Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1065 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:55:17 am »
To odpuść wtedy ci tego nie będzie cały czas powtarzał  :smile:
jesteś pewien?? wątpię, ale ok, nie ma zamiaru się o to sprzeczać

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1066 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:59:14 am »

Szekak ma rację. Gdyby nie premiera i wielka popularność filmów Punisher oraz Batman w 1989 roku, TM Semic nigdy by nie zaczęło wydawać komiksów z Marvel/DC i w ogóle nigdy by nie powstało. Do dzisiaj zostali byśmy bez żadnego komiksu Superhero. :biggrin: :biggrin:
Nie, ty masz rację, gdyby nie retro kolekcja WKKM to TM-Semic by nawet nie powstał!


Nie ma lepszego dowodu na to co rozruszało rynek komiksowy niż fakt, że na całym świecie rozruszał się gdy filmy ruszyły pełną parą, czyli Avengers, no ale ok, fanatyk kolekcji z obsesją na punkcie cen komiksów wie lepiej.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1067 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:00:08 am »

Ja dokładnie jak Maver. O Musze nic nie wiedziałem bo była tylko w necie. A jak ukazał się Spider-man i się dowiedziałem o nich, to po zobaczeniu ich cen złapałem się za głowę. Muchy nie było w kioskach, nie puściła reklamy. Ich Ród M nówke do dziś można kupić. Tak były ich tytuły popularne.
Nie łżyj już, Mucha była dostępna i księgarniach internetowych jak i stacjonarnych oraz w Empiku.
Sam pisałeś że nie interesowałeś się w okresie przed 2012 komiksem, więc skąd Twoja wiedza.




@Kijanek - przypominam ci, że Mucha wydała Civil War w 2013 a 14 miesięcy później wyszło wydanie Hachette. Czyli to nie było 2 lata. O odrębności licencji albumowych i kolekcyjnych też już mówiliśmy.
Mieli zakupione licencje, o czym pisali przy okazji Rod  M.
NA miało być ciągnięte dalej i swego czasu nim przyszła era WKKM przebąkiwali o runie Ellis AX-M. Niestety ucięte to zostało, Mucha przerzuciła się na DC i finał znamy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 10:51:19 pm wysłana przez graves »

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1068 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:07:17 am »
Nie ma lepszego dowodu na to co rozruszało rynek komiksowy niż fakt, że na całym świecie rozruszał się gdy filmy ruszyły pełną parą, czyli Avengers, no ale ok, fanatyk kolekcji z obsesją na punkcie cen komiksów wie lepiej.
Ale wiesz że najlepsze czas komiksu na całym świecie był przed tymi filmami? Wiesz też w jakich nakładach wychodzą teraz komiksy w Polsce a w jakich wychodziły przed tymi filmami?

Może jakby tych filmów nie było to byłoby jeszcze większe zainteresowanie komiksami bo osoby co tylko oglądają filmy SH a nie czytają komiksów wtedy by sięgnęły po komiksy :biggrin:

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1069 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:11:50 am »
Wiem, ale jaki to ma związek? Czy jak pojawi się film dzięki któremu szydełkowanie stanie się bardziej popularne i ludzie znów zaczną szydełkować to będziesz obalał jego efekt mówiąc, że i tak dawno temu szydałkowali dużo więcej? Zacna logika. Chodzi o trend i jego odwrócenie za które odpowiadają głównie filmy. Kiedyś wychodziły 2 filmy rocznie, teraz potrafi wyjść nawet 6-7 w roku, to obrazuje jaki hype filmy rozkręciły na tą tematykę, nie mówiąc o serialach których pojawia się masa... a nie, zalew filmów i świetne wyniki w Box Office to też zasługa WKKM, przecież na forum jest taka osoba więc tak musi być. :lol:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 11:19:00 am wysłana przez Szekak »

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1070 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:18:45 am »
(Jak już pisałem) U nas filmy nic nie rozkręciły przed WKKM i to jest jedyny fakt  :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1071 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:19:33 am »
Ale wiesz że najlepsze czas komiksu na całym świecie był przed tymi filmami? Wiesz też w jakich nakładach wychodzą teraz komiksy w Polsce a w jakich wychodziły przed tymi filmami?

Może jakby tych filmów nie było to byłoby jeszcze większe zainteresowanie komiksami bo osoby co tylko oglądają filmy SH a nie czytają komiksów wtedy by sięgnęły po komiksy :biggrin:
Wiesz że 35 lat temu niektóre książki przy nakładach 500000 egz., mogłeś sprzedać z 20-30 krotną przebitką.
Więc nie przyrównuj czasów zamierzchłych.
Kiedyś ludzie czytali więcej,
Teraz te fejsbuki, internaty, Tvpopisy, i inne, książki nie są produktem pierwszej potrzeby.

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1072 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:20:34 am »
JanT, no wiem, bo Polska to ewenement na skalę światową, tu za zwiększenie popularności komiksów nie odpowiadają w głównej mierze filmy jak w całej reszcie świata, a kolekcja która powstała na fali popularności filmów. Twój świat, twoje fakty. :roll:

Offline laf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1073 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:23:23 am »
na całym świecie filmy rozruszały rynek komiksów, nie tylko u nas w Polsce. :smile:
A to o to Ci chodziło!!! No jeśli na kwestię, która ciągnie się już od paru stron, spojrzymy globalnie to jestem w stanie przyznać Ci rację.
Natomiast jeśli ograniczymy się od naszego poletka to już nie.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1074 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:29:14 am »
a kolekcja która powstała na fali popularności filmów.
Ale najpierw powstały filmy na popularność komiksów :biggrin: Kolekcja Thorgal też powstała na fali popularności filmów?
Natomiast jeśli ograniczymy się od naszego poletka to już nie.
Ba  :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 11:35:50 am wysłana przez JanT »

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1075 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:34:19 am »
Na fali popularności komiksów powstawały 1-2 filmy rocznie. Po tym jak filmy zrobiły hype na tą tematykę mamy 6-7 filmów rocznie + masę seriali i świetne wyniki w box office. O tym właśnie mówię.


Polska ewenement światowy, ok, przyjąłem! Szkoda, że tylko tutaj na forum, a nie wśród "normalnych" czytaczy komiksów. :shock:

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1076 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:45:17 am »
Były filmy przed WKKM?
-były.

Był "boom" przed WKKM?
-nie było.

To są fakty VS twoje widzimisię.

Dobra ja już odpuszczam  :smile:

Offline laf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1077 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:47:59 am »
Szkoda, że tylko tutaj na forum, a nie wśród "normalnych" czytaczy komiksów. :shock:
No tu już trochę pojechałeś. Każdy może mieć swoje zdanie i możemy dyskutować o tym bez wzajemnego obrażania się.

Ja, bazując na swoim doświadczeniu i wypowiedzi innych forumowczów, stwierdzam jednoznacznie, że dzięki kolekcji WKKM rozpoczął się w Polsce nowy boom komiksowy. Oczywiście jest wiele różnych innych czynników (jak chociażby premiery kolejnych filmów i seriali MCU czy Arrowverse, czy też uzyskanie finansowej niezależności przez pokolenie TM-Semic), niemniej jednak wydawanie WKKM stanowiło swego rodzaju katalizator. I stwierdzam to jako "normalny" czytacz komiksów (cokolwiek to znaczy).

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1078 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:49:34 am »
Ale to nie było obraźliwe, chodziło mi po prostu o ludzi których spotykam w normalnym życiu, a nie fanów komiksów z forum o komiksach. :wink:




Były filmy przed WKKM?-były.Był "boom" przed WKKM?-nie było.To są fakty VS twoje widzimisię.Dobra ja już odpuszczam  :smile:

Boom się zaczął robić po Avengers, Avengers pojawiło się przed WKKM.  Jest boom na komiksy i całą tematykę od czasu Avengers, ilość filmów, seriali, komiksów i gadżetów to potwierdza - to są fakty vs. twoje widzimisie i fantazje. Arroverse, Gotham, MCU, figurki, ta cała superhero mania to jest efekt WKKM? Nie, to WKKM jest efektem superhero manii wywoałenej przez filmy, to jest tak oczywiste, że aż oczy bolą.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 11:55:08 am wysłana przez Szekak »

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1079 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:54:47 am »
Boom się zaczął robić po Avengers
I właśnie to jest twoje widzimisię i fantazje  :smile: