trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 499051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1815 dnia: Styczeń 16, 2019, 10:07:57 am »
Chodzi tylko o miejsce zajęte  :smile: W zeszłym roku 3 kolekcje wystartowały w tym czasie.

Offline jeanvanhamme

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1816 dnia: Styczeń 16, 2019, 12:38:53 pm »
Kurła, Corto Maltese po 2 euro...
Zawsze kiedy wydaje mi się, że polski czytelnik wychodzi z dupy, to potem się okazuje, że to dopiero jelito i do dupy jeszcze daleko.

Gdyby taka kolekcja miała ruszyć po polsku to wydawnictwo powinno zrezygnować z albumów o jakichś tam Francuzach i w całości wypełnić ją albumami o słynnych Polakach.
Sądzę, że spokojnie można zachować Napoleona i wiele innych postaci ważnych w historii powszechnej, należy jednak zrezygnować z paru "zbyt francuskich" i zastąpić ich kilkoma wielkimi Polakami.


Że co? To jest jakieś nieporozumienie, chcesz naturalizować historię, bo nie w niej osobników, które zupełnie przypadkiem urodziłyby się w tych samych śmiesznych granicach, co ty? Co za dzbanizm!
Edukacja historyczna to nie pisowskie ćwierkanie o wielkości małych ludzi, tylko nauka. Nie można wyrzucać sobie najbardziej francuskich Francuzów i zlecać albumów, może jeszcze o Kaczyńskim, którego największą zasługą było to, że spektakularnie zginął. Musisz się pogodzić, że geopolitycznie Polska nie stanowi żadnej wartości, historia o jej wielkości jest naciągana jak majtki na głowę i ten cały szumnie dmuchany patriotyzm to duma z jedynej na tym świecie rzeczy, na którą nie masz wpływu, a w zasadzie to sroga manipulacja umysłem.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1817 dnia: Styczeń 16, 2019, 12:50:24 pm »
Kurła, Corto Maltese po 2 euro...
To cena promocyjna pierwszego tomu.

Offline misiokles

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1818 dnia: Styczeń 16, 2019, 01:01:58 pm »
Oj tam - skąd miał wiedzieć? Tylko przekartkował kolekcję.

Offline R~Q

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1819 dnia: Styczeń 16, 2019, 01:25:24 pm »
Musisz się pogodzić, że geopolitycznie Polska nie stanowi żadnej wartości, historia o jej wielkości jest naciągana jak majtki na głowę i ten cały szumnie dmuchany patriotyzm to duma z jedynej na tym świecie rzeczy, na którą nie masz wpływu, a w zasadzie to sroga manipulacja umysłem.
Masz całkowitą rację, tylko że dwóch cytowanych przez ciebie osobników najprawdopodobniej żartowało.

Offline Gazza

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1820 dnia: Styczeń 16, 2019, 02:36:38 pm »
Ktoś żartuje, a ktoś robi z siebie....

Offline keram

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1821 dnia: Styczeń 16, 2019, 05:26:38 pm »
Cóż, ja pisałem poważnie i nie widzę nic złego w mojej wypowiedzi.
Jestem Polakiem, mieszkam w Polsce i jeśli miałaby tu wyjść kolekcja o wielkich postaciach historycznych to chciałbym aby znalazło się tam miejsce dla kilku Polaków, uważam, że to zupełnie normalne.
Nie chciałbym tu prowokować dyskusji polityczno-ideologiczej, ale gdyby przyjąć to co napisał jeanvanhamme to równie dobrze można stwierdzić, że polski komiks jest lata za zachodem, po cholerę zajmować się tym badziewiem, zachodu i tak nie dogonimy, nie ma sensu niczego tworzyć, lepsi, fajniejsi, światowi twórcy niechaj tworzą, a Polacy niech sobie dadzą spokój.

Offline misiokles

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1822 dnia: Styczeń 16, 2019, 05:39:47 pm »
Cały czas wydawało mi się, że Hachette wydaje czyjeś komiksy w ramach kolekcji a nie zleca tworzenie nowych pod planowane kolekcje. Dlatego trochę się zdziwiłem głosami, żeby Hachette kazało stworzyć komiksy o wielkich Polakach by włączyć je go planowanej kolekcji.

Offline keram

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1823 dnia: Styczeń 16, 2019, 05:45:44 pm »
Napisałem, że byłoby to fajne i uzasadnione, ale rozumiem, że firma prowadzi taką a nie inną politykę wydawniczą.

Offline absolutnie

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1824 dnia: Styczeń 16, 2019, 06:07:43 pm »

Edukacja historyczna to nie pisowskie ćwierkanie o wielkości małych ludzi, tylko nauka.


Edukacja historyczna to żadna nauka tylko wychowanie patriotyczne: jak przyjrzysz się zapowiedziom tych kolekcji to zauważysz, że w historycznej jest podejrzanie wielu Francuzów a w kolekcji literatury dominuje literatura francuska - także popularna. Za pomocą tych kolekcji Francuzi głoszą, że są wielkim narodem, mają wielkich bohaterów i jeszcze większych pisarzy (lub odwrotnie. Byłoby dobrze, gdybyś z ich komiksów uczył się jak uprawiać narodowe samouwielbienie. Bo wyciąganie z ich lektury wniosku, że żyjesz w marnym kraju i należysz do marnego narodu, jest naprawdę głupie.




Ps: Tak. Ja wcześniej żartowałem.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Blaksad

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1825 dnia: Styczeń 16, 2019, 09:54:51 pm »
Chyba jaja sobie robisz i ja nie łapię ironii. Akurat ta kolekcja nie wchodzi w paradę żadnej komiksowej. Inne grupy docelowe. Chyba, że chodzi o "moce przerobowe" polskiego oddziału Hachette. Sądzę, że ta kolekcja dzieciaczkowo - rodzicielska, to raczej argument nie jest ani "za startem" ani "przeciw startowi" "Literatury w komiksie".
Może lepiej żeby nie wydawali "Liteatury w komiksie" - strasznie słabe to jest, przeczytałem wszystkie 4 tomy. Rysunki od linijki, kolory ubogo, tekstu za dużo. Nie wiem może do bibliotek szkolnych by się nadało. Ale to tylko moja opinia.

Offline Mawer

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1826 dnia: Styczeń 17, 2019, 10:48:10 am »
Gdyby kogoś to interesowało, maksymalny czas dostawy pierwszej paczki z kolekcją transformers wynosi 30 dni.
Taką dostałem odpowiedź. Zamówienie złożyłem 7 stycznia.

Offline tical

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1827 dnia: Styczeń 20, 2019, 01:59:40 pm »


witam

pytanie odnośnie 3 komiksów które maja być w kolekcjach;



The Punisher: On The Road oraz Daredevil: Back In Black: Chinatown

ten 1 przeglądałem w org na comixology , myślę go kupić z szacunku i pewnie sentymentu dla Dillona (r.i.p) bo to typowy Dillon a jak z fabuła ?fajne jakieś czytadło bo czegoś mega nie spodziewam się . a jak z DD ??nie znam tego dobre ,warto poczytać ?aha i jak z The Sentry sprawa wygląda ile procent tego co wydadzą u nas rysuje Jae Lee?

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1828 dnia: Styczeń 20, 2019, 02:08:03 pm »
Lepiej w tematach kolekcji.

Ludzie raczej oceniają słabo tego Punishera ale dla mnie jakieś bardzo złe to nie było.

jak z The Sentry sprawa wygląda ile procent tego co wydadzą u nas rysuje Jae Lee?
6 z 10 zeszytów. Dokładnie tak:

Sentry 1-5 - Jae Lee

Sentry: Fantastic Four - Phil Winslade
Sentry: Hulk - Bill Sienkiewicz
Sentry: Spider-Man - Rick Leonardi
Sentry: X-Men - Mark Texeira
Sentry: The Void - Jae Lee
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2019, 02:14:07 pm wysłana przez JanT »

Offline donTomaszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1829 dnia: Styczeń 20, 2019, 05:45:46 pm »
Punisher On the Road - nie polecam, idiotyczne i totalnie out of character. Jeden z najslabszych runow ever. Nie warto.
Sometimes I'd like to get my hands on God...