trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 506472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1755 dnia: Wrzesień 04, 2018, 11:37:37 am »
Ooooo, to trzymam kciuki za JPF by wydali to ostatnie wydanie jak Alitę, pięknie by było.
Edycja kanzenban ma oryginalne pastelowe kolory Toriyamy, to ostatnie to już komputerowy plastic fantastic.

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1756 dnia: Wrzesień 04, 2018, 12:38:08 pm »
Aha, czyli wychodzi na to, że jednak edycja od H najlepsza. :) To dobrze, bo jak już jakaś będzie u nas wydana, to pewnie właśnie ta.

Offline nori

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1757 dnia: Wrzesień 04, 2018, 01:48:21 pm »
(np. brokat czy jakiś kosmiczny sposób kolorowania, którego koszty sprawiają, że nowe wydanie Czarodziejki z Księżyca się na razie u nas nie pojawia).


Z ciekawości, możesz rozwinąć ten temat? Jakie sa te kosmiczne sposoby kolorowania?
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1758 dnia: Wrzesień 07, 2018, 09:23:44 am »
A czasem WKKM nie zostało przerwane w Czechach? Ale to chyba nie temat na taką dyskusje.
Na 120 to jakie przerwane? SBM też kończą na 60. Tam chodzą plotki że WKKM ma wrócić po SBM od 121 choć dla mnie to mało realne  :smile:

Offline Dembol_

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1759 dnia: Wrzesień 07, 2018, 04:04:49 pm »
Z ciekawości, możesz rozwinąć ten temat? Jakie sa te kosmiczne sposoby kolorowania?
Cytat: Endriu z JPF na innym forum
Stany i Francja walczą z reprodukcją okładki, która składa się z 5 warstw: 1.Specjalny papier, 2.Druk kolorowy, 3. folia z brokatem, 4. pierwsza warstwa złotej farby (dostępna tylko w Japonii), 5. druga warstwa inne złotej farby (dostępna tylko w Japonii).
Do tego dochodziła konieczność drukowania nawet egzemplarzy testowych do akceptacji w jakiejś drogiej technice, której w Polsce nikt nie stosuje (niestety nie znalazłem cytatu) co generowałoby spore koszty. Ogólnie autorka ma wysokie wymagania do tego jak ma wyglądać produkt końcowy i była nieskora do ustępstw w tej kwestii.

W USA pojawił się właśnie pierwszy tom tej edycji, więc jakoś sobie poradzili. Teraz trochę żałuję, że wywaliłem z pre-orderu w Atomie, bo chętnie zobaczyłbym o co tyle hałasu na żywo.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1760 dnia: Wrzesień 19, 2018, 02:49:56 pm »
Cytat z tematu WKKM (jak ktoś nie zagląda) http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,40128.msg1464949.html#msg1464949

"w sklepie gildia.pl dostawy od Hachette są wstrzymane bo idą od Ruchu. W najbliższym czasie nie będzie nic z kolekcji do odwołania."

Trochę lipa  :sad:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2018, 03:01:38 pm wysłana przez JanT »

Offline Gazza

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1761 dnia: Wrzesień 19, 2018, 10:28:16 pm »
Mnie dziś ciśnienie podskoczyło w lokalnym Empiku gdy „po kieracie” wjechałem po Conana #20, a na regale go nie było ...
Na szczęście to tylko obsługa nie wyrobiła (do 16:30 😂) z wyłożeniem towaru na półkę, bowiem zauważyłem go na wózku transportowym tuż obok... 😅
Było 7 czy 8 egzemplarzy - czyli poziom utrzymuje się.

Offline graves

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1762 dnia: Wrzesień 19, 2018, 10:35:45 pm »
Ja dzisiaj nie znalazłem 20 w żadnym InMedio... W Empikach u mnie nie ma od dawna.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline eridraven

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1763 dnia: Wrzesień 20, 2018, 07:31:51 am »
To nie kwestia Hachette a dystrybutorów. Np. taki Ruch ma problemy finansowe i stąd braki tam gdzie on dostarcza na półki (http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1239197,problemy-finansowe-ruchu.html)
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Motyl

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1764 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:01:53 am »
W największym empiku w Lublinie nie ma już żadnej kolekcji. Nie przychodzi ani WKKM, ani SBM, ani Conan, ani WKKDC. Natomiast w drugim na obrzeżach miasta są wszystkie, przy czym Howarda było z pięć sztuk, podobnie Supermana i dwie-trzy sztuki Kapitana Brytanii. Plus jakieś starsze tomy. Conany dotarły dwa. Natomiast w punkcie Inmedio, do którego zawsze docierał Conan, ale był poniszczony taśmą pakującą, po dwóch zwrotach zniszczonego przez dystrybutora komiksu tom 20 już nie dotarł. Zresztą komiksy z kolekcji docierające do Inmedio ciągle mają pecha, są poobcierane, poobijane lub nawet mają podziurawione twarde oprawy. Dostawcy nie szanują towaru i tyle. 

Offline -gościu-

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1765 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:23:45 am »
Zawsze można zamówić na empik.com z dostawą do salonu. Jakoś nigdy nie dostałem w ten sposób uszkodzonego egzemplarza, choć kupuję bardzo wybiórczo.

Offline kas1

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1766 dnia: Wrzesień 20, 2018, 07:32:46 pm »
Jak oceniacie kolekcję "Wielka literatura w komiksie"? Przyznam, że wiele sobie po niej obiecywałem. Kupiłem przepłacając na allegro dwa pierwsze tomy i jestem zawiedziony. Żeby nie wiem jakie techniki narracyjne zastosować zwyczajnie nie da się zmieścić powieści na 46 planszach. Zastosowana technika aby za pomocą narratora pchać opowieść dalej jest nieudana. Trochę przypomina to szkolne streszczenie w wersji rysunkowej. Same rysunki, hmmm... bezpłciowe. Niby w każdym tomie inny rysownik a wygląda to bardzo podobnie.
Na dodatek okazuje się, że nieprzyzwyczajone do umieszczania tytułów na grzbiecie wydawnictwo zupełnie sobie z tym nie radzi. W pierwszym tomie tytuł mamy od dołu do góry, w drugim od góry do dołu :)
Ściągnę sobie jeszcze te dwa kolejne tomy z testu (może ktoś chce się wymienić za 1 tom Transformers) ale jak dalej będzie to tak wyglądać, to chyba szkoda czasu, miejsca i pieniędzy.

Offline 79ers

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1767 dnia: Wrzesień 23, 2018, 10:37:22 am »
Gdzie można dostać Hachette? W Empiku bywa Conan a pozostałe  Marvele?

Offline xanar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1768 dnia: Wrzesień 23, 2018, 10:55:40 am »
M-press
Inmedio
bok@hachette.com.pl

Offline -gościu-

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1769 dnia: Wrzesień 23, 2018, 10:59:13 am »
W empiku bywają wszystkie kolekcje, nie tylko Conan. Zawsze można zamowić na empik.com z dostawą do salonu.