trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 499062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pitt

Odp: Hachette
« Odpowiedź #675 dnia: Luty 28, 2017, 01:34:08 am »

Skąd ty wyssałeś te dane ?


Od kiedy to Batman zarobił więcej niż Avengers ?
radef chyba dziś nic nie wyssał, to raczej twoja wiedza na ten temat jest problematyczna ;)
https://www.sfp.org.pl/box_office,51
https://www.sfp.org.pl/box_office,40
 


Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Hachette
« Odpowiedź #676 dnia: Luty 28, 2017, 02:06:14 am »
radef chyba dziś nic nie wyssał, to raczej twoja wiedza na ten temat jest problematyczna :wink:
https://www.sfp.org.pl/box_office,51
https://www.sfp.org.pl/box_office,40
 


Moja wiedza jest wporządku, to wy wysuwacie wnioski z wprowadzających w błąd statystyk.




Mroczny Rycerz zarobił przez 31 tygodni mniej niż Avengers przez 24 tygodnie.









Offline pitt

Odp: Hachette
« Odpowiedź #677 dnia: Luty 28, 2017, 05:53:13 am »
Statystyki są ok, ty je żle czytasz.
To nie są tygodnie na liście, tylko numery tygodni.
Oba filmy były w najlepszej dziesiątce równo przez 5 tygodni.
Niemniej ładnie zaznaczyłeś, który film ile ludzi obejrzało. :)


Offline Gre

Odp: Hachette
« Odpowiedź #678 dnia: Luty 28, 2017, 07:32:07 am »
Cytat: gabor2 link=topic=38r021.msg1391931#msg1391931 date=1488227244
No chyba jednak nie całość ;-)
Zgoda w trakcie trwania kolekcji wyszedł kolejny tom :) ale to już łatwiej kupić niż resztę kolekcji:)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hachette
« Odpowiedź #679 dnia: Luty 28, 2017, 01:11:25 pm »
Jako, że raczej już nie dostanę odpowiedzi na moje pytanie od wiadomego użytkownika zamknę temat "nieinteresujących" propozycji od 2000AD inaczej.


Pierwsze cztery tomy tej kolekcji to kolejno: Slaine: Rogaty Bóg, Ballada o Halo Jones, Shakara: The Avenger, Strontium Dog: The Kreeler Conspiracy.


Oczywiście nie mam co rozgrzebywać tematu bardziej niż stwierdzenie, że jak zwykle nie będę sprowadzał kolekcji gdy ukazujące się tam (póki co) komiksy posiadam ale przynajmniej mogę napisać z czystym sumieniem, że (na ten moment) wybór historii jest dobry.
perły przed wieprze

Offline rzem

Odp: Hachette
« Odpowiedź #680 dnia: Luty 28, 2017, 01:23:29 pm »

Pierwsze cztery tomy tej kolekcji to kolejno: Slaine: Rogaty Bóg, Ballada o Halo Jones, Shakara: The Avenger, Strontium Dog: The Kreeler Conspiracy.

Dwa z nich znam, jeden z nich jest b.wysoko w moich rankingach "best ever".  Wierzę, że to byłaby dobra kolekcja - wydane u nas 2000 AD naprawdę mnie nie zawodzi póki co.
Dla tej kolekcji mógłbym otworzyć sobie nawet drugie konto z 8imbazowym nickiem.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #681 dnia: Marzec 06, 2017, 08:19:11 am »
Kto przywozi?
Kosmici, bo się głupio pytasz.

Ale zgodzę się z jednym, że rodzaj dystrybucji przez Hachette jest nie wygodny dla kupujących (mówię tu konkretnie o komiksach). Była ostatnio dyskusja odnośnie dostępności komiksów Studia Lain i było narzekanie, że są dostępni tylko w branżowych sklepach a nie dyskontach. I teraz jak tak czytam to co czym piszecie w WKKM to uważam że sposób w jaki Hachette rozprowadza swoje kolekcje komiksowe jest beznadziejny.
Wydany komiks jest dostępny w kiosku tylko dwa tygodnie. To jest spoko, ale po tych dwóch tygodniach znika z niego. Ba teraz kiedy jest mniejszy nakład kolekcji (WKKM) to znika szybciej. Pamiętam, że jak jeszcze kupowałem kolekcję to jeśli poszedłem dwa dni później po tom to miałem problem z zakupem kilku tomów. Czy tak powinno być? Np. komiksy Egmontu są dostępne w Empikach, obecnie też w centrach handlowych takich jak Auchan czy Biedronka i to w cenach trochę wyższych od dyskontowych (każdy tom danej serii znajdziesz bez problemu). Są w dyskontach i sklepach branżowych + niektórych księgarniach. I tak też jest z innymi wydawcami.
Kolekcji Hachette nie znajdziesz nigdzie poza kioskiem (w czasie limitowanym), sklepem branżowym (w czasie limitowanym) i bezpośrednio od wydawcy. Czy tak mam być?
Nawet WKKDC od Eaglemoss ma lepsze środki dystrybucji niż Hachette. Ich komiksy można kupić w Empiku poprzez zamówienie online bez ponoszeni konieczności kosztów dostawy dla dostawy do wybranego salonu.
Nawet są problemy z realizacją zamówień do Hachette. Ile to razy było pisane o czasie ich realizacji.
Sorry ale  Hachette pod względem dystrybucji to jeszcze nie wyszedł z epoki kamienia łupanego. Takie jest moje zdanie.

Offline misiokles

Odp: Hachette
« Odpowiedź #682 dnia: Marzec 06, 2017, 08:40:41 am »
A jeśli chcesz kupić numery Polityki, Newsweeka czy Nowej Fantastyki sprzed kilku tygodni czy miesięcy to co w takim przypadku robisz? I czy też uważasz że np. Agora ma system dystrybucji z epoki kamienia łupanego?

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #683 dnia: Marzec 06, 2017, 08:46:55 am »
A jeśli chcesz kupić numery Polityki, Newsweeka czy Nowej Fantastyki sprzed kilku tygodni czy miesięcy to co w takim przypadku robisz? I czy też uważasz że np. Agora ma system dystrybucji z epoki kamienia łupanego?
Aż sam siebie zacytuje
(mówię tu konkretnie o komiksach)
Przy obecnych cenach i ilości wydawanych komiksów, cenię sobie możliwość poprzesuwania czegoś w planach zakupowych. W przypadku kolekcji od Hachette, czegoś takiego nie ma (nawet tomy WKKDC można kupić spokojnie później).

Rozumiem twoje porównanie, ale wydawcy prasy codziennej/tygodniowej różnią się od wydawców komiksów czy książek.
Ok, Nowa Fantastyka nie jest tygodnikiem i możesz ją kupić np. tu:
https://www.gildia.pl/szukaj/seria/nowa-fantastyka
piękne archiwalne numery, spróbuj tak z kolekcjami Hachette z poprzednich lat.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2017, 08:57:48 am wysłana przez mkolek81 »

Offline misiokles

Odp: Hachette
« Odpowiedź #684 dnia: Marzec 06, 2017, 09:00:17 am »
Hachette swoje kolekcje wydaje na zasadach rządzących prasą. To czy to jest komiks czy fragment lufy czołgu nie ma tu znaczenia.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #685 dnia: Marzec 06, 2017, 09:06:06 am »
Kolekcja 2000 AD spoko tylko po co to u nas ?
Mamy wydawcę/wydawców, tomy dostępne, format odpowiedni, wybór tytułów całkiem spoko, cena cóż nie każdemu odpowiada, ale nie można zadowolić wszystkich.

Offline Doctus

Odp: Hachette
« Odpowiedź #686 dnia: Marzec 06, 2017, 09:17:45 am »
Kolekcja 2000AD nigdy się u nas nie sprzeda, nie ma powodu by się oszukiwać. Takie postaci jak Dredd, RoboCop, nie mają wystarczającej marki by dźwignąć ciężar dużej, kioskowej dystrybucji. Chyba że @kuba g zacznie masowo wykupywać wszystkie z kiosków.

@Antari
Cytuj
Wydany komiks jest dostępny w kiosku tylko dwa tygodnie. To jest spoko, ale po tych dwóch tygodniach znika z niego. Ba teraz kiedy jest mniejszy nakład kolekcji (WKKM) to znika szybciej. Pamiętam, że jak jeszcze kupowałem kolekcję to jeśli poszedłem dwa dni później po tom to miałem problem z zakupem kilku tomów. Czy tak powinno być? Np. komiksy Egmontu są dostępne w Empikach, obecnie też w centrach handlowych takich jak Auchan czy Biedronka i to w cenach trochę wyższych od dyskontowych (każdy tom danej serii znajdziesz bez problemu). Są w dyskontach i sklepach branżowych + niektórych księgarniach. I tak też jest z innymi wydawcami.

Zgadzam się w zupełności. Dziwię się, że Hachette nie wydrukuje najbardziej pożądanych tomów i nie wprowadzi do dystrybucji internetowej.

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #687 dnia: Marzec 06, 2017, 09:22:09 am »
Kolekcja 2000AD nigdy się u nas nie sprzeda, nie ma powodu by się oszukiwać. Takie postaci jak Dredd, RoboCop, nie mają wystarczającej marki by dźwignąć ciężar dużej, kioskowej dystrybucji. Chyba że @kuba g zacznie masowo wykupywać wszystkie z kiosków.

@Antari
Zgadzam się w zupełności. Dziwię się, że Hachette nie wydrukuje najbardziej pożądanych tomów i nie wprowadzi do dystrybucji internetowej.
Ale archiwalia dostępne były przez dłuższy czas, chyba teraz pow. 60 są bez problemu dostępne, przynajmniej z tego co słyszałem, sam kupuję na bieżąco

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #688 dnia: Marzec 06, 2017, 09:29:36 am »
Chyba od 84 w górę są dostępne i to znika cały czas partiami czyli to jakieś ograniczenia licencyjne.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #689 dnia: Marzec 06, 2017, 09:30:12 am »
Ale archiwalia dostępne były przez dłuższy czas, chyba teraz pow. 60 są bez problemu dostępne, przynajmniej z tego co słyszałem, sam kupuję na bieżąco
na fanpagu jest oficjalna informacja że tomy 1-70 są już niedostępne, ale jeśli się nie mylę, z niektórymi tomami z przedziału 80-90 też już są problemy (brakuje tych bardziej popularnych).

 

anything