Autor Wątek: Bękarty z południa  (Przeczytany 31380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Bękarty z południa
« dnia: Grudzień 05, 2015, 08:00:51 pm »
Kolejna bardzo mocna seria z Image. Pierwszy komiks Aarona jaki przeczytałem, ale patrząc na zapowiedziane już Scalped i Men of Wrath, widzę że wkrótce może to być jeden z moich ulubionych scenarzystów. A Bękarty to przede wszystkim eskalacja przemocy na fascynująco odrażającym zapyziałym południu, z mocno zarysowanym tłem społecznym.
Spoiler: pokaż
W pewnym momencie, widząc jak główny bohater mocno oberwał w finale, zastanawiając się czy to przeżyje, mając w pamięci fragment wstępu Aarona: "Mamy tu sporo bękartów, których chcieliśmy Wam przedstawić" - pomyślałem, że może założenie serii jest takie, że każdy tom ma opowiadać o innych bohaterach i mieścinach, ale epilog rozwiał te myśli.
Za to wspominanie przez Earla swojego ojca, kiedy ten z
Spoiler: pokaż
pałą wyszedł przed dom do kilku napastników,
przypomniało mi się, że wciąż na obejrzenie czeka u mnie oryginalny "Walking Tall" - to będzie chyba dobry seans na uzupełnienie lektury Bękartów. Bo na drugi tom niestety teraz trzeba swoje odczekać...

Offline Itachi

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2015, 08:10:02 pm »
Kolejna bardzo mocna seria z Image. Pierwszy komiks Aarona jaki przeczytałem

Nie czytałeś nowego magazynu Star Wars, X-Men: Schism albo X-Men/Wolverine z Marvel Now?

ramirez82

  • Gość
Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2015, 08:15:28 pm »
Nie czytałeś nowego magazynu Star Wars, X-Men: Schism albo X-Men/Wolverine z Marvel Now?

No właśnie nie. Na Star Wars w każdej postaci w ogóle jestem obojętny, Schism odpuściłem bo ostatnio jestem ostrożny z sięganiem po nowsze komiksy w WKKM (nawet "Misję na Marsie" odpuściłem, a uwielbiam Brubakera), a Wolverine i X-men leży nieprzeczytany, jakoś po pierwszych tomach Avengers i All New X-men nie ciągnie mnie do Marvel Now...

Offline Itachi

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2015, 08:25:55 pm »
W takim razie zachęcam Cię do lektury Schism, naprawdę niezły tom (z tych nowszych). Skoro nie lubisz SW to nie nalegam, a moim zdaniem Cyrk przybył do miasta to najsłabsza produkcja tegoż autora wydana obecnie w Polsce.

Offline absolutnie

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2015, 08:35:19 pm »
Kolejna bardzo mocna seria z Image. Pierwszy komiks Aarona jaki przeczytałem, ale patrząc na zapowiedziane już Scalped i Men of Wrath, widzę że wkrótce może to być jeden z moich ulubionych scenarzystów.


"Bękarty..." dopiero do mnie idą, ale czytałem "Scalped" i "Men of Wrath" i jestem przekonany, że się na tych komiksach nie zawiedziesz. W sumie to bardzo dobrze, że nie czytałeś tych słabszych rzeczy Aarona (w miarę możnaości - nie czytaj lub odłóż na dużo później), bo dzięki temu poznałeś go od najlepszej strony.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

ramirez82

  • Gość
Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2015, 09:26:40 pm »
Moze kiedys siegne po Schizm, ale tyle dobrych rzeczy wychodzi, ze z czegos trzeba rezygnowac. Za to po Bekartach dostalem jeszcze smaka na... pierogi z jablkiem z przepisu mamy Aarona - wygladaja apetycznie!

Offline brzon

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2015, 11:05:07 pm »
Ja pierwszy komiks Aarona który przeczytałem to był jego "Punisher MAX" po ANG. I to było świetne!!! Dlatego z niecierpliwością czekam na Bękartów, Scalped i Men of Wrath. Na przeczytanie czeka także 1 zeszyt jego nowej serii dla Image - Goddamned.
Poza tym jego "Star Wars" są naprawdę bardzo dobre w swoim gatunku, Wolverine and the X-Men jest niezły (zobaczymy jak dalsze tomy).
Mam nadzieję, że w Marvel Now Egmont wyda jego "Thora", bo zbiera świetne recencje.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2015, 04:22:39 pm »
Schism odpuściłem

W takim razie zachęcam Cię do lektury Schism, naprawdę niezły tom (z tych nowszych).


A ja nie zachęcam, więc Ramirezie lepiej trzymaj się autorskich komiksów Aarona (za wyłączeniem Thora, Thor bardzo daje radę) bo tam skuchy się po prostu nie trafiają.
perły przed wieprze

Offline pawelcd

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2015, 07:51:01 am »
Przeczytałem  jako pierwszy komiks z paczki grudniowej. Doskonała pozycja, świetnie narysowana. Postać głównego bohatera ciekawie motywowania do działań. 
Spoiler: pokaż
Pierwsza konfrontacja z Trenerem mocna
. Wiem, źe tak jest w wersji angielskiej , ale szkoda, że tak mało stron. Komiks porządnie wydany i wart swojej ceny.

Offline Itachi

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2015, 07:23:54 pm »
Ja również przychylam się do bardzo pozytywnych opinii o Bękartach z południa, na uwagę zasługuje świetny klimat komiksu i rozszalała niczym sztorm fabuła. Dobrze rozumiem, że każdy kolejny tom będzie opowiadał o innym bohaterze? Tak można wywnioskować ze słów ze wstępu "mamy jeszcze sporo bękartów do pokazania" czy jakoś tak.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2015, 07:27:42 pm »
Ja również przychylam się do bardzo pozytywnych opinii o Bękartach z południa, na uwagę zasługuje świetny klimat komiksu i rozszalała niczym sztorm fabuła. Dobrze rozumiem, że każdy kolejny tom będzie opowiadał o innym bohaterze? Tak można wywnioskować ze słów ze wstępu "mamy jeszcze sporo bękartów do pokazania" czy jakoś tak.


Na ten moment tak. W drugim tomie poznajesz
Spoiler: pokaż
historię bardziej z perspektywy Bossa, w następnym masz po numerze o postaciach dotychczas drugoplanowych (Esaw, Hardy...)
.
perły przed wieprze

Offline Itachi

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2015, 07:31:41 pm »
Dzięki za szybką odpowiedź.

Offline Nawimar

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2015, 01:35:03 pm »
Pierwszy tom to dla mnie niespodzianka przede wszystkim w warstwie plastycznej. Zero upiększania, a nawet skłonność autora ilustracji do przerysowań i deformacji. A do tego klimatyczne kolory. Szkoda, że kontynuacja dopiero późną wiosną.

Offline rzem

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2015, 02:23:01 pm »
Ja do Bękartów podchodziłem z rezerwą, bo mam już trochę przesyt tytułów, których głównym atutem są bezkompromisowe charaktery i spora dawka przemocy, ale po lekturze dam temu tytułowi dalsze szanse. Pierwszy tom potraktowałem jako wstępniak i czekam teraz na rozwinięcie. Myślę, że można ten komiks polecić komuś, kto się waha, o ile wspomniane wcześniej elementy nie są dla niego przeszkodą.

Offline VooDoo79

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 28, 2015, 05:45:21 pm »
Bękarty przeczytane i jestem na tak dla kolejnych tomów, historia ciekawa przyjemnie się czyta, nie wiem czy ktoś może oglądał kiedyś Walking Tall ( Z Podniesionym Czołem ) z Dwaynem Johhsonem, ale czytając ten pierwszy tom Bękartów to od razu skojarzył mi się ten film i byłem przekonany że główny bohater w komiksie tak samo rozsieka całe miasto jak ten w filmie a tutaj całkiem inne zakończenie w komiksie i to było dla mnie duże zaskoczenie, nie zawsze historia musi zakończyć się happy endem  ;-)