Top 10", pierwsze dwa marzą mi się najbardziej.

Patrzę i kieruję uśmiech w stronę tych życzeń. Też chcę (no, nie mam parcia na wszystko, ale na większość tak).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #502 dnia: Luty 09, 2016, 09:01:12 am »
Jak się spełniło jedno moje życzenie, to mam drugie - niech Egmont odczepi się od WKKDC i przestanie wrzucać do De Luxa tytuły które wyszły w niemieckiej edycji.
Taki mamy klimat,
Poza tym tytuły pokroju HUSH, Kingdom Come dużo bardziej nadają się do wydania DELUXE niż normalny formacie, jak to miało miejsce pierwotnie. Wiesz jak sam pisałeś komiksy nie są produktem pierwszej potrzeby, więc nie musisz kupować tytułów będących na rynku. WKKDC nie ma na razie, więc zostaje Egmont.
Choć też bym nie płakał jakby zostało wydane Batman: The Dark Knight Saga - DELUXE takie marzenie :wink:
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2016, 09:09:23 am wysłana przez Mikel »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #503 dnia: Luty 09, 2016, 09:47:35 am »
O tym wydaniu http://www.amazon.ca/Kingdom-Come-Anniversary-Deluxe-Edition/dp/1401260829 przez Egmont w DC Deluxe się mówi tu i ówdzie  :smile: więc szanse są bardzo duże.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2016, 09:54:33 am wysłana przez JanT »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #504 dnia: Luty 09, 2016, 10:14:57 am »
To jest przeciętny komiks (zresztą podobnie jak i Justice), który swoją sławę zawdzięcza chyba wyłącznie rysunkom Rossa. Wolałbym, aby tego nie wznawiali, a wydali coś bardziej wartościowego.

Offline Holsten

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #505 dnia: Luty 09, 2016, 10:27:34 am »
Ross jest rysownikiem wybitnym i ja po każde jego dzieło chętnie sięgnę.

Offline laf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #506 dnia: Luty 09, 2016, 10:44:17 am »
Jak się spełniło jedno moje życzenie, to mam drugie - niech Egmont odczepi się od WKKDC i przestanie wrzucać do De Luxa tytuły które wyszły w niemieckiej edycji. Jest tyle tytułów poza tą 60-tką, które można wydać, które są dobre, a których w Polsce jeszcze nie było.
A mnie się wydaje, że E będzie chciał wydać właśnie jak najwięcej pozycji, które są w WKKDC, żeby Eaglemossowi po kolei wytrącać atuty z ręki na wejście tej kolekcji do Polski. Konkurencja dźwignią handlu (czy jakoś tak), ale monopol i tak najbardziej się opłaca.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #507 dnia: Luty 09, 2016, 11:01:04 am »
A mnie się wydaje, że E będzie chciał wydać właśnie jak najwięcej pozycji, które są w WKKDC, żeby Eaglemossowi po kolei wytrącać atuty z ręki na wejście tej kolekcji do Polski.
W moim odczuciu WKKDC już się na PL rynku nie pojawi.
Poza tym Egmont nie działa tak z wydawaniem przez nich tytułów, by utrzeć nosa innym wydawcom tylko po to by samemu zarobić na danym tytule.
Są osoby, które są kolekcjonerami. I jeśli kupią komiks z Egmontu, a potem by się pojawił on np. w WKKM to również i ten kupią, bo psuje im to szatę graficzną grzbietu kolekcji ;) Sam tak miałem z dwiema, czy trzema kolekcjami filmowymi.
Sam posiadam te DVD:





oraz Batmany Nowlana a i tak kupiłem te filmy w poniższej kolekcji (żeby grzbiet ładnie wyglądał).


DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mack3

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #508 dnia: Luty 09, 2016, 11:15:25 am »
O tym wydaniu http://www.amazon.ca/Kingdom-Come-Anniversary-Deluxe-Edition/dp/1401260829 przez Egmont w DC Deluxe się mówi tu i ówdzie  :smile: więc szanse są bardzo duże.
Ja bym napisał, nawet nie tyle, że szanse są bardzo duże, tylko że wydanie tego komiksu jest praktyczne przesądzone. Wątpliwości może budzić jedynie pytanie czy będzie to już w tym roku.
Mam nadzieję, że do Deluxe Ross zrobi jeszcze jakąś fajną okładkę (i będzie inna niż ta na amazonie). Ta z pierwszego wydania Egmontu była chyba najlepsza z dotychczasowych wydań - fantastycznie się prezentowała lakierowana (ech, żeby Egmont zrobił wyjątek i dał pod obwolutę jakiś rysunek Rossa w lakierze... marzenie ściętej głowy pewnie).


To jest przeciętny komiks (zresztą podobnie jak i Justice), który swoją sławę zawdzięcza chyba wyłącznie rysunkom Rossa. Wolałbym, aby tego nie wznawiali, a wydali coś bardziej wartościowego.
Dla mnie to zdecydowanie jeden z najlepszych superhero jakie czytałem. Część 2 i 3 to dla mnie chyba 6/6 (szkoda, że ostatnia część jest trochę słabsza, a epilog już zupełnie mi się nie podoba... ale to tylko kilka stron, więc da się przeżyć :wink: )
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2016, 11:18:43 am wysłana przez mack3 »

Offline laf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #509 dnia: Luty 09, 2016, 11:24:36 am »
W moim odczuciu WKKDC już się na PL rynku nie pojawi.
W tym przypadku moje odczucie jest zbieżne z Twoim.

Poza tym Egmont nie działa tak z wydawaniem przez nich tytułów, by utrzeć nosa innym wydawcom tylko po to by samemu zarobić na danym tytule.
A tu już niekoniecznie, bo jedno nie wyklucza drugiego. Cokolwiek by nie mówili Pan Kolodziejczak i inni decydenci z Egmontu o ich zamiłowaniu do opowieści komiksowych, to jest to przede wszystkim przedsiębiorstwo, które stara się aby biznes, który prowadzi był jak najbardziej dochodowy. Dlatego właśnie mają wyłączność na DC i jedyna konkurencja jaka może im zagrozić to Eaglemoss, bo oni mają w swojej ofercie kolekcję. Wydając tak wiele pozycji które są w ofercie WKKDC definitywnie zamykają drogę na wydanie tej kolekcji u nas. A więc zarabiają na danym tytule i ucierają nosa Eaglemoss jednocześnie.

P.S. Panorama faktycznie fajna, ale tytuły w tej kolekcji już niekoniecznie (tzn. nie wszystkie). Ja czekam na podobną kolekcję w ramach MCU.