trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hachette
« Odpowiedź #450 dnia: Listopad 29, 2016, 11:32:01 am »
Kolekcja Dredda, który jest niszowy i dla dojrzałego czytelnika, może paść po rzucie startowym.

To naprawdę nie jest komiks (z małymi wyjątkami) dla dojrzałego czytelnika ;)

Dziwię się że Kuba G nie sprostował

Tak szczerze to dopiero teraz czytam inne posty niż te od 8azyliszka. Choć oczywiście racja w tym co napisałeś.
perły przed wieprze

Offline Cringer

Odp: Hachette
« Odpowiedź #451 dnia: Listopad 29, 2016, 11:34:43 am »
@JanT
Źle to ująłem nazywając serią. Inne określenie nie przyszło mi do głowy.
W każdym razie dalej nie przyrównałbym universum Dredda do trykotów.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Hachette
« Odpowiedź #452 dnia: Listopad 29, 2016, 11:38:07 am »
W każdym razie dalej nie przyrównałbym universum Dredda do trykotów.


Tak przy okazji - przez rozmowę, która przewinęła się w temacie Thorgala to naszła mnie refleksja, że gdybym miał już szukać jakichś podobieństw pod względem kreacji uniwersum to ten Thorgal jest bliżej komiksów z Mega-City One niż komiksy superbohaterskie. Przez swoje luźne podejście do przejawiających się tam gatunków, przez budowę spin-ofów, przez swoją grupę docelową. Choć pewnie przegiąłem podobnie ;)

Koniec końców 2000AD jest gatunkiem samym w sobie i naprawdę nie trzeba promować ich przez porównanie z czymś innym. To jeden z wielu unikatów w komiksowie.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #453 dnia: Listopad 29, 2016, 11:39:59 am »
Tak szczerze to dopiero teraz czytam inne posty niż te od 8azyliszka.

...bo po co czytać inne niż moje? :biggrin: :biggrin: :biggrin:

mkolek - ale cena O. wynosi 2.5 krotność teoretycznie standardowego tomu ewentualnej Megakolekcji PL. Nie ma się co kłócić. Ja uważam że kiedyś ten trial wyjdzie, choćby dlatego, że Hachette PL ciągle zarabia na WKKM PL i logika mówi, że powinna mimo niepowodzenia LL, próbować z czymś podobnym. I taki trial jak nie umrze, to żyć będzie. Hachette ma doświadczenie w rozpoznawaniu bojem i na coś takiego będę czekał.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #454 dnia: Listopad 29, 2016, 11:48:56 am »
Ja uważam że kiedyś ten trial wyjdzie
Najpierw niech wyjdzie trial dużo bardziej prawdopodobnej kolekcji STAR WARS potem będziemy myśleć nad Dreddem  :smile:

@Cringer
Ale troszkę dalej napisałeś:
Wyobraź sobie całą serię tylko z Flashem ile osób by to regularnie kupowało?
Gdy tu nie jest tylko jeden bohater jak np w kolekcji Lucky Luke  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #455 dnia: Listopad 29, 2016, 11:52:27 am »
mkolek - ale cena O. wynosi 2.5 krotność teoretycznie standardowego tomu ewentualnej Megakolekcji PL.
Tylko, że ten jeden tom nie wychodzi co dwa tygodnie jak kolekcja (której nie ma na rynku) i pisanie że jest droższy (nie znając ceny kolekcji) o 2,5 i jeden tom jest podwójnej objętości jak tom z kolekcji (a mam wrażenie że nawet więcej) to naginanie faktów do swojej wizji.

Nie ma się co kłócić. Ja uważam że kiedyś ten trial wyjdzie, choćby dlatego, że Hachette PL ciągle zarabia na WKKM PL i logika mówi, że powinna mimo niepowodzenia LL, próbować z czymś podobnym. I taki trial jak nie umrze, to żyć będzie.
Znowu zapomniałeś o próbny Asteriksie?
To naprawdę nie jest komiks (z małymi wyjątkami) dla dojrzałego czytelnika :wink:
OK, masz rację, ale dziecku Dredda bym nie dał do przeczytania, nie tak jak kolekcje Lucky Luke czy Asteriksa.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #456 dnia: Listopad 29, 2016, 11:57:08 am »
i jeden tom jest podwójnej objętości jak tom z kolekcji (a mam wrażenie że nawet więcej) to naginanie faktów do swojej wizji.
Najchudsze tomy Judge Dredd The Mega Collection mają nie mniej jak 170 stron  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #457 dnia: Listopad 29, 2016, 12:08:05 pm »
Najchudsze tomy Judge Dredd The Mega Collection mają nie mniej jak 170 stron  :smile:
patrzyłem na amazonie, ale tam nie pokazuje mi ilości stron, dlatego byłem pewien że to mniej więcej zbiorczy 2 tomów z CF, ale w takiej sytuacji, to cena pewnie też by była większa u nas

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #458 dnia: Listopad 29, 2016, 12:13:51 pm »
Nie zapominaj że duża część kolekcji jest czarno biała i to obniża koszty. W UK (bo tylko tam jest na razie  :smile: ) kosztuje tyle samo co WKKM.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #459 dnia: Listopad 29, 2016, 12:38:00 pm »
No dokładnie - nie wiem jak mkolek81 obliczył, że 288 stron CCF13 to więcej niż 2.5 x 160 stron tomu Megakolekcji.

Thorgal Hachette odniósł sukces, bo w chwili startu wcale nie był droższy niż twarde wydania Egmontu. Dopiero po lutym 2014 ich ceny zaczęły spadać. Poza tym komiks jest darzony sympatią, bo rysuje go Polak. Asterix próbowany w 2015 miał gorzej, bo wydania Egmontu wtedy już zawalały kioski i księgarnie i były z 10 zł tańsze. Widziałem na własne oczy w moim ulubionym kiosku nowe wydania po 20 zł za sztukę. No i francuzy jednak schodzą gorzej w naszym kraju.

Co do SW naprawdę nie wiem jak by było. Mi się te komiksy nie podobają i nie wiem czy byłby odpowiednio wysoki popyt przy tylu tytułach od Egmontu. A Iznogouda to nie znam już w ogóle, więc nie wiem tym bardziej.


Offline Cringer

Odp: Hachette
« Odpowiedź #460 dnia: Listopad 29, 2016, 12:47:13 pm »
Nie martw się, ludzie na tym forum mówiący, że go znają tak naprawdę znają go z bajek na RTL7 :
https://www.youtube.com/watch?v=49IWLMFES60
albo ze Świata Komiksu.
http://alejakomiksu.com/gfx/okladki/swiatkomiksu5m.jpg

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #461 dnia: Listopad 29, 2016, 12:54:29 pm »
No dokładnie - nie wiem jak mkolek81 obliczył, że 288 stron CCF13 to więcej niż 2.5 x 160 stron tomu Megakolekcji.
Zasadniczo ty też tego nie wiedziałeś bo byś mi zwrócił uwagę wcześniej. Szukałem nie znalazłem, ale dziękuje wszystkim za sprostowanie.

Thorgal Hachette odniósł sukces, bo w chwili startu wcale nie był droższy niż twarde wydania Egmontu.

Była wyższa.

Asterix próbowany w 2015 miał gorzej, bo wydania Egmontu wtedy już zawalały kioski i księgarnie i były z 10 zł tańsze. Widziałem na własne oczy w moim ulubionym kiosku nowe wydania po 20 zł za sztukę.

Pomijasz bo nie pasuje do tego co sobie w głowie ułożyłeś.

No i francuzy jednak schodzą gorzej w naszym kraju.

Thorgal..., to chyba starczy aby obalić to stwierdzenie

Co do SW naprawdę nie wiem jak by było. Mi się te komiksy nie podobają i nie wiem czy byłby odpowiednio wysoki popyt przy tylu tytułach od Egmontu.

Star Warsy są u nas marką bardziej popularną niż Dredd, tobie się ST nie podobają i liczysz że "twoje" upodobanie Dredda przekłada się na jego popularność tej postaci. Jakby TM-Semic nic z nim nie wydał to byś nadal żył w nie wiedzy, że taka postać komiksowa istnieje. Czy ty czytałeś chociaż coś więcej poza Batman/Sędzia Dredd Sąd nad Gotham?
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2016, 01:31:21 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Dembol_

Odp: Hachette
« Odpowiedź #462 dnia: Listopad 29, 2016, 12:59:20 pm »
Czemu biało czarne Marvelowe Omnibusy kosztują 100 dolców tyle co te kolorowe ?
Nie ma czegoś takiego jak czarno-białe omnibusy. Chyba, że chodzi Ci o Essentiale. Te chodzą po 20$.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Hachette
« Odpowiedź #463 dnia: Listopad 29, 2016, 01:09:03 pm »
Nie ma czegoś takiego jak czarno-białe omnibusy. Chyba, że chodzi Ci o Essentiale. Te chodzą po 20$.



Są ale mniejsza o to, niech będzie przykład z IMAGE :


INVINCIBLE COMPENDIUM VOL 01 - 65$ - 1088 pgs ( full kolor )

WALKING DEAD COMPENDIUM VOL 01 - 60$ - 1024 pgs ( czarno biały )

MORNING GLORIES COMPENDIUM VOL 01 - 60$ - 1048 pgs ( full kolor )

Nie widzę różnicy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2016, 01:22:25 pm wysłana przez Gr8responsibility »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Hachette
« Odpowiedź #464 dnia: Listopad 29, 2016, 01:53:33 pm »
Ja tam patrząc na te wszystkie kolekcje Hachette jakie wydaję upatruję jednak szansy dla Dredda no bo czy Szydełkowanie, dzieła Dumasa, Verne'a, Szekspira cieszyłyby się większym zainteresowaniem ?

 

anything