trawa

Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 179287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Planeta Komiksów
« dnia: Wrzesień 30, 2015, 05:35:01 pm »
Jako, że już od dawna na naszym rynku nie pojawiło się żadne nowe wydawnictwo, czas najwyższy na Planetę Komiksów!


http://czasnakomiks.pl/index.php/nowe-polskie-wydawnictwo/


Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2015, 06:17:25 pm »
The Shadow, to ten sam bohater na podstawie którego powstał film w którym rolę tytułowego Cienia odgrywał Alec Baldwin?
http://www.filmweb.pl/film/Cie%C5%84-1994-4580
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Nawimar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2015, 06:35:42 pm »
Archelon - ten sam, ale proszę się nie przejmować. Radiowy i komiksowy pierwowzór prezentował się znacznie lepiej. Z jednej strony ogólnie się cieszę; a z drugiej trochę żałuję, że polski czytelnik nie może rozpocząć przygody z tą postacią od wersji Howarda Chaykina. Wiadomo jednak, że nazwisko Ennisa kupi nieporównywalnie więcej odbiorców. Tak czy siak dodane do listy zakupów.

Offline Inuki

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2015, 06:40:54 pm »
O kurczę, tego się nie spodziewałem. Szoking. Pozytywny oczywiście. Kiedyś czytałem kilka translacji i bardzo mi się podobało. Film też był całkiem dobry, chociaż komiks sporo lepszy (przynajmniej to co czytałem).  W życiu bym się nie spodziewał, że ktoś ruszy tego bohatera. Teraz pozostaje pytanie, czy PK wyda tylko ten jeden tom Ennisa, czy też ruszy z całą serią?

Offline adro

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2015, 06:46:44 pm »
no witamy kolejnego wydawce, zapowiada sie niezly komiks na start  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2015, 06:49:59 pm »
Archelon - ten sam, ale proszę się nie przejmować. Radiowy i komiksowy pierwowzór prezentował się znacznie lepiej. Z jednej strony ogólnie się cieszę; a z drugiej trochę żałuję, że polski czytelnik nie może rozpocząć przygody z tą postacią od wersji Howarda Chaykina. Wiadomo jednak, że nazwisko Ennisa kupi nieporównywalnie więcej odbiorców. Tak czy siak dodane do listy zakupów.


Dziękuję. Film mi się podobał. Pamiętam nawet jak kolega mnie namówił aby iść do kina, w czasach kiedy ten tytuł był u nas wyświetlany :smile:
Tu sporo o tej postaci:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Shadow


Nie wiedziałem, że twórcy Batmana wzorowali się na Cieniu. Sam Orson Wells użyczał głosu postaci. Ciekawe.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Nawimar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2015, 06:56:38 pm »
Nie ma za co. Zatem chyba tym bardziej warto zwrócić uwagę na ten komiks. Akurat tej wersji nie czytałem, ale mam nadzieję, że Ennis nie popsuł klasycznego uroku Shadowa.

Offline Holsten

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2015, 07:25:41 pm »
Kolejna świetna informacja. Film czeka u mnie na półce z DVD. Jeszcze nie oglądałem.

Offline Dembol_

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2015, 07:39:42 pm »
Ennis się raczej dobrze sprawdza w pisaniu samotnych twardzieli bijących przestępców po mordach, więc powinno być spoko.

Offline mibartek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2015, 08:02:11 pm »
ciekawi mnie informacja, że Ennis będzie pojawiać się częściej
jak myślicie, co następne?
Dużo znanych tytułów (np. Kaznodzieja, Punisher MAX i kilka innych) raczej odpadają ze względu na to, że to już u nas było.
Może Goddess lub The Boys ?
mam nadzieję, że Planecie Komiksów pójdzie lepiej niż Mandragorze (która też mocno na Ennisa stawiała)

Offline Nawimar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2015, 08:03:48 pm »
Oby się sprawdził. A poniżej przykładowa plansza z tego komiksu. Wizualnie też zapowiada się raczej nieźle:
 

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2015, 08:07:39 pm »
ciekawi mnie informacja, że Ennis będzie pojawiać się częściej
jak myślicie, co następne?

Pewnie też coś z Dynamite Entertaimend. Ciekaw jestem tego The Boys...

Patrząc na katalog wydawnictwa, Zorro Matta Wagnera i Francesco Francavilla wygląda bardzo zachęcająco.

Offline VooDoo79

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2015, 08:12:11 pm »
Z tego co wyczytałem na Wiki Ennis napisał 26 numerów Shadow między 2011-14. Ciekawe w jakiej formie ma to być u nas wydawane, no chyba raczej nie w formie zeszytów bo bym się załamał. Może w przyszłości The Boys ? Dla mnie świetna seria, ubaw po pachy  :lol:

Offline mibartek

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2015, 08:16:10 pm »
Z tego co wyczytałem na Wiki Ennis napisał 26 numerów Shadow między 2011-14. Ciekawe w jakiej formie ma to być u nas wydawane, no chyba raczej nie w formie zeszytów bo bym się załamał.

"W ogniu stworzenia" (org. "The fire of creation") to pierwsze 6 numerów jako 1 tom (144 strony)

Offline Nawimar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2015, 08:22:08 pm »
Ja bym się nie obraził na powrót "Hitmana". Przydałby się komplet tej serii po polsku. Jednak pewnie jeśli już to raczej doczekamy się świeższych chronologicznie tytułów.