trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 727080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #480 dnia: Luty 08, 2016, 04:57:38 pm »
Chciałem, żeby Egmont rozszerzył swoją ofertę tańszych komiksów w miękkich okładkach, no i mam. Słowo stało się ciałem. DC chyba znowu pójdzie u mnie w odstawkę (poza miękkim Superman/Batman). Uwielbiam Egmont za to co zrobił. Z dwóch ekonomów miesięcznie, zrobiły się cztery. I wszystko się sprzedaje.

Mówiłem - wystarczy obniżyć maksymalnie ceny komiksów i zarabiać na obrocie jak Hachette. I wreszcie to zrobili. Super sprawa. Egmont jest wielki, że wyciąga wnioski. Wolno ale jednak wyciąga. Uwielbiam ich za to.

Taki dobry dzień się zrobił, że aż mi się śpiewać chce.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/02/c4/88/02c4881a8e465079320731f9c836ea97.jpg
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2016, 05:12:20 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #481 dnia: Luty 08, 2016, 04:59:00 pm »
Mówiłem - wystarczy obniżyć maksymalnie ceny komiksów i zarabiać na obrocie jak Hachette.
Skąd przekonanie, że Hachette zarabia na WKKM straszne pieniądze?

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #482 dnia: Luty 08, 2016, 05:04:58 pm »
Mówiłem - wystarczy obniżyć maksymalnie ceny komiksów i zarabiać na obrocie jak Hachette.
Hachette zarabia głównie na prenumeracie. Prenumerator płaci 80 złotych, z czego 100% idzie do Hachette (oczywiście mają też koszty, ale 10-15 złotych na przesyłce). Ale przyjmijmy, że 65 złotych z tego ma Hachette, czyli 32,5 na numer. A Egmont ma z każdego komiksu maksymalnie 50%, czyli jeżeli komiks kosztuje 75 złotych (większość komiksów DC do 200-200 stron, podobnie jak WKKM), to oni z tego mają 37,5.
A dlaczego Marvela da się wydawać taniej? Ponieważ, średnio tom od Marvela ma 120 stron, a od DC 200 stron.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #483 dnia: Luty 08, 2016, 05:11:37 pm »
Nie mówię że Hachette zarabia jakieś straszne pieniądze. Skalkulowali tak cenę w Polsce by mieć i odpowiedni zbyt i odpowiedni zysk. I jest on na tyle zadowalający, że przedłużali obie swoje kolekcje komiksowe i próbowali wypuszczać nowe. I to wystarczy. Teraz jak Egmont rozszerza swoją kolekcję Marvel Now i stosuje podobną politykę (niższa cena-większy zbyt-przyzwoity zysk), to jestem bardzo happy.

@radef
Skoro w dyskoncie ja komiksy z okładkowymi 75 zł kupuję po ok 48 zł, to jeśli Egmont bierze z tego 37 zł to jest sporo do przodu. Zresztą - nie mam pojęcia jakie te wydawnictwa mają marże i zyski. Ważne, że dzięki ich konkurencji wracamy do dobrych czasów komiksu w Polsce. Ceny spadają, a przyzwoitych i dobrych tytułów jest coraz więcej w coraz niższych cenach. Rzecz w latach 2007-2012 nie do pomyślenia.

Taa - np. Krucjata Dziecięca czy Staruszek Logan mają po 120 stron. :)
Oczywiście.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2016, 05:27:43 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline pokia

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #484 dnia: Luty 08, 2016, 05:19:20 pm »
Skoro w dyskoncie ja komiksy z okładkowymi 75 zł kupuję po ok 48 zł, to jeśli Egmont bierze z tego 37 zł to jest sporo do przodu. Zresztą - nie mam pojęcia jakie te wydawnictwa mają marże i zyski.

Wydaje mi się, że gdyby Egmont miał średnio, na czysto 10 zł zysku z każdego sprzedanego komiksu, to byłby zadowolony. Oczywiście to takie moje gdybanie, ale pamiętajcie o kosztach licencji, tłumaczenia, składu, korekty, druku, dystrybucji, wynagrodzeń pracowników, zarządu, reklamy, itd.

Nie od dzisiaj wiadomo, że na książkach (i komiksach), najwięcej zarabiają pośrednicy. Dyskonty mogą dawać takie ceny między innymi dlatego, że nie ponoszą dużego ryzyka, chociażby tym, że nie mają towaru. Wszystko co się nie sprzeda lub jest wadliwe wraca do takiego Egmontu. A to też musi być wliczone w cenę towaru.

Offline SawiK

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #485 dnia: Luty 08, 2016, 05:31:15 pm »
Bazyliszku ale nie wiem czys zauważył : miękko okładkowe MN & BatSup kosztują dokładnie tyle samo co Twardziele WKKM wiec dalej zdzierają w porównaniu do jakości wydania ;]

Offline Holsten

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #486 dnia: Luty 08, 2016, 05:34:46 pm »
Oferta komiksu frankońskiego w marcu w Egmoncie dość uboga.

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #487 dnia: Luty 08, 2016, 05:44:34 pm »
Za to inni wydają niemal zbyt dużo więc przeżyjemy ;)

Offline pokia

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #488 dnia: Luty 08, 2016, 06:08:10 pm »
Oferta komiksu frankońskiego w marcu w Egmoncie dość uboga.

Mnie to odpowiada. Jeden / dwa komiksy miesięcznie od Egmontu, które mnie interesuję i będzie ok.

Jak patrzę na ofertę superhero, to cieszę się, że nie muszę zastanawiać się nad tym skąd czerpać fundusze.

Offline Epekeina

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #489 dnia: Luty 08, 2016, 06:30:35 pm »
Ja też uważam, że biorąc pod uwagę ofertę innych wydawnictw, to europejski komiks co miesiąc to w porządku oferta. W lutym Blueberry, w marcu Salambo, to może w kwietniu - jeśli będzie - wydadzą jakieś wznowienie: Cromwell Stone lub Wieczną wojnę?


A z nowego Marvel Now biorę chyba tylko Deadpoola. Swoją drogę skoro podali już oferę MN to może za niedługo doczekamy się rozpiski DC Deluxe?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #490 dnia: Luty 08, 2016, 06:38:54 pm »
Ja też uważam, że biorąc pod uwagę ofertę innych wydawnictw, to europejski komiks co miesiąc to w porządku oferta. W lutym Blueberry, w marcu Salambo, to może w kwietniu - jeśli będzie - wydadzą jakieś wznowienie: Cromwell Stone lub Wieczną wojnę?
...jakoś tak to miało wypadać... co miesiąc (z wyjątkiem stycznia) jeden integral euro...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #491 dnia: Luty 08, 2016, 06:57:16 pm »
Z Marvel Now wezmę tylko Thora, przynajmniej rysunki fajne, a przecież wiadomo, że komiksy się przede wszystkim ogląda - głównie na półce, ale jednak czasem zdarzy się któryś otworzyć, raczej przez przypadek, ale przecież oczywistym jest, że lepiej wtedy spojrzeć przelotnie na ładne obrazki, niż na jakieś bohomazy.

Pozostając w klimacie - Era Ultrona wygląda paskudnie, ale już choćby takie Thanos Rising bardziej wpada w oko (a i scenarzysta lepszy), jak to z tym eventem (?) jest... trzeba czytać wszystko, po kolei? Niech ktoś pomoże.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2016, 07:09:11 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline SawiK

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #492 dnia: Luty 08, 2016, 07:05:01 pm »
DC Delux to chyba obecnie najciekawszy i najpewniejszy segment super hero. Z wypiekami również czekam czym w tym roku Egmont wyskoczy. Na poprzednie 10nr 8 bylo na wysokim poziomi i idealnie trafilo w moje gusta, Catwoman i Crisis to kolejny strzal w 10tke czekam na zapowiedz kolejnych 4rech  :badgrin: za to NDC cotaz bardziej mnie odpycha WW poziom trzyma ,Wieczne Zlo pozytywne zaskoczenie, Batman Snydeta 2pierwsze tomy super dalej juz srednio reszta serii nom szalu nie robiarobia. W marcu wjeżdża Slaine i mam nadzieje pozamiata  :badgrin:

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #493 dnia: Luty 08, 2016, 07:13:34 pm »
to może w kwietniu - jeśli będzie - wydadzą jakieś wznowienie: Cromwell Stone lub Wieczną wojnę?
W kwietniu na pewno młody Thorgal będzie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #494 dnia: Luty 08, 2016, 07:22:57 pm »
Kołodziejczak mówił, że będzie MINIMUM 6 tomów, ale może wcisną więcej pod koniec roku, więc ja bym stawiał, że jednak będzie 7, może 8.

Ciekawe co jeszcze wydadzą w DC Deluxe? Na pewno nie będzie Supermana, niestety. Z wiadomych rzeczy, to - być może - TOP 10.

Jeśli chodzi o mnie, to takie mam życzonka, miejmy nadzieję że Egmont czyta to forum :wink:
- Multiversity
- Camelot 3000
- Green Arrow: The Longbow Hunters
- Batman & Dracula Trilogy
- The Death of Superman
- Superman for All Seasons
- Batman: Hush
- Batman: Cult
- Batman: Year 100

Nie licząc "Top 10", pierwsze dwa marzą mi się najbardziej.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2016, 07:27:43 pm wysłana przez arczi_ancymon »

 

anything