Autor Wątek: Storm  (Przeczytany 35303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DaryW

Odp: Storm
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 10, 2015, 07:08:31 pm »
Co do Kaledina z 2002,to nie sądzę, ale może nie róbmy off topu.

wyszły na pewno, albumy 3-10... mam, czytałem, wtedy mi się podobały
w tych czasach co jako wydania klubowe były dostępne już od kilku lat nielegalnie, ale sprzedawane w I obiegu i Thorgale (sam miałem lub mam w pudle Koronę Ogotaia i Gigantów z lat 90 i Skargi utraconych ziem)
takie wtedy były czasy...

fragsel

  • Gość
Odp: Storm
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 10, 2015, 07:14:19 pm »
jakie tam klubowe... piractwo zwykłe... pewnie ktoś sobie wydrukował i rozdawał lub sprzedawał...

Offline Holsten

Odp: Storm
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 10, 2015, 07:21:59 pm »
Osobiście po Kaledine także chętnie bym sięgnął. Mam w kolekcji jedynie pierwsze dwa tomy.

Offline DaryW

Odp: Storm
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 10, 2015, 07:31:28 pm »


jakie tam klubowe... piractwo zwykłe... pewnie ktoś sobie wydrukował i rozdawał lub sprzedawał...

Wtedy piractwo = klubowe :)
Wiem,  wiem....

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Storm
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 11, 2015, 08:44:56 pm »
nie było mnie tu 1,5 dnia i mi się oberwało za różne takie......
no więc dokładnie @rzem, chodziło mi o to, że ci znienawidzeni przez wszystkich tfu-piraci przełożyli zarówno Kaledina, jak i Storma, ale że już kiedyś dostałem po łapach za wypowiedzenie słowa "pirat" (Jehowa, jehowa, jehowa...!!), myślałem, że zdawkowe pół zdania jakoś ujdzie w tłumie, a to chyba ja Cię źle zrozumiałem: już wiem, że po dotychczasowej dawce Storma masz dosyć (i nie chcesz wcale najechać na Polskę:))


Jeśli nie zweryfikują swoich planów co do cyklu wydawniczego to najwcześniejszy z tych tomów będzmy mieli za 2,5 - 5 lat. W takiej perspektywie czasowej może zdarzyć się dosłownie wszystko, łącznie z końcem świata, więc nie ma się co martwić na zapas :wink:
@mack3, tylko że jak zaczną w takiej formie, to już tego nie zmienią. jedyną opcją, która coś by zmieniła, byłoby opublikowanie w tomie nr 5 albumu 9. oraz zerowego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2015, 09:04:02 pm wysłana przez fragsel »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline mack3

Odp: Storm
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 07, 2015, 03:47:26 pm »
Storm pojawił się już w arosie. Niestety, nawet z obecną akcją promocyjną (do 35% zniżki) z jedynie 20% rabatem. Szkoda, może 60 zł za 2 tomy to nie jest jakaś kosmiczna cena, ale przy obecnej mnogości tytułów na rynku na razie odpuszczę, choć pewnie za jakiś czas sie skuszę.


EDIT: O, za to na literackiej 33% rabatu... i to już bardzo fajna cena :)
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2015, 04:03:49 pm wysłana przez mack3 »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Storm
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 07, 2015, 09:49:20 pm »
Ja także odpuszczam. Komiks fajny ale przy obecnym zalewie tytułów wygrały inne. Jeśli tytuł utrzyma się na rynku zacznę kupować od Kronik Pandarwu. Jak pamiętam to 10 tom cyklu (być może się mylę).
Cóż takie czasy, trzeba selekcjonować dostępną ofertę.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kalbaro74

Odp: Storm
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 02, 2015, 09:20:09 pm »
Dałem Stormowi szansę i dzisiaj przeczytałem pierwszy tom od Incala i Mi się spodobał widać że ma swój klimat, szkoda że trzeba czekać do Maja na następny tom.

Offline TePe

Odp: Storm
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 03, 2015, 09:32:22 am »

Mi też się Storm podobał.
Wszystkich którzy czytali "wydania klubowe" i trochę ich irytował ten nadmierny narrator mogę pocieszyć, w wydaniu Incala te teksty zostały skrócone a nawet z niektórych zupełnie zrezygnowano, w ogóle jest inne rozmieszczenie dymków.

Offline adam and arluk

Odp: Storm
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 05, 2015, 03:00:00 pm »

Ach te pomysły i niczym nie skrępowana wyobraźnia scenarzysty -świetny klimat lat 80-tych. Pierwsza opowieść ciut gorsza, za to druga już dużo lepsza.
Storm mnie oczarował,  przygoda pełną gębą, piękne ilustracje - czego chcieć więcej.
Dla wielbicieli Valeriana lektura obowiązkowa. Już nie mogę się doczekać następnego tomu.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Storm
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 05, 2015, 10:24:37 pm »
Ja to chyba poczekam 5 lat, po warunkiem wydawania 2 tomów co rok :smile: . Stwierdziłem wcześniej, że ma zamiar kupić od Kronik Pandawru. Chyba, ze trafię na okres kiedy będzie posucha komiksowa ( co mało prawdopodobne). Być może się komuś narażę. Jednak jednym z czynników które mnie odpychają od komiksu jest, oczywiście moim zdaniem, nadzwyczaj szpetna okładka. Może to głupie, jednak ta okałdka mnie jakoś blokuje przed zakupem. Na swój sposób irracjonalne.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline adam and arluk

Odp: Storm
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 06, 2015, 12:54:59 pm »
Ja to chyba poczekam 5 lat, po warunkiem wydawania 2 tomów co rok :smile: . Stwierdziłem wcześniej, że ma zamiar kupić od Kronik Pandawru. Chyba, ze trafię na okres kiedy będzie posucha komiksowa ( co mało prawdopodobne). Być może się komuś narażę. Jednak jednym z czynników które mnie odpychają od komiksu jest, oczywiście moim zdaniem, nadzwyczaj szpetna okładka. Może to głupie, jednak ta okałdka mnie jakoś blokuje przed zakupem. Na swój sposób irracjonalne.
wiele tracisz, kwintesencja jest wewnątrz

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Storm
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 06, 2015, 03:34:13 pm »
Być może się komuś narażę. Jednak jednym z czynników które mnie odpychają od komiksu jest, oczywiście moim zdaniem, nadzwyczaj szpetna okładka. Może to głupie, jednak ta okałdka mnie jakoś blokuje przed zakupem. Na swój sposób irracjonalne.

Przysięgam , mam to samo .
Problem leży w mojej głowie i pewnie jest na to jakaś nazwa.
Zdarzyło się , że wyjątkowo  paskudna okładka - ,,Ballada o Halo Jones,, - równie skutecznie zniechęciła mnie do zakupu tego komiksu.

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Holsten

Odp: Storm
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 26, 2015, 03:33:38 pm »
Pierwszy integral STORMA przyszedł do mnie kilka dni przed świętami i właśnie się nim delektuję. Wizualnie komiks jest cudowny. Od lat uważałem STORMA za jedną z najlepiej narysowanych serii na świecie, a Lawrence obok Vance'a należy do moich ulubionych rysowników. Same historii też bardzo fajne. Cudowny klimat SF/fantasy końca lat 70 - tych. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

Offline Holsten

Odp: Storm
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 06, 2016, 01:32:43 pm »
Drugi tom zapowiedziano na maj.

 

anything