trawa

Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 181242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 08, 2015, 02:05:03 pm »
Ale małe wydawnictwa drukujące 600 sztuk komiksu nie dostaną takiego upustu w drukarniach co wielkie firmy drukujące po kilu tysięcy sztuk kilkunastu komiksów przez cały rok. Niekiedy ciężko ekonomii oszukać.

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 08, 2015, 02:12:53 pm »
Kubusse, Studio Lain i Ongrys jakoś mają bardzo fajne ceny.

Offline amsterdream

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 08, 2015, 03:07:26 pm »
komentarz, komentarzem, ok.

ale ocena to już inna sprawa... czemu dają po jednej gwiazdce jak nie czytali?


To już według mnie wina sklepu, że nie daje możliwości napisania komentarza bez ocenienia produktu.

fragsel

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 08, 2015, 03:13:13 pm »
I tym stwierdzeniem wracamy do punktu wyjścia dyskusji. Dziękuję :)

Offline Planeta Komiksów

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 16, 2015, 07:04:40 pm »
Cześć
Dzięki za ciepłe słowa i krytykę. Kwestię ceny mogę skomentować tylko tak, że niestety takie są koszty wydania komiksów w Polsce przez małe wydawnictwo. Rozumiem frustrację, bo sam jakiś czas temu narzekałem na ceny komiksów, niestety nie mam możliwości tej ceny w żaden sposób zmniejszyć.

Co do ilości stron, ostatecznie stanęło na 152 stronach, poza samym komiksem będzie sporo okładek od Alexa Rossa ( bo jest bogiem okładek:)  ) i, prawdopodobnie, wstępniak wyjaśniający kto to Shadow. Nie planujemy wrzucania scenariusza, bo podniosło by to znacznie koszt komiksu.

Plany wydawnicze wyglądają na razie tak, że na pewno wydamy jeszcze jakiś komiks wojenny Gartha Ennisa, reszty nie mogę zdradzić. Chcemy mieć 5-6 premier w przyszłym roku.
Wydanie drugiej części Shadowa zależy od sprzedaży pierwszej. Jak ktoś z Was tu zauważył, każdy tom można czytać jako osobną historię.

Offline absolutnie

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 16, 2015, 07:36:35 pm »

Wydanie drugiej części Shadowa zależy od sprzedaży pierwszej. Jak ktoś z Was tu zauważył, każdy tom można czytać jako osobną historię.


Cześć,


osobiście nie uważam pomysłu, by wydawać "Shadowa" za dobry, ale skoro już się na to zdecydowaliście, czy nie byłoby sensownie wydać także tych albumów wcześniejszych, które robili Bill Sienkiewicz, Howard Chaykin, Mike Kaluta i Kyle Baker (scenariusze: Andrew Helfer)?
Były to naprawdę dobre historie. Robili je dobrzy rysownicy. A komiksy mją swoje lata i licencje na nie nie powinny byc zbyt drogie.
Wspominam o tym , bo myślę, że postać Shadowa trzeba polskim czytelnikom przybliżyć na kilka różnych sposobów, z których komiks Ennisa to tylko jeden z kilku możliwych.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Nawimar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 16, 2015, 07:48:08 pm »
Absolutnie: "Były to naprawdę dobre historie. Robili je dobrzy rysownicy."

Jestem tego samego zdania i chętnie widziałbym te tytuły po polsku. Obawiam się jednak, że oprócz szanownego pana wydawcy doceniłbyś je Ty, ja i pewnie z 90 osób w tym kraju. Zwłaszcza, że Shadow jest u nas raczej mało znany. Dlatego publikacja na pierwszy ogień komiksu względnie niedawno opublikowano (i tym samym rozpisanego we współczesnym standardzie narracyjnym) ma szansę przekonać do siebie nieco większą grupę czytelników. Może na tyle liczną, że w przyszłości doczekamy się również polskich wersji wspomnianych przez Ciebie tytułów. Ja bym się na pewno na to pisał.

fragsel

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 16, 2015, 07:49:36 pm »
Obawiam się jednak, że oprócz szanownego pana wydawcy doceniłbyś je Ty, ja i pewnie z 90 osób w tym kraju.

Czy to nie jest całkiem spory zbyt, jak na polskie warunki?

Offline Nawimar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 16, 2015, 07:52:44 pm »
Fragsel: "Czy to nie jest całkiem spory zbyt, jak na polskie warunki?"
 
W obecnej sytuacji zapewne tak :)

Offline absolutnie

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 16, 2015, 07:58:41 pm »
Absolutnie: "Były to naprawdę dobre historie. Robili je dobrzy rysownicy."

Jestem tego samego zdania i chętnie widziałbym te tytuły po polsku. Obawiam się jednak, że oprócz szanownego pana wydawcy doceniłbyś je Ty, ja i pewnie z 90 osób w tym kraju. Zwłaszcza, że Shadow jest u nas raczej mało znany.


Takim argumentem można upie***yć niejeden komiks, w tym "Shadowa", który ma zostać wydany.


Zgadzam się z Tobą, że Planeta Komiksów nie ma szans na polskim rynku i boleję nad straconymi pieniędzmi i złudzeniami, chociaż nie są to moje pieniądze i moje złudzenia.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline adro

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 16, 2015, 08:04:18 pm »
Mysle, ze niestety cena zrobi swoje, ale moze sie myle.
W tym natloku tytulow shadow moze przepasc to fakt, ale zobaczymy, jak bedzie
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Planeta Komiksów

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 16, 2015, 08:11:34 pm »

Cześć,



Były to naprawdę dobre historie. Robili je dobrzy rysownicy. A komiksy mją swoje lata i licencje na nie nie powinny byc zbyt drogie.
Wspominam o tym , bo myślę, że postać Shadowa trzeba polskim czytelnikom przybliżyć na kilka różnych sposobów, z których komiks Ennisa to tylko jeden z kilku możliwych.

Zgadzam się że są to dobre komiksy, niestety mają dwie wady - nie zrobił ich Ennis, który ma niezłą markę na naszym rynku i są to komiksy wydawane głównie przez DC, a DC wydaje u nas inny wydawca. Dzięki za tipa, sprawdzimy koszty licencji, może to nie jest zły pomysł.

Offline Nawimar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 16, 2015, 08:11:44 pm »
Absolutnie: "Takim argumentem można upie***yć niejeden komiks, w tym "Shadowa", który ma zostać wydany."
 
Widać niewłaściwie go sformułowałem, bo chodziło właśnie o to, że "Shadow" według Ennisa ma szansę znaleźć się na liście zakupów większego grona czytelników niż tytuły przez Ciebie wspomniane.

Offline absolutnie

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 16, 2015, 08:43:18 pm »
Absolutnie: "Takim argumentem można upie***yć niejeden komiks, w tym "Shadowa", który ma zostać wydany."
 
Widać niewłaściwie go sformułowałem, bo chodziło właśnie o to, że "Shadow" według Ennisa ma szansę znaleźć się na liście zakupów większego grona czytelników niż tytuły przez Ciebie wspomniane.


Dobrze życzę wydawnictwu i dlatego mam nadzieję, że masz rację.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 17, 2015, 05:17:50 am »
są to komiksy wydawane głównie przez DC, a DC wydaje u nas inny wydawca. Dzięki za tipa, sprawdzimy koszty licencji, może to nie jest zły pomysł.


Żaden komiks The Shadow wydany przez DC nie należy już do DC, taka rzeczywistość wydawania komiksów na licencji (w przypadku Shaodowa licencja jest nabywana od Conde Nast i po wygaśnięciu jej wszystko wraca do nich, w ten sposób Dynamite wznowiło już komiksy z Shadowem wydawane kiedyś przez DC, Marvela i zaraz zabiera się za te od Dark Horse). Ot, tak jak żaden komiks SW wydany przez DH nie należy już do DH.
perły przed wieprze