Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 181447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #570 dnia: Październik 15, 2018, 05:33:09 pm »
ja się obawiam, że przez podanie tej informacji o nakładzie, spowoduje że się ten komiks szybko wyprzeda, czego wydawcy życzę
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2018, 05:37:57 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Itachi

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #571 dnia: Październik 15, 2018, 05:44:50 pm »
I bardzo dobrze jak się wyprzeda bo to całkiem niezły komiks jest. Ja cały czas czekam na jakieś informacje w sprawie Shadowa, bo kilka rzeczy z tym gościem mogłoby się ukazać w pl jeszcze.

Offline sum41

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #572 dnia: Październik 15, 2018, 06:51:17 pm »
Shadow sprzedal sie gorzej niz GH ale cos przebonkuja ze moze w 2019, ogolnie to sporo jest wspolczesnych komiksow o pulpowych bohaterach.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Cyber

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #573 dnia: Październik 29, 2018, 09:50:59 am »
Kruk wyłapuje opóźnienie  :sad: Przewidywane wydanie 5 Listopada.

Offline sum41

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #574 dnia: Październik 29, 2018, 07:17:11 pm »
Pisali o tym kilka dni temu.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline midar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #575 dnia: Listopad 06, 2018, 08:29:11 pm »
Dzisiaj szczęka mi opadła. W Komikslandi, na stacji metra Centrum stoi kilka sztuk limitowanego kruka po 150 PLN. Zdarzyło mi się kupić u nich nowo wydany komiks (z rabatem!) powyżej ceny okładkowej (musiałem pilnie kupić na prezent), ale tutaj to już trąci spekulacją.

Offline mappy

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #576 dnia: Listopad 06, 2018, 08:37:41 pm »
Przecież tam zawsze takie ceny :roll:

Offline donTomaszek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #577 dnia: Listopad 06, 2018, 08:38:45 pm »
Dokladnie. Oni slyna z takich akcji.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline 79ers

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #578 dnia: Listopad 06, 2018, 08:54:22 pm »
Dokladnie. Oni slyna z takich akcji.

Ekipa z Warszawy  :lol:

Również miewam doła kiedy jedyną deską ratunku jest rzeczony sklep i ceny 2x 3x ... bo się wyprzedało, w foli, białe kruki i siwe wrony, stan kolekcjonerski i takie tam!!!
Kilka ciekawych rzeczy u nich kupiłem, przez zaporowe ceny trafiały się tytuły faktycznie niedostępne, więc ich nie przekreślam ale niektóre zagrania irytują.

Offline LordDisneyland

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #579 dnia: Listopad 06, 2018, 11:42:19 pm »
No ale mieli kiedys Kozia po 5 zł... ;)

Widzę, że głód Kruka w narodzie olbrzymi, więc może ktoś mię uwolni od francuskiej wersji? :D Mam dwa tpb, "Dead Time" i "Flesh&Blood", chętnie się na cuś wymienię  8)

Offline jeanvanhamme

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #580 dnia: Listopad 07, 2018, 09:36:44 am »
Troszkę za dużo cebuli wrzuciło się Planecie Komiksów przy okazji pichcenia ich pierwszej limitki i szczerze - jest to pierwsza limitka na polskim rynku, którą olałem (a kupiłem nawet pomniejszonego Incala - także ten).
Po pierwsze lekki niesmak, że limitką jest obwoluta, a nie komiks. Nie jest to integralna część komiksu, prosta do dodrukowania, nie podnosząca kosztu przygotowania standardu, ot inna grafika. Po drugie cena. Skoro limitka jest w innej cenie i nie ma dodatkowego kosztu jak grubsza oprawa, więcej stron, większy format, to skąd cena +20pln. Czyli variant premium, z tego wynika, że skoro premium, to powinien mieć jakąś wartość dodaną, a nie zwyczajnie grafikę mało różniącą się od regulara. Czasami wydawnictwa wypuszczają wariant premium dla jakiegoś sklepu, żeby ten się zatowarował i wówczas zrobił marżę jaką mu się podoba, taki ukłon od wydawnictwa dla dystrybutora. Tutaj znowu tego nie ma, limitka tylko na stronie wydawcy...
Nie dość, że pozyskali bazę danych, nie dość że wzięli marżę dystrybutora, to jeszcze cwano zabrali Wam po 20 złotych więcej za yyyyy obwolutę, wykorzystując mechanizm limitowanej sprzedaży. Ja wiem, że obecnie każdy tak sprzedaje, a czerwono złote Nike 5000 sztuk chodzą po $10 000, ale tutaj nie ma nic, co faktycznie o limitowanym nakładzie świadczy.
Nie chciałbym, żeby rynek limitowanych wariantów był taki. Skoro się sprzedało, to pewnie ktoś pomyśli, że nie mam racji, ale w dłuższej perspektywie, te 2000 złotych które wydawnictwo zarobiło odbije się zapewne w regularnej sprzedaży. Dużo bardziej wolę limitki Studia Lain - okładka, cena ta sama, dystrybucja sklepowa.

Offline kas1

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #581 dnia: Listopad 07, 2018, 09:47:08 am »
Limitka "Kruka" była na Gildii.

Offline -gościu-

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #582 dnia: Listopad 07, 2018, 09:53:20 am »
Poza tym chyba cena okładkowa była taka sama?

Offline robbirob

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #583 dnia: Listopad 07, 2018, 09:58:02 am »
Poza tym chyba cena okładkowa była taka sama?
Okładkowa tak, ale normalny Kruk był z rabatem "standardowym", a limitka z rabatem 10%.

Offline starcek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #584 dnia: Listopad 07, 2018, 09:58:38 am »
Dokladnie. Oni slyna z takich akcji.
Dumnie w jednym szeregu z nimi kroczy Taurus na allegro jako Enklawa Komiksu. Zobaczcie jak sprzedają ongrysowe blanki Żbika do tytułów Rosińskiego. Ale inne tytuły, to trzeba przyznać, mają w rozsądnych cenach.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?