Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze  (Przeczytany 74752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 02, 2016, 05:38:12 pm »
thx man, fajna sprawa   :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 02, 2016, 05:41:14 pm »
Album ze Świata Komiksu był bardzo fajny. :) Myślę, że to był poziom zbliżony do Goscinnego.

Ja go tylko pamiętam z czasów jak to wyszło w Świecie Komiksu. I pamiętam go właśnie jako coś równie dobrego jak klasyki Goscinnego.

1. Wiedźmin Trusta

Komiks z tą okładką ostatecznie się nie ukazał...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 06:44:58 pm wysłana przez ramirez82 »

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 02, 2016, 07:43:50 pm »
@pokia

ramirez ma rację. takiego komiksu (więc i takiej okładki) nie było, więc nie będę liczył...

ale możesz poprawić swoją listę. ale tak nie później niż 15 lutego...

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 02, 2016, 10:53:11 pm »
Jestem zdecydowanie ZA odrębną listą polskiego komiksu.
Jednocześnie jestem za utrzymaniem w Top 10 możliwości głosowania na komiksy polskie.

W zeszłym roku z polskiej listy wiele się dowiedziałem.
Z dotychczasowych głosów już widać, że tylko nieliczni "zdołali" zmieścić w nich tytuły rodzime.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 02, 2016, 11:37:26 pm »
Ponieważ wspierana przeze mnie* (po cichu) opcja osiągnęła 9 głosów jako dziesiąta osoba chciałbym wesprzeć pomysł stworzenia listy polskiej i zakomunikować, że zrobię to jutro

*w końcu sam byłem współtwórcą pierwszej edycji, czyż nie...

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 02, 2016, 11:49:55 pm »
Proszę o ponowne przeliczenie głosów!

Edit: Taki żarcik.  :eek:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2016, 12:09:33 am wysłana przez ramirez82 »

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 03, 2016, 12:07:33 am »
możesz mnie sprawdzić.

wilk nie wypowiedział się jedoznacznie na tak albo nie (można jego wpis różnorako interpretować), ale czy go liczyć (10:9) czy nie (10: 8 ) pierwsza osiągnięta 10 to jednak głosy na polską listę...


I nawet jeśli traktować tę listę jako listę "specjalnej troski" to bądźmy szczerzy i spójrzmy otwarcie: w zalewie arcydzieł ubiegłego roku potrzeba tej troski jak nigdy wcześniej...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 03, 2016, 12:37:44 am »
... dodajmy, że arcydzieł, które - w odróżnieniu od komiksów polskich, na ktore bedziemy glosowac - nie tylko nie miały swojej premiery swiatowej w ubiegłym roku, ale niekiedy są ugruntowanymi osiągnięciami tworczości komiksowej, wybranymi przez naszych wydawców z okresu siegającego ponad 30 ostatnich lat. Już choćby dlatego jesli juz pisac w tym kontekscie o top 10 polskich jako o liście "specjalnej troski", to tylko w tak cudzyslowiowym cudzysłowie, jak to tylko możliwe.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 03, 2016, 12:40:53 am »
oczywiście to miałem na myśli...

Offline pokia

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 03, 2016, 10:16:42 am »
@pokia

ramirez ma rację. takiego komiksu (więc i takiej okładki) nie było, więc nie będę liczył...

ale możesz poprawić swoją listę. ale tak nie później niż 15 lutego...

Możesz nie liczyć, nie obrażę się. Jednak nie poprawię tego. Ta okładka świadomie wylądowała na pierwszym miejscu. Można ją było przez jakiś czas zamawiać, a że później nic z tego nie wyszło, to inna sprawa.

Ten głos, to taki cichy protest i zwrócenie uwagi na temat. Gdyby Wiedzmin miał tą okładkę, to bym go kupił, a tak jakość po Ekspedycji, przeszła mi ochota na komiksy Polcha.

Offline Shinue

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 03, 2016, 10:21:07 am »
Głosujemy osobno zagranica i osobno Polska? Czy pierwsza lista ogólna (międzynarodowa) a druga czysto/narodowo polska?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 03, 2016, 10:27:00 am »
Oczywiscie top swiatowe obejmuje również Polske, a wiec w zakresie tej ogolnej listy mozna glosowac na WSZYSTKIE DOWOLNE komiksy wydane w Polsce w 2015 r. (to jest: i polskie, i zagraniczne).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2016, 10:32:16 am wysłana przez KukiOktopus »

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 03, 2016, 07:27:36 pm »
Zdecydowanie można będzie (a nawet powinno się jeśli to możliwe) głosować na polskie komiksy w obu plebiscytach

@Itachi:

Kapitan Żbik to jednak seria, a nie kolekcja, więc trochę marnujesz głosy rozbijając na kilka pozycji. Bo i tak będzie liczone raz...

Chyba, że ktoś uważa, że nie mam racji i przyrówna Żbika do cyklu wydawniczego Batmana, Spider-Mana czy innego tam Coś-Tam-Mana...

{Chyba to samo było rok temu z Benkiem Dampcem.... Jak kurna bardzo chciałem tego polskiego plebiscytu tak same z nim problemy zawsze kurna...}

Offline Itachi

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 03, 2016, 11:00:34 pm »
@Itachi:
Kapitan Żbik to jednak seria, a nie kolekcja, więc trochę marnujesz głosy rozbijając na kilka pozycji. Bo i tak będzie liczone raz...

Ok, jak wrócę z pracy to zmienię listę.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 04, 2016, 12:16:04 am »
Ciekawe, co fragsel powie na umieszczenie na jednej liści obydwu tomów Pasażerów Wiatru :) [co już się wydarzyło]
Wcześniej nie oponował przy obydwu cyklach Bois-Maury, więc tym razem też chyba nie powinien, bo to bardzo podobne "kontynuacje". Nie piszę złośliwie, tylko szczerze jestem ciekaw i wcale nie zazdroszczę ;)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.