trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline keram

Odp: Hachette
« Odpowiedź #345 dnia: Marzec 13, 2016, 04:56:26 pm »
Już to tu pisałem. Cała Polska jest zawalona Asterixami. Wolałbym jakąś mniej zgraną serię komiksową. Im więcej komiksowych dobrych premier na naszym rynku, tym lepiej.

Też bym tak chciał.
Skoro nawet powszechnie krytykowanego i wydanego trzy razy (w różnej formie) Wiedźmina publikują po raz czwarty jako "kultowy polski komiks" to ja poproszę o kolekcję "KULTOWE EUROPEJSKIE KOMIKSY", myślę, że łatwo zbiorą dość materiału na poziomie wyższym niż Wiedźmin.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #346 dnia: Marzec 13, 2016, 05:18:05 pm »
to ja poproszę o kolekcję "KULTOWE EUROPEJSKIE KOMIKSY"
I będzie szło jak Fantasy Komiks  :smile:

Offline radef

Odp: Hachette
« Odpowiedź #347 dnia: Marzec 13, 2016, 05:25:36 pm »
I będzie szło jak Fantasy Komiks  :smile:
Wiesz - zasada kolekcji - może się sprzedawać mniej, ale ważne, że w prenumeracie. Pamiętajcie, że Fantasy Komiks na początku miał standardowy nakład kioskowy, czyli 20 tysięcy egzemplarzy.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #348 dnia: Marzec 13, 2016, 06:28:44 pm »
To ja poproszę o kolekcję "KULTOWE EUROPEJSKIE KOMIKSY",
I będzie szło jak Fantasy Komiks  :smile:

+100
Brawo panie Janku. :) Zgadzam się w całej rozciągłości. Fantasy Komiks był jednym z wielu przykładów na to jak upór i niechęć Kołodziejczaka do trykotów doprowadzały polski rynek komiksowy, do zaniku, a szefostwo Egmontu nie puszczało nowych tytułów "bo komiksy się nie sprzedają". Jasne.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #349 dnia: Marzec 13, 2016, 06:47:28 pm »
Pamiętajcie, że Fantasy Komiks na początku miał standardowy nakład kioskowy, czyli 20 tysięcy egzemplarzy.
Wiadomo jaki jest teraz?

Offline radef

Odp: Hachette
« Odpowiedź #350 dnia: Marzec 13, 2016, 07:14:13 pm »
Wiadomo jaki jest teraz?
6 tysięcy było kiedy ograniczyli jego sprzedaż tylko do Empików i sklepów internetowych. Teraz, czyli od 24. numeru, pewnie z 2 tysiące.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline kaczogród

Odp: Hachette
« Odpowiedź #351 dnia: Marzec 13, 2016, 07:37:54 pm »
Asteriks byłby dobrym pomysłem gdyby był cenowo konkurencyjny do wydań Egmontu a cena 24,99 zł za 48 stron komiksów  (nawet jeśli Thorgal po podobnej cenie się utrzymał ) jest trochę za wysoka moim zdaniem i to biorąc pod uwagę dużą dostępność tytułu.  Lucky Luke mimo że pewnie kosztowałby tyle samo to jest gorzej dostępny i wydaje się lepszym pomysłem. Tak w sumie jak Rosiński to czemu nie Iznogud ?
tertium non datur

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #352 dnia: Marzec 13, 2016, 10:47:35 pm »
6 tysięcy było kiedy ograniczyli jego sprzedaż tylko do Empików i sklepów internetowych. Teraz, czyli od 24. numeru, pewnie z 2 tysiące.
Ciekawe jakby teraz schodził FK od pierwszego numeru w cenie 20 zł i w środku 3 albumy + short'y (tak jak na początku). Ludzie za pomniejszone Thorgale dawali 30 zł to za 3 albumy by nie dali 20 zł (z internetu taniej).

8azyliszkowi mogliby puścić całego Szninkiela w jednym tomie (za 20 zł)  :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #353 dnia: Marzec 30, 2016, 05:48:59 pm »
Czyli nie było u ciebie:


Słusznie Janek zauważył. Niestety u mnie tego nie było ani w Ruchu ani w jednym Empiku. Tylko DeAgostini puściło kolejną Kolekcję o ludzkim ciele, a od Hachette nic. :/ Niestety - po 3 latach Egmont wraca na pozycję lidera w komiksowie polskim. Może Hachette jeszcze z czasem coś wyda? Może MMH w wakacje? Zobaczymy.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #354 dnia: Marzec 30, 2016, 07:06:21 pm »
Może Hachette jeszcze z czasem coś wyda? Może MMH w wakacje? Zobaczymy.
Przed końcem WKKM bardzo małe szanse.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #355 dnia: Maj 23, 2016, 05:48:48 am »
Następnie napisałem obszerne opisy tych albumów, skleciłem wizualizacje okładek tomów WKKM, wrzuciłem to wszystko w pdfa i wysłałem do Hachette. Odpowiedź wyglądała mniej więcej tak: "Dziękujemy za katalog z propozycjami. Na pewno się nie zmarnują."

Ale jednak nic z tego nie wyszło i się zmarnowały.

Jeszcze raz wrzucam linki do plików, jakby ktoś chciał sobie obejrzeć i poczytać. (Panie Tomku Kołodziejczaku, zachęcam do lektury.  :smile: )

No jak się zmarnowało? Wcale nie.
Mucha wydała Daredevila Żółtego. Sideca ogłosiła, że wyda run Daredevila Millera. Do WKKM wszedł Hawkeye. A większość pozostałych tytułów (poza śmierdzącymi mutantami) weszła do MMH  - poza Armor War.

Także więc te tytuły i propozycje się nie zmarnowały - one ciągle krążą i czekają w kolejce. Nie da się tego wszystkiego w 5 minut wypuścić. Zapadnie decyzja o naszej edycji MMH i będzie Homecoming, Strażnicy Galaktyki, Under Siege, Przyszła przeszłość i cała reszta.

Więcej wiary. Wystarczy, że ciągle będziemy kupować komiksy tego wydawnictwa, a będą wychodzić do uśmiechniętej śmierci. :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #356 dnia: Maj 23, 2016, 07:06:54 am »
No jak się zmarnowało? Wcale nie.
Mucha wydała Daredevila Żółtego. Sideca ogłosiła, że wyda run Daredevila Millera. Do WKKM wszedł Hawkeye. A większość pozostałych tytułów (poza śmierdzącymi mutantami) weszła do MMH  - poza Armor War.
Patrząc ile pracy włożył Anionorodnik w stworzonej listy to jednak Hachette olało całkowicie to co stworzył i dała to co dostała od centrali na nasz. Jak coś piszesz to najpierw przemyśl sprawę bo:
Daredevil Żółty wyszedł bo komiksy duetu Loeb/Sale dobrze się sprzedawały dla Muchy
Daredevil od Sideci został ogłoszony bo wzrosło zainteresowanie tą postacią po emisji serialu (którego stylistyka nawiązuje do runu Millera)
Hawkeye wszedł do kolekcji dlatego że w UK weszli w Marvel Now (a jak porównasz to Hachette daje tylko połowę tego co proponował Anionorodnik)
Czytelnicy nie mają wpływu na to co wyda Hachette. Tam od górnie mają ustalone pozycje na region. Jakby Hachette słuchało czytelników to by już ruszyła MMH.

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #357 dnia: Maj 23, 2016, 07:12:30 am »
Czyli to oznacza, że wybierający tytuły człowiek w Hachette i @Anionorodnik myślą podobnie. W podobny sposób wiedzą że pewne tytuły powinny znaleźć się w takich Kolekcjach. Jeszcze raz - popatrz na listę tytułów MMH, gdzie zostały wrzucone historie o które wnioskował m.in Anionorodnik - nawet the Comming of Falcon o Warlock and the Infinity Watch #1-6 nie wspominając. Teraz tylko wydać je po polsku i sprawa załatwiona.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2016, 07:32:22 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline Jaxx

Odp: Hachette
« Odpowiedź #358 dnia: Maj 23, 2016, 07:39:15 am »
Czyli to oznacza, że wybierający tytuły człowiek w Hachette i @Anionorodnik myślą podobnie. W podobny sposób wiedzą że pewne tytuły powinny znaleźć się w takich Kolekcjach. Jeszcze raz - popatrz na listę tytułów MMH, gdzie zostały wrzucone historie o które wnioskował m.in Anionorodnik - nawet the Comming of Falcon o Warlock and the Infinity Watch #1-6 nie wspominając. Teraz tylko wydać je po polsku i sprawa załatwiona.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

Znowu piszesz od rzeczy o czymś, o czym nie masz pojęcia. Anion tworzył swój katalog WKKM jak już lista MMH była znana i sam umieścił w niej te najlepsze pozycje, abyśmy mieli szansę je dostać, w razie gdyby MMH się nie ukazało. Więc jest dokładnie odwrotnie jak piszesz, a Hachette koncertowo olało wysiłek Aniona. Ze strony Hachette to troling najwyższej jakości...

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #359 dnia: Maj 23, 2016, 07:47:48 am »
Sorki - ale katalog Aniona powstał na początku 2015 roku, kiedy z MMH znaliśmy około 30 tytułów. Teraz jest 71 i w tej 40 zostały zawarte jego propozycje (także Homecomming, Strażnicy Galaktyki, Kapitan Ameryka War and Remembrance !, 1 tom Sagi Elektry). 80% propozycji na dziś dzień wyda centrala Hachette. A MMH jeszcze nie jest ustalone do końca - może wejdzie Second Comming z Hope Summers albo co.

Zgodzę się, że nie ma Trial of Galactus, albo From the Ashes. Ale za to mamy Owerthrone of Doom czy Trial of Colossus i Miur Island Saga. Też niezłe opowieści.

Zdecydowana większość propozycji została/zostanie wydana przez brytyjskie Hachette. Nasz oddział musi tylko wydać za rok ekscluziwy z innych krajów, te Marvel Now, których nie wyda Egmont, zakończyć nasze WKKM i ruszyć z MMH PL.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2016, 07:52:53 am wysłana przez 8azyliszek »

 

anything