Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 499229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #990 dnia: Czerwiec 19, 2017, 11:56:35 am »
Wydawnictwa komiksowe powinny wydawać te komiksy (...) Marvela i DC te które nie są w kolekcjach i to najlepiej


Tylko pod tym fragmentem twojej wypowiedzi mogę się podpisać. Oczywiście, że każdy może sobie wydawać co chce i za ile chce. Ale jak zdarzają się takie przypadki, że Mucha czy Egmont złośliwie wyprzedzają Kolekcje, to to mi się właśnie nie podoba. Zamiast dokładnie takiego samego IF 1, wolałbym cokolwiek innego z Marvela. Na Uncanny X-Force czekam bardzo i nie narzekam.


Bazyl jak na wolnorynkowca to bardzo cię drażni konkurencja na rynku komiksowym.


Przepraszam że nie dostrzegłeś ironii w tym poście. Zapominam raz buźkę postawić i tak jest - moja wina. To była sarkastyczna riposta na POWTARZAJĄCE SIĘ CIĄGLE zdania typu, że "Kolekcje są niepotrzebne", "Kolekcji jest za dużo" itp. No własnie nie - jest wolny rynek i każdy może wydawać co i ile sobie chce. Skoro w ciągu 3 ostatnich lat Egmont przegonił wreszcie Hachette, to od nowego roku również oni zaczęli poszerzać swoją ofertę o trzecią serię komiksów - z Conanem. To są równoważne podmioty i mi się nie podoba, że ktoś chce ograniczania Hachette ale Egmont może se wydawać ile chce. Albo wszyscy albo żaden. Obecna sytuacja jest bardzo dobra. Jest dużo tytułów i każdy wybiera sobie co chce. Normalna konkurencja jest najlepsza dla klienta.


I nie Kijanek. Akurat tego nie mogę wymienić, bo to prezent był. 14 czerwca było Bazylego i dostałem Marvel Now. Ale nic od ciebie - smuteczek. :(

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #991 dnia: Czerwiec 19, 2017, 12:16:43 pm »
Tylko pod tym fragmentem twojej wypowiedzi mogę się podpisać. Oczywiście, że każdy może sobie wydawać co chce i za ile chce. Ale jak zdarzają się takie przypadki, że Mucha czy Egmont złośliwie wyprzedzają Kolekcje, to to mi się właśnie nie podoba.
@Bazyl to ty chyba nie łapiesz ironii, a twierdzisz że to ja nie ma poczucia humoru, a to co napisała kijanek bardziej mnie rozweseliło niż twoje prostackie dowcipy. I przestań narzekać że wydawcy wydają coś czego nie ma na rynku, bo być może będzie kiedyś w kolekcji. Gadasz cały czasz o wolnym rynku, a potem piszesz coś takiego przecząc samemu sobie.
Złośliwy to jesteś ty. To kolekcje dublowały masę komiksów, a nie wydawnictwa. Jestem ciekawa jak będziesz tłumaczyć to, że wydania z kolekcji będę dublowały same siebie, bo dla mnie to jest szczyt aby wyciągać od kogoś 2 razy pieniądze za to samo, ktoś kto zbiera obie dla panoramy (nie ty) i nie chce mieć dziury musi zapłacić za to samo dwa razy.

Zamiast dokładnie takiego samego IF 1, wolałbym cokolwiek innego z Marvela. Na Uncanny X-Force czekam bardzo i nie narzekam.
A ja przewiduje że będziesz narzekał i nie kupisz tak jak to było z innymi komiksami od Muchy.
Byłem tu tylko na chwilę aby uzupełnić dwie rzeczy (w temacie Batman i Ligi Sprawiedliwości) więc nie licz że ci odpiszę coś więcej, a teraz wracam do urlopowania.

Offline Bartek Gawron

Odp: Hachette
« Odpowiedź #992 dnia: Czerwiec 19, 2017, 12:22:36 pm »
@mkolek81 i @kijanek, nie narzekajcie, bo to wasza wina - gada, bo wy z nim gadacie, a przestalby po pewnym czasie gadac, gdyby nikt z nim nie gadal, tak jak wiekszosc madrych forumowiczow juz od jakiegos czasu postepuje. jak widac w moim podpisie naleze do EKI8 i w koncu mam swiety spokój od 8ebilizmu.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #993 dnia: Czerwiec 19, 2017, 12:24:40 pm »
Jestem ciekawa


Zawsze mówiłem ze narzekasz jak stara baba a teraz wreszcie się przyznałeś. :smile: Wszystko jasne. :biggrin: Miłych wakacji mkolek.


Też nie rozumiem skąd 2 takie same Punishery znajdą się w Kolekcji. Jakiś błąd Matrixa i ewidentna wpadka Hachette. Ja ich rugam za to teraz z miejsca jak najbardziej. Ale może to jakaś pomyłka jest i wyjdzie on tylko w jednej Kolekcji? Musimy jeszcze chwilkę poczekać.


Ale to że IF wyjdzie na przełomie grudnia i stycznia w MMH PL jest już niemal pewne, bo jest to na czeskiej liście. Dlatego wydawanie tego samego komiksu w takiej samej formie trzy miesiące wcześniej mi się nie podoba. Tym bardziej, że na 2 tom to se pewnie poczekamy.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #994 dnia: Czerwiec 19, 2017, 12:34:40 pm »
Zawsze mówiłem ze narzekasz jak stara baba a teraz wreszcie się przyznałeś. :smile: Wszystko jasne. :biggrin: Miłych wakacji mkolek.
jakbym miał się czepiać każdej twojej literówki, to by można było założyć na to osobny temat, tu wychodzi twoja małostkowość, a co do życzeń to dziękuje
Ale to że IF wyjdzie na przełomie grudnia i stycznia w MMH PL jest już niemal pewne, bo jest to na czeskiej liście. Dlatego wydawanie tego samego komiksu w takiej samej formie trzy miesiące wcześniej mi się nie podoba. Tym bardziej, że na 2 tom to se pewnie poczekamy.
Nigdzie nie wiedzę oficjalnych zapowiedzi, jestem przekonany, że ten tom wywędruje gdzieś na koniec kolekcji tak jak i Czarna Wdowa :) A co do wydania Muchy to jest wolny rynek, sam cały czas o tym piszesz. I co ci to wydanie przeszkadza, przecież i tak nie masz zamiaru go kupować. Kto zechce to nabędzie go w tym wydaniu a ktoś inny w kolekcji i tyle. Czemu tak się upierasz że nie można wydawać kolekcji i normalnych wydań jednocześnie. Teraz to już kończę, bo nie ma więcej czasu na dziś na razie.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #995 dnia: Czerwiec 19, 2017, 01:38:03 pm »

Tylko pod tym fragmentem twojej wypowiedzi mogę się podpisać. Oczywiście, że każdy może sobie wydawać co chce i za ile chce. Ale jak zdarzają się takie przypadki, że Mucha czy Egmont złośliwie wyprzedzają Kolekcje, to to mi się właśnie nie podoba. Zamiast dokładnie takiego samego IF 1, wolałbym cokolwiek innego z Marvela. Na Uncanny X-Force czekam bardzo i nie narzekam.


Jak na razie, zostaną podane szczegóły i już wiedzę że narzekanie na cenę.
Każdy ma prawo wyboru, wydawnictwa też, nie musisz kupować. Kolorowa seria ładnie się prezentuje w wydaniu nie kolekcyjnym.


I nie Kijanek. Akurat tego nie mogę wymienić, bo to prezent był. 14 czerwca było Bazylego i dostałem Marvel Now. Ale nic od ciebie - smuteczek. :sad:
To miej pretensje do darczyńcy, że nie potrafi kupować komiksów. Zamiast się cieszyć że ktoś Cię kocha/lubi/czy jest rodzicem i dostałeś prezent. To jeszcze złośliwość z Twojej strony. Proszę nie rób tylko akcji bo komiks był źle sklejony.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2017, 02:36:29 pm wysłana przez Kijanek »

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #996 dnia: Czerwiec 19, 2017, 03:07:29 pm »
@UP
Darczyńca przecież też  nic nie widział, skoro zamówił przez internet. I wyszło jak dostałem. To że grzbiety są przesunięte, to wspólna wina drukarni i wydawcy, że ciągle pozwala na takie brakoróbstwa, bo to już nie pierwszy raz coś takiego jest.


Oczywiście Niebieski jest ładniejszy w wydaniu Hachette. :)

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #997 dnia: Czerwiec 19, 2017, 03:27:45 pm »
@up
Znowu się wypowiadasz na temat komiksu którego nie posiadasz, bo z tego co pamiętam to nie masz go w żadnym wydaniu.


Co kraj to obyczaj, z tego co kojarzę to prezent jak co sprawdza się czy jest kompletny i niezniszczony. Ale co ja się znam.


Więc jeśli to prezent to nie dość że 80 PLN do przodu jesteś, to ciągłe narzekanie.


Jest takie staropolskie przysłowie że niektórym nawet jak by miodem 4 litry natrzeć to i tak będzie mało.


Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #998 dnia: Czerwiec 19, 2017, 05:03:32 pm »
Jak kupuje nie komiksiarz, to nie zwraca uwagi na takie detale. Komiks w streczu jest? Jest. To go do ozdobnej torebki i ofiarowywujemy. Dopiero po lekturze zauważyłem te przesunięcia, jak na półce stawiałem. A ponieważ grzbiety są białe to to strasznie wygląda - to czerwony, to niebieski pasek z jednej, bądź drugiej strony. Niestety nie mam takiej żony jak ty, która sprawdza dokładnie komiksy które ci prezentuje. :D Ale od Egmontu wymagałbym staranniejszej kontroli produkcji.


Niebieski Muchy przeglądałem na stoisku na Targach. A wydanie Hachette kiedyś w Empiku. Hachette zawsze jest  ładniejsze - daaaa. :) Z IF też tak będzie.

Offline Cringer

Odp: Hachette
« Odpowiedź #999 dnia: Czerwiec 19, 2017, 06:53:13 pm »
Przepraszam że nie dostrzegłeś ironii w tym poście. Zapominam raz buźkę postawić i tak jest - moja wina. To była sarkastyczna riposta na POWTARZAJĄCE SIĘ CIĄGLE zdania typu, że "Kolekcje są niepotrzebne", "Kolekcji jest za dużo" itp. No własnie nie - jest wolny rynek i każdy może wydawać co i ile sobie chce.
ano nie dostrzegłem ironii bo ciągle powtarzasz że Egmont drażni cię wydawaniem tego co może być w kolekcji (ostatni i Muszce się za to dostało) i uważasz że Egmont nie powinien ruszać tytułów które Hachette wydało za granicą.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1000 dnia: Czerwiec 19, 2017, 08:30:05 pm »
Niebieski Muchy przeglądałem na stoisku na Targach. A wydanie Hachette kiedyś w Empiku. Hachette zawsze jest  ładniejsze - daaaa. :smile: Z IF też tak będzie.
Widzisz niektórzy kupują serię i ma znaczenie jak to na półce wygląda.
Jedni lubią chodzić do opery innym wystarczy pół godzinny występ Dody na odpuście.


Ironią jest to że wiele osób mówi że kolekcje koegzystują z wydawnictwami komiksowymi, Ty uważasz że kolekcje to jedyna słuszna forma dystrybucji komiksów.

Offline OokamiG

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1001 dnia: Czerwiec 19, 2017, 08:46:12 pm »
Mam kilka tomów z kolekcji(róznych), bo to swego czasu była jedyna opcja, aby dostać te tytuły. Jednak kupowanie na ślepo 120 tomów bo wychodzi w jakimś konkretnym formacie to dla mnie czysta głupota, szczególnie jak mamy łatwo dostępne i tańsze odpowiedniki.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1002 dnia: Czerwiec 19, 2017, 09:03:31 pm »
Ironią jest to że wiele osób mówi że kolekcje koegzystują z wydawnictwami komiksowymi, Ty uważasz że kolekcje to jedyna słuszna forma dystrybucji komiksów.


Jeju człowieku, czy ty zgubiłeś poczucie humoru w tym samym miejscu co mkolek? Gdy ja piszę, że kolekcje są zawsze najlepsze i jedynie słuszne, to nie jest to do końca serio. To są wypowiedzi w tonie mocno żartobliwym i przykro mi że tego nie dostrzegasz. Do WKKM w ciągu tych pięciu lat nabrałem wielkiego sentymentu, bo doprowadziła do odbudowania rynku komiksów w Polsce jak za czasów TM Semic i sprawiła że znowu nadganiamy resztę świata. I jest tańsza od N52 i ma panoramę które lubię. Ale przede wszystkim ma dobre tytuły, które w inny sposób nie by się w Polsce nie pojawiły. Nie wiem ile razy mam to powtarzać, a akurat tego spamiętać ty nie możesz. Wszystko inne tak, ale tego nie. Dlatego bardziej lubię Hachette. Ale kupuje też bardzo dużo tytułów Egmontu a i Muchy jak wydają coś dobrego. Ale Hachette było pierwsze po 2008 i dlatego zawsze będzie w moim sercu.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1003 dnia: Czerwiec 19, 2017, 09:17:51 pm »
@up
Wiesz że rozdwojenie jaźni się leczy
Teksty:
- panorama to wszystko,
- kolekcje są lepsze bo tańsze,
- Egmont to zło, Mucha to zło, okradają mnie
- komiksy nie powinny mieć dodatków
- liczy się cena, nie komiks
- Dredd będzie w kolekcji, kolekcja ruszy w sierpniu,
- kupujcie kolekcję LL,
- kupujcie kolekcję Conana,
To chyba Twoje słowa, czego broniłeś.
Przepraszam ale coś jest nie tak,
Dostajesz komiks i narzekasz.
Nie kupujesz komiksu - narzekasz.
zdecyduj się

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1004 dnia: Czerwiec 20, 2017, 08:03:37 am »
Kijanek - tak, to wszystko są moje przekonania. I tak  - ja tak myślę. Ale to przecież nie musi być twój pogląd. Każdy ma swoje przekonania i ja nikomu swoich nie narzucam. Tylko je prezentuje albo nie zgadzam się z poglądami innych użytkowników i wtedy inni forumowicze mogą wyciągnąć wnioski w dwóch czy wiecej stanowisk. To się nazywa dyskusja na forum dyskusyjnym.