trawa

Autor Wątek: Star Wars: The Old Republic  (Przeczytany 8648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dragon

Star Wars: The Old Republic
« dnia: Listopad 05, 2015, 11:39:46 pm »
Ktoś tutaj grywa w to? Gra początkowo była z abonamentem, niedawno przeszli na model f2p, zabieram się do ściągnięcia, zdam relację jak już trochę pogram.

Połączenie mmorpg i star warsa to musi być dobre  :biggrin:

Tutaj opis i pare zdjęć z rozgrywki: Star Wars: The Old Republic
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2015, 11:46:14 pm wysłana przez dragon »

Offline Hollow

Odp: Star Wars: The Old Republic
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2015, 07:35:38 pm »
Jakiś czas temu grałem, ale sformatowałem komputer i muszę znowu ściągnąć. Gra faktycznie przyjemna. Grałem żołnierzem republiki na maksymalnym poziomie. Poczekam z ponowną instalacją na nowy dodatek.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Star Wars: The Old Republic
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2015, 07:27:37 am »
Ja gram i to od samego początku. Grę uważam za fenomelną. Na tle innych MMO wyróżnia się fabułą - tak, to konkretne MMO fabułę posiada :wink: i to całkiem niezłą. Na początku, do lvl 50, mamy oddzielne fabuły dla każdej z klas - czyli 8 "storyline'ów". I bynajmniej nie jest to odwalanka, to są naprawdę wciągające historie. Potem, po lvl 50, developerzy poszli na łatwiznę i lecą już z jedną fabułą dla wszystkich, ale i tak jest nieźle.

To natomiast, co stanowi o istotcie MMO, czyli endgame, również jest na wysokim poziomie. Dotychczas regularnie dostawaliśmy raidy, a każdy posiadał trzy stopnie trudności. Gracze casualowi spokojnie sobie radzili na najłatwiejszym poziomie, natomiast poziom najtrudniejszy był z kolei dla graczy hardcore'owych i wymagał nie tylko wysokich umiejętności, ale i dobrego sprzętu, czyli czasu potrzebnego na jego zdobycie :wink: Dla każdego zatem coś miłego. Niedawno wyszedł dodatek, w którym niestety nowego raidu nie dostaliśmy, ale za to wyskalowali wszystkie pozostałe, a tych jest bodajże 10, więc teraz ludzie mogą sobie przypomnieć stare raidy, a przy okazji zdobyć ciekawy sprzęt.

Nowy dodatek wprowadził też kolejną ciekawostkę. Nie chcę zdradzać szczegółów fabuły, ale gracz buduje sojusz. Jest fajna kwatera tego sojuszu i trzeba dla niego pozyskać różnych specjalistów, wykonując różnego rodzaju misje. Potem niektórzy z pozyskanych sojuszników dołączają do gracza jako kompani. Kompani biegają za postacią, pomagając w walce, levelowaniu, wykonywaniu misji. Dają też bonusy do craftowania.

W grze jest też sklep, w którym za normalne pieniądze (właściwie za walutę, którą kupuje się za normalne pieniądze) można sobie kupić różne rzeczy - głównie kosmetyczne, mounty, dekoracje (w SWTOR istnieją "domy", posiadane przez postacie, któe można dekorować), czy też przyspieszające levelowanie. Fajne jest to, że tutaj wszystko, co jest kupione w sklepie, można sprzedać na aukcji w grze. Teoretycznie jak ktoś jest obrotny, to może zarabiać tyle pieniędzy w grze, że nie będzie musiał za nią płacić, bo sobie pokupuje na aukcji różnego rodzaju przepustki i "unlocki". Ale mi się w to osobiście nie chce bawić i ja subskrypcję płacę. To tylko 60 zł za 2 miesiące gry (cena oczywiście spada przy zakupie dłuższych okresów), więc jest to przy okazji jedno z tańszych MMO na rynku.

Generalnie SWTOR polecam zdecydowanie. Niektórzy twierdzą, że to jest KOTOR 3 i w sumie można się z tym zgodzić :) A jakby ktoś miał jakieś dodatkowe pytania, to chętnie odpowiem.

Offline Smok(GSW)

Odp: Star Wars: The Old Republic
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2015, 07:57:08 am »
Grałem trochę inkwizytorem i szpiegiem, ale jakoś mnie TOR nie porwał. Fabuła interesująca, większość światów robi wrażenie, a jednak coś mi w tym nie pasuje. Prawdopodobnie fakt, że jest to MMO. Niby można pograć samemu i co najwyżej chwilowo zgadać się z kimś przy wykonywaniu trudniejszego zadania, ale dobrze jeśli masz jakiegoś znajomego, z którym mógłbyś podróżować po odległej galaktyce. Jest łatwiej i we dwóch nie spędza się tak dużo czasu na levelowaniu i można swobodnie poznawać fabułę danej klasy. Jak już wspomniał Feldkurat, niektórzy nazywają TORa trzecim KotORem, ja jednak wolałbym kolejnego, singlowego erpega. Mam nadzieję, że EA niedługo coś zapowie ;)

Offline Hollow

Odp: Star Wars: The Old Republic
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2015, 01:34:35 pm »
Historię z KOTORA zamknięto z kilku questach TOR i książce Revan więc faktycznie można go nazwać trzecią częścią. Choć ta ostatnia jest słaba mimo, że ujawnia kilka ciekawych motywów na temat historii Revana. W najbliższej przyszłości raczej nie ma się co spodziewać żadnych RPGów. Po battlefroncie może zrobią najwyżej jakieś gry nawiązujące do nowych filmów kinowych.

Offline Smok(GSW)

Odp: Star Wars: The Old Republic
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2015, 09:44:36 am »
Wiadomo jedynie, że Visceral pracuje nad nową produkcją (http://www.starwars.gildia.pl/news/2015/07/star-wars-battlefront-nowy-gameplay) i nie wiadomo czy jest ona powiązana z TFA czy nie. Obstawiałbym jednak grę, której akcja zostanie osadzona albo w okresie OT albo pomiędzy OT, a TFA.

"Electronic Arts ma nowego pracownika. Mowa o Jade Raymond, producentce takich hitów jak Assassin's Creed 1 i 2 czy Splinter Cell: Blacklist, która teraz pokieruje pracami nowoutworzonego studia Motive. Jednym z głównych zadań Raymond będzie nadzorowanie prac nad nową grą z uniwersum Star Wars. Na razie niewiele wiadomo o tym tytule. Za produkcję odpowiada Visceral Games, autorzy między innymi Dead Space'a i Battlefield Hardline. Jak twierdzi Nolan North (aktor podkładający głos Nathanowi Drake'owi z serii Uncharted) gra ma być podobna do anulowanej Star Wars 1313."


Offline Epikur

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Śmierć to tylko początek nowej, wielkiej przygody
Odp: Star Wars: The Old Republic
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2016, 09:16:37 pm »
Jest to nawet ciekawe RPG, o ile można to tak nazwać. Fabuła jest moim zdaniem dobra, a system nie zmusza do wzrostu zdenerwowania z powodu głupoty twórców. Czyli w skrócie dobra gierka.

Offline Corran Horn

Odp: Star Wars: The Old Republic
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2019, 10:50:55 am »
Cześć wszystkim,
mam oryginalną płytę KOTOR-a kiedyś grałem w tę grę na Windows98 (to były czasy). Kilka miesięcy temu znalazłem ją wśród starych płyt i zrobiłem coś szalonego postanowiłem podjąć próbę instalacji i grania na Windows 10. Pokombinowałem z trybami zgodności i ostatecznie udało mi się grę zainstalować, nawet się włącza ale... no właśnie jest "ale". Gra niestety się czasem zawiesza, jak jest dobrze to uda mi się pograć nawet godzinę bez problemów, jak jest źle to gra wykoleja się po 10-15 minutach :(

Strasznie mnie  irytuje to, że wiele gier, które pod wcześniejszymi windowsami działały teraz nie działają lub działają z problemami. M.A.X. (Mechanized Assault & Exploration 1 i 2), Heroes of Might and Magic III, Wspomniany KOTOR, czyli Star Wars: Knights of The Old Republic długo mógłbym wymieniać stare gry, które były i są wspaniałe.

Owszem możemy te gry kupić, ja np. kupiłem niedawno Heroes 3 w GOG Galaxy, KOTOR-a pewnie też kupię ale jest w tym jakaś niesprawiedliwość, że musimy płacić dwa razy za te same gry bo Windows się zmienił :( Dodatkowo coraz częściej zmusza się nas do tego, że bez internetu (ach te Big Data) gry nie działają.
"Człowiek bez wrogów, to człowiek bez honoru" - bośniackie przysłowie

"Pieniądze, kiedy odchodzą, mają setki nóg, kiedy przychodzą, tylko dwie" - bośniackie przysłowie.

 

anything