Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 181286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #585 dnia: Listopad 07, 2018, 10:00:57 am »
Ziew. Zajrzyjcie do tematu różne warianty okładkowe by przekonać się, że w USA są zeszyty różniące się okładką (koszt produkcji ten sam), ceny na okładce te same, ale już cena sprzedażowa wariantów różna. Także ten, ktoś odkrył amerykę.

Offline robbirob

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #586 dnia: Listopad 07, 2018, 10:23:41 am »
Dumnie w jednym szeregu z nimi kroczy Taurus na allegro jako Enklawa Komiksu. Zobaczcie jak sprzedają ongrysowe blanki Żbika do tytułów Rosińskiego. Ale inne tytuły, to trzeba przyznać, mają w rozsądnych cenach.
A ja do tego inaczej podchodzę - sklep może sprzedawać jak chce, za ile chce i dla kogo chce komiksy. W sumie to własnie sklep, powinien zarabiać. Dlatego taka praktyka stosowana na stacji metra Centrum mnie nie razi.
Natomiast jeśli sam wydawca "chowa" komiksy, które się skończyły, żeby je potem wyciągać jak z rękawa na każdą okazję festiwalową i sprzedawać za 2x okładkową to już jest zagranie po bandzie. To są ich komiksy i takie praktyki wizerunkowo wyglądają beznadziejnie. (KG na Komiksowej miało kilka "białych kruków" i sprzedawało je z normalnym dla innych pozycji rabatem. Można?)

Offline starcek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #587 dnia: Listopad 07, 2018, 10:43:38 am »
Najwyraźniej Taurus traktuje Enklawę jako swój sklep i dlatego tak widuje ceny tych blanków.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline robbirob

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #588 dnia: Listopad 07, 2018, 10:52:57 am »
Najwyraźniej Taurus traktuje Enklawę jako swój sklep i dlatego tak widuje ceny tych blanków.
Tak i zauważ, że sprzedają tam nie swoje komiksy, tylko innych wydawców. Poza tym Enklawa to raczej odprysk CK niż samego Taurusa.

Offline starcek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #589 dnia: Listopad 07, 2018, 10:55:36 am »
Kupowałem kiedyś od nich więc wiem, że właścicielem konta jest Taurus Media, a nie CK. A sprzedają również swoje jak najbardziej przez to konto. Przecież oni wydali np. Wartowników.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline robbirob

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #590 dnia: Listopad 07, 2018, 11:07:59 am »
Kupowałem kiedyś od nich więc wiem, że właścicielem konta jest Taurus Media, a nie CK. A sprzedają również swoje jak najbardziej przez to konto. Przecież oni wydali np. Wartowników.
Jasne, rozumiem. Ale swoje tez sprzedają powyżej okładkowych?

Offline starcek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #591 dnia: Listopad 07, 2018, 11:12:38 am »
Tak jak napisałem wyżej, na inne tytuły mają już rozsądne ceny.  :wink: 
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline mibartek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #592 dnia: Listopad 07, 2018, 04:49:32 pm »
Limitka "Kruka" była na Gildii.


Gildia zawsze kupuje "jak każdy" od wydawnictwa/sklepu/czegokolwiek kilka sztuk żeby prestiżowo mieć wszystko u siebie w ofercie. Potem odsprzedaje bez marży.

Offline hans

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #593 dnia: Listopad 07, 2018, 05:36:38 pm »
Ja miałem nielimitowane podejście do limitki. Nie kupiłem jej, bo było jej mało - kupiłem, bo okładka nie naruszała estetyki pięknie wydanego komiksu. Wręcz była jej częścią. Kolor wprowadzony na okładce już ją narusza, więc raz w życiu skusiłem się na limitkę.

Offline kas1

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #594 dnia: Listopad 07, 2018, 05:49:07 pm »

Gildia zawsze kupuje "jak każdy" od wydawnictwa/sklepu/czegokolwiek kilka sztuk żeby prestiżowo mieć wszystko u siebie w ofercie. Potem odsprzedaje bez marży.

W dwóch zdaniach masz trzy nieścisłości :)
Gildia nie ma wszystkiego chociaż stara się mieć.
Obie wersje "Kruka" mają cenę okładkową 99,99zł. Limitka była z mniejszą marżą ale jednak była po 89,90zł. No raczej nie dokładali po dychu do komiksu. Dodatkowo sprzedawali ją przed premierą więc te zakupy "jak każdy" też odpadają. Zwyczajnie weszli z wydawnictwami w pewnego rodzaju biznes i kreowanie rynku wydań limitowanych. Jak się przyjmuje, to czego nie?

Offline midar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #595 dnia: Listopad 07, 2018, 06:09:48 pm »
W dwóch zdaniach masz trzy nieścisłości :smile:
Gildia nie ma wszystkiego chociaż stara się mieć.
Obie wersje "Kruka" mają cenę okładkową 99,99zł. Limitka była z mniejszą marżą ale jednak była po 89,90zł. No raczej nie dokładali po dychu do komiksu. Dodatkowo sprzedawali ją przed premierą więc te zakupy "jak każdy" też odpadają. Zwyczajnie weszli z wydawnictwami w pewnego rodzaju biznes i kreowanie rynku wydań limitowanych. Jak się przyjmuje, to czego nie?
Gildia sprzedawała w takich samych cenach, jak wydawca w swoim sklepie (tzn. limitkę drożej o 20 PLN). Niby każdy mógł kupić kilkanaście egz. i sprzedawać po np. 200 PLN (tzw. Janusze). Ale jak robi to sklep komiksowy (ponoć z tradycjami) w dniu premiery, to jest to dla mnie spekulacja budzącą niesmak.


Offline misiokles

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #596 dnia: Listopad 07, 2018, 06:19:06 pm »
Wydawnictwo wymyśliło sobie model biznesowy, że na wersji normalnej zarobią grosze, a na wersji limitowanej zarobią ciut więcej, sprzedając ją z mniejszą marżą do sklepów. Model biznesowy ani lepszy ani gorszy od innych. Ale nie - okazuje się, że jest jedyny słuszny model biznesowy nie pasujący do tego modelu i budzący niesmak.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #597 dnia: Listopad 07, 2018, 06:33:58 pm »
... na allegro jako Enklawa Komiksu. Zobaczcie jak sprzedają ongrysowe blanki Żbika do tytułów Rosińskiego. Ale inne tytuły, to trzeba przyznać, mają w rozsądnych cenach.
Wyszukuję a Allegro "Enklawa Komiksu", ale nie znajduję takiego użytkownika. Jesteś pewien, że o to ci chodziło? Czy inna nazwa?
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline celtic

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #598 dnia: Listopad 07, 2018, 07:05:56 pm »
Mam już swojego limitowanego Kruka i mam mieszane uczucia po otwarciu paczki z nim. Niby dobrze wydany, papier ok, czerń jest czernią, ale po wersji limitowanej oczekiwałem czegoś więcej niż tylko zmienionej obwoluty. Zdecydowanie wolałbym takiego powiększonego wydania jak wydane były Żółwie z Fantasmagorie kosztem tej obwoluty. (Ach, szkoda że to nie od tego tytułu zaczęli zabawę w wydawnictwo bo pewnie byliby w innym miejscu niż są teraz.) Trochę strach pomyśleć jak będzie wyglądać wydanie Żółwi przez Planetę gdy w końcu przejmą ten tytuł. Niemniej czekam na kolejne części Kruka, ale tym razem wiem czego mogę spodziewać się po "limitowanej wersji" z Planety i na pewno więcej nie będę dopłacał za limitowaną obwolutę.

Offline parsom

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #599 dnia: Listopad 07, 2018, 07:33:16 pm »
Przecież od początku było wiadomo, jak będzie wyglądała wersja limitowana. Dlaczego więc dopiero teraz masz dyskomfort?
A Fanta nigdzie by nie była, bo to nie dobór tytułów był przyczyną ich porażki.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2018, 07:39:57 pm wysłana przez parsom »
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

 

anything