trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #975 dnia: Czerwiec 16, 2017, 08:12:26 am »
No to fakt, że w Anglii już wyszło tyle tomów i kólekcja nie ukazała się nigdzie indziej powinno Dax do myślenia Bazyliszkowi. Komiksy Dredda od SL są drogie, nawet bardzo, ale uwielbiam tą postać, na szczęście jeszcze mnie stać, więc biorę. Dredd to niszowy bohater, film z nim się baaaaaaardzo słabo sprzedał, dla większości byłby jakimś śmiesznym gościem z brzydkich komiksów. Dla mnie to nie jest materiał na kolekcję w PL, prędzej conan, ale też mam wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2017, 08:16:16 am wysłana przez Szekak »

Offline LucasCorso

Odp: Hachette
« Odpowiedź #976 dnia: Czerwiec 16, 2017, 08:22:47 am »
prędzej conan, ale też mam wątpliwości.

Uważam, że mylisz się co do Conana

Jest to klasyka fantasy, uznana na całym świecie i w Polsce też. To że najnowszy film nie wypalił nie znaczy, że oryginalny nie ma w Polsce gigantycznego fandomu (kto był na prelekcji o Arnoldzie podczas Pyrkonu ten widział - tylu ludzi oklaskujacych fragment o Conanie Barbarzyńcy nie widziałem na prawie żadnej prelekcji związanej z komiksami, a byłem w tym roku na większości z nich), również spoza tzw komiksowa.

Książki REH były wydawane i popularne w Polsce.

Uważam, że kolekcja Conana ma szansę odnieść sukces!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2017, 08:25:53 am wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #977 dnia: Czerwiec 16, 2017, 08:28:09 am »
Robisz dokładnie to samo - masz swoje zdanie i się go trzymasz. Ale to ja jestem ten zły. Lucas ma rację - dziwne jest to, że osoby zainteresowane Dreddem jeżdżą po ewentualnym wydaniu kolekcyjnym.
Tylko że ja swoje wypowiedzi wyrażam bez obecnej u ciebie arogancji, ale my tu nie o tym. Nie jestem przeciwko tej kolekcji tylko próbuje ci pokazać dlaczego może z nią nie wyjść, sorry ale dużo bardziej u nas znany Asteriks czy Lucky Luke się nie przebili.

I zgodzę się też, że nie każdemu przypadnie komiks czarno biały do gustu. Dlatego ważne jest przyjęcie Conana. Jeśli tylko będzie w kiosku w moim województwie to biorę na pewno i to samo polecam wszystkim innym.
Wiesz tu nie chodzi o to czy komiks będzie czarno biały, ja z tym problemu nie mam, nawet powiem więcej że jedne z moich ulubionych komiksów są czarno białe i zjadają na śniadanie to co jest w WKKM. Problem jest jak to przyjmą osoby, do których ta kolekcja jest skierowana (czyli obecni czytelnicy WKKM, KSB i WKKDC) bo oni są przyzwyczajeni do czegoś innego. To forum jest tylko fragmentem polskiego komiksowa, które jest bardzo zróżnicowane, sorry ale Szymon Holcman, ma trochę racji że czytelnik komiksu sam do końca nie wie co chce, wystarczy przejrzeć to forum, grupy na FB poświęcone komiksom, czy fan page kolekcji i sam stwierdzisz że każdy oczekuje czegoś innego. Co jest zarazem dobre ale i złe, bo trafiają się takie niereformowane jednostki jak ty, które poza kolekcjami nic więcej nie widzą a chyba raczej chodzi o rozwój komiksu w Polsce niż jego zastój. Kolekcja może sobie iść obok normalnych wydań, ale przestań mieszać z błotem wydawców za to że wydają coś czego na rynku nie ma, a dzięki nim staje się to dostępne.

I szczerze to jestem ciekaw jak zostanie przyjęty Conan. I zastanawia mnie jak ta kolekcja nie ruszy to kogo będziesz za to obwiniał.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2017, 08:35:49 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #978 dnia: Czerwiec 16, 2017, 08:48:44 am »
Wracając do Dredda, to chciałbym usłyszeć czemu kolekcja po ponad dwóch latach wydawania w Anglii wciąż nie ukazała się nigdzie indziej nawet w rzucie testowym. Przecież to jest normalna praktyka, że jak coś wypali to od razu wydają to w innych krajach, a tu nawet we Francji gdzie rynek komiksu jest znacznie większy niż u nas nie podjęto próby startu z kolekcją Dredda. No, Bazyliszku, słucham. :)

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #979 dnia: Czerwiec 16, 2017, 09:45:43 am »
Skoro już sprzedają kolekcję Marvela inną to wiedzą, że ma to wzięcie.  Przy innych kolekcjach były rzuty testowe i przy Conanie też na pewno będzie.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #980 dnia: Czerwiec 16, 2017, 10:32:02 am »

Wracając do Dredda, to chciałbym usłyszeć czemu kolekcja po ponad dwóch latach wydawania w Anglii wciąż nie ukazała się nigdzie indziej nawet w rzucie testowym. Przecież to jest normalna praktyka, że jak coś wypali to od razu wydają to w innych krajach, a tu nawet we Francji gdzie rynek komiksu jest znacznie większy niż u nas nie podjęto próby startu z kolekcją Dredda. No, Bazyliszku, słucham. :smile:
Tak samo jak we Francji nie wydadzą kolekcji KiKa, albo w UK Thorgala.
Jest to niszowe.
DC, Marvel są rozpoznawalne, sprzedadzą się.
2000 AD znajdzie może przy głównych tytułach 1000 czytelników.
Napisze to raz jeszcze, filmy pozwoliły ruszyć sie komiksowie, kolekcje przyciągnęły nowych czytelników, którzy sprawili ze ballady wzrosły, powstały nowe wydawnictwa, które podejmują ryzyko tytułów niszowych. Kolekcje koegzystują z normalnymi wydawnictwami komiksowymi. Jednak nie są one wyznacznikiem rynku. Za chwilę zobaczymy eksperyment - Archie, jak sie powiódł.
Tak Bazyl ma problem z kasą, o czym niejednokrotnie pisał, w sumie z tego co czytam wiele osób ma dylemat co kupić. Jednak nikt nie odstaje ze tylko kolekcje. Naprawdę można kupić wiele tytułów fajniej niż w kolekcji.
Problemem Hachette jest to ze WKKM przez pewien okres zaczęło zjadać swój ogon. Zero kontaktu z społecznością.
oststnia uwaga wiele osób woli mieć jednolite wydanie, kolorowa seria, czy MN niż szatkowania wydań.

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #981 dnia: Czerwiec 16, 2017, 11:11:21 am »

Dobrze, że choć w bólach, to w końcu refleksja przyszła.



Tak samo jak we Francji nie wydadzą kolekcji KiKa, albo w UK Thorgala.
Jest to niszowe.
DC, Marvel są rozpoznawalne, sprzedadzą się.
2000 AD znajdzie może przy głównych tytułach 1000 czytelników.
O, to nawet nie wiedziałem, że Thorgal się tam nie ukazał. No właśnie, dlatego tym bardzie zastanawia mnie jak tłumaczy ten fakt bazyliszek, że po dwóch latach wydawania kolekcji w UK nie pojawiła się nigdzie indziej nawet w rzucie testowym będąc jednocześnie pewnym, że u nas taki rzut będzie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2017, 11:15:08 am wysłana przez Szekak »

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #982 dnia: Czerwiec 16, 2017, 11:19:39 am »
To czemu po ponad 2 latach nie ma jeszcze Dredda w reszcie Europy jest tajemnicą centrali Hachette. MMH też ksili prawie 5 lat.
Mit o tym, że filmy są koniecznym warunkiem istnienia kolekcji komiksowej obaliła próba LL, Asterixa a teraz wyprowadzenie Conana. Te serie nie mają wsparcia kinowego i wydawca liczy na zainteresowanie fanów. Tylko od nas zależy czy zaskoczy, czy skończy jak LL Hachette.

Problemem Hachette jest to ze WKKM przez pewien okres zaczęło zjadać swój ogon. Zero kontaktu z społecznością.
oststnia uwaga wiele osób woli mieć jednolite wydanie, kolorowa seria, czy MN niż szatkowania wydań.

Nie rozumiem zdania o Hachette. Czy zjadaniem ogona jest to, że wystartowali z drugą Marvel Kolekcją czy że wydadzą Conana? A kontaktu taki Egmont też nie ma. Prosimy o wznowienie Kingdome Come czy Szninkiela i cisza. Husha musiało Eaglemoss wydać. A teraz po prostu wydaje podobnych bohaterów, którzy są obecni w Kolekcjach - Kosmos Marvela, Deadpool itd.

I tak - po 120 numerach WKKM chcę mieć kolejne numery z dalszą częścią panoramy i nie chce mieć poszatkowanych wydań. Dlatego np. Świat Avengers będzie z częścią thora czy Dooma, a pozostałe tomy tej seri zleją się z bielą innych Marvel Now. To samo z IF z MMH. To Mucha by odstawała od innych tomów a nie kolejny tom Kolekcji. Niech ogłoszą kiedy wyjdzie 2 tom, to ten na pewno kupię.

Offline studio_lain

Odp: Hachette
« Odpowiedź #983 dnia: Czerwiec 16, 2017, 11:30:19 am »
a teraz bazyliszek napisze cos bardzo powaznie
jesli nadal bedziesz prowadzil akcje dezinformacji dotyczaca Dredda i tytulow z 2000ad
to z ramienia firmy Rebellion zostanie wytoczona ci sprawa o dzialanie na niekorzysc firmy

to jest czerwona kartka - rozumiemy sie?

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #984 dnia: Czerwiec 16, 2017, 12:28:00 pm »

To czemu po ponad 2 latach nie ma jeszcze Dredda w reszcie Europy jest tajemnicą centrali Hachette. MMH też ksili prawie 5 lat.
Mit o tym, że filmy są koniecznym warunkiem istnienia kolekcji komiksowej obaliła próba LL, Asterixa a teraz wyprowadzenie Conana. Te serie nie mają wsparcia kinowego i wydawca liczy na zainteresowanie fanów. Tylko od nas zależy czy zaskoczy, czy skończy jak LL Hachette.

Nie rozumiem zdania o Hachette. Czy zjadaniem ogona jest to, że wystartowali z drugą Marvel Kolekcją czy że wydadzą Conana? A kontaktu taki Egmont też nie ma. Prosimy o wznowienie Kingdome Come czy Szninkiela i cisza. Husha musiało Eaglemoss wydać. A teraz po prostu wydaje podobnych bohaterów, którzy są obecni w Kolekcjach - Kosmos Marvela, Deadpool itd.

I tak - po 120 numerach WKKM chcę mieć kolejne numery z dalszą częścią panoramy i nie chce mieć poszatkowanych wydań. Dlatego np. Świat Avengers będzie z częścią thora czy Dooma, a pozostałe tomy tej seri zleją się z bielą innych Marvel Now. To samo z IF z MMH. To Mucha by odstawała od innych tomów a nie kolejny tom Kolekcji. Niech ogłoszą kiedy wyjdzie 2 tom, to ten na pewno kupię.
Bazylku kochany,
Do tomu 120 było wrzucane sporo tytułów od czapy, ruszenie z druga kolekcja w trakcie trwania jeszcze jednej bliźniaczej jest trochę złym posunięciem w mojej opinii. Chęcią zarzucenia rynku komiksami, seriami bez końca. Sorki ale z punktu widzenia komiksiarza, nie zbieracza kolekcji jest to nierozsądne. Tu możesz mieć odmienne zdanie, ale kupowanie 3 kolekcji i do tego regularnych serii jest nie dość ze obciążeniem finansowym to jeszcze miejscowo dość mocne. Dostaniemy za chwile kolejne budżetowe komiksy DC, 4 tytuły na miesiąc, 3 MN, plus poboczne serie.Wiec pomyśl logicznie.

Offline Szekak

Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #985 dnia: Czerwiec 17, 2017, 02:47:16 pm »
W temacie o Egmoncie było mowione, że część komiksów z MMH pierwszych miało wiele błędów i Hatchette ten problem naprawilo. Jak? Wymieniają wadliwe sztuki na nowe?

Offline graves

Odp: Hachette
« Odpowiedź #986 dnia: Czerwiec 18, 2017, 10:23:52 pm »
Rozmowa o Conanie został przesunięta do tematu o Conanie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #987 dnia: Czerwiec 19, 2017, 12:40:48 am »
Bazylku kochany,
Do tomu 120 było wrzucane sporo tytułów od czapy, ruszenie z druga kolekcja w trakcie trwania jeszcze jednej bliźniaczej jest trochę złym posunięciem w mojej opinii. Chęcią zarzucenia rynku komiksami, seriami bez końca. Sorki ale z punktu widzenia komiksiarza, nie zbieracza kolekcji jest to nierozsądne. Tu możesz mieć odmienne zdanie, ale kupowanie 3 kolekcji i do tego regularnych serii jest nie dość ze obciążeniem finansowym to jeszcze miejscowo dość mocne. Dostaniemy za chwile kolejne budżetowe komiksy DC, 4 tytuły na miesiąc, 3 MN, plus poboczne serie.Wiec pomyśl logicznie.


Masz rację. Niech Egmont się ograniczy i wróci do swojej normy z lat 2008-12, to będzie spokojnie można kupować 5 kolekcji i się nie wkurzać na przesunięte grzbiety.

Offline Cringer

Odp: Hachette
« Odpowiedź #988 dnia: Czerwiec 19, 2017, 10:24:55 am »
Bazyl jak na wolnorynkowca to bardzo cię drażni konkurencja na rynku komiksowym.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #989 dnia: Czerwiec 19, 2017, 10:29:59 am »

Masz rację. Niech Egmont się ograniczy i wróci do swojej normy z lat 2008-12, to będzie spokojnie można kupować 5 kolekcji i się nie wkurzać na przesunięte grzbiety.
Nikt Cię nie zmusza do zakupów komiksów, tego czy innego wydawnictwa.
Ja osobiście za 2 tygodnie kończę przygodę z Hechette, 120 tom i definitywny koniec.
Wolę skupić się na innych tytułach, tym bardziej że trochę naprawdę fajnych pozycji się ukazuje od wydawnictw komiksowych. MMH jakoś po pierwszych błędach mnie zraziło, Conana po Mandrze omijam szerokim łukiem. Mimo wszystko wolę wpompować kasę w SL, O i Fantasmagorie, szczególnie że teraz ABC, KA 14 i Slaine oraz parę wyczekiwanych tytułów na tapecie będzie.
Jak dla mnie Egmont niech wydaje tak jak to robi teraz, zawsze jest wybór tytułów.
Co do błędów składu, nikt Ci nie bronił odesłać komiksu z reklamacją. Może to za duży wysiłek dla Ciebie, więc w skrócie, widzisz ewidentny błąd, nie rozpakowujesz, piszesz maila do sprzedającego i prosisz o wymianę.
Choć patrząc na Twoją kolekcję to dziwi mnie że rzucasz się o przesunięcia MN, skoro WKKM nie dość że nie kompletna to jeszcze w kilku tomach zniszczona.
Bazyl jak na wolnorynkowca to bardzo cię drażni konkurencja na rynku komiksowym.
Na rynku komiksowym powinny być tylko kolekcje, a wydawnictwa komiksowe powinny wydawać te komiksy które Bazyla nie interesują, lub Marvela i DC te które nie są w kolekcjach i to najlepiej jeden komiks na pół roku w cenie jak w kolekcji by mógł uzbierać kasę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2017, 10:36:57 am wysłana przez Kijanek »

 

anything