trawa

Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 179332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mibartek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 01, 2015, 09:05:35 pm »
według mnie okładkowa cena jest kosmiczna, dla laika w sklepie będzie skutecznym odstraszaczem..

po obniżce znośnie :
 http://geekzone.com.pl/pl/p/The-Shadow-Cien-w-ogniu-stworzenia-Garth-Ennis/7020

nie jest to dalej super cena, ale jeżeli będzie dobry tytuł to nie odstrasza wg mnie

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 01, 2015, 09:11:27 pm »
(dodatkowo fragment scenariusza i jakieś galerie)


Konkretnie to ma pełny scenariusz numeru pierwszego i pełną galerię okładek regularnych i wariantowych. 40 stron dodatków tak licząc na szybko.

Według amazona amerykańskie wydanie ma 144 strony

Amazon jest akurat bardzo słabym miejscem do sprawdzania takich rzeczy.

SKU: C1606903616
Rating: Teen +
Cover: Alex Ross
Writer: Garth Ennis
Artists: Aaron Campbell
Colorist: Carlos Lopez

Publication Date: Nov 2012
Format: soft cover trade paperback
Page Count: 176 pages
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2015, 09:15:04 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 01, 2015, 09:18:25 pm »
Obawiam się, że cena może być pewnym odstraszaczem dla przypadkowego nabywcy. Nawet stosunkowo drogi Taurus (Black Science) jest o 10 zł tańszy niż Cień. Życzę jak najlepiej wydawnictwu. Chciałbym widzieć nowe tytuły. Osobiście kupię. Jednak przy obecnym "urodzaju" komiksów obawiam się, że przeciętny nabywca zdecyduje się na Marvel Now za 30 zł. Wszystko zależy od nakładu. Być może marudzę i nie doceniam gwałtownego rozwoju tej formy rozrywki w Polce. Osobiście starać się będę wspomagać wydawnictwo. Jak wydadzą Vamiprellę :biggrin: 
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline mibartek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 01, 2015, 09:29:02 pm »

Konkretnie to ma pełny scenariusz numeru pierwszego i pełną galerię okładek regularnych i wariantowych. 40 stron dodatków tak licząc na szybko.

Amazon jest akurat bardzo słabym miejscem do sprawdzania takich rzeczy.

SKU: C1606903616
Rating: Teen +
Cover: Alex Ross
Writer: Garth Ennis
Artists: Aaron Campbell
Colorist: Carlos Lopez

Publication Date: Nov 2012
Format: soft cover trade paperback
Page Count: 176 pages

jest też "zwyklak" 144 stron i to pewnie kopie tego mieć będziemy
http://geekzone.com.pl/pl/p/Shadow-The-Fire-of-Creation-SC/6958

ps. i jeszcze z ISBN numerem dla dociekliwych (za wiki) :
Shadow: Fire of Creation (tpb, 144 pages, 2012, ISBN 1-6069-0361-6)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 01, 2015, 09:31:09 pm »
jest też "zwyklak" 144 stron i to pewnie kopie tego mieć będziemy
http://geekzone.com.pl/pl/p/Shadow-The-Fire-of-Creation-SC/6958


Opis zawartości w tekście wyklucza to, że masz doczynienia z poprawną informacją.

Gdyby ten komiks miał zawierać kompletny scenariusz, kompletną galerię okładek i 6 numerów The Shadow to chyba mielibyśmy tu cięcie zawartości rodem z TM-Semic.
perły przed wieprze

Offline mibartek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 01, 2015, 09:36:52 pm »

Opis zawartości w tekście wyklucza to, że masz doczynienia z poprawną informacją.


na każdym kroku oszustwo ...  dzięki za sprowadzenie na ziemię  :wink:

Offline Death

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 01, 2015, 09:46:57 pm »
Dlatego w sklepie kupujesz dżem wielkiej firmy przetworowej, której stać na zbicie ceny. Małe firemki produkujące mało, prawie że w domu cenę mają wyższą, co jest naturalne.
Ostatnimi czasy bardzo często kupowałem pomidory w Lidlu. 4,99 zł za kilo. Takie sobie. I nagle pewnego ranka zauważyłem niedaleko miejsca gdzie mieszkam mały warzywniak, gdzie właściciel z samego rana wozi warzywa ze swojej działki. Patrzę - pomidory za niecałe 2 zł kilogram. Kupiłem kilka i zapłaciłem jakieś marne grosze. I ten smak - o w pi**ę jeża. Milion razy lepsze od tych z Lidla. Taki mega pomidorowy smak. Kosztowały 40% ceny tych średnich z Lidla.
Różnie to bywa. :wink:

Offline eyesore

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 01, 2015, 09:48:42 pm »
po obniżce znośnie :
 http://geekzone.com.pl/pl/p/The-Shadow-Cien-w-ogniu-stworzenia-Garth-Ennis/7020

nie jest to dalej super cena, ale jeżeli będzie dobry tytuł to nie odstrasza wg mnie

Tyle że laik weźmie tę pozycję w sklepie/empiku/salonie prasowym (o ile w takie miejsca trafi) i po porównaniu objętości/sposobu wydania weźmie leżącego obok Batmana który, bagatela, będziesz grubszy, w twardej okładce i tańszy o 4 zł  :wink: To nie tak że marudzę, bo liczę że się sprzeda i wydawnictwo będzie wydawać kolejne tytuły. Tylko, no właśnie, cena jednak jest dość spora.

Lokus

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 02, 2015, 06:12:28 am »
Fakt, mogło być taniej. Ale wolę zabulić za Cień, rezygnując... nie wiem, z Świetlistej Brygady, Wolverine: Origin 2 od Muchy, Sunstone, czy któregokolwiek tomu WKKM z nowszymi historiami.
A ja tak tylko dodam od siebie, że Świetlistej Brygady tak łatwo z listy zakupów nie odrzucaj, bo to bardzo fajna rzecz jest. Ja osobiście ze wszystkich rzeczy które kupię w Łodzi to właśnie na ten komiks czekam najmocniej. Aczkolwiek także z powodu tego, że te wszystkie rzeczy z Image które się ukażą to już znam na pamięć i chociaż wezmę każdy, to jednak podjarki tak dużej aż nie ma :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 02, 2015, 06:22:55 am »
Ok, dzięki. Przyjrzę się jeszcze recenzjom.

Offline starcek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 02, 2015, 11:05:58 am »
A wiesz jaki będzie nakład czy jak zawsze czarujesz z fusa?
Odkąd dosypują trocin do herbaty  tasenografia jest myląca. Szczerze podziwiam zapał wydawców, ale moim zdaniem to jest równie słaby pomysł jak Szpada od Ongrysa. Zrozumiałbym gdyby to był kolejny tytuł z wydawnictwa, ale na start? Odważnie. Ale fakt, wydawnictwo ma działać hobbistycznie - w przerwie na remanent w sklepie.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2015, 11:43:22 am wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Holsten

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 02, 2015, 08:23:13 pm »
Ja sobie podliczyłem, że trzeba wydać około 2 tysięcy zł. Z jednej strony miło, że można wybierać. Z drugiej strony trzeba dokonać kalkulacji jaki zakup potrzebny a co można odpuścić. Być może kolejny rok będzie decydujący dla naszego rynku. Zapewne część czytelników zadeklaruje się jako fani tzw trykotów inni będą wybierać tytuły frankofońskie.
Ja mam problem bo lubię komiksy europejskie jak i amerykańskie :smile:  W sumie to fajny/ciekawy okres.
Być może sam rynek zweryfikuje dobór tytułów.


Mam podobnie. Kupuje i frankony i trykoty, chociaż dużo chętniej czytam te pierwsze.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 02, 2015, 08:35:12 pm »
Mam podobnie. Kupuje i frankony i trykoty, chociaż dużo chętniej czytam te pierwsze.
To wczujcie się jeszcze w sytuację osoby, która kupuje też oryginały... ała!

Offline pokia

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 02, 2015, 08:52:11 pm »
To wczujcie się jeszcze w sytuację osoby, która kupuje też oryginały... ała!

Ja na szczęście kupuję tylko polskie podróby.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 02, 2015, 09:12:48 pm »
Ja na szczęście kupuję tylko polskie podróby.
Przepraszam, nie zrozumiałem. Powiedziałem coś nie tak?

 

anything