Autor Wątek: MFKiG 2015  (Przeczytany 33213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 02, 2015, 09:35:38 am »
Zważając na fakt, że zapewne w grupie komiksiarzy z całej Polski znajdzie się kilku kiboli, to raczej ustawka powinna być pomiędzy nimi.

o ile jeszcze mogę (i to całkiem łatwo) uwieżyć, że wśród komiksarzy są kibice (i vice versa) nie przekonasz mnie, że są wśród nich kibole...

co najwyżej tacy co mają tapetę w książki ;)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 02, 2015, 09:38:44 am »
Zważając na fakt, że zapewne w grupie komiksiarzy z całej Polski znajdzie się kilku kiboli, to raczej ustawka powinna być pomiędzy nimi. Chociaż jeśli włączą się w to zdesperowani łowcy autografów i zakupoholicy to odradzam wyjazd na festiwal :smile:


Gorzej jeśli Ci "Kibole z ŁKS-u" ustawią się w nie tej kolejce...zamiast po bilet na mecz to będą stać w kolejce po numerki po autografóy. Ciekawe jakie wtedy będą po Festiwalu posty, zdesperowanych łowców autografów, którym się nie udało. Pewnie będzie, że to organizatorzy Festiwalu specjalnie ich wpuścili wcześniej, bo to są ich koledzy heheh  :wink:


a tak swoją drogą to naprawdę jest zły pomysł na organizacje dwóch imprez w jednym miejscu. Pamiętam jak kiedyś był jakiś koncert na Arenie, a był też mecz to po wyjściu ze stadionu część osób chciała się "odchamić" i....udała się na to muzyczne wydarzenie  :cool: :lol:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline CorviuS

Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 02, 2015, 11:41:52 am »
Jadę na jeden dzień w sobotę (wyjazd z Mokotowa ok. 6-6:30 rano, powrót 18-19) z Warszawy. Mam 1-2 miejsca wolne w samochodzie. Ewentualnu zaintersowani mogą się ze mna skontaktować poprzez wiadomość prywatną.
ighting for peace is like f**king for virginity.

Offline adam and arluk

Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 02, 2015, 05:38:07 pm »
Jak nie bedzie chętnego, to mogę Ci pomóc, ale wysyłkę będziesz mial z Warszawy np pocztą.
Wielkie dzięki za oferowaną pomoc, wiadomość wysłałem na priv

Offline Koalar

Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 03, 2015, 03:07:47 pm »
Autografy
Luzik, przyszedłem na 11:00 i dostałem jeszcze niskie numerki (9 i 15) do polskich artystów, na których najbardziej mi zależało. Dostałem fajne rysunki. Zdobyłem też rysunek Blera (Rafał Szłapa to ma kondycję w ręce, bo machał tych rysunków mnóstwo; chyba za rok nie będę go nadwyrężał).

Zakupy
Nałapałem trochę od Kultury Gniewu -50% z pudła. Najwięcej wydałem u Scream Comics i Muchy, od których dostałem koszulki gratis. Gdzieniegdzie jeszcze kupiłem jakieś pojedyncze albumy, kilka u Taurusa i się wyprztykałem. Szkoda, że nie było Ongrysa. Generalnie starałem się coś wydać u każdego polskiego wydawcy, żeby coś tam sobie zarobili (normalnie kupuję taniej w necie, ale raz w roku można dać więcej zarobić wydawcom), ale kasy nie starczyło. Już nawet na Centralę -50% z pudła nie miałem kasy. U Muchy też fajne okazje były z pudeł, ale wszystko miałem. Polecam szukać okazji.

Inne
Coś w tym roku mało wydekoltowanych i wypośladkowanych kosplejek. Bardzo proszę organizatorów o poprawę w tej kwestii w przyszłym roku.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Death

Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 03, 2015, 09:44:54 pm »
Dobra, Niesłychane losy Ivana Kotowicza polskim komiksem roku. A inne nagrody? :)

Offline Garf

Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 03, 2015, 09:50:58 pm »
W "Teleekspresie" mówili dziś o MFKiG. A w "Teleekspresie Ekstra" to nawet dali rozmowę z Grzegorzem Rosińskim (choć raczej głównie były to dość standardowe formuły). Link tutaj, od ok. 02:38.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

ramirez82

  • Gość
Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 03, 2015, 10:03:17 pm »
W "Teleekspresie" mówili dziś o MFKiG.

Wspomnieli, że gwiazdą festiwalu jest Grzegorz Rosiński. Właściwie mogliby ten materiał niemal co roku emitować...

Offline misiokles

Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 03, 2015, 10:16:36 pm »
Dłuższy wywiad z Rosińskim (z piątku bodajże) był w TVN. Redaktor miał na kolanach monografię Rosińskiego. Ładna cegła!

Offline Death

Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 03, 2015, 10:33:47 pm »
Wydawca roku: Egmont
Grand Prix: jacyś dwaj kolesie z Maszina. Nie znam szczegółów. Tyle dostałem w zapewne pijackim esemesie z aftera. :biggrin:
Na Gildii są już filmiki: https://www.youtube.com/user/GildiaTV/videos
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2015, 09:21:03 am wysłana przez Death »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 04, 2015, 06:25:45 pm »
Czy tylko ja mam wrażenie, że ludzi sporo mniej niż w ubiegłym roku i to zarówno na spotkaniach jak i przy autografach? Dziś to wręcz pustki były.

Zapis audio z trzech spotkań mangowych. Z tłumaczami mang (tak zapytałem o Mushishi), wydawcami i prelekcja o Tezuce:

http://jaroslawd.blogspot.com/2015/10/audio-japonski-komiks-na-mfkig-czyli.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 04, 2015, 06:43:13 pm »
Na spotkaniu z Sapkowskim ktoś był, coś ciekawego tam padło?

Offline pokia

Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 04, 2015, 07:27:23 pm »
Czy poza zapowiedziami Egmontu i Muchy były jeszcze zapowiedzi innych wydawnictw?
Co z Timofem, Kulturą Gniewu, Wydawnictwem Komiksowym i innymi?

ramirez82

  • Gość
Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 04, 2015, 08:03:54 pm »
Dobre pytanie!

Offline freshmaker

Odp: MFKiG 2015
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 04, 2015, 08:59:53 pm »
byłem, zobaczyłem wróciłem. impreza udana lecz mój wyjazd do łodzi w tym roku średnio.

wystawy
byłem n otwarciu wystawy Ratmana - było bardzo przyjemnie. Można było porozmawiać z autorem i wypić lampkę szampana. dok kultury na ulicy roosvelta też niczego sobie.
wystawa na plasterki - poszedłem w niedzielę. musiałem dzwonić domofonem, wpuścił mnie dozorca i musiał przeganiać psy. w środku fajna ekspozycja oryginalnych rysunków christy i wydruków. nietstey w sali vip z planszami były pozostałości po imprezie - wszędzie rozlane piwsko, puste butelki i kiełbasy. to było żenujące.

zakupy
chciałem po spotkaniu z autorem kupić sobie komiks czary zjary, ale niestety drukarnia dostarczyła za mało egzemplarzy. zonk. rozmawiałem z panami ze scream comics o ich planach wydawniczych. bardzo przyjemnie

spotkania
polch - jak co roku. tym razem tematem głównym była reedycja wiedźmina. najbardziej rozbawiło mnie porównanie geralta z w3 do nicholasa cage. spotkanie porzyjemne.
grant, bisley. fajne spotkanie ze względu na twórców i ogólny humor. prowadzenie trochę gorsze, pytania non stop o lobo i sposób tworzenia tego komiksu.
sapkowski - pierwszy raz byłem na spotkaniu z sapkiem. mocno odcina się od wiedźmina w innych mediach ale daje adaptatorom wolna rękę.będzie nawet musiclal z wiedźminem.

autografy
ozga - nie przybył
Rosiński - dał 20 rysunków, nie zalapalem się
bisley - w niedziele nie dawal rysunkow

miasto łódź
są w tym mieście momenty fajne i kameralne - knajpy, sklepy. spotkałem np. w centrum handlowym granta i rozmawiałem z nim chwilę. to są piękne momenty.
remonty, remonty, remonty i legendarne wręcz chamstwo w komunikacji miejskiej. do tego straż miejska która obok mojego hotelu na Piłsudskiego ustawiła się i zamiast przekierowywać samochody to wsadzała mandat za mandatem.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

 

anything