trawa

Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 179342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 30, 2015, 08:22:22 pm »
Z powodu nieobecności, na naszym rynku, Conana miło by było gdyby pojawiła się Red Sonja. Kilka lat temu, Egmont wydał Vampirellę. Chętnie bym ponownie zobaczył ten tytuł.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 30, 2015, 08:27:28 pm »
Dużo znanych tytułów (np. Kaznodzieja, Punisher MAX i kilka innych) raczej odpadają ze względu na to, że to już u nas było.
Punisher MAX u nas było? (ale przydało by się, oj przydało  :smile: )

Offline Garf

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 30, 2015, 08:39:01 pm »
Ciekawy tytuł na debiut. Może przyciągnąć wielu miłośników Batmana, zważywszy na to, że twórcy Gacka silnie inspirowali się Shadowem.


http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline mibartek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 30, 2015, 09:00:50 pm »
Punisher MAX u nas było? (ale przydało by się, oj przydało  :smile: )

No "Born" z Mandragory jest mimo wszystko MAX wg mnie. Nie jest to główna seria tylko miniseries ale była oznaczona oryginalnie jako MAX.

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 30, 2015, 09:54:13 pm »
No "Born" z Mandragory jest mimo wszystko MAX wg mnie. Nie jest to główna seria tylko miniseries ale była oznaczona oryginalnie jako MAX.
No rzeczywiście  :roll: zapomniałem o tym.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 01, 2015, 09:43:07 am »
Jedyna wada tego The Shadow to prosty fakt, że z tamtego ongoingu tylko te pierwsze 6 zeszytów to dobra lektura. Późniejsza historia Gishlera ujdzie (następne 6 zeszytów) ale już reszta od Chrisa Robersona to totalna padaka. Więc jak "Fire Of Creation" warto kupić to później już ongoing idzie do śmieci i lepiej wejść w mini z Shadowem niż regularną serię.

A co do jeszcze samego "Fire Of Creation" to wbrew pozorom ten komiks bardziej powinien przypaść do gustu tym, którzy polubili wojenne komiksy Ennisa niż jego komiksy znęcające się nad różnymi vigilantes.

Taka dygresja od wieloletniego fana postaci.

Z tego co wyczytałem na Wiki Ennis napisał 26 numerów Shadow między 2011-14.

Nie, Ennis napisał tylko pierwsze 6 zeszytów. Jeden tom.

Ciekawy tytuł na debiut. Może przyciągnąć wielu miłośników Batmana, zważywszy na to, że twórcy Gacka silnie inspirowali się Shadowem.

Ta silna inspiracja to niemalże zżyna ;)
perły przed wieprze

Lokus

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 01, 2015, 09:57:11 am »
Dokładnie tak jak stwierdził przedmówca. Ennis stworzył tylko historię z pierwszego tomu, więc niech się jego fani zbytnio nie nagrzewają.

I zgadzam się również w kwestii kondycji całej serii. Ennis porządny, Gischler poprawny, a potem przychodzi Chris Robertson i robi to, do czego mnie przyzwyczaił. Innymi słowy kładzie komiks na łopatki z których już się nie podnosi do samego końca.

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 01, 2015, 12:55:46 pm »
Późniejsza historia Gishlera ujdzie (następne 6 zeszytów) ale już reszta od Chrisa Robersona to totalna padaka.

Hmm... to trochę lipa wchodzić w taką serię.

A co do jeszcze samego "Fire Of Creation" to wbrew pozorom ten komiks bardziej powinien przypaść do gustu tym, którzy polubili wojenne komiksy Ennisa niż jego komiksy znęcające się nad różnymi vigilantes.

Świetnie! Bo Wojenne opowieści to najlepszy Ennis obok Kaznodziei, jakiego czytałem.

Cieszę się z Shadow, bo mam ochotę na takiego pulpowego bohaterta. Nie wiem czy Ennis nadaje się do pisania takiego komiksu, ale jeśli nie ma być to typowy Ennis, to może być dobrze. Widzę, że Dynamite ma w ofercie komiksy z tym bohaterem autorstwa Chaykina, O'Neila, czy Wagnera - mogłaby Planeta Komiksów któreś z nich też wydać...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 01, 2015, 01:10:30 pm »
Hmm... to trochę lipa wchodzić w taką serię.


Te tomy (Gishlera i Ennisa) da się czytać jako samodzielne historie. Żadna nie nawiązuje do siebie w bezpośredni sposób. Więc jak dwa pierwsze tomy można spokojnie kupić to zaprzestanie zakupów później nie odbije się na czytelniku w żaden sposób.
perły przed wieprze

Offline Death

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 01, 2015, 01:16:03 pm »
Lubię filmiki Karola na YouTube, mimo że nasze gusta są często rozbieżne. Pewnie będzie wydawał rzeczy, które nie będą na mojej top liście do kupienia. Ale życzę szczęścia.
Obstawiam, że obecnie jakieś 20% komiksiarzy w Polsce ma już własne wydawnictwo.  :lol:

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 01, 2015, 01:20:52 pm »

Te tomy (Gishlera i Ennisa) da się czytać jako samodzielne historie. Żadna nie nawiązuje do siebie w bezpośredni sposób. Więc jak dwa pierwsze tomy można spokojnie kupić to zaprzestanie zakupów później nie odbije się na czytelniku w żaden sposób.

W sumie nie wiadomo jakie są plany co do Shadow. Czy wydawca wchodzi w serie, czy wydaje pierwszy tom tylko ze względu na Ennisa. Mógłby wydać te dwa pierwsze, a później jakieś inne, z tych najlepszych.

Ja się czuję zachęcony:   http://kolorowezeszyty.blogspot.co.uk/2014/07/1659-shadow.html

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 01, 2015, 01:23:53 pm »
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 01, 2015, 02:21:49 pm »

Offline Inuki

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 01, 2015, 03:19:59 pm »
W sumie nie wiadomo jakie są plany co do Shadow. Czy wydawca wchodzi w serie, czy wydaje pierwszy tom tylko ze względu na Ennisa. Mógłby wydać te dwa pierwsze, a później jakieś inne, z tych najlepszych.

Pytałem o to na YT. Nie mówią "nie" kolejnym tomom, ale najpierw chcą zobaczyć jak sprzeda się ten Ennisa.

JanT

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 01, 2015, 03:55:15 pm »
Liczba stron: 148
 Oprawa: miękka
Cena: 79.00

Dość drogo ale wpierać trzeba  :smile:

 

anything