Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #825 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:41:49 pm »
Kijanek nie kupi Warlocka - ale słabooooooooo

Kiedyś Ci tłumaczyłem, każdy z nas tworzy własne kolekcje, każdy z nas kupuje to co ma ochotę.
Widzisz właśnie takie określenia są przekreślające dyskusję z Tobą.
Jakby pojawiała się kolekcja Transformersów to by się zastanowił nad tym, to samo ze Star Trekiem, Conan po Essentialu od Mandry mnie odrzucił i jakoś nigdy nie byłem wielkim fanem tej postaci. Nie czytam też fantasy jako powieści, nie mój klimat literacki, przyznam się szczerze że Wiedźmina nigdy w formie prozy Spakowskiego nie tknąłem i nie mam zamiaru tknąć.
Obecnie jest tyle ciekawych rzeczy które są na rynku lub rzeczy które chcę kupić jak pojawiające się na horyzoncie TNMT, 100 naboi, Moonshine, tba

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #826 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:43:10 pm »
Se sprawdź.


Cena nie ulegnie zmianie - będzie wynosić 40 zl za 3 i kolejne tomy. A grubość to minimum 160 stron więc standard kolekcyjny. Najpierw musi się trial sprzedać a potem będzie może seria regularna.

O Dredzie zawsze mówiłem że wyjdzie, tylko nie wiadomo kiedy. Przypominam - było 5 lat czekania na polskie MMH. Zatem mamy jeszcze czas. Nie w tym roku, to może kiedy WKKM się skończy.

Jeśli zaczną wydawać Conana, to będzie pierwsza seria od Hachette, w która zainwestuję.
Nie jeśli tylko kiedy. I wtedy my musimy kupić W KIOSKACH wszystkie 4 tomy triala, to wtedy powinni wystartować regularnie. Jak nie kupicie, to się zakończy jak ich LL.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2017, 10:46:31 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline gascan

Odp: Hachette
« Odpowiedź #827 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:51:50 pm »
Ta kolekcja Conana będzie chyba kompletnymi przygodami. Potem mogą dodawać np. Red Sonje czy Kull'a. Oczywiście najpierw musi się przyjąć. Zacznie wychodzić to się zastanowię. W triala nie będę inwestował.

Offline Zamorano

Odp: Hachette
« Odpowiedź #828 dnia: Kwiecień 22, 2017, 11:06:47 pm »
Jeśli nie czytałeś serii Amberu, to nie zrozumiesz o co chodzi. Ale może byś serial animowany załapał? Albo komiks w dwóch częściach wydany przez Egmont w miękkiej okładce?

To co akurat wymieniasz nie ma za dużo wspólnego z klimatem tego konkretnego Conana, z tej konkretnej kolekcji (w większości). Raczej oryginalne teksty Howarda (uzupełnione przez Cartera i DeCampa) czy pierwszy film Johna Millusa "Conan Barbarzyńca"z 1982 roku. To jest ta sama linia wydawnicza co AS Editor (znakomita, to co potem wydawał TM Semic czy Egmont czy było jako dodatek do jakiegoś growego pisma to jest moim subiektywnym zdaniem przy zeszytach AS Editor zwyczajnie słabe) wydawał na początku lat 90tych w zeszytach.  Bardziej surowy, pierwiastek "dionizyjski", ziemia, krew, stal, mitopeja, rytuały przejścia i tak dalej niż przygodowo-plastikowy jak w tej kreskówce (Sama idea urobienia Conana do kreskówki dla dzieci i całych rodzin to trochę jak serial o Batmanie z Westem tylko bez campu). Klimaty jak z opowiadań "Narodzi się wiedźma", "Skarby Gwalhura", "Czerwone ćwieki" czy " Dom pełen łotrów" Howarda. Zebrane w czarnej serii PIKu czy wcześniej w trzech tomach Alfy. Oczywiście nie wiem czy ta linia wydawnicza cały czas trzymała tak wysoki poziom już w latach 70tych i co się tam znajdzie w tej kolekcji z tej linii wydawniczej. Ale to co wychodziło w AS Editorze było mocne i dobrze narysowane. Essential Conan z Mandragory to był marvelowski "Conan the Barbarian" (czyli to co wypuszczał TM Semic) a nie "Savage Sword of Conan". Ta seria ma dużo gorsze opinie niż Savage Sword of Conan (z tych paru zeszytów jakie były w Polsce to słusznie; przez analogię to jest mniej więcej taka różnica poziomu, ale też tonu i klimatu jak między filmem "Conan barbarzyńca" Millusa a filmem "Conan niszczyciel" Fleischera.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2017, 11:19:57 pm wysłana przez Zamorano »
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #829 dnia: Kwiecień 22, 2017, 11:16:02 pm »
Zamorano z Zamory dobrze gada. Oryginały Howarda oczywiście czytałem jako pierwsze. Ale potem opowieści kontynuatorów i naśladowców też mi się podobały (Droga Królów, Pan czarnej Rzeki i inne). W ostatnim okresie kupilem w antykwariacie cztery tomy z tej serii, to do sierpnia je w końcu przeczytam. Rzucą 1 tom za 15 zł do kiosków, to się zobaczy z czym to się je i każdy zadecyduje co dalej. poza Antarim of koz, bo on do kiosków nie zagląda. :)

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #830 dnia: Kwiecień 22, 2017, 11:16:43 pm »
To jednak w WKKM wymieniają te duble i jeszcze Conan ma startować  :shock: Jak żyć?

Mówiłem że kolekcje się dopiero zaczynają  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #831 dnia: Kwiecień 22, 2017, 11:21:32 pm »

Muszę się sam cytować. Od dawna mowie, że Hachette jest wielkie i rządzi. To ono właśnie musi przecierać szlaki. A fakt że Kolekcje już się nigdy nie skończą, to oczywista oczywistość. ;)

Tylko nie popadaj proszę w pokrętna logikę TK - W Polsce nie sprzedają się komiksy superhero, to nie będziemy ich wydawać.

A się nie sprzedawały, bo ich nie było, to jak się mogły sprzedawać?  :roll: Mamy 45 lat zapóźnień komunizmu i musimy to nadrabiać, a polski rynek miał już w ostatnim 25 leciu niestety dwie przerwy w cylku wydawania komiksów. Aby Polska miała kulturę wydawania komiksów, te komiksy MUSZĄ SIĘ UKAZYWAĆ. Bo bez dobrej gleby nic nie urośnie. Dlatego jestem za tym aby polskie Hachette wydało nawet wszystkie kolekcje, jakie ich spółka-matka ma w ofercie. Z LL jakoś się nie udało - trudno. Ale jedna porażka, to nie powód by nie próbować dalej z kolejnymi tytułami. Ja żywię nadzieję, że w przyszłym roku oprócz przedłużenia WKKM coś od nich dostaniemy.

Offline mappy

Odp: Hachette
« Odpowiedź #832 dnia: Kwiecień 22, 2017, 11:29:17 pm »
Kolejna kolekcja.
Mlask.

Offline Gazza

Odp: Hachette
« Odpowiedź #833 dnia: Kwiecień 22, 2017, 11:49:44 pm »
Jeśli ta kolekcja to Conan z AS Editora to jestem zaintrygowany! W odróżnieniu od Essentiala Mandragory czy TM-Semicowych zeszytów - tamte historie pasowały mi zdecydowanie bardziej! Przynajmniej te 25 lat temu ;)

Jednak obawiam się, że może to nie chwycić. Może gdyby cena była na poziomie kolekcyjnego Thorgala. Ale w czerni i bieli, objętościowo raczej skromnie, z najbadziewniejszą grafiką na grzbiecie - hmmm, słabo to widzę.
A na miecz w naszym wydaniu to już całkowicie nie liczę...

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #834 dnia: Kwiecień 23, 2017, 12:01:57 am »
Może gdyby cena była na poziomie kolekcyjnego Thorgala. Ale w czerni i bieli
Myślę że jest szansa na mniejszą cenę bo tomy chudsze i czarno białe  :smile: (wiem że oryginalnie "standardowa" cena kolekcji).

A na miecz w naszym wydaniu to już całkowicie nie liczę...
W Małopolsce muszą dać  :smile:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Hachette
« Odpowiedź #835 dnia: Kwiecień 23, 2017, 05:52:22 am »
Ktoś to potwierdzi?
Skoro Robert Lipski potwierdza, to i ja potwierdzę. Istotnie ta kolekcja ma u nas wyjść wcześniej czy później (Hachette: "Niestety na razie nie znamy jeszcze szczegółów kolekcji, ponieważ dopiero ustalamy jej budżet"). Wiem o tym, bo sam jakiś miesiąc temu dostałem od Hachette propozycję jej tłumaczenie, ale z braku czasu odmówiłem i poleciłem Roberta Lipskiego, który jest wielkim fanem Conana. Widziałem dwa pierwsze tomy po włosku czy francusku (już nie pamiętam) i istotnie to około 160 stron w czerni i bieli z dodatkami typu galeria okładek i jakieś krótkie artykuły o historii.

Jeśli ta kolekcja to Conan z AS Editora to jestem zaintrygowany! W odróżnieniu od Essentiala Mandragory czy TM-Semicowych zeszytów - tamte historie pasowały mi zdecydowanie bardziej! Przynajmniej te 25 lat temu :wink:
Tak, kolekcja To Savage Tales #1-5 oraz The Savage Sword of Conan #1-235, a AS Editor wydał historie z SSoC #25, #105, #112 i #170.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #836 dnia: Kwiecień 23, 2017, 06:13:43 am »
Ale mkolek81 z uporem maniaka będzie się twierdził, ze to nie będzie 160 stron, bo lubi się chyba kłócić. Mam nadzieję, że do 1 numeru trafi też plakat jak było w WKKM, Asterixie i LL. Jeśli pan Robert Lipski ma termin tłumaczenia do końca maja, to koniec sierpnia jako premiera 1 tomu wydaje się prawdopodobnym terminem.

Offline SawiK

Odp: Hachette
« Odpowiedź #837 dnia: Kwiecień 23, 2017, 07:10:33 am »
Conan będzie, fajnie dwa numery pewnie kupie. Niestety dalej nie przejdzie, nie w tak naładowanym rynku :doubt:

Offline Darkwolf1

Odp: Hachette
« Odpowiedź #838 dnia: Kwiecień 23, 2017, 07:20:08 am »
Bardzo się cieszę z tego Conana. :smile: Choć rzeczywiście przy takim nasyceniu rynku portfel bardzo mocno ucierpi.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #839 dnia: Kwiecień 23, 2017, 07:35:42 am »
Conan będzie, fajnie dwa numery pewnie kupie. Niestety dalej nie przejdzie, nie w tak naładowanym rynku :doubt:


SawiK musisz kupić cztery, bo inaczej w ogóle to nie ruszy. Potem to już będzie problem Hachette i prenumeratorów. :) Ale pierwsze 4 numery to zadanie która spada na mnie, na ciebie i innych polskich komiksiarzy. Aby Hachette rosło w siłę, a ludziom żyło się komiksowiej.