Autor Wątek: Green Blood - Masasumi Kakizaki  (Przeczytany 7366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Green Blood - Masasumi Kakizaki
« dnia: Październik 29, 2015, 11:13:43 am »
Nowa seria od JPF, autora mangi Hideout. Tytuł dla mnie wyborny, żeby nie popaść w patetyczność i nie napisać, że doskonały :)

Jest tu mroczny klimat, duża dawka przemocy i jeszcze większa akcji, są świetne rysunki i ciekawi bohaterowie. A wszystko to w klimatach westernu. Dosłownie połknąłem tę mangę na jednym seansie i czekam na więcej. Mangaka potwierdził fakt, który jest już znany od Hideout, że ma duży talent, a Green Blood to ścisła czołówka komiksowa jeśli chodzi o ten roku.

Ciekawe czy ktoś już z Was czytał i podziela moją opinię?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Green Blood - Masasumi Kakizaki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2015, 12:08:59 pm »
Czytalem i mi sie podobalo :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Green Blood - Masasumi Kakizaki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2016, 04:44:19 pm »
Czy ktoś oprócz naszej dwójki czytał i ma ochotę napisać coś więcej?  :biggrin:  Ja jestem po lekturze drugiej odsłony, która jest równie dobra, jeśli nie lepsza od jedynki.
Świetnie skonstruowani bohaterowie, dużo akcji i klimat daje mieszankę wybuchową. Już dawno nie czytałem tak udanej rzeczy.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Inuki

Odp: Green Blood - Masasumi Kakizaki
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2016, 06:12:42 pm »
Jak kupuje, ale przeczytam jak będzie całość. Nawet nie odfoliowuje, żeby nie kusiło :-P

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Green Blood - Masasumi Kakizaki
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2016, 08:06:00 pm »
Jak kupuje, ale przeczytam jak będzie całość. Nawet nie odfoliowuje, żeby nie kusiło :-P


Podziwiam, jeszcze trochę czekania przed Tobą. Ja bym nie wytrzymał.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline adro

Odp: Green Blood - Masasumi Kakizaki
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2016, 02:17:10 pm »
na razie przeczytalem pierwszy tom i jest niezle. Wiadomo komiks kojarzy sie z gangami scorsese, ale ogolnie  fabula zaciekawila mnie na tyle, ze juz zamowilem drugi tom :razz: .
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Julek_

Odp: Green Blood - Masasumi Kakizaki
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2016, 02:43:02 pm »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Green Blood - Masasumi Kakizaki
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2016, 05:37:50 pm »
Czytał, czytał, ale niespecjalnie się podobało

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2015/10/1970-rzut-za-3-nowosci-26-mfkig-1.html


heh, czyli jestem małolatem lubiącym cycki :)

Kurde jak to się zdanie może różnić.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline mibartek

Odp: Green Blood - Masasumi Kakizaki
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2016, 07:34:00 pm »
ja kupiłem w dniu premiery bo zaciekawiły mnie rysunki + trochę mam sentyment do klimatów dzikiego zachodu.
Ogólnie dla mnie taka "czwórka z minusem". Zastanawia mnie czy do końca utrzyma się patent "wrzućmy dużo pierwotnego zła i przemocy to ludzie będą kupować" (plus wspomniane cycki  :biggrin: ). Jeżeli tak - odpuszczę. Jeżeli nie, możliwe że będę kupować dalej. Na ten moment daje szansę do tomu trzeciego, potem zdecyduję.

Offline rzem

Odp: Green Blood - Masasumi Kakizaki
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2016, 08:41:48 pm »
Dla mnie trója z plusem. Rysunki oceniam bardzo dobrze - kojarzą mi się trochę z Hellsing, szczególnie przy odwzorowaniu twarzy i postaw ciała. Tak więc przypadły mi do gustu i kupiłem ten tytuł głównie nimi skuszony. Ale trochę gorzej z fabułą. W sumie nie mam jakiegoś generalnego zarzutu, ale masę małych uwag: trochę udziwnień, trochę naiwności, trochę przerysowanego naturalizmu i schematyczności. I sama dzielnica: przynajmniej w pierwszej części komiksu miałem wrażenie, jakby większość wydarzeń działa się w obrębie tego placu i otaczających go budynków - to dla mnie za mała przestrzeń na umiejscowienie całej społeczności i na działanie dwóch gangów. Oto jak ja odebrałem ten komiks. Do cycków zarzutów nie stwierdziłem.


@Jarosław D: Ano, zdanie może się różnić. I w ogóle nie mam z tym problemu, że w tym przypadku nasz odbiór tego dzieła jest różny.

Offline Itachi

Odp: Green Blood - Masasumi Kakizaki
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2016, 08:44:32 pm »
Czy ktoś oprócz naszej dwójki czytał i ma ochotę napisać coś więcej?

Tylko tyle, że po dwóch przeczytanych tomach dałbym ocenę 10/10. Najlepsza manga jaką przeczytałem w ostatnim czasie. Brutalna, krwawa, agresywna, z nieustającym napięciem. Świetne narysowana, kadry są pełne szczegółów ale zarazem przejrzyste, każdy z bohaterów posiada cechy, dzięki którym bardzo łatwo ich zapamiętać. Historia interesująca, relacje są nacechowane emocjami, sam zarys historyczny bardzo mi odpowiada, wstawki westernowe wpasowują się w otoczenie. Jednym słowem - miodzio!

Dla porównania ostatnio zapoznałem się z podobnie nastawioną gatunkowo mangą, a mianowicie "Gangstą" i różnica jest widoczna aż nadto. "Green Blood" aspirowałoby na pewno w moim gildiowym top rankingu do pierwszej 10.

 

anything