trawa

Autor Wątek: Storm  (Przeczytany 35307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Storm
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2015, 04:55:30 pm »
No to nie wiem, jak się ludzie nastawią na kupowanie od X tomu (gdzie X nie znaczy wcale 10), to wcale może nie dojść do X :wink: Ale ważne, żeby wiedzieli, że na początku jest niezbyt dobrze, a ma być lepiej.
A są już do obejrzenia przykładowe plansze:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/storm/1
Nie powiedziałem, żeby zacząć kupowanie od x tomu, tylko by nie zniechęcać się zbyt szybko.
Moim zdaniem, jeśli wydawca (mam tu na myśli niekoniecznie Storma, a raczej ogólnie - wydawanie długich serii) nie jest przekonany, że dojedzie do końca, to powinien zaczynać od tego, co seria ma najlepszego do zaoferowania, a nie zawsze ślepo od samego początku. Choć, jak widać na przykładzie Valeriana, niezła klasyczna seria ma swoich fanów nawet w swoich słabszych momentach. A może po prostu teraz rynek wykazuje duże ssanie, i to jest bardzo dobry czas na wprowadzanie takiej serii.... kto wie?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Storm
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2015, 08:19:32 pm »
chlip, chlip nie wiedziałem. Czyli nigdy się nie dowiem...

A STORM zawsze mi się podobał (Piraci..), tak samo jak przykładowe plansze ze starszych albumów. Nie odbieram go jako reklamowany hiperrealizm, bo tego nie lubię np. Sprawiedliwości Rossa. STORM ma bez porównania ciekawsze plansze, kadry, kolory, tła.
z Kaledinem to bym tak nie przesadzał... że się nie kończy? no i co z tego? to jest jedną z cech serii: trwają i się nie kończą :) Ale też fakt, że w świetle tego, co dostaliśmy w Polsce, postrzegamy tę serię jako całkiem-całkiem, natomiast kolejne tomy (przynajmniej mnie) coraz bardziej rozczarowują. Troszkę podobnie mam ze Stormem, choć stawiam go o wiele wyżej niż Kaledina. To trochę tak, jakbyśmy poznali tylko pierwsze 5 tomów Yansa i, klękając przed wydawcami, modlilibyśmy się o kolejne. Ale czy byłoby warto? Ktoś pewnie powie, że tak, inny, że nie, bo nie ma zakończenia, a jeszcze inny będzie psioczyć na coraz gorszą fabułę. I każdy z nich ma rację.
Dla mnie styl rysunków w Stormie to jest właśnie hiperrealizm ale jakby przerysowany aż do bólu, stając się niemal karykaturalnym (nie wydaje mi się, by to był zamierzony zabieg rysownika, przynajmniej w początkowych albumach).... ale właśnie poprzez to staje się taki, taki... no "fajny" ;) [podobnie niezamierzenie oddziaływują na odbiorcę filmy Eda Wooda]
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Storm
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 08, 2015, 08:45:41 pm »
Pamiętajmy jak zaczynał " Ongrys "
- Gapiszon
- Kubuś Piekielny
- Dwa lata wakacji
- Bunt krasnoludków
- Metacom


  Cierpliwie robili swoje a teraz...
- Skład główny  ( łaaał , ale super! )


Jeśli Incal podejdzie do sprawy z odpowiednim nastawieniem to kto wie ...
 Storma oczywiście biorę .
P.S.  "Vasco" też bym chętnie zakupił  gdyby wznowili. No i ... " Burton & Cyb" - też bym nie pogardził.
Znalezione obrazy dla zapytania Burton & Cyb
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline graves

Odp: Storm
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 09, 2015, 10:31:13 pm »
Stormowi kibicuję.
Czytałem prawie wszystkie części, ale ta seria chyba nadal wychodzi - więc jest co wydawać.
Widziałem gdzieś info o wyjściu 25 części. Nie czytam w tym języku co jest to info...
Don Lawrance zmarł pod koniec 2003 (narysował 22 części), ale teraz pałeczkę przejął Romano Molenaar i Jorg de Vos... i jest to dość sprawnie rysowane. Wiadomo, że tak realistycznie jak Lawrance (artysta ze starej szkoły) trudno jest malować, ale nie wygląda to źle. Jest to znacznie lepsze niż "Kroniki międzyczasu" (nie polecam).


A co do "ramotki", to Valerian też "ramotka" - a się przyjął :smile:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline absolutnie

Odp: Storm
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 10, 2015, 06:30:36 am »
Stormowi kibicuję.
Czytałem prawie wszystkie części, ale ta seria chyba nadal wychodzi - więc jest co wydawać.
Widziałem gdzieś info o wyjściu 25 części. Nie czytam w tym języku co jest to info...
Don Lawrance zmarł pod koniec 2003 (narysował 22 części), ale teraz pałeczkę przejął Romano Molenaar i Jorg de Vos... i jest to dość sprawnie rysowane. Wiadomo, że tak realistycznie jak Lawrance (artysta ze starej szkoły) trudno jest malować, ale nie wygląda to źle. Jest to znacznie lepsze niż "Kroniki międzyczasu" (nie polecam).


A co do "ramotki", to Valerian też "ramotka" - a się przyjął :smile:


Warto zajrzeć pod podany link i pod opisem komiksu kliknąć w napis Weitere Bande - otwiera się wtedy zakładka z okładkami wszystkich (29) tomów, w tym jednego z numerem 0 i jednego nienumerowanego.




Osobiście zamierzam "Storma" omijać z daleka, chociaż "Valeriana" kupuję i kupować będę do końca. Uważam, że to nie ta liga. Ale przecież nie wszystko jest dla wszystkich (na szczęście).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline rzem

Odp: Storm
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 10, 2015, 07:09:16 am »
A co tam się dzieje w Ian Kaledine, że jest tak źle w dalszych częściach? Jest gdzieś o tym do poczytania po polsku?

JanT

  • Gość
Odp: Storm
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 10, 2015, 09:33:29 am »
Ian Kaledine nie został dokończony  :doubt: Dziesiąty tom był ostatnim a miało być więcej.

Offline TePe

Odp: Storm
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 10, 2015, 10:18:23 am »

Warto zajrzeć pod podany link i pod opisem komiksu kliknąć w napis Weitere Bande - otwiera się wtedy zakładka z okładkami wszystkich (29) tomów, w tym jednego z numerem 0 i jednego nienumerowanego.

Mało tego, klikając w daną okładkę można zobaczyć do 12 stron komiksu.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Storm
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 10, 2015, 12:21:40 pm »
Warto zajrzeć pod podany link i pod opisem komiksu kliknąć w napis Weitere Bande - otwiera się wtedy zakładka z okładkami wszystkich (29) tomów, w tym jednego z numerem 0 i jednego nienumerowanego.
akurat tu nie widać wszystkich okładek (brak #9 i #24), ale to drobny szczegół :wink:
widać też, że Niemcy ominęli w swoim katalogu Kroniki Międzyczasu; chyba po prostu nikomu ten cykl nie podszedł.

Bardziej jednak wkurza mnie fakt, że mimo tego, że mam już 6 albumów po polsku, będę musiał wiekszość z nich zdublować (bo #10 będzie z #9, #11 z #12, #16 z #15, a #19 z #20), nie lubię narzekać, ale trochę dupablada, nie? [wiem, z Rorkiem było jeszcze gorzej! ale to w końcu Rork - rzecz święta].

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2015, 09:37:42 pm wysłana przez graves »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline mack3

Odp: Storm
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 10, 2015, 12:50:46 pm »
Bardziej jednak wkurza mnie fakt, że mimo tego, że mam już 6 albumów po polsku, będę musiał wiekszość z nich zdublować (bo #10 będzie z #9, #11 z #12, #16 z #15, a #19 z #20), nie lubię narzekać, ale trochę dupablada, nie? [wiem, z Rorkiem było jeszcze gorzej! ale to w końcu Rork - rzecz święta].
Jeśli nie zweryfikują swoich planów co do cyklu wydawniczego to najwcześniejszy z tych tomów będzmy mieli za 2,5 - 5 lat. W takiej perspektywie czasowej może zdarzyć się dosłownie wszystko, łącznie z końcem świata, więc nie ma się co martwić na zapas :wink:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 03:11:06 pm wysłana przez mack3 »

Offline rzem

Odp: Storm
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 10, 2015, 01:36:58 pm »
@tucoRamirez: nie do końca jestem pewny, jak mam rozumieć Twoje pytanie. Mam Storma z Komiksu, mam Storma z Egmontu. Więcej mi Storma nie trzeba.

Offline TePe

Odp: Storm
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 10, 2015, 02:19:52 pm »
ciekawe, czy przyszło Ci do głowy, że ktoś mógł przełożyć Storma? :wink:  heh
tucoRamirez, właśnie puściłeś nowe wydawnictwo z torbami  :badgrin:

Offline rzem

Odp: Storm
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 10, 2015, 02:30:25 pm »
A , to ja nie jestem grupą docelową w tym przypadku.

JanT

  • Gość
Odp: Storm
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 10, 2015, 04:50:28 pm »
tucoRamirez, właśnie puściłeś nowe wydawnictwo z torbami  :badgrin:
Tak jak Wydawnictwo Komiksowe padło na Wieżach Bois-Maury  :smile: jak Elemental na Jeremiahu i Durango  :biggrin: To Sideca też polegnie na Daredevilu  :lol:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 04:53:43 pm wysłana przez JanT »

Offline DaryW

Odp: Storm
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 10, 2015, 06:53:07 pm »
Ramirezowi chodziło chyba o to że cała seria o Stormie podobnie jak Kaledin jest w sieci w formie amatorskich skanlacji.

Co do Kaledina 3 tom jest słabszy opowiada historię przybycia kosmitów na Ziemię. W tomach 4-5 akcja przenosi się do Turcji, a fantastyka miesza się z historią - rewolucja młodoturecka, pogromy Ormian - bardzo ciekawe. Potem poziom spada, a po 10 tomie seria zostaje przerwana, wątki pozostają nierozwiązane.

ale przecież Ian  Kaledine na przełomie wieków ukazał się w formie Wydań Klubowych, mam gdzieś je w pudle, wraz z KiK w Kosmosie, Saturatorami,
albo w 2001 albo w 2002 były dostępne w warszawskich sklepach komiksowych...
format A5 jak się nie mylę, kolorowe

postaram się je odszukać i wstawić na Allegro ...jeszcze w tym roku