trawa

Autor Wątek: GTA V  (Przeczytany 3398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
GTA V
« dnia: Październik 21, 2015, 11:48:33 am »
Zauważyłem, że nie mamy tematu o tej genialnej grze w wersji na PC, zatem postanowiłem go założyć :) Ale to tak przy okazji, bo chciałbym podpytać posiadaczy wersji PC o pewien aspekt techniczny.

We wszelkich grach, w których się jeździ samochodem, mam w zwyczaju sterować samochodem "strzałkami" na klawiaturze. Po obejrzeniu kilku gameplay-ów na YT wydaje mi się jednak, że domyślne sterowanie samochodem w wersji na PC odbywa się przy pomocy klawiszy WSAD oraz myszką sterujemy kamerą. Czy tak właśnie jest? Czy można te ustawienia zmienić w taki sposób, aby sterowanie odbywało się "strzałkami", a ruchy kamerą np. klawiszami WSAD? Czy istnieje możliwość "umocowania" kamery za samochodem, żeby nie trzeba było oddzielnie nią sterować?

Przyznam, że jako osoba praworęczna, jestem tak bardzo przyzwyczajony do kierowania samochodem "strzałkami" w grach na PC, że brak tej funkcjonalności bardzo psuje mi przyjemność z gry. A rozważam zakup GTA V na PC, dlatego będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienia nurtujących mnie kwestii :)

ew. może dostępne jest gdzieś demo na PC?

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: GTA V
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2015, 09:32:39 am »
Cytuj
Zauważyłem, że nie mamy tematu o tej genialnej grze w wersji na PC, zatem postanowiłem go założyć :) Ale to tak przy okazji, bo chciałbym podpytać posiadaczy wersji PC o pewien aspekt techniczny.

We wszelkich grach, w których się jeździ samochodem, mam w zwyczaju sterować samochodem "strzałkami" na klawiaturze. Po obejrzeniu kilku gameplay-ów na YT wydaje mi się jednak, że domyślne sterowanie samochodem w wersji na PC odbywa się przy pomocy klawiszy WSAD oraz myszką sterujemy kamerą. Czy tak właśnie jest? Czy można te ustawienia zmienić w taki sposób, aby sterowanie odbywało się "strzałkami", a ruchy kamerą np. klawiszami WSAD? Czy istnieje możliwość "umocowania" kamery za samochodem, żeby nie trzeba było oddzielnie nią sterować?

Przyznam, że jako osoba praworęczna, jestem tak bardzo przyzwyczajony do kierowania samochodem "strzałkami" w grach na PC, że brak tej funkcjonalności bardzo psuje mi przyjemność z gry. A rozważam zakup GTA V na PC, dlatego będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienia nurtujących mnie kwestii :)

Eee, i jako osoba praworęczna łatwiej Ci obracać widok, gdy masz to na WSAD pod lewą ręką?

W grze na 99% (nie chce mi się włączać, żeby sprawdzać) można zmienić WSAD na strzałki, ale chyba nie można zmienić obracania widoku z myszki na cokolwiek innego (poza gamepadem).

Dodam, że zmienianie widoku z myszki na klawiaturę nawet jeżeli jest możliwe, to może mocno utrudniać grę, bo trudno mi sobie wyobrazić jazdę z dużą szybkością, celowanie WSADem i strzelanie (tym bardziej, że kamera pewnie automatycznie wraca do pozycji domyślnej, czego na myszce nie czuć, ale na klawiaturze, która ma opcję "na maxa w danym kierunku" albo "nic w danym kierunku" może uniemożliwiać jakąkolwiek normalną rozgrywkę).

Cytuj
Czy istnieje możliwość "umocowania" kamery za samochodem, żeby nie trzeba było oddzielnie nią sterować?
Nie rozumiem pytania.
A jak jest normalnie?
Jest kilka trybów kamery z zewnątrz + możliwość włączenia kamery z pierwszej osoby.

Cytuj
ew. może dostępne jest gdzieś demo na PC?
Nie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2015, 09:35:46 am wysłana przez Joneleth »
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Feldkurat

  • Gość
Odp: GTA V
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2015, 04:47:04 pm »

Dzięki za info.

Eee, i jako osoba praworęczna łatwiej Ci obracać widok, gdy masz to na WSAD pod lewą ręką?


Tak, bo bardzo lubię sterować samochodem prawą ręką, strzałkami. Rzeczywiście problematyczne może być jeżdżenie i strzelanie, o tym wcześniej nie pomyślałem.

Cytuj
Nie rozumiem pytania.


Tu chodzi mi o pewnego rodzaju uraz z jednego z wcześniejszych GTA - nie pamiętam numeru, grało się wtedy Jugosłowianinem. Tam kamera była totalnie skopana, latała jak jej się podobało i trzeba było cały czas nią sterować myszką (oprócz sterowania postacią/samochodem), bo nie sposób było zobaczyć co np. jest za rogiem, bez ruszenia kamerą. To prawdopodobnie było niedopracowane - przeniesione do wersji PC wprost z konsoli, ale obawiam się, czy to nie zostało w kolejnych częściach.

Offline Zdrapaka

Odp: GTA V
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2016, 10:32:41 am »
GTA to jest cudo od samego początku. Pamiętam nawet jeszcze GTA I i II, gdzie z górnej kamery można było pośmigać jakim pojazdem się chciało, a ludzie to byli biedniejsi niż są w najnowszych wersjach. Jakoś ta górna kamera pomagała w szukaniu ruchomych celów i rozjeżdżania ich.

Offline myciu

Odp: GTA V
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2016, 09:45:39 am »
GTA I pierwsza gra w jaką grałem na PC.

Offline Lewiksa

Odp: GTA V
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2016, 01:41:21 pm »
Heh, ja też. Zawsze starałem się idealnie gdzieś zaparkować. Autobusem najlepsze rozróby się robiło. :smile:

Offline Megamocny

Odp: GTA V
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:48:23 pm »
GTA V zdecydowanie trzyma poziom całej serii, choć dla mnie i tak San Andreas zawsze będzie na pierwszym miejscu :D. Ciekawe jakie nowości przyniesie ewentualna szósta część, skoro V jest już tak dobra. Wiele osób twierdzi, że szóstka wróci klimatem do Vice City, ale tak to w sumie można gdybać.  :biggrin:

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: GTA V
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2016, 07:09:24 pm »
GTA V zdecydowanie trzyma poziom całej serii, choć dla mnie i tak San Andreas zawsze będzie na pierwszym miejscu :biggrin: . Ciekawe jakie nowości przyniesie ewentualna szósta część, skoro V jest już tak dobra. Wiele osób twierdzi, że szóstka wróci klimatem do Vice City, ale tak to w sumie można gdybać.  :biggrin:
Ja słyszałem jakieś pogłoski, że ma być Londyn.
Osobiście znacznie bardziej wolałbym Vice City - szczególnie gdy weźmie się pod uwagę wygląd miejscówek na nowym silniku gry.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline lukasu

Odp: GTA V
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2016, 06:51:01 pm »
Myślę, że powrót klimatem do Vice City, czy klasyków GTA I i GTA II to byłby dobry pomysł.

Offline poprostumarek

Odp: GTA V
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2016, 08:18:54 pm »
Pamiętam, jak grałem w dodatek do GTA London. Ale się jarałem nowymi samochodami! Obczajcie sobie na yt, powstała całkiem klarowna i interesująca historia tej gry, warto obejrzeć. Niesamowite, jak w dwadzieścia lat zmieniła się technologia.
Nie gardzę szpiegami. Gardzę szpiegowaniem. I gardzę pogardą.

Offline Tomek78

Odp: GTA V
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2016, 05:42:25 pm »
Vice City - to była gra.
Mam GTA V na konsoli i uważam, że jest zbyt przesadzone.


Chociaż grafika - niczego sobie, to nie wciągnąłem się tak jak przed laty z VC :)

Offline olderu

Odp: GTA V
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2016, 06:54:57 pm »
No, Vice City to był przełom jak nie wiem co. Klimaty lat 70-80 pełną parą... i te stacje radiowe :)