Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 499096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inuki

Odp: Hachette
« Odpowiedź #780 dnia: Kwiecień 20, 2017, 06:25:20 pm »
Murazor jeszcze w temacie WKKDC wrzucił link do kolekcji Dragon Ball:



Ale u nas to chyba Super Niania blokuje  :lol:

Jakby nie było nasz odział PL ma w czym przebierać.
 

Dragon Balla wydało u nas JPF sporo ładnych lat temu, nadal jest dostępny, jest panorama, cena w okolicach 12zł za tom :-)

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #781 dnia: Kwiecień 20, 2017, 06:30:34 pm »
Polskie wydanie w większym formacie i kolorach brałbym za każdą cenę. Niech żyje sentyment, śmierć zdrowemu rozsądkowi.

mgnesium

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #782 dnia: Kwiecień 20, 2017, 06:31:29 pm »
i nadal można dość regularnie kupić używany komplet za 200-300 zł.

jedyny plus to powiększony format.

Offline Murazor

Odp: Hachette
« Odpowiedź #783 dnia: Kwiecień 20, 2017, 06:31:57 pm »
Polskie wydanie w większym formacie i kolorach brałbym za każdą cenę. Niech żyje sentyment, śmierć zdrowemu rozsądkowi.
Dokładnie! :)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Hachette
« Odpowiedź #784 dnia: Kwiecień 20, 2017, 06:55:27 pm »
Też bym brał tego Dragon Balla... jakby było poprawione tłumaczenie imion i technik w stosunku do edycji z JPFu.  :smile:

https://www.db-z.com/manga-dragon-ball-grand-format/

Plusy:
  • Powiększony format tj. taki jak przy pierwotnej publikacji w Shonen Jumpie (mniej więcej taki jak tomy Marvela i DC) więc zarąbiście by to wyglądało.
  • Oryginalnie czarno-białe strony pozostają czarno-białe, a oryginalnie kolorowane strony zostają w kolorze, a nie w odcieniach szarości.
  • Miniplakat/wklejka w każdym tomie
  • Sporo przedruków innych kolorowych ilustracji Toriyamy, które wcześniej pojawiły się w pierwszym artbookowym tomie Dragon Ball Daizenshuu.
  • Strony tytułowe przed każdym rozdziałem, a nie na końcu tomu.
Minusy:
  • Cena zdaje się taka jak przy innych komiksowych kolekcjach (Nie wiem czy to minus. Dla mnie nie, ale jeśli można zebrać taniej wyd. JPF to dla niektórych może być to minus).
  • Na końcu każdego tomu jest kilka stron tandetnego quizu dla tych, którzy znają już całego Dragon Balla (sporo spoilerów dla nowych czytelników).
Generalnie to jest wydanie kanzenban na sterydach.

Conan też spoko, ale z czarno-białej klasyki fajniejsze byłoby wydanie Vampirella Archives.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2017, 07:20:28 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #785 dnia: Kwiecień 20, 2017, 07:03:22 pm »
E tam. Ja nie miałem RTL 7 to nie załapałem bakcyla Dragon Balla. Oglądąłem Pokemony na otwartym Polsacie. Dlatego ja wolę Conana, Dredda, Transformers, a nie DB czy Bluberrego. Poza tym w Kolekcjach nie chodzi by drożej wydać to co już w Polsce było, tylko by dac nam jak najwięcej ciekawych premier w dobrych cenach.


Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #786 dnia: Kwiecień 20, 2017, 07:06:06 pm »
Błąd, w kolekcjach chodzi o to, żeby wydać to, co się sprzeda. A DB w Polsce to jednak rzecz kultowa.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #787 dnia: Kwiecień 20, 2017, 07:08:29 pm »
W kolekcji Thorgal były same premiery  :smile: Kolekcja się sprzedała gdy to samo było cały czas dostępne na rynku lepiej wydane i taniej. Myślę że ten Dragon Ball ładnie by schodził.
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2017, 07:28:54 pm wysłana przez JanT »

Offline Cringer

Odp: Hachette
« Odpowiedź #788 dnia: Kwiecień 20, 2017, 07:11:24 pm »
na minus tego Dragona dodałbym:
- kiepskie projekty okładek

Ogólnie jednak minusy nie przysłaniają mi plusów i z chęcią bym taką kolekcję przygarnął. Liczę że z czasem do nas zawita. Najpierw jednak SW, najlepiej od grudnia  :cool:

Offline SawiK

Odp: Hachette
« Odpowiedź #789 dnia: Kwiecień 20, 2017, 07:13:07 pm »
Dragon Ball'a to ja jeszcze od JPF nie skończyłem zbierać  :oops:  Zabrał bym się za nowsza kolorowa bądź ta mieszana oryginalna wersje gdyby była taka edycja 8) Kolekcja jakoś pod młodszych przez te quizy :roll: ale serducho zabiło radośnie na sam fakt.

mgnesium

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #790 dnia: Kwiecień 20, 2017, 07:18:44 pm »
a z ciekawości, i przepraszam za offtop, młodszych jara db? bo chyba jednak epoka już nie ta.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #791 dnia: Kwiecień 20, 2017, 07:20:05 pm »
Oj tam oj tam. Thorgal Hachette zmobilizował Egmont do uzupełnienia braków i obniżenia cen w necie. A potem wydał Yansa i Szninkiela, o których było trudno. Także tego... Zobaczymy kto będzie miał rację i jaką jeszcze Kolekcję Hachette PL. Ale jeśli jakimś cudem wyjdzie DB, to trzymam was za słowo - kupujcie ją. :smile:

@mgnesium
To ty jesteś nie w temacie. Teraz leci najnowsza seria DB Super i mojemu bratu (który obejrzał wszystkie DB) się bardzo podoba.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #792 dnia: Kwiecień 20, 2017, 07:21:47 pm »
a z ciekawości, i przepraszam za offtop, młodszych jara db? bo chyba jednak epoka już nie ta.
Jara, jara  :smile:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Hachette
« Odpowiedź #793 dnia: Kwiecień 20, 2017, 07:34:19 pm »
Jakby was to ciekawiło, to tu macie do przejrzenia całą furę francuskich kolekcji komiksowych i niekomiksowych od Hachette, Eaglemoss i innych. Jest nawet Valerian, jakby ktoś chciał zdublować wydanie Taurusa.  :lol:


http://mesnumeros1.eklablog.com/news-c20999048/1

Offline Garf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #794 dnia: Kwiecień 20, 2017, 08:20:54 pm »
Z mang to pamiętam, że Hachette wypuściło jeszcze kolekcję "One Piece".

Natomiast jeśli mówimy o "niesuperbohaterskich postaciach z logo Domu Pomysłów na okładce", to Conan to teraz chyba Dark Horse, prawda? Z kolei...

http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything