Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze  (Przeczytany 32894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline horror

• Starszy Mistrz
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2015 - Komentarze
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 31, 2015, 04:05:44 pm »
a moze moglibysmy zrobic tez liste na najlepsze okladki. przy okazji oddawania glosu na komiksy mozna tez zrobic moje top 5 najlepszych okladek?

usunąłem dwa wpisy skrajnie nie na temat...
oby w Nowym Roku mniej takich

fragsel
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2015, 04:16:12 pm wysłana przez fragsel »

Offline donTomaszek

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 31, 2015, 04:31:46 pm »
W sarkastyczny i nieco humorystyczny sposob skomentowalem liste, gdzie wszystkie "najlepsze" pozycje wydane w PL 2015 naleza do WKKM. Zapozyczylem to od turucorpa, ktory uzyl takiego samego porownania rok temu.

Co panie szanowny moderatorze fragselu bylo w tym nie na temat? Czy dobrze widze, ze nazwa tego topicu to KOMENTARZE? Czy mam jakies urojenia i tu komentowac jednak nie wolno?

Zyczylbym sobie mniej takich "ciec" z szanownego moderatora strony.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kenji

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 31, 2015, 04:38:09 pm »
W koncu temat tego wątku to : Komiksowa too lista -KOMENTARZE...

Offline Death

• Radca bracki
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 31, 2015, 05:05:18 pm »
Rzuciłem okiem na swoje topy z poprzednich głosowań i pomyślałem sobie, że niektóre z nich byłyby teraz zupełnie inne. Praktycznie cały czas nadrabiam jakieś komiksy z poprzednich lat. Rzut okiem na moją bazę danych na kompie, czyli foldery "nie czytałem 2007", "nie czytałem 2008" i tak dalej, gdzie umieszczam okładki komiksów, którymi jestem zainteresowany i widzę, że w zasobach powoli pustynia. Zapewne gdzieś w 2018 roku zostanie mi mało co w folderze "nie czytałem 2015". Wiecznie do tyłu, ech.  :smile:  Też tak macie, czy jednak jak już coś odpuściliście w którymś roku, to już na zawsze, bo kupujecie na bieżąco i nie ma czasu i kasy na kupowanie/czytanie komiksów z poprzednich lat?

Offline kuba g

• Stolnik bracki
  • a fuel injected suicide machine
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2015, 05:53:56 pm »
Też tak macie, czy jednak jak już coś odpuściliście w którymś roku, to już na zawsze, bo kupujecie na bieżąco i nie ma czasu i kasy na kupowanie/czytanie komiksów z poprzednich lat?

Mało rzeczy kupuję ja z reguły kieruję się polityką "mam ochotę przeczytać komiks w klimacie - tu wstaw gatunek" i tak planuje zakupy. Są wyjątki, małe wydawnictwa kupuję w dniu nowości ze strachu przed wyprzedaniem nakładu, na resztę kładę lachę (ale to łatwiejsze gdy komiksy po polsku to może z 1/3 moich zakupów).
perły przed wieprze

Offline Death

• Radca bracki
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 31, 2015, 05:57:44 pm »
"mam ochotę przeczytać komiks w klimacie - tu wstaw gatunek" i tak planuje zakupy.
Witam w klubie. :)

Offline amsterdream

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 31, 2015, 06:01:14 pm »
Proponowałbym na czas głosowania przenieść TOP Listę do głównego działu.

fragsel

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 31, 2015, 10:24:42 pm »
W sarkastyczny i nieco humorystyczny sposob skomentowalem liste, gdzie wszystkie "najlepsze" pozycje wydane w PL 2015 naleza do WKKM. Zapozyczylem to od turucorpa, ktory uzyl takiego samego porownania rok temu.

Co panie szanowny moderatorze fragselu bylo w tym nie na temat? Czy dobrze widze, ze nazwa tego topicu to KOMENTARZE? Czy mam jakies urojenia i tu komentowac jednak nie wolno?

Zyczylbym sobie mniej takich "ciec" z szanownego moderatora strony.

To nie był komentarz. To była (skuteczna jak się okazało) zaczepka i prowokacja. To byłby komentarz jakbyś...  Uwaga... skomentował... A ty wysmiales. A na to zgody nie ma...

Też bym sobie życzył mniej takich cięć ale mi nie dajecie...

Offline adro

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 31, 2015, 11:47:50 pm »
tak z ciekawosci zapytam, ktore male wydawnictwa maja takie branie :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline wilk

• Szafarz bracki
    • Cromwell Stone - komksowe różności
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 01, 2016, 07:52:04 am »
Mam propozycję dla chętnych żeby typowali przy okazji wydawnictwo roku. Jak fragsel znajdzie potem czas i ochotę to może te głosy podsumować i tym sposobem wytypujemy wydawnictwo roku według forumowiczów.

ramirez82

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 01, 2016, 09:36:06 am »
Dobry pomysł wilk!

PS- Nejlepší komiks roku 2015 v Czechach - Deluxe edice Criminal 2.  :wink:

:-X

Offline 2rcfrt

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 01, 2016, 09:45:32 am »
Popieram wincklera. Polski komiks powinien mieć dodatkowo własną listę.

Polski komiks to niszowa sprawa i wiele osób nie sięga nawet po jeden, ale to nie znaczy że jest gorszy.
To tak jak zrobić łączoną top listę kina i teatru, a potem napisać że teatr się nie obronił, bo w Top 10 są tylko filmy.

Jednocześnie główna top lista powinna dalej obejmować wszystko (czyli polskie też), bo w ten sposób widać co polskiego się przebija i nikt nie zarzuci że nie dajemy szansy.

Proponowałbym na czas głosowania przenieść TOP Listę do głównego działu.
Koniecznie.

Mam propozycję dla chętnych żeby typowali przy okazji wydawnictwo roku.
A może liczyć wszystkie wydawnictwa z top 10 każdego z głosujących (również wielokrotnie, np. jeśli pojawia się dwukrotnie to liczyć dwukrotnie) i na tej podstawie zrobić top 10 Wydawców? Fragselowi nie dodawałbym pracy, robota dla chętnych, dużo pracy.

Online isteklistek

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 01, 2016, 10:24:18 am »
Uważam, że podział listy na polskie i zagraniczne jest krzywdzący. Wszyscy mają równe szanse i tak powinno być, a te listy nie są związane z jakością danego komiksu, a z tym, co komiksiarze czytają. Odnośnie jakości są pewnie osoby, które są w stanie pokazać, że są polskie komiksy, które pod względem konstrukcji, formy itp., przewyższają, to co wydaje się za granicą.
Nie wiem, jak przekonać ludzi do czytania polskich komiksów - sam nie czytam ich -, ale wiem, że tworzenie osobnej listy jeszcze bardziej zniechęca do sięgnięcia po polski tytuł, bo mnie taka sytuacja kojarzy się "Zastaw się a nie daj się". Polski komiks jest mniej popularny niż zagraniczny i jest to fakt. Można zaakceptować lub sztucznie pompować balonik popularności, choć nie wiem po co.
Top wydawnictw wydaje mi się dobrym pomysłem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2016, 10:28:28 am wysłana przez isteklistek »

Offline 2rcfrt

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 01, 2016, 10:45:01 am »
Krzywdzący dla kogo? Zagranica na tym nie ucierpi, a polski komiks będzie miał większe szanse na zaistnienie w świadomości potencjalnych czytelników. Bo oferta wcale taka mała nie jest.
Zwłaszcza że mówimy o roku 2015 gdzie był wysyp tytułów. Większość to jednak przedruki.

Offline Shinue

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 01, 2016, 11:11:58 am »
Nie twórzmy dwóch list. Dajmy szansę polskiemu komiksowi na wyprzedzenie wielu zachodnich i cenionych tytułów. Osobna lista może stać się mało interesującym gettem. Przecieź po zakończeniu głosowania powstanie baza danych, z której będzie można stworzyć wiele interesujących rankingów.