trawa

Autor Wątek: Storm  (Przeczytany 35301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Storm
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:07:10 pm »
Nie wiem jak tam środek , ale okładka  zdecydowanie zachęca mnie do zakupu.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Holsten

Odp: Storm
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 07, 2016, 04:50:42 pm »
Środek będzie podobny do jedynki. Wizualne cudo. Rysunki realistyczne.

Offline Motyl

Odp: Storm
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 14, 2016, 05:39:13 am »

Offline Leyek

Odp: Storm
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 22, 2016, 09:37:23 pm »
Przeczytałem jakiś czas temu 1 tom. Spodziewałem się, że scenariuszowo to będzie ramotka, z głupotkami, ale oczekiwałem poziomu w miarę zbliżonego do Valeriana. To co otrzymałem przeszło moje najgorsze obawy. Już początek był mocny (stateczek kontra ogromna burza), a potem poziom nagromadzenia głupot nie spadał ani na moment. Najbardziej rozbawiło mnie
Spoiler: pokaż
pierwsze spotkanie z Rudowłosą (swoją drogą niezłe imię) w więzieniu, 3 wymienione zdania i zaraz wspólna ucieczka. Wszystkiego już teraz nie pamiętam, ale główny zły też miał niezłe sceny i teksty + na koniec cała woda świata wtłoczona w jaskinie:)
. Na plus na pewno warstwa graficzna, która to głównie skusiła mnie do zakupu, świetne szerokie plany. Trochę gorzej przy zbliżeniach, sceny walki dość drewniane, brak odpowiedniej dynamiki. Pewnie miałbym inne odczucia jakbym spotkał się z tym tytułem w młodości. Mimo wszystko dla rysunków kolejne tomy zamierzam nabyć, ale raczej tylko w przypadku jakiejś dobrej  promocji.

JanT

  • Gość
Odp: Storm
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 22, 2016, 09:42:52 pm »
Później dużo lepiej scenariuszowo  :smile:

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Storm
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 27, 2016, 02:35:25 pm »
Seria jest nadal kontynuowana. Nadciąga Storm 2.0
http://www.stripspeciaalzaak.be/StripFacts.php#Storm
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Storm
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 28, 2016, 10:41:07 pm »
W przeciwieństwie do autora minirecenzji na Gildii,
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/storm/3/recenzja
ja jestem "zdecydowanie zawiedziony" najnowszym (trzecim) wydaniem zbiorczym.
Nie chodzi tu już o naiwność, bo ta była, jest i będzie w tej serii, ale sposób prowadzenia opowieści mnie tu rozłożył niemal na łopatki. Cóż, trzeba zacisnąć zęby i przebrnąć przez tomy Mateny (nie pamiętam już, jakie były następne 2 albumy Gosnella) i dociągnąć w końcu do Kronik Pandarwu... będzie zdecydowanie lepiej!


Ciekawe, czy wydawca pójdzie na łatwiznę i w piątym tomie da nam mieszaninę starego Storma i pierwszy album Kronik, czy jednak da się skusić i zamiast tego pokaże album "zerowy"; wówczas nowe rozdanie mielibyśmy od początku kolejnego tomu..... Ale jednak myślę, że szanse na takie rozwiązanie są bliskie zera bezwzględnego.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Kokosz

Odp: Storm
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 29, 2016, 08:19:54 am »
Ciekawe, czy wydawca pójdzie na łatwiznę i w piątym tomie da nam mieszaninę starego Storma i pierwszy album Kronik, czy jednak da się skusić i zamiast tego pokaże album "zerowy"; wówczas nowe rozdanie mielibyśmy od początku kolejnego tomu..... Ale jednak myślę, że szanse na takie rozwiązanie są bliskie zera bezwzględnego.

Całkiem dobry pomysł. Zgłoś temat do wydawcy, nawet jeśli nie zrealizuje postulatu, to może przynajmniej się nad nim zastanowi.

Offline TePe

Odp: Storm
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 29, 2016, 10:58:48 am »
Wydawca pisał na ten temat na facebooku, wystarczy tam zalukać, ja niestety już nie pamiętam ale wydaje mi się, że Greg pojawi się wraz z ostatnim tomem pierwszego cyklu.

Offline graves

Odp: Storm
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 29, 2016, 03:13:42 pm »
Wydawca pisał na ten temat na facebooku, wystarczy tam zalukać, ja niestety już nie pamiętam ale wydaje mi się, że Greg pojawi się wraz z ostatnim tomem pierwszego cyklu.
To całkiem fajnie, że Pandarv rozpocznie się z nowym albumem. Tak powinno być.
A Greg to pierwowzór początku Storma. Te same pomysły, tylko trochę inaczej przedstawione później zostały w Stormie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Storm
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 29, 2016, 08:14:30 pm »
Wydawca pisał na ten temat na facebooku, wystarczy tam zalukać, ja niestety już nie pamiętam ale wydaje mi się, że Greg pojawi się wraz z ostatnim tomem pierwszego cyklu.
To całkiem fajnie, że Pandarv rozpocznie się z nowym albumem. Tak powinno być.
A Greg to pierwowzór początku Storma. Te same pomysły, tylko trochę inaczej przedstawione później zostały w Stormie.
Brawo Kurc!
Pewnie większość wydawców powiedziałaby, że "się nie da bo licencje, bo cośtam", a tu proszę...
[a tak po prawdzie, to przeoczyłem to info i  nawet teraz nie potrafię go odnaleźć]
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Julek_

Odp: Storm
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 30, 2017, 05:50:42 pm »
W czwartym "Stormie" warto zwrócić uwagę na ewolucję Rudowłosej. W „trójce” została odstawiona na boczny tor, a w omawianej odsłonie jest heroiną z krwi i kości. W samej fabule uzyskuje znaczącą podmiotowość, dodatkowo Lawrence zaprojektował dla niej nową garderobę, a właściwie prawie całkiem ją rozebrał, pozostawiając jedynie buty i bikini. Kobieta emanuje seksapilem.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2017/06/2323-storm-4-legenda-o-yggdrasilumiasto.html

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Storm
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 20, 2017, 06:02:20 pm »
Czy seria z wydawnictwa Kurc jest kontynuowana? Przez rok nikt tu nic nie napisał. Mam pierwszy album i sprawię sobie następne, jednak seria wygląda mi na porzuconą.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Storm
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 20, 2017, 06:11:05 pm »
może warto zajrzeć na stronę wydawcy?

http://www.kurc.com.pl/pl,20,dzial-tytuly.html

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Storm
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 20, 2017, 06:17:33 pm »
Byłem i nie widzę zapowiedzi, czy choćby plotek. Mamy koniec 2017r i nie wiem kiedy został wydany najnowszy album, w styczniu czy październiku, stąd pytam. Jeśli odstępy są bardzo długie, choć to tylko reedycja, to trochę szkoda.

 

anything