Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Hachette
« Odpowiedź #720 dnia: Marzec 07, 2017, 08:56:47 am »
Nigdy nie zrozumiem tych argumentów o "uciętych" historiach. Co niby jest uciętego w takim Thor: Odrodzony ? Przecież nawet sama nazwa tomu wskazuje, że jest on o odrodzeniu na nowo Thora i tyle. Które eventy są "obcięte" ? Wszystkie zostały wydane w całości.


Czepiać na siłę to się zawsze można np takiego Eaglemoss, że wydaje nie pełny run Kevina Smitha w Green Arrow, nie pełny run Morrisona w Batmanie czy jego JLA.


Na liście WKKM naliczyłem 17 tomów kontynuacji (co najmniej 2 częściowych). Gdyby ktoś kto wymyślał tą kolekcję miał w dupie to czy czytelnik zrozumie i doczyta całość tak jak sugerujecie to nie rozbijałby tych tomów w taki sposób.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #721 dnia: Marzec 07, 2017, 09:08:16 am »
Które eventy są "obcięte" ? Wszystkie zostały wydane w całości.
Czy ja napisałem że są obcięte? Wyraźnie zaznaczyłem, które są ok, a którym brakuje rozwinięcia przez co są mało czytelne.

Czepiać na siłę to się zawsze można np takiego Eaglemoss, że wydaje nie pełny run Kevina Smitha w Green Arrow, nie pełny run Morrisona w Batmanie czy jego JLA.
Tu zaznaczałem że chodzi o zamkniętą historię nie run, dlatego przytoczyłem Thor: Odrodzony, gdzie ta historia jest ucięta, a wystarczyło wydać drugi tom a nie kończyć na cliffhangerze.

Na liście WKKM naliczyłem 17 tomów kontynuacji (co najmniej 2 częściowych). Gdyby ktoś kto wymyślał tą kolekcję miał w dupie to czy czytelnik zrozumie i doczyta całość tak jak sugerujecie to nie rozbijałby tych tomów w taki sposób.
O i widzisz czemu nie można było dokończyć Thor: Odrodzony lub Marvel Knights Spiderman, w ten sam sposób kosztem słabszych historii?

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #722 dnia: Marzec 07, 2017, 09:13:05 am »
Ja chcę tylko Dredda bo nie znam innych postaci AD2000. Ale wydawnictwo mogłoby wydać trial tej drugiej kolekcji i wtedy by rynek wszystko zweryfikował.


Egmont powinien wydać 3 tom Straczyńskiego a potem resztę od 5 w górę. Tomy 1,2,4 wydane w Kolekcjach mógłby albo wydać w małych nakładach, albo poróbować w normalnych
 Tyle że wtedyna 2 tomach pewnie by się skończyło, bo sprzedaż byłaby mniejszaniż zakładali. Tak jak zakończyli teraz W&X. Które i tak wydali od połowy.

Offline laf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #723 dnia: Marzec 07, 2017, 09:14:09 am »
@UP
Czyli jest pole do popisu, dla Egmontu,
No tak, ale taka Black Widow: The things they say about her, czy nawet sięgając dalej do muchowej kolorowej serii czy Origin II (a więc niejako kontynuacje tomów, które będą/były w kolekcjach) to są wszystko zamknięte historie. Natomiast kontynuowanie runów rozpoczętych w kolekcjach (Spider-Man Straczyńskiego, Thor Simmonsona, Thunderbolts Ennisa, najważniejsze/dobre tie-iny do eventów itp.) to zupełnie inna para kaloszy. I prawdę powiedziawszy nie dziwię się Egmontowi, że nie chce się za to brać

Akurat w przypadku Eaglemossa to jest tak, że oni wydają kompletną historię, tam chyba nie ma takiej sytuacji że dostajemy cliffhangera bez odpowiedzi.
Zgadzam się, że Eaglemoss ma to bardziej przemyślane, ale chodziło mi konkretnie o Batmana i syna, które to wydanie zostało totalnie olane. Nawet biorąc pod uwagę, że kiedyś tam będzie kontynuacja kolekcji i dostaniemy Black Glove, to nadal nie będzie zeszytu 666, a z tego co zdążyłem się zorientować jest on dosyć istotny dla spójności historii.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #724 dnia: Marzec 07, 2017, 09:20:19 am »
Zgadzam się, że Eaglemoss ma to bardziej przemyślane, ale chodziło mi konkretnie o Batmana i syna, które to wydanie zostało totalnie olane. Nawet biorąc pod uwagę, że kiedyś tam będzie kontynuacja kolekcji i dostaniemy Black Glove, to nadal nie będzie zeszytu 666, a z tego co zdążyłem się zorientować jest on dosyć istotny dla spójności historii.
Wiele razy pisałem, że Egmont nie wydał kontynuacji, a Eaglemoss pociął Batman i Syna jak mu było wygodnie.

Ja chcę tylko Dredda bo nie znam innych postaci AD2000. Ale wydawnictwo mogłoby wydać trial tej drugiej kolekcji i wtedy by rynek wszystko zweryfikował.
Tak jak zweryfikował kolekcje Lucky Luke i Asteriksa, zgoda niech wydają i jak się sprzeda/nie sprzeda to temat kolekcji Dredda zamkniemy i okaże się kto miał rację.


Egmont powinien wydać 3 tom Straczyńskiego a potem resztę od 5 w górę.
Ja wiem że ty tak serio, ale to było by beznadziejne rozwiązanie. Już lepiej to co napisałeś później
Tomy 1,2,4 wydane w Kolekcjach mógłby albo wydać w małych nakładach
Tylko jesteś świadom że musiałby rozłożyć cenę na całość tym samym podwyższając cenę reszty tomów i byś marudził że znowu wydawca cię okrada.

Tak jak zakończyli teraz W&X. Które i tak wydali od połowy.
Zły przykład, dobrze wiesz dlaczego wyszło to od połowy (jak nie to poczytaj o tym w dziale Marvel Now). Seria została wydana do końca więc o co ci chodzi (rozumiem zarzut od połowy ale przeczytaj uwagę powyżej)
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2017, 09:44:45 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Hachette
« Odpowiedź #725 dnia: Marzec 07, 2017, 09:25:49 am »
Tu zaznaczałem że chodzi o zamkniętą historię nie run, dlatego przytoczyłem Thor: Odrodzony, gdzie ta historia jest ucięta, a wystarczyło wydać drugi tom a nie kończyć na cliffhangerze.


No i właśnie tom 2 by nic nie dał bo też się kończy cliffhangerem, co więcej cały run Straczynskiego kończy się w taki sposób jakby się właściwie w ogóle nie zakończył i jest niedosyt nie pokończonych wątków i trzeba się zanurzyć w kolejne zeszyty Gillena.


Eventom brakuje rozwinięcia hmmm no jak na moje to bardzo dobrze mówi o samym Marvelu, który robi tak wielką podbudowę pod swoje wydarzenia. To tak jakby się miało pretensje do tego, że jakiś scenarzysta śmiał zrobić research tego co się działo poprzednio.


Chciałbyś żeby Secret Invasion było wydane w ten sposób, że ten event wałkowany byłby w 15-20 kolejnych tomach ?



History and Backstory

Fantastic Four v1 2 (First Skrull Apperance)
Fantastic Four v1 18 (Super-Skrull Appearance)
Avengers: The Kree-Skrull War (Avengers Vol. 1 93-97)
New Avengers 1-6
Illuminati One-Shot
Annihilation Vol. 1-3 (collected Crossover Event)

Prelude

1. New Avengers: Illuminati 1
2. New Avengers: Illuminati 2
3. New Avengers: Illuminati 3
4. New Avengers: Illuminati 4
5. Secret Invasion: Prologue 1 (Marvel Digital Comic)
6. New Avengers 27
7. New Avengers 28
8. New Avengers 29
9. New Avengers 30
10. New Avengers 31
11. New Avengers 32
12. New Avengers 33
13. New Avengers 34

Secret Invasion: The Infiltration

1. Mighty Avengers 7
2. Mighty Avengers 8
3. New Avengers: Illuminati 5
4. New Avengers 38
5. Avengers: The Initiative Annual 1
6. Captain Marvel 1
7. Captain Marvel 2
8. Captain Marvel 3
9. Captain Marvel 4
10. Captain Marvel 5
11. New Avengers 39
12. Ms. Marvel 25
13. Ms. Marvel 26
14. Ms. Marvel 27
15. Marvel Spotlight: Secret Invasion Saga 1

Secret Invasion

1. Mighty Avengers 12
2. New Avengers 40
3. Avengers: The Initiative 14
4. X-Factor 33
5. She-Hulk 31
6. X-Factor 34
7. Guardians of the Galaxy 4
8. Incredible Hercules 117
9. Secret Invasion: Inhumans 1
10. Secret Invasion 1
11. New Avengers 41
12. Mighty Avengers 013
13. Thunderbolts 122
14. Secret Invasion: Fantastic Four 1
15. Nova 16
16. Nova 17
17. Guardians of the Galaxy v2 5
18. Secret Invasion 2
19. New Avengers 42
20. Mighty Avengers 14
21. Secret Invasion: Runaways-Young Avengers 1
22. New Warriors 14
23. New Warriors 15
24. Secret Invasion: Front Line 1
25. Deadpool 1
26. Nova 18
27. Secret Invasion: Amazing Spider-Man 1
28. Secret Invasion: Amazing Spider-Man 2
29. Secret Invasion: Amazing Spider-Man 3
30. Secret Invasion 3
31. New Avengers 43
32. Mighty Avengers 15
33. Avengers: The Initiative 15
34. Secret Invasion: Fantastic Four 2
35. Secret Invasion: Runaways-Young Avengers 2
36. Secret Invasion: Front Line 2
38. Deadpool 2
39. Guardians of the Galaxy 6
40. Incredible Hercules 118
41. Secret Invasion: Thor 01
42. Secret Invasion: Thor 02
43. Secret Invasion: Thor 03
44. Secret Invasion: Who Do You Trust?
45. Secret Invasion 4
46. New Avengers 44
47. Mighty Avengers 16
48. Ms. Marvel 28
49. Ms. Marvel 29
50. Secret Invasion: Runaways-Young Avengers 3
51. Secret Invasion: Front Line 3
52. Ms. Marvel 30
53. Secret Invasion: X-Men 1
54. Captain Britain and MI-13 1
55. Black Panther 39
56. She-Hulk 32
57. She-Hulk 33
58. Avengers: The Initiative 16
59. Iron Man 33
60. Iron Man 34
61. Secret Invasion 5
62. New Avengers 45
63. Mighty Avengers 17
64. Avengers: The Initiative 17
65. Captain Britain and MI-13 2
66. Secret Invasion: X-Men 2
67. Secret Invasion: X-Men 3
68. Secret Invasion: Inhumans 2
69. Iron Man 35
70. Black Panther 40
71. Deadpool 3
72. Thunderbolts 123
73. Thunderbolts 124
74. Mighty Avengers 019
75. Secret Invasion 6
76. New Avengers 46
77. Mighty Avengers 18
78. Avengers: The Initiative 18
79. Black Panther 41
80. Secret Invasion: Front Line 4
81. Punisher War Journal 24
82. Punisher War Journal 25
83. Secret Invasion: Fantastic Four 3
84. Incredible Hercules 119
85. Incredible Hercules 120
86. Captain Britain and MI-13 3
87. Captain Britain and MI-13 4
88. Secret Invasion: Inhumans 3
89. Secret Invasion: Inhumans 4
90. Secret Invasion: X-Men 4
91. Thunderbolts 125
92. Secret Invasion 7
93. New Avengers 47
94. Secret Invasion 8
95. Avengers: The Initiative 19
96. Secret Invasion: Front Line 5
97. Mighty Avengers 20

Supplementary

1. Secret Invasion: Aftermath: Beta Ray Bill: The Green of Eden 1
2. Secret Invasion: Dark Reign 1
3. Deadpool v4 1
4. Deadpool v4 2
5. Deadpool v4 3
6. Skrulls Vs. Powerpack 1
7. Skrulls Vs. Powerpack 2
8. Skrulls Vs. Powerpack 3
9. Skrulls Vs. Powerpack 4
10. Secret Invasion: What If?
11. Skrulls! (one-shot)

Offline laf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #726 dnia: Marzec 07, 2017, 09:35:50 am »
Wiele razy pisałem, że Egmont nie wydał kontynuacji, a Eaglemoss pociął Batman i Syna jak mu było wygodnie.
Teraz tak sobie pomyślałem, że w zamian za JLA Egmont mógłby wydać cały run Batmana od Morissona poczynając od historii Batman i syn. Ja z miłą chęcią pozbyłbym się wydania kolekcyjnego i pociągnął całą serię do końca. Ech, te marzenia.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #727 dnia: Marzec 07, 2017, 09:43:38 am »
No i właśnie tom 2 by nic nie dał bo też się kończy cliffhangerem, co więcej cały run Straczynskiego kończy się w taki sposób jakby się właściwie w ogóle nie zakończył i jest niedosyt nie pokończonych wątków i trzeba się zanurzyć w kolejne zeszyty Gillena.
Ok, zgoda całość runu Straczynskiego to 3 tomy (w tym to przeskoczenie w numeracji) i potem tom Gillena, tylko, że drugi tom pomimo cliffhanger domyka wątek dlaczego Loki jest kobietą wyglądającą jak .... (może nie będę spoilerował)

Eventom brakuje rozwinięcia hmmm no jak na moje to bardzo dobrze mówi o samym Marvelu, który robi tak wielką podbudowę pod swoje wydarzenia. To tak jakby się miało pretensje do tego, że jakiś scenarzysta śmiał zrobić research tego co się działo poprzednio.
Znowu zaznaczę ze nie pisałem tu o wszystkich eventach, ale masz rację to jest wina samego Marvel nie kolekcji.

Chciałbyś żeby Secret Invasion było wydane w ten sposób, że ten event wałkowany byłby w 15-20 kolejnych tomach ?
To jest dla mnie jedyny event który był straszenie chaotyczny (mówię tu o pierwszej 60) i nie oczekuje wydania całości tego co przytoczyłeś, ale np. wydanie tomów serii New Avengers jak wsparcie jego byłoby dobrym posunięciem, bo to całość pisał Bendis i ten event był w pewnym miejscu zwieńczeniem wątków które zaczął w Avengers Dissamble i New Avengers.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Hachette
« Odpowiedź #728 dnia: Marzec 07, 2017, 09:51:34 am »
Imo samo Mighty Avengers to jest essential reading do Secret Invasion a to już około 10 zeszytów a więc w 1 tomie by się nie zmieściło.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #729 dnia: Marzec 07, 2017, 09:51:53 am »
Ja chcę tylko Dredda bo nie znam innych postaci AD2000. Ale wydawnictwo mogłoby wydać trial tej drugiej kolekcji i wtedy by rynek wszystko zweryfikował.
Dobrze by było jakbyś nadrobił braki, taki Slaine mógłby Ci podejść, tym bardziej że obecnie na allegro ludzie pozbywają się Rogatego.
Z Dreddem może być problem, mamy 2 wydawców i z tego co są głosy z formy jakiej jest wydawany zadowoleni są czytelnicy.
Poza tym zobaczymy co przyniosą nam nowe wydawnictwa, jakie perełki.
Co Hachette może zaoferować jako kolekcję komiksową w obecnej chwili?

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #730 dnia: Marzec 07, 2017, 10:01:15 am »
I znowu - Egmont ma prawo wydać W&X od połowy bo to Marvel Now. To tak samo Hachette ma prawo wydać swoje historie DO połowy, bo to Kolekcja. Szach mat.


Co do eventów. Jasne - są tylko główne miniserie, bo wydanie kilkudziesięciu tie inów nie byłoby w takiej formie możliwe. Ale przynajmniej ktoś w Hachette pomyślał i postanowił wydaćciąg eventów od Impasu i Upadku Avengers aż po Tajne Wojny 2015. A pomiędzy powrzucał pewne uzupełnienia jak New Avengers, FF,  Thunderbolts czy Syn M. Plus jeszcze ważne historie klasyczne Kree/Skrull, Korvac Tajne Wojny 1984.


Natomiast Egmont wydał ze środka samotny Kryzys Tożsamości a potem pierwszy Kryzys i ostatni Flashpoint. To ja już wolę z góry określony plan wydawniczy Hachette, niż takie miotanie się od ściany do ściany Egmontu.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #731 dnia: Marzec 07, 2017, 10:02:23 am »
W SBM jest kilka tie-enów do eventów z WKKM:

Secret Invasion - Inhumans
Secret Invasion - Captain Britain
See Wakanda and Die - Black Panther (Secret Invasion)

Fear Itself - Herc

Shang-Chi - Spider-Island: Deadly Hands of Kung-Fu

Egmont by tego w życiu nie wydał  :biggrin: Jeszcze ze dwie kolekcje i będzie wszystko z Secret Invasion  :lol:
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2017, 10:11:48 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #732 dnia: Marzec 07, 2017, 10:59:19 am »
I znowu - Egmont ma prawo wydać W&X od połowy bo to Marvel Now. To tak samo Hachette ma prawo wydać swoje historie DO połowy, bo to Kolekcja.
Jeśli Egmont wydałby od początku to byś dostał tie-in do AvX i byś płakał. Ale tak ta seria ma najgorszy początek ze wszystkich ze wszystkich Marvel Now wydanych przez Egmont i mam nadziej że Egmont wyda te brakujące tomy, a wtedy wydawnictwo samo zrobi ci szach i mat.

Natomiast Egmont wydał ze środka samotny Kryzys Tożsamości a potem pierwszy Kryzys i ostatni Flashpoint. To ja już wolę z góry określony plan wydawniczy Hachette, niż takie miotanie się od ściany do ściany Egmontu.

No właśnie DC robi Kryzysy nie eventy (poza New52 tam są już eventy np. Wieczne zło). I podawane przez ciebie przykłady Kryzys Tożsamości, Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Flashpoint i cała reszta pokazują że kryzysy są oddzielnymi historiami, a do nich dopiero dochodzą tie-iny nie tak jak w Marvelu, że aby zrozumieć event musisz czytać masę serię pobocznych (np. Nieskończoność, bez Avengers i New Avengers nie ma co do tego eventu podchodzić, Secret Wars 2015 - Avengers TRO, Tajna Inwazja - New Avengers i Mighty Avengers itd.), tak jest właśnie z Wiecznym Złem w DC że to event nie kryzys. I jestem świadom że czytałeś te komiksu i piszesz takie głupoty, więc przestać wciskać głupoty że Egmont wydał je od środka, każdy z tych komiksów świetnie się czyta nie zależnie (tak większa frajda jest jak zna się historie DC) nie tak tak przytoczonych przez mnie eventów Marvel. Dlatego Eaglemoss ma tu pole do popisu, ale nic z tym nie robi

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #733 dnia: Marzec 07, 2017, 11:43:08 am »
Zobaczysz tego W&X 1-18 od Egmontu jak świnia niebo. Tym bardziej, że nie wydadzą vol.2 związanej ze śmiercią Wolverine'a. Ha - o tym wydarzeniu też na razie od Egmontu nie słychać. Choć może katalog przed Targami Książki jednak je zapowie. I sam płaczesz o tie-iny a mi mówisz, że to ja bym płakał o tie-iny do AvX. To przecież nieprawda - dlaczego miałbym płakać. Ja każdy premierowy komiks superhero witam z uśmiechem.

Egmont wydał je nie po kolei i też samotne. Czytałem tie iny i do Civil War i do Secret Invasion i do house of M. Większość jest niepotrzebna, co pokażą te numery MMH. A tych co wiele uzupełniały (jak Road to Civil War), to rzeczywiście mi szkoda i że nikt inny tego nie wydał. Versusy w AvX też mi nie podchodzą, bo uważam je za niepotrzebne a są inne ciekawsze tie-iny.

Offline Night wolf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #734 dnia: Marzec 07, 2017, 10:53:28 pm »
Czy ktoś może zamawiał po 20 lutym prenumeratę SBM i ją już dostał? Zamawiałem od 2 tomu i nic :]

 

anything