trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 04, 2015, 03:29:09 pm »
właśnie ruszyła ciekawa kolekcja "Arcydzieła Literatury Rosyjskiej"

żona zamówiła. ja czekam na Ludzkiego Lucka...

Offline 8azyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 07, 2015, 08:52:01 pm »
Po pierwsze - zajrzałem dziś ponownie do tego saloniku Ruchu, gdzie tydzień temu kupiłem Lucky Luke'a 1. Drugi egzemplarz dalej leży na półce.

Po drugie - Hachette tak jak Edipresse też szaleje z tymi nowymi Kolekcjami. :smile: Zobaczyłem dziś nową z dziełami wielkich filozofów. Kurczę szkoda, że w pierwszym numerze jest książka Platona a nie Nietschego który jest zapowiedziany na numer drugi. Platona już mam (razem z Konfucjuszem), bo kiedyś kupiłem 1 numer ich poprzedniej podobnej serii - Biblioteki Filozofów.


Przezabawne off-topowe filmiki MP poleciały do Różnych gadek...
fragsel

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2015, 03:41:20 pm wysłana przez fragsel »

Offline nocny

Odp: Hachette
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 30, 2015, 11:24:37 am »

ramirez82

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 30, 2015, 11:29:00 am »
Wow! Rozszerzają kolekcję jak się da.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Hachette
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 30, 2015, 11:59:19 am »
Ooo... To może nawet dokupię sobie tomy "Yansa" Rosińskiego, jakich mi zabrakło (bo postanowiłem nie kupować II tomu integrala).
Potem zapewne przedłużą o tomy, których Rosiński nie rysował...

Ale w sumie to co to znaczy? "Lucky Luke'a" nie będzie? Kurcze, na to wydanie naprawdę liczyłem...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Eieo

Odp: Hachette
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 30, 2015, 12:14:28 pm »
Skarga ziem utraconych? A nie Skarga Utraconych Ziem? Chyba tak tego nie puszczą?  :?:

Offline brzon

Odp: Hachette
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 30, 2015, 12:16:45 pm »
Ha! i pomyśleć, że ludzie na forum kilka miesięcy temu pisali, że Kolekcja Hachette Thorgala się nie utrzyma na rynku hahahahahahahah :biggrin:
A oni doklejają kolejne tomy w ogóle niezwiązane z Thorgalem :lol: :lol: :lol:
Pewnie po tych tomach dokleją najnowsze Thorgale!

Offline TePe

Odp: Hachette
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 30, 2015, 12:29:28 pm »
Skarga ziem utraconych? A nie Skarga Utraconych Ziem? Chyba tak tego nie puszczą?  :???: :
"Skarga ziem utraconych" brzmi całkiem dobrze  :smile:

Offline Garf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 30, 2015, 12:32:38 pm »
Czyżby okazało się, że zarówno "Lucky Luke", jak i "Asterix" sprzedawały się słabiej niż kolekcja "Thorgala" i dlatego zdecydowali się ją kontynuować? Czy może chcą dociągnąć do chwili, gdy będą mogli wydać resztę spin-offów? W każdym razie ciekawa rzecz: we Francji integral "Skargi" był jednym z prezentów dla prenumeratorów (obok "Szninkla").

Znalazłem jeszcze przy okazji na francuskiej stronie kolekcji Hachette coś, co dowodzi, że (przynajmniej tam) starają się rozszerzać swój sektor komiksowy w nowych kierunkach.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Hachette
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 30, 2015, 12:53:00 pm »
Skarga ziem utraconych? A nie Skarga Utraconych Ziem? Chyba tak tego nie puszczą?  :?:

W zasadzie "Skarga ziem utraconych" jest tytułem poprawniejszym z perspektywy gramatyki polskiej.

W każdym razie ciekawa rzecz: we Francji integral "Skargi" był jednym z prezentów dla prenumeratorów (obok "Szninkla").

Czyli że potem mogą jeszcze "Szninkla" dodać...

Ech, "Lucky Luke" się oddala (a pewnie i prawdopodobieństwo zmniejsza), a "Blueberry'ego" i "Sędziego Dredda" to można między bajki włożyć.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline brzon

Odp: Hachette
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 30, 2015, 01:35:44 pm »

Czyli że potem mogą jeszcze "Szninkla" dodać...
Hmm, może Szninkla w kolorze? :-)

Offline bosssu

Odp: Hachette
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 30, 2015, 01:39:18 pm »
Hmm, może Szninkla w kolorze? :smile:
Szninkiel w takim formacie to profanacja ja czekam na porządne A+
http://www.bedetheque.com/BD-Grand-pouvoir-du-Chninkel-INT-59575.html

...a doklejki typu część Skargi albo część Yansa jest trochę żenująca może jeszcze dorzucą Zemstę Hrabiego, Western i ...Fantastyczną Podróż? (tą ostatnią bym chętnie zakupił w takiej jakości).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2015, 01:42:35 pm wysłana przez bosssu »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 30, 2015, 02:09:24 pm »
...a doklejki typu część Skargi albo część Yansa jest trochę żenująca może jeszcze dorzucą Zemstę Hrabiego, Western i ...Fantastyczną Podróż? (tą ostatnią bym chętnie zakupił w takiej jakości).
Czemu żenujące? Dla osób niezwiązanych z komiksowem, które zbierają tą kolekcje "bo Thorgal" jest to fenomenalna okazja do zapoznania się z innymi komiksami, po które pewnie by w innym przypadku nie sięgnęli. A kupowanie można przerwać bez uszczerbku dla panoramy...

Offline donTomaszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 30, 2015, 02:23:50 pm »
Przeciez ta kolekcja nie jest dla takich wyjadaczy jak my tutaj, tylko dla empikowych / kioskowych casuali. Nie widze w tym nic zenujacego. A poza tym - kto ma miec, ten od dawna ma.
 :cool:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hachette
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 30, 2015, 02:30:55 pm »
Też uważam, że to świetny ruch ze strony Hachette. Ja mam już te komiksy, ale jak wcześniej zauważono, jest szansa wciągnąć zbieraczy Thorgala w coś więcej.