Autor Wątek: Wiedźmin  (Przeczytany 14092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomko1974

Wiedźmin
« dnia: Grudzień 22, 2015, 10:29:31 am »
Ciekawe czy temat komiksów z Wiedźminem będzie kontynuowany ,czy też jest to jednorazowa akcja związana z promocją gry?

JanT

  • Gość
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2015, 11:02:37 am »
Egmont Wiedźmina od Dark Horse będzie na pewno wydawał.

Offline Nawimar

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2015, 11:02:47 am »
W sumie można rzec, że jest kontynuowany (z przerwami oczywiście) od wczesnej wiosny 1993 r. gdy zaprezentowano pierwsze fragmenty "Drogi bez powrotu". Na pewno przy okazji filmu nastąpi kolejne ożywienie wokół tej marki, a i Sapek odgraża się napisaniem kolejnych powieści. Nie zabraknie zatem materiału wyjściowego również dla komiksowych adaptacji.

Offline Tomko1974

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2015, 12:22:07 pm »
Fajnie by było zagospodarować nasz rodzimy potencjał twórczy chociażby taki Rebelka (świetne przerywniki komiksowe w drugiej odsłonie gry),albo Pawlak (ten od Toshiro rzecz jasna )Ozga ,Zych ,Szneider albo ten..no Gawronkiewicz czy Truściński .Chociaż krytykowany Polch też by dał radę musiałby jedynie wrócic do tego w czym jest dobry a więc charakterystycznego stylu znanego z Funkiego ,te usilne próby zmiany sposobu rysowania  przy wiedźminie moim zdaniem były zupełnie nieuzasodnione Wiedzmin rozrysowany z tymi wszystkimi detalikami z których słynęła kreska Bogusława mógłby zadać szyku niedowiarkom co wieszają psy na Polchu.

Offline bosssu

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2015, 08:28:30 pm »
Chyba nie tutaj ten wątek powinien być  :roll:

Offline Klint

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2016, 10:40:11 am »
Czy ktoś posiada informację na temat 3 tom ? O czym będzie i kiedy wyjdzie ?

Offline Death

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2016, 12:02:53 pm »
Damian xyz napisał mi sesemesa, że Wiedźmin z Dark Horse`a daje radę, więc też sobie kupiłem za te 15 zł w Empiku. Podobno zamknięta historia i podobno fajne scenariuszowo. Ale jak widzę te dość średnie rysunki i wiem, że z CD Project współpracowało (a może współpracuje) co najmniej kilka osób z tak zwanego polskiego komiksowa, to dziwię się, że nie rysuje tego jakiś polski przekozak. Jak patrzę na plansze z Miasta psów, to wiem jak powinien wyglądać komiksowy Wiedźmin. Okładka Mignoli robi smaka na coś podobnego w środku.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 28, 2016, 12:05:44 pm »
Damian xyz napisał mi sesemesa, że Wiedźmin z Dark Horse`a daje radę,
A to Cię nabrał, śmieszek jeden. Ale za 15 złotych to akceptowalne czytadło.

Offline Death

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2016, 12:09:25 pm »
Za późno. Minutę po napisaniu posta, że zamierzam kupić dostałem smsa, że już mi siostra kupiła. :D I musiałem edytować. :D

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2016, 12:12:14 pm »
Za późno. Minutę po napisaniu posta, że zamierzam kupić dostałem smsa, że już mi siostra kupiła. :biggrin: I musiałem edytować. :biggrin:
Easy, może akurat Tobie się spodoba. Napisz po lekturze.

Offline Sokratesik

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2016, 03:14:57 pm »
Mi się spodobało... i rozmawiałem z kumplem który uwielbia książki Sapkowskiego, a to był jego pierwszy komiks  (w ogóle) i stwierdził, że trzyma klimat świata wykreowanego z książek - ogólnie ocenił bardzo pozytywnie

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2016, 03:23:50 pm »
Zerknąłem na opinie na Amazonie i też są ogólnie pozytywne... Więc jestem w mniejszości i proszę się moją opinią nie sugerować. ^^

Offline cro_no

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2016, 10:02:15 pm »
Tom pierwszy jest ok. Nic nadzwyczajnego, ale ok. Drugi natomiast hmm... Niby jest to "adaptacja" mojego ulubionego fragmentu książki "Sezon burz" ale coś nie wyszło. Wynudziłem się strasznie. Być może jednak po części wynika to właśnie z faktu, że czytałem książkę.

Offline chch

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:12:06 pm »
Czytałem książki, komiksy Polcha, komiksy Gałka i Klimka. Czytałem też obie części wydane przez Dark Horse. Pierwsza miała kiepski scenariusz i okropne (subiektywne zdanie) rysunki (najlepsze, z komiksowych adaptacji, miała racja stanu), ale druga część to zarówno lepsze rysunki jak i lepszy scenariusz - może tu pomógł fakt, że zamiast wymyślać coś nowego, zaadaptowali opowiadanie Sapka. Chociaż czytałem sezon burz (i nie podobał mi się) to jednak ciekawie było zobaczyć fragment o lisicy w wersji komiksowej.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Death

Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2016, 10:52:25 am »
Co to jest? http://lubimyczytac.pl/ksiazka/312359/wiedzmin-jak-zabijac-potwory
Znowu jakieś pirackie tłumaczenie komiksu wylądowało na Lubimy czytać (jak np. w przypadku Blueberry`ego), czy może dodawano jakiś krótki komiks do gier, czy jeszcze jakaś inna opcja?

 

anything