Autor Wątek: Bękarty z południa  (Przeczytany 30774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 23, 2016, 02:51:52 pm »
Nagrody Eisnera za 2016:
http://comicsalliance.com/eisner-winners-2016/


Bękarty - najlepsza seria "cykliczna"
Aaron - najlepszy scenarzysta
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Itachi

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 23, 2016, 02:59:42 pm »
Aaron vs Brubaker pojedynek gigantów!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 23, 2016, 03:39:15 pm »
Nagrody Eisnera za 2016:
http://comicsalliance.com/eisner-winners-2016/


Bękarty - najlepsza seria "cykliczna"
Aaron - najlepszy scenarzysta

bardzo dobre info. już dawno się chłopowi należało :)

widzę też, że kolejna seria Vaughana załapała się na Eisnera. Brian powoli wychodzi na rekordzistę, a samo Paper Girls bardzo dobre i świetnie narysowane (zasłużony Eisner dla Chianga, choć liczyłem na Allreda).

Offline gobender

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 23, 2016, 03:48:32 pm »
Wow, Mowgli's Mirror nominowany. Super.

Offline absolutnie

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 23, 2016, 03:56:22 pm »
Jillian Tamaki wygrała drugi rok z rzędu, a u nas o niej cisza -- cisza.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Wolf85

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 23, 2016, 04:15:31 pm »
Jillian Tamaki wygrała drugi rok z rzędu, a u nas o niej cisza -- cisza.


Yup i pewnie tak jeszcze zostanie, może Timof się pokusi. Nic tylko pogratulować Aaronowi, z "Muszo/Imageowych" twórców pogratulować też Vaughanowi - Paper Girls po pierwszym tradzie oceniam jak najbardziej pozytywnie.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline adro

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 23, 2016, 04:48:15 pm »
bo u nas ludzie miedzy 13 a 17 rokiem zycia nie czytaja komiksow  :lol: :wink: (w ogole cos czytaja :razz: ?)
a tak na powaznie sporo fajnych nazwisk mniej czy bardziej znanych  :biggrin:
pzdr
ps szkoda, ze sousanis nie zgarnal nagrody  :sad:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2016, 05:04:55 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kickic

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 23, 2016, 05:12:16 pm »

Yup i pewnie tak jeszcze zostanie, może Timof się pokusi.

"This One Summer" zapowiadała Kultura Gniewu kilka miesięcy temu, ale bez konkretnego terminu wydania.

Offline Itachi

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 27, 2016, 10:22:34 pm »
Oglądacie czasami MMA? Jeśli tak, to pewnie pamiętacie jak niejednokrotnie Łukasz "Juras" Jurkowski krzyczał na wizji "ŁAAAAAAAŁ" podczas efektownego nokdaunu lub po kombinacji ciosów. Ja po lekturze kolejnego (drugiego) tomu Bękartów z południa chciałbym krzyknąć właśnie takie "ŁAAAAAAAŁ"!!!

Ależ ten tom jest cholernie dobry, łączenie retrospekcji z kolejnymi wydarzeniami stworzyło fantastyczny portret trenera, chociaż kariera opisana przez Aarona była niezwykle dramatyczna i mimo wszystko potoczyła się daleko od mojego pierwotnego przewidywania. A to jest coś co kocham w komiksach, zaskoczenie!

Offline wazon

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 28, 2016, 09:06:45 am »
Czytając pierwszy raz bękarty nie byłem pod wrażeniem tego komiksu. Jednak zakupiłem tom 2 i czytając ponownie jestem pod dużym wrażeniem.  Inny niż Skalp, Sin City. Bękarty mają swój klimat - małomiasteczkowošč, dbanie tylko o własny tyłek. Można sIę dużo nauczyć, czego należy sIę bać, jeżeli jedna osoba ma pełnie władzy.Polecam

Offline gobender

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 28, 2016, 09:16:27 am »
Wyłamie się, bo nawet drugi tom mnie jakoś nie powalił też. Tyłka nie urwało, ale na tyle spoko, że seria ma u mnie greenlite. Zobaczymy jak się potoczą sprawy po delikatnym teaserze na końcu tomu.

Offline FloreK9

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 28, 2016, 06:48:33 am »
Dłuuuugo po zakupie usiadłem do lektury drugiego tomu Bękartów i jestem pod równie wielkim wrażeniem jak po lekturze pierwszej części. To jest rzecz kapitalna! Marzy mi się aby Wielka Dwójka uruchomiła imprinty gdzie zasady zbliżone byłyby do tego jak działa Image czyli autorzy mieliby całkowitą swobodę w kreowaniu historii z bohaterami w rajtuzach, bez żadnych ograniczeń... dać nalepkę +18 i pozwolić Aaronowi na robienie swojego w takim X-Force, to było by coś pięknego.

JanT

  • Gość
Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 28, 2016, 07:12:43 am »
A Imprint MAX w Marvelu? w którym Aaron już napisał Punishera. Inna sprawa czemu tak mała MAX'a a jak już coś wyjdzie to w stylu Wolverine MAX  :smile: (edit: Mkolek81 napisał dokładniej w "różnych gadkach"  :smile: )
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2016, 07:23:14 am wysłana przez JanT »

Offline misiokles

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 28, 2016, 07:29:02 am »
Marzy mi się aby Wielka Dwójka uruchomiła imprinty gdzie zasady zbliżone byłyby do tego jak działa Image czyli autorzy mieliby całkowitą swobodę w kreowaniu historii z bohaterami w rajtuzach, bez żadnych ograniczeń...

Wydaje mi się, że sama próba wpisywania się w uniwersum wielkiej dwójki powoduje utratę całkowitej swobody w kreowaniu historii. Tu autor wymyśla sobie bohaterów od zera, w wielkiej dwójce musi wchodzić w spodnie noszone wiele razy wcześniej. Raczej mało komfortowe.

Offline FloreK9

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 28, 2016, 07:50:38 am »
O to chodzi aby nie wchodzić w te same spodnie. Totalna swoboda twórcza bez przejmowania się continuity, tym że dany bohater nie może zabijać itd. Imprint Max jest dobry, ale tam chyba chodzi o to że historie przeznaczone są dla dojrzalszego czytelnika niekoniecznie pozwalając na dużą swobodę autorowi.

 

anything